Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3346556 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #285 Dátum: 2006.03.20 23:39:26 »
Az Avensis talán a  :toy: legszebb autója . De ha összeraksz belőle egy dizel 2000 cm3 körüli tempómatos , autómata (tudom nincs), alufelnis, kulcsnélkülis, 4 ablakemelős, 10 UBL hangszórós, 100W-os, blutusos, navis, hangfelismerős, kormányról vezérelt, érintőképernyős, motoros tükrös, 6 CD táras,rádiós, magnós, full klimás, menetstabilizátoros, abs-es, válltozatot, az ugyan hány misi is?  
Pedig a két autó között gyártói, használati és méret + értékkülönbség nincs, illetve alig. És a két autó közül melyik is a kommersz?
Na Xtrem, most HARCOLJ az Avensis becsületéért.!
dv : Kari666

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Beszélgessünk...
« Válasz #286 Dátum: 2006.03.21 01:05:02 »
Idézetet írta: "kari666"
Regadó  off
De nem tudom elképzelni hogy egy Kanadai import nagy buli lenne! Ugyanis az nem EU! Emiatt áll a báll ha onnan hozod a járgányt! Meg hát a távolság ? Meg a mérföldes KM óra, és a nem metrikus csavarok ? Nekem ez nem izgi ! Hagyni a franczba !


Ennek utána kellene járni a hivatalokban, a vizsgáztató helyeken, stb. Biztosan emgoldható, és azért szép számmal futkosnak itthon full amerikai változatos autók, mégsincs gond velük.
A kanadai buli pont azért megfontolandó, mert ott nem mérfőld és F van, hanem normális km és C. Megmaradtak a metrikus egységeknél. Ha megtnézel egy kanadai kereskedést a neten, ott az autók belső fényképein csak km/h km-órákat találsz, és a klímákon is a C virít.
Azt tudom, hogy csvarok tekintetében az USA modellekkel gond lenne, de a kanadaiban már nem vagyok olyan biztos. A neten van is olyan oldal, ahol azt írják, hogy a kanadai autók megfelelnek az EU-s normáknak.
Jó lenne találni valakit, aki jártas ebben, mert ez a Camry Hibrid egyre jobban ott motoszkál a fejemben.  :roll:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Beszélgessünk...
« Válasz #287 Dátum: 2006.03.21 01:21:08 »
Itt a fő műszer a km/h, igaz ott az mph is. Az "odo" azon a képernyőn pedig 24km-et mutat ha jól megnézed.


Vagy itt van egy kanadai katalógus, pár belső képen jól látszik a km-óra. Az autó adatainál pedig a mm van megadva, és csak zárójelben az inch. Ahogy liter/100 km-ben szerepel a fogyasztás is.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #288 Dátum: 2006.03.21 08:12:03 »
Nem tudja valaki emisszió tekintetében szembeállítani a Priust a 2.2 D4D DCAT-tel? Mintha utóbbit is úgy reklámoznák, hogy a világ legkisebb károsanyag kibocsátású dízel motorja, nem?

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #289 Dátum: 2006.03.21 08:40:46 »
Megnéztem a  :toy: camry hibridet. Aza forgathatos kép supi. De nem látom az érintőképernyőt ami hiba, meg az a sebváltó is minek ? Ha a priussal megérkezek valahova, akkor csak a power  gombot kell megnyomnom és az váltó autómaikusan P fokozatba teszi magát és reteszel. Azaz a kézifékkel sem kell bibelődni. Inditásnál csak rá kel bicenteni és ezzel el is lehet felejtkezni róla. Jól van ez így.   Nem lekesítenek ezek a köralaku órák sem! Nincs baj a hatcentis zöld számokkal. Ráadásul a kormány sem takar ki. Meg minek nekem 2,4 L -es motor. Szét fizeted érte az agyad. Már nem is vagyok biztos benne hogy én ezt akarom!
Nem találtam fogyasztási adatókat: ide biggyesztenéd ?
dv : Kari666

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Beszélgessünk...
« Válasz #290 Dátum: 2006.03.21 15:47:09 »
Idézetet írta: "kari666"
A mai napig nem lelkesedem pl: a toyota Yaris ért mert kicsi !
A corolla is, mert 130 kg és 190 cm vagyok ! Nekem kicsi !
Az Avensisből csak a 177 LE dízel érdekelne, de ehez nincs váltó.
Az Avensis verso nem szimpi. (van ilyen)!
A legjobb Toyota kaszni a Corolla verso ! Ehez viszont se motor se váltó.
És akkor van a Prius! Baja persze ennek is van jócskán, de ezért már hajlandó voltam pénzt adni.[/color].

Szia!

Nekem volt Yarisom és szerettem - de én csak 178 cm és 80 kg vagyok. Amúgy a 2000-es Corolla elől kisebb mint a facelift-es I-es Yaris. Amúgy azért lett Corolla, mert jött a gyerek és kicsi lett volna Yaris - amit amúgy is gtk-ra törtem. És már látom, hogy a következő gyerekkel váltani kell: Corolla Verso, Avensis Wagon vagy Corolla Wagon. Vagy szerinted lehetne Prius II is - már főleg a csomagtartó méret miatt. (Az anyagiaktól most még tekintsünk el. ;-) )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #291 Dátum: 2006.03.21 21:32:15 »
A priusnak a csomagtér nem az erős oldal ( 406L). Ez pont annyi mint a 306 peogeotté, de szerintem a corolláé sem nagyobb . Annak (306 P) ezt senki nem emlegeti. A Prius csomagtartóba minden belefér csak ügyesen kell pakolni. Még semmi fontosat soha nem kellet itthon hagynom ! A aljában van egy lemez amit ha fel szedsz további 60l kapsz, és a mélysége is nő. 72cm-es tv-t dobozban be lehet rakni. Azért az nem rossz. De tény lehetne egy kicsit nagyobb. Viszont ez az autó akkora szám, hogy megbocsájtod neki ezt a kis bibit. Meg őszintén, az a csomagtatrtó évente egyszer kétszer van tele! ( Igaz akkor nagyon kell a hely.) Különben jellemzően tök üres.

[a csatolmányt egy admin törölte]
dv : Kari666

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #292 Dátum: 2006.03.21 21:41:22 »
Ha isten a Prius II közelébe segít anyagilag, még használtan is érdemes rácsapni. Ez ugyan is tiszta japán technika. ( nem török, nem angol )És ők is tervezték. Minőségének párja nincs a toyota európai kínálatába.
dv : Kari666

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Beszélgessünk...
« Válasz #293 Dátum: 2006.03.21 21:51:41 »
Idézetet írta: "kari666"
A priusnak a csomagtér nem az erős oldal ( 406L). Ez pont annyi mint a 306 peogeotté, de szerintem a corolláé sem nagyobb . Annak (306 P) ezt senki nem emlegeti. A Prius csomagtartóba minden belefér csak ügyesen kell pakolni. Még semmi fontosat soha nem kellet itthon hagynom ! A aljában van egy lemez amit ha fel szedsz további 60l kapsz, és a mélysége is nő. 72cm-es tv-t dobozban be lehet rakni. Azért az nem rossz. De tény lehetne egy kicsit nagyobb. Viszont ez az autó akkora szám, hogy megbocsájtod neki ezt a kis bibit. Meg őszintén, az a csomagtatrtó évente egyszer kétszer van tele! ( Igaz akkor nagyon kell a hely.) Különben jellemzően tök üres.

Akkor azt lehet mondani kb. akkora, mint a mostani Corollámé?
Azért ez 2 gyereknél nekem már szűkösnek tünik az eddigi tapasztalatok alapján. És havonta egyszer megyünk Mohácsra, ahova rendesen fel kell pakolni. :-)
Na ha majd cseréről lesz szó, számba veszem a Priust - addig meg majd igyekszem kipróbálni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk...
« Válasz #294 Dátum: 2006.03.22 09:18:53 »
Idézetet írta: "kari666"
A priusnak a csomagtér nem az erős oldal ( 406L). Ez pont annyi mint a 306 peogeotté, de szerintem a corolláé sem nagyobb .

Hálistennek nem annyi. Az első adatoknál valóban ez szerepelt, de a PUGé jóval kisebb, csak 340l körül van.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Beszélgessünk...
« Válasz #295 Dátum: 2006.03.22 15:49:01 »
Idézetet írta: "kari666"
Megnéztem a  :toy: camry hibridet. Aza forgathatos kép supi. De nem látom az érintőképernyőt ami hiba, meg az a sebváltó is minek ? Ha a priussal megérkezek valahova, akkor csak a power  gombot kell megnyomnom és az váltó autómaikusan P fokozatba teszi magát és reteszel. Azaz a kézifékkel sem kell bibelődni. Inditásnál csak rá kel bicenteni és ezzel el is lehet felejtkezni róla. Jól van ez így.   Nem lekesítenek ezek a köralaku órák sem! Nincs baj a hatcentis zöld számokkal. Ráadásul a kormány sem takar ki. Meg minek nekem 2,4 L -es motor. Szét fizeted érte az agyad. Már nem is vagyok biztos benne hogy én ezt akarom!
Nem találtam fogyasztási adatókat: ide biggyesztenéd ?


A Priusban is van benzinmotor, igaz "csak" 1.5 L-es.  :kacsint: Fogyasztási adatnak nagy átlagos 5.5-6 litert adnak meg, Camrynél pont fordítva van, városban fogyaszt kevesebbet.
Mondjuk persze amíg ezeket az adatokat nem tesztelők produkálják, netán jómagam  :nagymosoly: , addig még kétkedve fogadom.
Képek alapján tetszik a Camry, szóval én nem tudok belekötni. Nagy batár, tempomat, nem kell kuplungolni, elektromos ülések, VDIM, 9 lufi, prémium hifi, 2 zónás klima hátsó utasoknak is kivezetett befuvókákkal, kulcs nélküli nyitás én indítás, 16-os alufelnik, mi kell még?  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kari666

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Beszélgessünk...
« Válasz #296 Dátum: 2006.03.23 11:39:38 »
Mondjuk persze amíg ezeket az adatokat nem tesztelők produkálják, netán jómagam  , addig még kétkedve fogadom.
Nincs rá semmi okod. Ez tényleg tudja ezeket az értékeket, még veled is.
Egyébként fenntartom, hogy ez a Camry nem tud többet a Priusnál csak nagyobb, és erősebb lehet. Ha új autot akarok majd venni, én nem ezt az oldalát akarnám erősíteni. Azt várom a Prius háromtól: Hogy 150 LE körül legyen, 3L/100 fogyasztást produkáljon átlagba, és ne legyen nagyobb motorja. (Mert ugy nem kunszt növelni a teljesítményt) Tovább erősítsék a fedélzeti elektronika előretörését.
-Jöhetne az 5.1-es DVD, TV, JPG,
-korszerűbb navi, nagyobb felbontású képernyő, nagyobb mérettel,
-több folyamatosan látható adat,
-tolatókamera,
-éjjellátó készülék,
-menet stabilizáló elektronikák további bővülése,
-defektmentes gumik,
-csendesebb gördülés,
-az utastérből teljesen kizárt motorhang, (úgysem tudom befolyásolni, akkor meg minek halgatom? ),
-nyomógombos irányváltó,
-full led-diodás hátsólámpák,
-ügyesebb ablaktörlö,
-mégtöbb nyomógom a kormányon,
-végre magyar feliratok és hangvezérlés.
Ha ezeknek az elvárásaimnak egy kicsit sem felel meg az új Prius megválok a Toyotától. Márpedig a Camry hibrid ebből semmit nem tartalmaz. Ezért merem ráírni, hogy nem látok tartalmi előrelépést. A formai meg nem érdekel, sem a motoros ülés, motoros fejtámla, börkárpit, fa betét, crom küszöb,négyfelé osztott klima stb sem.....
dv : Kari666

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Beszélgessünk...
« Válasz #297 Dátum: 2006.03.23 16:04:23 »
-Nem tudom mekkora Navi van a Priusban, de ha jól láttam a Camryé nagyjából akkora, mint amiket most lehet kapni pl a Corolla Versohoz (igaz sajnos tudtommal kamea nélkül).
-A VDIM rendszer is alapfelszereltség a Camryben, ez pedig a Lexus GS innovációja volt. Egy rakat elektronikát ölel fel.
-Defektmentes gumi tudtommal nincs rajta, de végre van keréknyomást felügyelő rendszere.
-A hátsó lámpái led-esek.  :kacsint:
-Rakat nyomógomb a kormányon, ahogy láttam a rádió, klima, bluetooth, és a hangvezérlés gombja is ide került.
-Gördülés és motorhang terén nem tudok nyilatkozni, de a Camry már eddig sem volt valami hangzavar keltő jelenség.
Szóval azért a Camry hibrid is szépen fel van szerelve.  :kacsint:

Magyar navis rendszer meg sajnos szerintem nem egyhamar lesz, már az csoda lesz, ha kijön a Mo-i DVD térkép.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #298 Dátum: 2006.03.23 16:20:16 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Defektmentes gumi tudtommal nincs rajta, de végre van keréknyomást felügyelő rendszere.

Nem szorosan ide tartozik, de a defektmentes gumi nem annyira jó, mert sokkal keményebb, emiatt rosszabb a tapadása. A keréknyomás ellenőrző rendszer minden az USA-ban árult modellnek kötelező tartozéka kell, hogy legyen, mert sok baleset volt a defektek miatt mostanában.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk...
« Válasz #299 Dátum: 2006.03.23 17:18:46 »
Defektmentes gumi nem létezik. Illetve igen, csak az kőből vagy vasból volt még anno.
Defekttűrő van. Ilyen van az új fullos RAV4 X-ben. Defekt esetén még lehet vele jó sokat menni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D