Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3305395 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17745 Dátum: 2020.01.30 18:26:07 »
Igaz nem prius de hybrid téma.
Általában reggel mindig kiállok a babámnak az autóval a garázsból, hogy ne manőverezen és könnyebb neki betenni a gyereket.
Igazi ok halkan megsúgom, hogy ne essen baja a gyepnek és az autónak.  :D
Na az én gondom, hogy kiállok max ki garázsajtó be és vissza ez max 10m.
Meg tudná csinálni az autó tisztán elektromosan, de csak beindítja a motort. Nekem meg égnek áll a hajam járó motor minek azért a pár mp ért.
Nem használ szegénynek de most ez van.
KÉrdés nem lehet valahogy átverni az elektronikát, hogy csak ev módban jöjjön ki?
Értem én, hogy gondolom a rendszert melegíti egy kicsit meg az akkut is ha jól gondolom de azért ne indítson már pár méterért.
Én max olyan 20m megtétele után indítanám a járműt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17746 Dátum: 2020.01.30 18:41:59 »
Igaz nem prius de hybrid téma.
Általában reggel mindig kiállok a babámnak az autóval a garázsból, hogy ne manőverezen és könnyebb neki betenni a gyereket.
Igazi ok halkan megsúgom, hogy ne essen baja a gyepnek és az autónak.  :D
Na az én gondom, hogy kiállok max ki garázsajtó be és vissza ez max 10m.
Meg tudná csinálni az autó tisztán elektromosan, de csak beindítja a motort. Nekem meg égnek áll a hajam járó motor minek azért a pár mp ért.
Nem használ szegénynek de most ez van.
KÉrdés nem lehet valahogy átverni az elektronikát, hogy csak ev módban jöjjön ki?
Értem én, hogy gondolom a rendszert melegíti egy kicsit meg az akkut is ha jól gondolom de azért ne indítson már pár méterért.
Én max olyan 20m megtétele után indítanám a járműt.
Nyomjad be az ev gombot. Ha fel van toltve es nem futesz, nem indul be

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17747 Dátum: 2020.01.30 18:55:00 »
Pont ezért írok ev mode még ilyenkor innaktiv.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17748 Dátum: 2020.01.30 21:57:05 »
Igaz nem prius de hybrid téma.
Általában reggel mindig kiállok a babámnak az autóval a garázsból, hogy ne manőverezen és könnyebb neki betenni a gyereket.
Igazi ok halkan megsúgom, hogy ne essen baja a gyepnek és az autónak.  :D
Na az én gondom, hogy kiállok max ki garázsajtó be és vissza ez max 10m.
Meg tudná csinálni az autó tisztán elektromosan, de csak beindítja a motort. Nekem meg égnek áll a hajam járó motor minek azért a pár mp ért.
Nem használ szegénynek de most ez van.
KÉrdés nem lehet valahogy átverni az elektronikát, hogy csak ev módban jöjjön ki?
Értem én, hogy gondolom a rendszert melegíti egy kicsit meg az akkut is ha jól gondolom de azért ne indítson már pár méterért.
Én max olyan 20m megtétele után indítanám a járműt.

Vedd le a kis akksiról az egyik pólus csatlakozót, ha ennyire zavar, hogy indul a belsőégésű aggregát.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17749 Dátum: 2020.01.31 06:42:17 »
Vedd le a kis akksiról az egyik pólus csatlakozót, ha ennyire zavar, hogy indul a belsőégésű aggregát.
Akkor viszont bekapcsolni se fogod tudni. Ha meg indítás után veszed le az se nem oszt, se nem szoroz.
Nekem a fűtés kikapcsolása mellett feltöltött aksinál szokott működni az EV mód.
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.31 06:44:21 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17750 Dátum: 2020.01.31 07:47:00 »
Akkor viszont bekapcsolni se fogod tudni. Ha meg indítás után veszed le az se nem oszt, se nem szoroz.
Nekem a fűtés kikapcsolása mellett feltöltött aksinál szokott működni az EV mód.

Kiáll és visszateszi, nemes egyszerűséggel. Ha ez macerás, akkor még mindig maradhat úgy minden ahogy volt.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17751 Dátum: 2020.01.31 19:04:08 »
Szerintem marad. Hülye volnék még hajnal 5 kor saruzni egy nx en. Mégha ifa volna, esetleg.  :lol:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17752 Dátum: 2020.02.01 08:11:48 »
Hát azért ez nem Windows, hogy egy reset segít rajta - tudtommal hibakód nincs, amit törölni kéne.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17753 Dátum: 2020.02.06 17:53:42 »
Azért érdekes beállni beáll két töltött mezővel ki már nem. Mintha nézné, hogy otthon vagyok.  :devil:
De ezért gondoltam, hogy reggel valami üzemmeleg dolgot el kell érjen azért az indítás.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17754 Dátum: 2020.02.06 19:58:57 »
Én ha lehet azért legalább 50%-ra töltve hagyom ott az autót, mert amíg teljesen hideg a motor, addig villannyal megy.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17755 Dátum: 2020.02.13 10:09:09 »
Az lenne a kérdésem hogy a 2008-as èvjáratú Prius 2- vel hogy viszonyuljak az e 10 benzinhez? Merjek-e tankolni?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17756 Dátum: 2020.02.13 10:43:35 »
Az lenne a kérdésem hogy a 2008-as èvjáratú Prius 2- vel hogy viszonyuljak az e 10 benzinhez? Merjek-e tankolni?

Klikkelő gyűszűvel!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17757 Dátum: 2020.02.13 10:43:40 »
Az lenne a kérdésem hogy a 2008-as èvjáratú Prius 2- vel hogy viszonyuljak az e 10 benzinhez? Merjek-e tankolni?
Ne tankolj, a Prius úgy sem fogyszt semmit! [emoji6][emoji12]

Semmi baja nem lesz, mehet bele [emoji106][emoji846]

Tapatalkkal küldve


tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17758 Dátum: 2020.02.13 10:47:31 »
Az lenne a kérdésem hogy a 2008-as èvjáratú Prius 2- vel hogy viszonyuljak az e 10 benzinhez? Merjek-e tankolni?


 Itt (is) lehet ellenorizni: https://e10check.hu/ . Azt irja hogy mehet bele E10.
 Kulonben errol elegge megoszlanak a velemenyek. Toyota-k eseten jo nehany cikkben azzal talalkoztam hogy egyszeruen hatarvonalat huztak 1998-nal. A '98 elott gyarott modellekbe nem javasolt tankolni E10-et, 98 utaniakba igen. Lehet hogy ez az oldal is ez alapjan ad informaciot.
 Nekem egy '95-os Carina E-m volt amit januarban adtam el. A modell '92-ben jott ki es '97-ig gyartottak. Igen am, de a '98-ban erkezo Avensis tokre ugyanazzal a motorral es nyilvan uzemanyag-ellato rendszerrel volt szerelve, csak a doboznak volt mas formaja.  Lehet hogy '98-tol mas anyagbol gyartott tomitesekkel szereltek volna? Nem tudom. Van olyan ismerosom aki a 4 eves Mitsubishi-jebe sem tankol E10-et.
 Nem volt valami hatarozott valasz, de elvileg a P2-be mar mehet az E10.  :]
Lehettem volna halasz ...

atis38

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17759 Dátum: 2020.02.17 21:09:22 »
Sziasztok.Igaz nem prius hanem Lexus ct 200 al kapcsolatban érdeklődnék.
Milyen tárcsafék illetve fékbetét márkát tudnátok a legjobban ajánlani,ami ár érték arányban jó lehet?Első hátsó csere szükséges nekem mostanában.
Köszönöm az esetleges ajánlásokat.