Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3305431 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17730 Dátum: 2019.12.26 13:02:01 »
Szia,köszi.Ha nem szedem szét sehogy se látszik megbontás nélkül mi világít benne? Projector kialakítás,felirat,stb.

Sajnos nem tudom megmondani, mert nekem halogenes van, nem lattam meg LED-es fenyszorot.
Alapvetoen a P3 reflektora nagyon jo halogennel is, viszont a tompitottol tobbet vartam. Nem mintha annyira rossz lenne de a 25 eves Carina-m tompitottjat jobbnak erzekelem. Igy a kerdesed gondolatebreszto, utana nezek van e mod atalakitani LED-esre, megeri e, jobb lesz e tole es hogy mivel jar.
Lehettem volna halasz ...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17731 Dátum: 2019.12.26 14:34:00 »
Rengeteg ilyen video van. Inkabb csak azt a reszet erdemes megnezni, hogyan kell kivenni az izzot. Szerencsetlen abbol a szempontbol is hogy a jobb oldalit szedi ki, a balt sokkal konnyebb. A jobb oldalinal, a nagyobb kezueknek erdemes kivenni a hutofolyadek tartalyat hogy konnyebben hozza lehessen ferni.
Értem én, csak ha valaki nem tudna erről, azért írtam.
Én is csodálkoztam rajta, mert legalább a tömlőt lehúztam volna a tartályról ;)

Apósom D Corsájához néztem anno pár videót fényszóró izzócsere ügyben, ott is volt minden. Volt, aki lebontotta az elejét, volt, aki a kerékdobtól indult, meg kivette a fényszórót... de jók voltak, mert végül egy acélos dróttal meg lehetett oldani mindenféle lebontás nélkül, mivel már tudtam, mi van benne, hála Istennek :D

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17732 Dátum: 2019.12.26 15:06:21 »
Értem én, csak ha valaki nem tudna erről, azért írtam.
Én is csodálkoztam rajta, mert legalább a tömlőt lehúztam volna a tartályról ;)

Apósom D Corsájához néztem anno pár videót fényszóró izzócsere ügyben, ott is volt minden. Volt, aki lebontotta az elejét, volt, aki a kerékdobtól indult, meg kivette a fényszórót... de jók voltak, mert végül egy acélos dróttal meg lehetett oldani mindenféle lebontás nélkül, mivel már tudtam, mi van benne, hála Istennek :D

 A halogent en sem szoktam fogdosni, pzs-t vagy szalvetat hasznalok ha nincs a kozelben kesztyu. :] A tomlot nem kell lehuzni, eleg csak ovatosan arrebb tenni a tartalyt, vigyazva hogy ne torjenek meg a csovek.
 Errol a drotos dologrol a kis Polski-m jutott eszembe, ott volt hogy fogyott a drot a javitashoz. ;]  Igazan az ember szivehez tudnak noni az ilyen autok ... foleg ha hetente szereled.  >D
Lehettem volna halasz ...

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17733 Dátum: 2019.12.26 17:41:17 »
Szia,
talan kicsiit nyers a valaszom, de ha jol ertem hetfon mar a tied lesz es kb. igy tudod kivenni hogy megnezd:  https://www.youtube.com/watch?v=sIoDMy9kclo .
A tobbit nem tudom, az enyemben halogen izzok vannak ... azt hiszem.  :]
Gratula, jo Prius-ozast.  :]



A ledes làmpàban 2 db vetìtő lencse van a halogènban csak egy.

speedimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17734 Dátum: 2019.12.26 18:41:13 »


A ledes làmpàban 2 db vetìtő lencse van a halogènban csak egy.

Nagy köszönet,amit veszek az 2 lencsés! :clap: :clap: :clap:

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17735 Dátum: 2019.12.30 11:25:47 »
Sziasztok!
Karacsony elott vettunk a felesegemnek egy Prius 3-at. Eddig nagyon tetszik, de lenne par kerdesem.
Ez egy Nemetorszagbol behozott alap felszereltsegu darab es nincs benne tempomat. Vajon lehet ezt pótolni?
A masik kerdes, hogy normal meretu potkerek befer-e es ha igen, hol lehet leszoritocsavart beszerezni hozza?
Ha csak mankokerek megy bele, annak a beszerzesi forrasara is szivesen vennek tippet. Mikor vettuk nem volt benne se potkerek, se defektjavito, csak egy muanyag keretben a kerekcseres szerszamok. Ideiglenesen beraktam egy defektjavitokeszletet, de jobban szeretnek potkereket.
Elore is koszonom a valaszokat!

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17736 Dátum: 2019.12.30 12:47:12 »
Sziasztok!
Karacsony elott vettunk a felesegemnek egy Prius 3-at. Eddig nagyon tetszik, de lenne par kerdesem.
Ez egy Nemetorszagbol behozott alap felszereltsegu darab es nincs benne tempomat. Vajon lehet ezt pótolni?
A masik kerdes, hogy normal meretu potkerek befer-e es ha igen, hol lehet leszoritocsavart beszerezni hozza?
Ha csak mankokerek megy bele, annak a beszerzesi forrasara is szivesen vennek tippet. Mikor vettuk nem volt benne se potkerek, se defektjavito, csak egy muanyag keretben a kerekcseres szerszamok. Ideiglenesen beraktam egy defektjavitokeszletet, de jobban szeretnek potkereket.
Elore is koszonom a valaszokat!

Szia,
van olyan P3 amelyikben nincs tempomat?  Kepet!  ;] Lehet hogy nem az enyem a legfapadosabb? :]
Potkerekem nekem sincs, gyari defektjavitom van. Esetleg nezd meg ezt: https://racingbazar.hu/adatlap/gumifelni/felni/uj-toyota-mankokerek-szett-chr-rav4-auris-prius-avensis-corolla-verso-yaris-potkerek-szervizkerek-13929568

Lehettem volna halasz ...

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17737 Dátum: 2019.12.30 13:49:15 »
Szia,
van olyan P3 amelyikben nincs tempomat?  Kepet!  ;] Lehet hogy nem az enyem a legfapadosabb? :]
Potkerekem nekem sincs, gyari defektjavitom van. Esetleg nezd meg ezt: https://racingbazar.hu/adatlap/gumifelni/felni/uj-toyota-mankokerek-szett-chr-rav4-auris-prius-avensis-corolla-verso-yaris-potkerek-szervizkerek-13929568

Hat ugy latszik van ilyen is  :-) Miről kuldjek fotot, a tempomat helyerol? :-)
Amugy nem tragedia, csak hosszutavon hianyzik.
Kossz a linket a mankokerekrol! Mondjuk ha valaki tudja, hogy befer a normal kerek, akkor inkabb azt vennek. Eleg melynek tunik az ureg alul.

speedimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17738 Dátum: 2019.12.30 22:11:58 »
Sziasztok,

ma 12 órakkor én is beléptem a P3 tulajok közé  :clap: :clap: :clap:

2012/07-facelift, gyöngyházfehér,félbőrös,kis navi,Led lámpa (brutál nekem),lámpamosó, 3 évet futott Belgiumban,2015-ben hozták be 45.000-el, most 126.000 km van benne, Ürömre hordták szervízbe (Supra Trend).
Volt benne váltóolaj és gyertyacsere is. Hazafelé 140-nel óra szerint 6 liter-OK.

A ledes lámpánál csak a tompított ledes igaz,mert a refi az ahogy látom sima halogén, sárgás.

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17739 Dátum: 2019.12.31 09:34:55 »
Sziasztok,

ma 12 órakkor én is beléptem a P3 tulajok közé  :clap: :clap: :clap:

2012/07-facelift, gyöngyházfehér,félbőrös,kis navi,Led lámpa (brutál nekem),lámpamosó, 3 évet futott Belgiumban,2015-ben hozták be 45.000-el, most 126.000 km van benne, Ürömre hordták szervízbe (Supra Trend).
Volt benne váltóolaj és gyertyacsere is. Hazafelé 140-nel óra szerint 6 liter-OK.

A ledes lámpánál csak a tompított ledes igaz,mert a refi az ahogy látom sima halogén, sárgás.

Gratulalok!
Mi is csak probalgatjuk meg. Ora szerinti 120-nal kerek 5 litert mutatott. 130-as tempot nem mertem meg tisztan, de az atlagbol szamolva 5,5 korul lehet. Orszaguton max 100-zal 4,2-t lattam eddig. Varosi meresem meg nemigazan van.

speedimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17740 Dátum: 2020.01.04 09:46:23 »
Sziasztok,

átnyálaztam a 600 oldalas kezelésit.Ezekre nem kapta választ:

Ha P-be kapcsolok az ugye reteszel...mikor szükséges (pl mekkora lejtőnél) a "kézifék" benyomása?

Ha beteszem B-be ugye nő a motorfék.Innen visszatehetem menet közbe D-be,vagy meg kell állni hozzá?

A hibrid akku nekem nem töltődik fel teljesen, eddig sikerült úgy hogy 1 vonal hiányzott, ez így normális?

Köszi.

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17741 Dátum: 2020.01.04 10:01:16 »
Sziasztok,

átnyálaztam a 600 oldalas kezelésit.Ezekre nem kapta választ:

Ha P-be kapcsolok az ugye reteszel...mikor szükséges (pl mekkora lejtőnél) a "kézifék" benyomása?

Ha beteszem B-be ugye nő a motorfék.Innen visszatehetem menet közbe D-be,vagy meg kell állni hozzá?

A hibrid akku nekem nem töltődik fel teljesen, eddig sikerült úgy hogy 1 vonal hiányzott, ez így normális?

Köszi.

Én a rögzítőféket eddig mindig használtam leállításkor. Biztos, ami biztos.
Bennem fel sem merült, hogy ne lehetne B-ből D-be rakni. Gondolom jelezné, vagy nem engedné a műszer, ha nem lehet.
Az akkura nem tudom a választ. Nekem csak az fura, hogy úgy vettem észre, hogy az EV módot 50km/h felett nem engedi finom gázpedál kezelés mellett sem. Kiírja, hogy túl magas a sebesség.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17742 Dátum: 2020.01.05 10:40:41 »
Sziasztok,

ma 12 órakkor én is beléptem a P3 tulajok közé  :clap: :clap: :clap:

2012/07-facelift, gyöngyházfehér,félbőrös,kis navi,Led lámpa (brutál nekem),lámpamosó, 3 évet futott Belgiumban,2015-ben hozták be 45.000-el, most 126.000 km van benne, Ürömre hordták szervízbe (Supra Trend).
Volt benne váltóolaj és gyertyacsere is. Hazafelé 140-nel óra szerint 6 liter-OK.

A ledes lámpánál csak a tompított ledes igaz,mert a refi az ahogy látom sima halogén, sárgás.

A refi valóban halogén. Kell bele egy jó Osram CB, vagy NBL  és megoldódik a sárgás probléma.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17743 Dátum: 2020.01.07 18:37:29 »
Sziasztok,

átnyálaztam a 600 oldalas kezelésit.Ezekre nem kapta választ:

Ha P-be kapcsolok az ugye reteszel...mikor szükséges (pl mekkora lejtőnél) a "kézifék" benyomása?

Ha beteszem B-be ugye nő a motorfék.Innen visszatehetem menet közbe D-be,vagy meg kell állni hozzá?

A hibrid akku nekem nem töltődik fel teljesen, eddig sikerült úgy hogy 1 vonal hiányzott, ez így normális?

Köszi.
A “kéziféket” én mindig behúzom, ha az autó magától elgurulna. Biztos megfogja a pöcök is, de csúnya hangja van mikor D-be rakom, ha befeszült.

A B és D bármikor kapcsolható, nem mechanikai váltást csinál, csak a motorok fordulatszámát szabályozza másként.

Elég hosszú lejtőn fel lehet tölteni a kijelző szerint teljesen, de ezt az akkuk védelme érdekében kerüli a vezérlés. Teljesen normális, ami tapasztalsz.

Attila 31
  - Avensis
- Prius

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17744 Dátum: 2020.01.24 10:00:17 »
Sziasztok,

átnyálaztam a 600 oldalas kezelésit.Ezekre nem kapta választ:

Ha P-be kapcsolok az ugye reteszel...mikor szükséges (pl mekkora lejtőnél) a "kézifék" benyomása?

Ha beteszem B-be ugye nő a motorfék.Innen visszatehetem menet közbe D-be,vagy meg kell állni hozzá?

A hibrid akku nekem nem töltődik fel teljesen, eddig sikerült úgy hogy 1 vonal hiányzott, ez így normális?

Köszi.

Szia,
en igy csinalom ( ami nem biztos hogy jo es kovetendo ):

 Ha P-be teszem, rogton utana benyomom a rogzitofeket is,  kulonosen lejtokon hogy tehermentesitsem a valtomuvet. Inkabb a kezifeket terhelem mert a javitasa olcsobb.

 Ha B-be valtok, akkor megno a motorfek ami annak koszonheto hogy hibrid (HV) modban bekapcsolja a hajtaslancba a benzinmotort mint legkompresszor (nincs uzemanyagbefecskendezes). Viszont ha B mod elott (vagy kozben) elektromos (EV) modba kapcsolok, akkor az MG2-vel fekez, igy nagyobb lesz a visszatoltes. En siman valtogatok B es D kozott, nem tapasztaltam hogy problema lenne.

 Nekem volt mar teli jelzesem de igazabol sosem figyelem. Egyebkent az akkucsomagot sosem tolti fel es sosem meriti le teljesen. Amit mi latunk az csak egy toltottsegi tartomany. Ha a toltottseg a tartomany felsohatarat eleri, akkor mutatja hogy tele van. A rendszer igy menedzseli az akkumulatorcsomagot hogy a leheto leghosszabb eletu legyen. A kijelzo uzemmodjai kozott a "HYBRID SYSTEM INDICATOR" CHG -nyulvanya jelzi hogy mennyi a visszatoltes. Ezt a visszajelzest a HUD-on is ki lehet valasztani, a legnagyobb visszatoltest fekezessel lehet elerni.

Jo Prius-ozast. :]
Lehettem volna halasz ...