Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3305432 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 899
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17715 Dátum: 2019.10.05 15:28:17 »
Ha esetleg valaki éppen itt van, a Corolla, auris szervizbe irtam most, a tegnapi szervíz után lemerült az akksi a hibrid aurisban, mi a protokoll? Köszi!

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17716 Dátum: 2019.10.07 18:10:42 »
Az ET szám függ a felni szélességétől. A T22, T25 5x100-as felniei jók rá.
Itt van a P3 felnikről némi adat.

Koszi a linket es a tippeket, vegul 15"-os Avensis felnit vettem. Igaz, az ET szama 39 de ahogy utana olvastam, elvileg benne van a turesben.
Lehettem volna halasz ...

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17717 Dátum: 2019.11.30 15:45:33 »
Sziasztok!

Bár nem Prius-om van (hanem CT-m), a nagyobb közönség és a hasonló adottságok miatt itt is érdeklődöm.
A tél következik, mégis nyári gumik kapcsán szeretném kérdezni, hogy van-e bárkinek tapasztalata bármely prémium gyártó nyári gumijait illetően?
(Jópár téli szezont még kiszolgáló téli gumim van, így négyévszakosban nem gondolkodom.)

Az autó teljesítménye miatt természetesen a sportosabb gumik helyett inkább a kisebb fogyasztású, halkabb gumik irányában keresgélek.
Amikkel eddig szemezgettem:
- Michelin Primacy 4
- GoodYear EfficientGrip Performance
- Pirelli Cinturato P7
- Bridgestone Turanza T005
- Continental ContiEcoContact 5

Köszi,
Mr. Moon
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.30 16:04:06 írta Mr. Moon »

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17718 Dátum: 2019.11.30 18:01:54 »
Sziasztok!

Bár nem Prius-om van (hanem CT-m), a nagyobb közönség és a hasonló adottságok miatt itt is érdeklődöm.
A tél következik, mégis nyári gumik kapcsán szeretném kérdezni, hogy van-e bárkinek tapasztalata bármely prémium gyártó nyári gumijait illetően?
(Jópár téli szezont még kiszolgáló téli gumim van, így négyévszakosban nem gondolkodom.)

Az autó teljesítménye miatt természetesen a sportosabb gumik helyett inkább a kisebb fogyasztású, halkabb gumik irányában keresgélek.
Amikkel eddig szemezgettem:
- Michelin Primacy 4
- GoodYear EfficientGrip Performance
- Pirelli Cinturato P7
- Bridgestone Turanza T005
- Continental ContiEcoContact 5

Köszi,
Mr. Moon

Hali,
en az ADAC es a http://www.tyrereviews.co.uk/ tesztjeit szoktam nezegetni, azok alapjan valasztok.  A gumikkal amiket felsoroltal, nem hiszem hogy melle lehetne nyulni. Ebben a premium szegmensben a kulonbseg mar elenyeszo lehet.  Viszont szamit hogy milyen parameteru gumikra van szukseged, mert a teszteredmenyek a gumik meretetol es szelessegetol is valtoznak. Igy ha valaki azt irja hogy pl. a Pirelli jo, akkor az a velemeny az o abroncsmeretere vontakozik es nem a tiedre ha attol eltero.

Esetleg nezz ra erre a linkre: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Sports-Car-Tyre-Test.htm
Lehettem volna halasz ...

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17719 Dátum: 2019.11.30 19:02:39 »
Hali,
en az ADAC es a http://www.tyrereviews.co.uk/ tesztjeit szoktam nezegetni, azok alapjan valasztok.  A gumikkal amiket felsoroltal, nem hiszem hogy melle lehetne nyulni. Ebben a premium szegmensben a kulonbseg mar elenyeszo lehet.  Viszont szamit hogy milyen parameteru gumikra van szukseged, mert a teszteredmenyek a gumik meretetol es szelessegetol is valtoznak. Igy ha valaki azt irja hogy pl. a Pirelli jo, akkor az a velemeny az o abroncsmeretere vontakozik es nem a tiedre ha attol eltero.

Esetleg nezz ra erre a linkre: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Sports-Car-Tyre-Test.htm

Köszi szépen, megnézem!

Igen, akivel beszéltem (gumis) is azon a véleményen volt, hogy a prémium gyártók termékei között rosszat nem lehet választani, illetve hogy normál, utcai felhasználás során, egy hétköznapi sofőr esetében a különbségek érzékelhetetlenek.
A méret amúgy 215/45/R17 lenne.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17720 Dátum: 2019.11.30 19:59:55 »
Köszi szépen, megnézem!

Igen, akivel beszéltem (gumis) is azon a véleményen volt, hogy a prémium gyártók termékei között rosszat nem lehet választani, illetve hogy normál, utcai felhasználás során, egy hétköznapi sofőr esetében a különbségek érzékelhetetlenek.
A méret amúgy 215/45/R17 lenne.

Nekem is ez a meret megy a nyari felnire. Viszont nem premium markat valasztottam:  https://www.gumiabroncsabc.hu/gumi-adatlap/532626/fulda/sportcontrol-2/215-45r17/
 A Fulda a Goodyear csoport tagja,  a nemetek gyartjak,  gondoltam annyira rossz nem lehet.  A zajt 67dB-re irtak, es erositett oldalfalut valasztottam a 17"-os felnik miatt. Nalam teszi a dolgat problemamentesen ahogy kell, nyilvan a Goodyear ennel csak jobb lehet.  :]
Lehettem volna halasz ...

Toti117

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17721 Dátum: 2019.12.02 10:35:07 »
Sziasztok!

Úgy néz ki a héten Prius tulaj leszek.
Kérdezném, hogy hol, milyen lopás védemet lehet beleépíteni?

Hallottam olyat hogy Kit-in, vagy Blue16 de sok fogalmam nincs műszakilag mit takar, mennyire Prius specifikusak.
(Keyless GO-s sajnos/szerencsére)

GPS nyomkövetővel van e valakinek személyes tapasztalat, márkát típust ajánl e valaki?

Köszönöm előre is.


tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17722 Dátum: 2019.12.02 11:20:52 »
Sziasztok!

Úgy néz ki a héten Prius tulaj leszek.
Kérdezném, hogy hol, milyen lopás védemet lehet beleépíteni?

Hallottam olyat hogy Kit-in, vagy Blue16 de sok fogalmam nincs műszakilag mit takar, mennyire Prius specifikusak.
(Keyless GO-s sajnos/szerencsére)
GPS nyomkövetővel van e valakinek személyes tapasztalat, márkát típust ajánl e valaki?
Köszönöm előre is.


Egy honapja szereltettem be Kit-In -t es M43 Meta -t,  Juhasz Jenovel beszeltem le.
A Kit-In lenyegeben egy femburkolat, ami lefedi az ECU -t es fizikailag megakadalyozza hogy hozza lehessen ferni: https://www.facebook.com/kitin.hybrid
Az M43 Meta pedig egy kozelitokartyas inditasgatlo: http://metam43.hu/hasznalati.html

Lehettem volna halasz ...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17723 Dátum: 2019.12.08 12:14:19 »

Egy honapja szereltettem be Kit-In -t es M43 Meta -t,  Juhasz Jenovel beszeltem le.
A Kit-In lenyegeben egy femburkolat, ami lefedi az ECU -t es fizikailag megakadalyozza hogy hozza lehessen ferni: https://www.facebook.com/kitin.hybrid
Az M43 Meta pedig egy kozelitokartyas inditasgatlo: http://metam43.hu/hasznalati.html

Szia! Picit félek ettől a mechanikus védelemtől, mert ha nekem kell hozzáférnem, az sem fog menni roncsolás nélkül...
Én jobban bízom a megfelelő helyen elvágott vezetékben, amit több féle módszerrel lehet indításkor aktiválni.
A GPS Tracker előnyös választás, és manapság már 10-15 ezerért kapsz profit. PL:TK 103)
Egy ilyennel le lehet kérdezni a pillanatnyi helyzetét, lehet online élőben is követni, ha beviszik egy mélygarázsba, akkor a bejáratnál "látott" utolsó koordinátákat küldi el Google linkben, és nem mellesleg ilyennel távolról is le lehet állítani egy autót. Akár minden ráadott gyújtásról képes SMS - t küldeni, ez is hatékony védelem lehet, ha ezt a funkciót kapcsolhatóvá téve az autó leállításakor élesíted, és tudni fogsz arról, ha távollétedben ráadják a gyújtást, vagy akár nyílik az ajtó, vagy ha van benne riasztó, akkor annak a megszólalását is jelezheti a mobilodra. Bár a Priusba trükkös dolog riasztót rakni, a közeledésre kigyulladó belső világtás miatt. Erre a legalkalmasabb a Can Bus riasztó, az autó távosával kezelve.
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.08 12:18:02 írta Jaja »
Ja! :-)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17724 Dátum: 2019.12.09 13:50:53 »
Szia! Picit félek ettől a mechanikus védelemtől, mert ha nekem kell hozzáférnem, az sem fog menni roncsolás nélkül...
Én jobban bízom a megfelelő helyen elvágott vezetékben, amit több féle módszerrel lehet indításkor aktiválni.
A GPS Tracker előnyös választás, és manapság már 10-15 ezerért kapsz profit. PL:TK 103)
Egy ilyennel le lehet kérdezni a pillanatnyi helyzetét, lehet online élőben is követni, ha beviszik egy mélygarázsba, akkor a bejáratnál "látott" utolsó koordinátákat küldi el Google linkben, és nem mellesleg ilyennel távolról is le lehet állítani egy autót. Akár minden ráadott gyújtásról képes SMS - t küldeni, ez is hatékony védelem lehet, ha ezt a funkciót kapcsolhatóvá téve az autó leállításakor élesíted, és tudni fogsz arról, ha távollétedben ráadják a gyújtást, vagy akár nyílik az ajtó, vagy ha van benne riasztó, akkor annak a megszólalását is jelezheti a mobilodra. Bár a Priusba trükkös dolog riasztót rakni, a közeledésre kigyulladó belső világtás miatt. Erre a legalkalmasabb a Can Bus riasztó, az autó távosával kezelve.

 Vannak markakereskedesek, ahol mar az uj autoba beepitik a mechanikus vedelmet. Nekem is eszembe jutott amit irtal de japan cuccok ezek, az elektornikaval jellemzoen nem szokott gond lenni.
 En beszereltettem mechanikust mert ahogy tudom, ha az autot nem is tudjak elvinni, az ECU-t konnyen kikapjak es elvihetik hogy uj kulcsot tanithassanak be hozza, ami jo lesz egy masik autohoz, esetleg eladjak.  Ennek potlasa tobb 100 000 huf-ba faj, a 20 000 huf koruli beszerelesi arral szemben. Irom ezt annak ellenere, hogy a P3-asok talan mar nem annyira celpontok, inkabb a 4. generacios hibridek.
 A GPS koveto jo dolog, fontolgattam/fontolgatom a beszerelest. Esetemben megint az szol ellene hogy nekem 3. generaciosom van, ha Toyota hibridet akarnak lopni, nagyobb esellyel a 4. generaciosok fele mozdulnak a tolvajok ...  persze mindezt a statisztikak ismerete nelkul irom.
Lehettem volna halasz ...

speedimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17725 Dátum: 2019.12.25 21:17:48 »
Sziasztok,

hétfőn akarnám elhoznia kinézett P3-at, 2012/6 havi, 126ekm. Az autodna-ról lekértem az infókat. E szerint az autóban LED lámpa van.Honnan tudok erről megbizonyosodni? Van benne lámpamosó,elvileg egy régi brosúra szerint a ledesekhez járt csak.

Köszönöm.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17726 Dátum: 2019.12.26 02:37:12 »
Sziasztok,

hétfőn akarnám elhoznia kinézett P3-at, 2012/6 havi, 126ekm. Az autodna-ról lekértem az infókat. E szerint az autóban LED lámpa van.Honnan tudok erről megbizonyosodni? Van benne lámpamosó,elvileg egy régi brosúra szerint a ledesekhez járt csak.

Köszönöm.

Szia,
talan kicsiit nyers a valaszom, de ha jol ertem hetfon mar a tied lesz es kb. igy tudod kivenni hogy megnezd:  https://www.youtube.com/watch?v=sIoDMy9kclo .
A tobbit nem tudom, az enyemben halogen izzok vannak ... azt hiszem.  :]
Gratula, jo Prius-ozast.  :]

Lehettem volna halasz ...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17727 Dátum: 2019.12.26 08:45:54 »
...  https://www.youtube.com/watch?v=sIoDMy9kclo .
...
Azért egy kesztyűt húzhatott volna szerintem, összetapogatni az izzó búráját nem túl egészséges, mármint az izzó számára (ha jól láttam, ez nem LED-es volt), ilyenkor nő az esély, hogy elpattan.

speedimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17728 Dátum: 2019.12.26 09:56:21 »
Szia,
talan kicsiit nyers a valaszom, de ha jol ertem hetfon mar a tied lesz es kb. igy tudod kivenni hogy megnezd:  https://www.youtube.com/watch?v=sIoDMy9kclo .
A tobbit nem tudom, az enyemben halogen izzok vannak ... azt hiszem.  :]
Gratula, jo Prius-ozast.  :]

Szia,köszi.Ha nem szedem szét sehogy se látszik megbontás nélkül mi világít benne? Projector kialakítás,felirat,stb.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17729 Dátum: 2019.12.26 12:23:52 »
Azért egy kesztyűt húzhatott volna szerintem, összetapogatni az izzó búráját nem túl egészséges, mármint az izzó számára (ha jól láttam, ez nem LED-es volt), ilyenkor nő az esély, hogy elpattan.

Rengeteg ilyen video van. Inkabb csak azt a reszet erdemes megnezni, hogyan kell kivenni az izzot. Szerencsetlen abbol a szempontbol is hogy a jobb oldalit szedi ki, a balt sokkal konnyebb. A jobb oldalinal, a nagyobb kezueknek erdemes kivenni a hutofolyadek tartalyat hogy konnyebben hozza lehessen ferni.
Lehettem volna halasz ...