Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3305441 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17685 Dátum: 2019.08.17 13:04:13 »
köszi, ez volt az amit akartam tudni :)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17686 Dátum: 2019.08.17 13:07:57 »
Szoktál tervezni?
OFFnem - lényegében 1 percet nem dolgoztam a szakmámban, azonnal beszippantott az informatika  ::) ...szóval szigorúan véve már nem is nevezhetem magam annak, a fősuli óta eltelt 25 évben gyakorlatilag elment mellettem a szakma.  :whistling: ON

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17687 Dátum: 2019.08.17 22:23:54 »
OFFnem - lényegében 1 percet nem dolgoztam a szakmámban, azonnal beszippantott az informatika  ::) ...szóval szigorúan véve már nem is nevezhetem magam annak, a fősuli óta eltelt 25 évben gyakorlatilag elment mellettem a szakma.  :whistling: ON


Off
 :cry: :cry: :cry:
Meglehetősen jól fizető ajánlatom volna egy tervezőnek a szakágból. Talán az évfolyamtársak közül valaki? On
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17688 Dátum: 2019.08.18 02:31:17 »
kettejükkel tartom csak a kapcsolatot: egyik külföldön, másik szintén elhagyta a pályát. (...hát ja, kis magyar társadalommetszet  :hmmmm: )

kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17689 Dátum: 2019.08.22 09:45:57 »
Sziasztok! A hűvösebb idők közeledtével az alábbi kérdés merült fel bennem: Nem messze lakom az autópályától, melyen keresztül Bp-re ingázom. Reggelente amíg a pályáig elgurulok, az utam lakott területen át vezet, szóval a benzinmotor rendszerint nem kapcsol be. Viszont kigyorsításnál, mint tudjuk a Prius maxi fordulaton üzemel, míg a 130-at el nem érem. Nyilván forgalom kérdése, de a fokozatosság elve nem mindig érvényesül.  :whistling: Ti hogyan jártok el hasonló esetben? Tudom, h 0W-s olaj mellett még kevésbé van jelentősége a járatásnak, de kötve hiszem, h egy benzinmotor "örülne" annak, h gyakorlatilag egyből full gázon kell üzemelnie.  :no: Az is jó lenne, ha legalább a városi szakaszon benzin üzemben tudnék menni, de ezt ugye nem én határozom meg...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17690 Dátum: 2019.08.22 12:38:35 »
... kigyorsításnál, mint tudjuk a Prius maxi fordulaton üzemel, míg a 130-at el nem érem. Nyilván forgalom kérdése, de a fokozatosság elve nem mindig érvényesül.  :whistling: Ti hogyan jártok el hasonló esetben? Tudom, h 0W-s olaj mellett még kevésbé van jelentősége a járatásnak, de kötve hiszem, h egy benzinmotor "örülne" annak, h gyakorlatilag egyből full gázon kell üzemelnie. ...
Tudomásom szerint a HSD nél padlógázon van a benzinmotornak maximális fordulata. Egyébként még alacsonyabb is a fordulata, mint egy kicsi sima benzinesnek.
A bemelegités első fázisában a fordulat korlátozva van, nem lehet pörgetni.

Lehet használni motorelőmelegítőt, és/vagy hűtőrács takarást (ellenőrzött körülmények között). Érdekes módon az alacsony hőfokú fűtés bekapcsolása is gyorsítja az alsóbb tartományú bemelegítést. Ebben az esetben a benzinmotor nem kapcsol ki, még lassabb sebességnél sem.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17691 Dátum: 2019.08.22 13:29:31 »
Az is jó lenne, ha legalább a városi szakaszon benzin üzemben tudnék menni, de ezt ugye nem én határozom meg...

Állítsd 25 fokra a belső hőmérsékletet és akkor hosszabb ideig működteti a benzinmotort.

kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17692 Dátum: 2019.08.22 14:35:48 »
@Agyarka @edk köszi, szerintem a fűtéssel fogok operálni. ;)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17693 Dátum: 2019.08.22 15:55:39 »
Szerintem nézd meg a motorhőmérsékletet Hybrid Assistanttal vagy Torque-kal. Kiderülhet, hogy minden állítgatás nélkül is elég meleg lesz, mire az autópályára érsz.

kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17694 Dátum: 2019.08.22 16:23:28 »
Szerintem nézd meg a motorhőmérsékletet Hybrid Assistanttal vagy Torque-kal. Kiderülhet, hogy minden állítgatás nélkül is elég meleg lesz, mire az autópályára érsz.

Amúgy nem tudom miért spórolják ki a motor (víz) hőmérsékletet jelző mutatót az új autókból, pedig igen fontos paraméter...  :hmmmm:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17695 Dátum: 2019.08.22 16:49:50 »
Nem tudom sima vagy Plug-in Priusod van, de a simánál a power mód is segíthet, akkor nem állítja le a benzin motort - csak finomabban kell kezelni a pedált.
Autópálya elött meg vissza normálba.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17696 Dátum: 2019.08.22 16:55:43 »
Nem tudom sima vagy Plug-in Priusod van, de a simánál a power mód is segíthet, akkor nem állítja le a benzin motort - csak finomabban kell kezelni a pedált.
Autópálya elött meg vissza normálba.
Sima. Na ezt is kipróbálom! ;)

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17697 Dátum: 2019.08.25 16:59:42 »
Sziasztok!

Hosszabb távon volt nálam egy 2-es Prius, nagyon megszerettem, gondolkodom a cserén :) A kérdésem, hogy szerintetek megér annyival több pénzt a 3-as, mint amennyivel többe kerül a 2-esnél? Megbízhatóságban a kettest istenítik, engem nagyon meggyőzött. Szidják a gyorsulását, de szerintem ha odalépünk ugrik rendesen, már sokaknak rossz érzés volt, én nagyon élveztem. A kényelme, de igazából mindene meggyőzött, bármikor odaadnám az autómat érte, nagyobb a lábtér mögöttem, mint a Versoban, nem gondoltam volna, főleg, hogy sokkal kényelmesebben utazunk benne, mint az egyterűben. Ülései ezerszer jobbak, ebben nem fészkelődök, állítólag a 3-as első ülései még kényelmesebbek, minden kézreáll, szóval számomra teljesen bevált és a családnak is úgy néztem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17698 Dátum: 2019.08.25 20:05:14 »
Lényegesen minőségibb a hármas beltere, újabb a hibrid technológia, erősebb a motor. Ennek arányában drágább.
De itt is érvényes: inkább egy nagyon jó állapotú 2-es, mint egy picit drágább lerúgott 3-as!

Tapatalkkal küldve


andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17699 Dátum: 2019.08.25 21:30:08 »
Lényegesen minőségibb a hármas beltere, újabb a hibrid technológia, erősebb a motor. Ennek arányában drágább.
De itt is érvényes: inkább egy nagyon jó állapotú 2-es, mint egy picit drágább lerúgott 3-as!

Tapatalkkal küldve

Értem, köszönöm. Azt is olvastam, hogy a kettes tágasabb belül, meg hogy kényelmesebb hátul benne utazni, ez igaz? A kettes belterében az tetszik, hogy egyszerű, elsőre beültem és értettem mindent, a középkonzol nem tolakodó, elfér a térd, tetszik, hogy nem nyúlik le középen, viszont látványra a hármas nekem is jobban tetszik belül.
Amúgy a 3-as éreztre is erősebb? Mintha ott nem lenne ez a 400Nm-es nyomaték vagy ott valahogy máshogy van. Gondolom képes az is szépen megindulni.