Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3305595 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17655 Dátum: 2019.06.03 19:54:49 »
Kis segítség kéne
Kérdésem az lenne Priuson vagy Aurison nyilván hybridről beszélek mind két esetben hogyan mérik a féket műszakin
Bekapcsolt gyujtás és N-be téve?
Ha lekapcsolom a gyujtást az autómata azonnal bereteszel autómatikusan  (P) gomb
Kérdeztem a szervízben de nem lehet kiiktatni állítólag, vagíis ha megálok lalítom autómatikusan p-be ugrik, a régebbieknél meg kellett nyomni a P gombot
Előre is köszi ha valaki felvilágosítana
Üdv

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17656 Dátum: 2019.06.03 20:18:00 »
Szeptembertől iskolába megy a nagyobbik fiam és már heti 3 edzésre is jár - miközben a kisebbik még 2 évig ovis lesz, ezért eléggé külön utakon fognak járni. Így feladni kényszerülök az ellenérzésemet az "egy családnak 2 autó" berendezkedéssel kapcsolatban(v.ö.:"régen elveim voltak, most gyerekeim vannak"  :whistling: )Mivel asszony is ősszel lesz kerek szülinapos (hogy hányadik azt még nem döntötte el  :D ) úgy döntöttem, meglepem egy városi szaladgálos autóval.
Eredetileg a Corolla/Jazz vonalon gondolkodtam, de aztán eszembe jutott a Prius - ami pont illene a stílusához és a felhasználáshoz. Viszont a keretbe csak a 2006 körüli évjárat férne bele(hitelt nem akarok, ha nem muszály). Mit gondoltok, bevállalható ennyi idős hibrid? Mekkora extra költségre kell számítani úgy 5 éves távlatban?
Esetleg megbízható erre a célra szakosodott kereskedőt tudtok ajánlani?
Juhasz jenot keresd a facsen. De masfel millio korul inkabb csak az aljat fogod megkapni a priusoknak.
En maradnek az eredeti tervnel. Swift? Kiprobalod hogy milyen az elet ket kocsival es valtasz ha bejon. Masodik kocsinak kisauto is megteszi. En peldaul ketulesest vettem :)
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.03 20:22:55 írta csufár »

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17657 Dátum: 2019.06.03 20:31:08 »
Nálunk az asszony imádja a Priust, de mi kifogtunk egy olaj evőst (2005-ös P2, 150ezerrel vettük, és ott már nagyon ette, kb fél liter/ezer km, most 265ezer van benne, kb. 0.8l/1000 fogy). Aztán nagyon nem mindegy, hogy milyen olaj megy bele. Én most a Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30-ra esküszöm (azt hiszem, ugyanezt adja a BMW Twinpower Turbo LL 5W-30 néven), ez egy sok szempontból nagyon jó olaj (tiszta alapolaj, aktív tisztító adalék, alacsony párolgás, illetve nagyon jól tapad a nívóra, úgyhogy gondolom a motorra is).

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17658 Dátum: 2019.06.03 23:25:44 »
Kis segítség kéne
 hybridről beszélek mind két esetben hogyan mérik a féket műszakin

Ugyanúgy ahogyan az utcán használod. D - ben rálép a vizsgabiztos a pedálra és várja az eredményt.
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.03 23:27:21 írta Agyarka »

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17659 Dátum: 2019.06.04 07:14:27 »
Köszi

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17660 Dátum: 2019.06.04 10:30:54 »
Juhasz jenot keresd a facsen. De masfel millio korul inkabb csak az aljat fogod megkapni a priusoknak.
En maradnek az eredeti tervnel. Swift? Kiprobalod hogy milyen az elet ket kocsival es valtasz ha bejon. Masodik kocsinak kisauto is megteszi. En peldaul ketulesest vettem :)
köszi, de nem írtam elvárt árat  ::) . A kérdés az lenne, hogy ebből az évjáratúból a jó állapotú futhat-e még nagy költség mentesen 5-6 évet.
Swift... hááát... nem szeretném életem értelmeit egy papírdobozban kiküldeni a ***k közé. Szerencsére most olyan az élethelyzet, hogy egy bizonyos határig nem kell filléreskednem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17661 Dátum: 2019.06.04 12:00:29 »
Swift... hááát... nem szeretném életem értelmeit egy papírdobozban kiküldeni a ***k közé. Szerencsére most olyan az élethelyzet, hogy egy bizonyos határig nem kell filléreskednem.
Szerintem újabb Swiftre gondolt, nem a régire, ami valóban igen harmatos volt védelem szempontjából. Ha a méret nem számít és biztonsági tényezőnek érzed, akkor a nagyobb tömeg jobb. Én is legszívesebben egy hibrid 3 tonnás highlanderrel közlekedtetném a családot.

flohaka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17662 Dátum: 2019.06.04 13:38:16 »
Sziasztok!
Teljesen új vagyok ezen az oldalon. Ma regisztráltam. Van egy Prius 2-em. Szeretnénk egy megbízható hibrid szerelőt, aki biztos hogy nem ver át. Nő létemre nem igazán értek az utókhoz, a hibridhez meg pláne nem. Ezért aztán mondthatnak nekem bármit. :) Budapesten lakom. Itt keresek jó hibrid szerelőt. Ha tudtok ilyet, megköszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17663 Dátum: 2019.06.04 15:44:16 »
Sziasztok!
Teljesen új vagyok ezen az oldalon. Ma regisztráltam. Van egy Prius 2-em. Szeretnénk egy megbízható hibrid szerelőt, aki biztos hogy nem ver át. Nő létemre nem igazán értek az utókhoz, a hibridhez meg pláne nem. Ezért aztán mondthatnak nekem bármit. :) Budapesten lakom. Itt keresek jó hibrid szerelőt. Ha tudtok ilyet, megköszönöm!
Klikk: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=840.msg715408#msg715408
Két olyan hely van, ahova biztosan elvinném: a ToyoTeamGarage Újpesten, illetve a ToyCar Pomázon.  Mindkét hely klubszinten (Toyota és Prius klub) ajánlott.

Jelenéleg mindkettő cég nyári álmát alussza, de írj rá Szutira, a TTG fönökére.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17664 Dátum: 2019.06.04 18:29:52 »
köszi, de nem írtam elvárt árat  ::) . A kérdés az lenne, hogy ebből az évjáratúból a jó állapotú futhat-e még nagy költség mentesen 5-6 évet.
Swift... hááát... nem szeretném életem értelmeit egy papírdobozban kiküldeni a ***k közé. Szerencsére most olyan az élethelyzet, hogy egy bizonyos határig nem kell filléreskednem.
Kettes priusokat ekorul arulnak, ezert gondoltam, hogy mennyi az annyi...
Es persze nem a regi , hanem a vasalo swiftre gondoltam...de sok sikert...a jazz is nagyon jo csak joval dragabb. A regi toyotakat meg sokszor mar nem szervizelik rendesen.
lepjel be a prius klubba a facsen, eleg sokan vagyunk, talan talasz olyat ami elfogadhato

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17665 Dátum: 2019.07.15 07:49:41 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17666 Dátum: 2019.07.15 18:05:31 »
Láthatóan nem követelmény náluk még a mértékegységek ismerete sem.

Ma hallottam, a Toyota megszünteti a Prius IV HSD forgalmazását, ezentúl csak a PHEV lesz elérhető ( 5 üléses verzióban).

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17667 Dátum: 2019.07.16 06:52:50 »
Láthatóan nem követelmény náluk még a mértékegységek ismerete sem.

Ma hallottam, a Toyota megszünteti a Prius IV HSD forgalmazását, ezentúl csak a PHEV lesz elérhető ( 5 üléses verzióban).

Hol látható a hiátus?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17668 Dátum: 2019.07.16 08:24:31 »
Mondjuk W vs. kapacitás?
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17669 Dátum: 2019.07.16 10:15:15 »
Mondjuk W vs. kapacitás?

Az megáll!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu