Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3305358 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17640 Dátum: 2019.03.06 16:40:44 »
Szia! Így egy év távlatából: jutottál valamire a bluetooth ügyben? Nekem is hasonló problámáim vannak, de nekem néha csatllakozik, néha nem. Jellemzően akkor nem, amikor használni kéne...

Szia! Igen, pár hét után véletlenül lett meg nálam a megoldás: a telefonomon levő egyik alkalmazás kavart be. Elvileg a csatlakoztatott bluetooth eszközök akkuját kérdezte le és mutatta az értesítési sávban. Úgy látszik a Prius nem díjazta ezt a lekérdezést és rögtön megszakította a BT kapcsolatot :) Letiltottam az alkalmazást, utána már rendben működött minden. Azóta már telefont is cseréltem, rendben működik a BT kihangosítás. Illetve egy apró probléma azért van: rohadtul halk, hiába van a telefonon a hívás & BT hangerő maxra véve, a kormányra kell dőlnöm, hogy halljam a másik felet, pedig a kocsin is feltekertem a hangerőt :(

kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17641 Dátum: 2019.03.20 09:33:14 »
Idézet
Elvileg a csatlakoztatott bluetooth eszközök akkuját kérdezte le és mutatta az értesítési sávban.

Emléxel esetleg mi volt az az app?  :helpsmilie:

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17642 Dátum: 2019.03.21 13:27:26 »
Emléxel esetleg mi volt az az app?  :helpsmilie:

Nem, de a Playben megtaláltam a korábbi alkalmazásaim között: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.limi.baton

kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17643 Dátum: 2019.03.25 21:22:34 »
Nem, de a Playben megtaláltam a korábbi alkalmazásaim között: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.limi.baton

Ilyen nincs a telómon :( mellesleg kb. egy hónapja csatlakoztam, akkor a MirrorLinket letiltottam, és úgy 2 hétig hibátlanul működött. Aztán egyszer csak megint elkezdett ledobálni. Pontosabban csatlakozik, aztán nem, aztán igen, aztán nem...ezt kb. fél percenként.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17644 Dátum: 2019.03.25 22:26:27 »
Sziasztok,
kerekpar szallitasahoz vonohorgos megoldast keresek a P3-hoz. A nem horgos alternativakat ismerem, de elsodlegesen a horgos erdekelne. Az auto papirjai szerint nem mehet ra horog mert nem vontathat. Ezt kesobb megerositettek egy olyan szervizben is ahol foglalkoznak vonohorog felszerelesevel. Vontatni termeszetesen nem szeretnek vele de lattam mar P3-asokat horoggal,  nagy valoszinuseggel kerekparszallitas miatt lettek felszerelve. Van ilyesmiben tapasztalatotok?
Lehettem volna halasz ...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17647 Dátum: 2019.04.16 18:29:59 »


P2 használt teszt

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17648 Dátum: 2019.05.04 11:34:23 »
Sziasztok!

Bár CT200h tulajdonos vagyok, a hozzászólásom / kérdésem tudtommal a hibrid Toyotákat is ugyanúgy érinti...kíváncsi lennék, ti mit tudtok?!

Tavaly május végén a 135 ezres szervizzel együtt megcsináltattam a hibrid rendszerre vonatkozó garanciát is.
Most 143 ezer van az autóban, viszont mivel -kis túlzással- közeleg május vége, érdeklődtem a LexusBudánál...azt mondták, változtak a feltételek, azaz most már nem lehet mindentől függetlenül egyszerűen csak hibrid garanciát hosszabbítani.
A hibrid garancia meghosszabbítására a szervizek alkalmával van lehetőség, mert hogy sok volt a visszaélés, sok olyan autóra kötöttek úgy hibrid garanciát, hogy azt sem tudták ki az apja-anyja az autónak, magyarán elhanyagolt,szar állapotú autók is voltak.

Ezt még meg is értem, de mivel nekem az 1 év lejár május végén, a következő szerviz (150 ezres) viszont csak 2020-ban lesz esedékes, vagy megcsináltatom hamarabb (144 ezer körül) a 150 ezres szervizt, és akkor tudok hibrid garanciát is hosszabbítani,
vagy
megvárom a 2020-ban elért 150 ezret, és a majd csak akkor kötök újabb hibrid garit, de akkor lesz egy több mint fél évem úgy, hogy nincs az autón érvényes hibrid gari.

Nem katasztrófa, nem igazán félek attól, hogy a fedezetlen időszakban bármi történne a hibridrendszerrel, de azért mégis hülye helyzet. Az autó egyik "selling point"-ja a kis szervizigény lenne, így viszont (azt, aki egy év alatt nem rak az autóba 15 ezret) belekényszerítenének hogy évente végeztessen az ember olyan szervizt, amire igazából nincs szükség.
Ha ez így van, nem értem miért nem csinálják inkább azt, hogy egyszer mondjuk tényleg szervizhez kötik a hosszabbítást (amikor meggyőződhetnek róla, hogy nem ridegtartáson van az autó) és a továbbiakban pedig lehetne továbbra is mindentől függetlenül kötni csak a hibrid garit?!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17649 Dátum: 2019.05.04 14:29:28 »
A szerviz ígyis-úgyis kell évente, nem? A km futástol függetlenül. Akkor ezt kell egyszer összehozni a hibrid gai idöpontjával, utána meg igy nincs gond.

Tapatalkkal küldve


Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17650 Dátum: 2019.05.04 17:34:39 »
A szerviz ígyis-úgyis kell évente, nem? A km futástol függetlenül. Akkor ezt kell egyszer összehozni a hibrid gai idöpontjával, utána meg igy nincs gond.

Tapatalkkal küldve

Szerintem, az én éves futásteljesítményemmel (kb. 6 ezer km) nem indokolt az éves szerviz...az alapvertő logikátlanság mellett pont ezért gondolom visszalépésnek ezt a változtatást a régi szabályhoz képest.


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17651 Dátum: 2019.05.04 20:44:48 »
Szerintem a kénsav a Te autóban is ugyanúgy hát, mint másokéban. Nem véletlen, hogy a szervízciklus 1 év VAGY 15 e km, amelyik előbb bekövetkezik.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17652 Dátum: 2019.05.04 21:08:11 »
Szerintem, az én éves futásteljesítményemmel (kb. 6 ezer km) nem indokolt az éves szerviz...az alapvertő logikátlanság mellett pont ezért gondolom visszalépésnek ezt a változtatást a régi szabályhoz képest.
Te tudod, de ha télen használtad, akkor indokolt az éves szervíz ciklus, lásd savasodás címszó alatt. Enyémen évi 1200km futásnál is cseréltettem olajat a 25 éves kocsin.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17653 Dátum: 2019.05.04 21:40:46 »
Szerintem, az én éves futásteljesítményemmel (kb. 6 ezer km) nem indokolt az éves szerviz...az alapvertő logikátlanság mellett pont ezért gondolom visszalépésnek ezt a változtatást a régi szabályhoz képest.
Szerintem meg igen  :yes: Azért ad meg kettő kritériumot a gyártó (1 év vagy 15e km)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17654 Dátum: 2019.06.03 19:35:54 »
Szeptembertől iskolába megy a nagyobbik fiam és már heti 3 edzésre is jár - miközben a kisebbik még 2 évig ovis lesz, ezért eléggé külön utakon fognak járni. Így feladni kényszerülök az ellenérzésemet az "egy családnak 2 autó" berendezkedéssel kapcsolatban(v.ö.:"régen elveim voltak, most gyerekeim vannak"  :whistling: )Mivel asszony is ősszel lesz kerek szülinapos (hogy hányadik azt még nem döntötte el  :D ) úgy döntöttem, meglepem egy városi szaladgálos autóval.
Eredetileg a Corolla/Jazz vonalon gondolkodtam, de aztán eszembe jutott a Prius - ami pont illene a stílusához és a felhasználáshoz. Viszont a keretbe csak a 2006 körüli évjárat férne bele(hitelt nem akarok, ha nem muszály). Mit gondoltok, bevállalható ennyi idős hibrid? Mekkora extra költségre kell számítani úgy 5 éves távlatban?
Esetleg megbízható erre a célra szakosodott kereskedőt tudtok ajánlani?