Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3316620 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17595 Dátum: 2018.11.23 19:32:51 »
Márkaszervíz, navilex.

Koszi szepen.  Ha jol ertem az otthoni hekkeles nem megy.  :]
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17596 Dátum: 2018.11.23 20:20:26 »
Koszi szepen.  Ha jol ertem az otthoni hekkeles nem megy.  :]

Az nem, de vannak olyan gyári navik, amire van megoldás.  Mondjuk a HDD-s nagynavi is ilyen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17597 Dátum: 2018.11.23 20:21:12 »
Koszi szepen.  Ha jol ertem az otthoni hekkeles nem megy.  :]

dehogy nem! van balatoni is. :whistling: ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17598 Dátum: 2018.11.24 11:37:28 »
dehogy nem! van balatoni is. :whistling: ::)

Tudom hogy hack, csak egy kicsit magyaritottam.  ;] Kulonben a hekk nem balatoni.   ;P  :]
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.24 11:57:59 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17599 Dátum: 2018.11.24 11:54:14 »
Az nem, de vannak olyan gyári navik, amire van megoldás.  Mondjuk a HDD-s nagynavi is ilyen.

Egyelore nem biztos hogy szukseg lesz ra, de nehany P3 jelolt kozul az egyikben nincs magyaritas sem terkep. Alapvetoen meglennek nelkuluk, de ismerve magam, nem birnam ki hogy ne csinaljam meg.  :]
Koszi a valaszokat. 
Lehettem volna halasz ...

vodanium

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17600 Dátum: 2018.12.04 11:15:02 »
Sziasztok!
Tudtok ajánlani a 19. kerület környékén Prius 2 szervizt?
Sajnos a következő történt velem vasárnap:
Hazafelé jövet az autópályán kigyulladt a meghibásodást jelző lámpa ("malfunction indicator" ami egy motorblokk kontúrját ábrázolja).
A következőket próbáltam:
Olajszint rendben van
Gondoltam hátha rossz minőségű benzin került bele (nem indokolt, de korábban a családi Peugeot háklis volt ilyesmire) - teletankoltam - nem használt.
A kézikönyv azt írta, hogy akkor is kigyulladhat az a jeltőfény, ha rosszul van fent a tanksapka - tekergettem + rátankoltam - nem használt
Mivel egyébként nem tapasztaltam semmilyen anomáliát, reménykedtem benne, hogy csak valami téves riasztás és továbbmentem - síró babával a hátsó ülésen ez tűnt a legjobb ötletnek.
Szóval továbbmentem és pár kilométer után azt vettem észre, hogy egyre lassulunk, gázadásra csak felbőg a benzinmotor, de nem gyorsul az autó. Szerencsére pont jött egy benzinkút, úgyhogy félrehúzódtam. Kiszállva az autóból hátul álló autónál, de járó benzinmotornál nyekergő hang hallatszott. Egy szó mint száz, hívtam egy trélert és azzal jutottunk haza.
Ugyan a trélerről legurulva pár métert meg tudott tenni a járgány saját erejéből, de továbbra is halhatóan nyekergő hangot kibocsátva. Úgyhogy szervizbe is tréleren tervezem eljuttatni - ha valakinek van tréleres ajánlása, azt is szívesen veszem - emiatt jó lenne ha viszonylag közelre kellene csak elvinni az autót.



tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17601 Dátum: 2018.12.06 18:55:05 »
Sziasztok!
Tudtok ajánlani a 19. kerület környékén Prius 2 szervizt?
Sajnos a következő történt velem vasárnap:
Hazafelé jövet az autópályán kigyulladt a meghibásodást jelző lámpa ("malfunction indicator" ami egy motorblokk kontúrját ábrázolja).
A következőket próbáltam:
Olajszint rendben van
Gondoltam hátha rossz minőségű benzin került bele (nem indokolt, de korábban a családi Peugeot háklis volt ilyesmire) - teletankoltam - nem használt.
A kézikönyv azt írta, hogy akkor is kigyulladhat az a jeltőfény, ha rosszul van fent a tanksapka - tekergettem + rátankoltam - nem használt
Mivel egyébként nem tapasztaltam semmilyen anomáliát, reménykedtem benne, hogy csak valami téves riasztás és továbbmentem - síró babával a hátsó ülésen ez tűnt a legjobb ötletnek.
Szóval továbbmentem és pár kilométer után azt vettem észre, hogy egyre lassulunk, gázadásra csak felbőg a benzinmotor, de nem gyorsul az autó. Szerencsére pont jött egy benzinkút, úgyhogy félrehúzódtam. Kiszállva az autóból hátul álló autónál, de járó benzinmotornál nyekergő hang hallatszott. Egy szó mint száz, hívtam egy trélert és azzal jutottunk haza.
Ugyan a trélerről legurulva pár métert meg tudott tenni a járgány saját erejéből, de továbbra is halhatóan nyekergő hangot kibocsátva. Úgyhogy szervizbe is tréleren tervezem eljuttatni - ha valakinek van tréleres ajánlása, azt is szívesen veszem - emiatt jó lenne ha viszonylag közelre kellene csak elvinni az autót.

Javitsatok ki ha tevedek, de ok szervizelnek is, nem?   :   https://eliteauto-budapest.business.site/

Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17602 Dátum: 2018.12.08 20:03:14 »
Sziasztok!
Tudtok ajánlani a 19. kerület környékén Prius 2 szervizt?
Sajnos a következő történt velem vasárnap:
Hazafelé jövet az autópályán kigyulladt a meghibásodást jelző lámpa ("malfunction indicator" ami egy motorblokk kontúrját ábrázolja).
A következőket próbáltam:
Olajszint rendben van
Gondoltam hátha rossz minőségű benzin került bele (nem indokolt, de korábban a családi Peugeot háklis volt ilyesmire) - teletankoltam - nem használt.
A kézikönyv azt írta, hogy akkor is kigyulladhat az a jeltőfény, ha rosszul van fent a tanksapka - tekergettem + rátankoltam - nem használt
Mivel egyébként nem tapasztaltam semmilyen anomáliát, reménykedtem benne, hogy csak valami téves riasztás és továbbmentem - síró babával a hátsó ülésen ez tűnt a legjobb ötletnek.
Szóval továbbmentem és pár kilométer után azt vettem észre, hogy egyre lassulunk, gázadásra csak felbőg a benzinmotor, de nem gyorsul az autó. Szerencsére pont jött egy benzinkút, úgyhogy félrehúzódtam. Kiszállva az autóból hátul álló autónál, de járó benzinmotornál nyekergő hang hallatszott. Egy szó mint száz, hívtam egy trélert és azzal jutottunk haza.
Ugyan a trélerről legurulva pár métert meg tudott tenni a járgány saját erejéből, de továbbra is halhatóan nyekergő hangot kibocsátva. Úgyhogy szervizbe is tréleren tervezem eljuttatni - ha valakinek van tréleres ajánlása, azt is szívesen veszem - emiatt jó lenne ha viszonylag közelre kellene csak elvinni az autót.

Merre fele vagy?  Maglód, Ruszuly Zsoltiék szerelnek.  Juhász Jenő (Elite autó) nem kifejezetten szerelőhely.  Pomáz környékén a Toycar a megoldás.   De én először kiolvastatnám Ts-el.   Merre fele van a gépsárkány?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vodanium

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17603 Dátum: 2018.12.09 14:15:59 »
Merre fele vagy?  Maglód, Ruszuly Zsoltiék szerelnek.  Juhász Jenő (Elite autó) nem kifejezetten szerelőhely.  Pomáz környékén a Toycar a megoldás.   De én először kiolvastatnám Ts-el.   Merre fele van a gépsárkány?
Szia, Sajnos nekem nincs eszközöm a hibakód kiolvasására :(
Budapesten a 19. kerületben (Felső Kispesten) van a járgány.
Maglód végülis nem lenne olyan messze; meg tudod mondani hogyan tudok kapcsolatba lépni Ruszuly Zsoltiékkal?
Köszi!

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17604 Dátum: 2018.12.10 11:16:42 »
Próbálkozott már valaki a hűtőrács részleges letakarásával télire? Tudom, hogy manapság nem illik, de csak a két lámpa közötti kis hűtőrácsot gondoltam befedni, hátha azzal még többet használok mint ártok...
Idegesít, hogy olyan lassan melegszik be és folyton kihűl még városban is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17605 Dátum: 2018.12.11 07:33:38 »
Próbálkozott már valaki a hűtőrács részleges letakarásával télire? Tudom, hogy manapság nem illik, de csak a két lámpa közötti kis hűtőrácsot gondoltam befedni, hátha azzal még többet használok mint ártok...
Idegesít, hogy olyan lassan melegszik be és folyton kihűl még városban is.

Amerikában van ennek hagyománya én feleslegesnek tartom. Hamar befűt, ha megy a benzinmotor.  Tudom a plug-in tulajok inkább árammal mennek, de ha fűteni akarsz, akkor ez van.  Én egy motor előmelegítőt használok téli üzemben, igaz sima péhárom és van garázsom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17606 Dátum: 2018.12.11 09:40:56 »
Próbálkozott már valaki a hűtőrács részleges letakarásával télire?

Én a Gen2-ben teljesen letakartam. Alul-felül. Folyamatosan figyelem a következő hőmérsékleteket Torque-kal: hűtőfolyadék, inverter, MG1, MG2 és ezek inverterei. A hűfőfolyadék 80 fok fölé nemigen ment, az inverter eddig mindig 60 alatt maradt. Érdekes módon fékezéskor megy fel ennyire pillatokra.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17607 Dátum: 2018.12.11 11:05:45 »
Köszi a válaszokat. Szerintem megpróbálom akkor én is, mert tényleg zavar egy kicsit, hogy a reggeli elinduláskor már a szomszéd kerületben járok mire először le tud kapcsolni a motor. Elektrische üzemmódban meg 5 percenként be kell indulnia szegénynek, hogy fűthessen.
Nincs Torque- m, úgyhogy a biztonság kedvéért maradok a részleges letakarásnál, ha attól nem tapasztalok javulást akkor inkább hagyom az egészet.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17608 Dátum: 2018.12.11 19:36:18 »
Köszi a válaszokat. Szerintem megpróbálom akkor én is, mert tényleg zavar egy kicsit, hogy a reggeli elinduláskor már a szomszéd kerületben járok mire először le tud kapcsolni a motor. Elektrische üzemmódban meg 5 percenként be kell indulnia szegénynek, hogy fűthessen.
Nincs Torque- m, úgyhogy a biztonság kedvéért maradok a részleges letakarásnál, ha attól nem tapasztalok javulást akkor inkább hagyom az egészet.

Szoros kontroll (hibriddoktor, torque) híján csak nagyon óvatosan, meg ne főzd a mocit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17609 Dátum: 2018.12.11 21:03:55 »
Jaja, úgy lesz.