Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3344876 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17565 Dátum: 2018.09.05 19:22:07 »
Hibridben van értelme poroltót tartani?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17566 Dátum: 2018.09.05 20:16:54 »
No, ezt figyeljétek, most kaptam:

Több mint 1 millió hibridet hív vissza a Toyota
2018. szeptember 5. 13:01   

https://www.portfolio.hu/vallalatok/tobb-mint-1-millio-hibridet-hiv-vissza-a-toyota.296838.html

A cikk szerint csak 2015-2018 között gyárott modellek érintettek.

"A kábelkötegen felhalmozódó szennyeződés pedig a vibráció következtében idővel a vezetékek szigetelésének elhasználódásához vezethet, ez pedig rövidzárlatot vagy akár tüzet is okozhat."

Mi lenne, ha az érintett területet a tulajdonos kitakarítaná!!
Hülye kérdésnek van helye hibrid (bármely) autó esetén?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17567 Dátum: 2018.09.05 20:21:26 »
Hibridben van értelme poroltót tartani?
Belgiumban minden autoban az anyosulesnel kotelezo...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17568 Dátum: 2018.09.05 20:26:21 »
Belgiumban minden autoban az anyosulesnel kotelezo...
Mi kocsijainkban is ott van. Hibridben nem tudom, hogy kell-e más típus az elektromos jellege miatt. Amúgy igazán kötelezővé tehetnék nálunk is.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17569 Dátum: 2018.09.06 16:34:28 »
A megfelelő adaptert (a linkelt képen a legfölső) kell kiválasztani a készletből és akkor fel lehet tenni a multit is. Csak felesleges a drágábbat venni.

https://www.olaj24.hu/uploads/Bosokouj.jpg

köszönöm! :)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17570 Dátum: 2018.09.06 18:12:24 »
Sziasztok,
ugy alakult hogy jo esellyel megneznek a hetvegen egy Prius-t. O lenne az: https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/prius/toyota_prius_1_8_hsd_sol_navi_automata-13306718 .
 Alapvetoen nem kernek tanacsot autonezegeteshez de nekem ez a hibrid dolog elegge idegen, meg akkor is ha ma mar nem ujdonsag. Tudnatok esetleg segiteni hogy miket erdemes kerdezni? Nyilvan a legtobb kulfoldrol behozott hahu-s Prius parszor mar megjarhatta a Fold-Hold tavolsagot, ami tudtommal kicsit tobb mint 150000 - 200000 km. :] Szoval mit es hogyan erdemes megnezni? Itt foleg a hibridrendszerre gondolok. Peldaul akkumulator csatlakozasok. Esetleg le lehet e kerdezni a fedelzetirol hogy hany szazalekos az akksi? Erdemes-e belevagni egy 9 eves akksis autoba? Egyaltalan jo otlet Prius-t a hahu-n keresgelni? :]  Tuti van egy csomo kerdes ami nem jutott eszembe.  :]
 Minden tanacs jol jon.  :] Elore koszi.
Lehettem volna halasz ...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17571 Dátum: 2018.09.06 19:12:42 »
Ha én Priust vennék, először Trottert vallatnám ki, hogy hova érdemes menni Priust venni. Vannak cégek akik erre rá vannak állva és olyan emberek is akik átnézik a kocsit vásárlásnál, ha jól emlékszem, akkor mindkettőre tud ajánlást.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17572 Dátum: 2018.09.06 20:38:49 »
Szerintem is érdemes Trotter urat megkeresni, amúgy is vásárlás után első dolog a lopásvédelem beszerelése legyen- abban is tud segíteni. Én hibridekre szakosodott kereskedőtől vennék a helyedben, állapotlappal és garanciával, de külsős emberrel vagy szakszervizzel átvizsgáltatva vásárlás előtt.
Nem értek a Priusokhoz és úgy általában az autókhoz de a belinkelt hirdetés képeit nézegetve megkérdezném a tulajtól miért kellett egy 200.000 km- t futott Prius kormányát újrabőrözni. Ekkora futásteljesítményél általában még nincs szükség ilyesmire. (persze lehet, hogy csak kormányvédő)
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.06 20:40:26 írta mlui »

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17573 Dátum: 2018.09.07 16:53:10 »
Koszi a valaszokat, maris hasznosak voltak, a kepeken nekem fel sem tunt az ujraborozott kormany.  :] A Carina-enal mindenkeppen biztosabb hatterrel keresnek autot, mert itt olyan hibakrol olvastam hogy csak neztem mint hal a tescos szatyorban. Kicsit korbeneztem hibrid szakerto ugyben, eddig ez a talalat hasonlitott a legjobban: https://www.hibridauto.hu/  .   Ismeritek oket?
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17574 Dátum: 2018.09.08 19:24:24 »
Koszi a valaszokat, maris hasznosak voltak, a kepeken nekem fel sem tunt az ujraborozott kormany.  :] A Carina-enal mindenkeppen biztosabb hatterrel keresnek autot, mert itt olyan hibakrol olvastam hogy csak neztem mint hal a tescos szatyorban. Kicsit korbeneztem hibrid szakerto ugyben, eddig ez a talalat hasonlitott a legjobban: https://www.hibridauto.hu/  .   Ismeritek oket?

Heló, ha infó kell, akkor van egy best buy ajánlatom:  gyere ki a szeptember 15-i találkozra a Prius Club is jelentős számban jelen lesz, ennél jobb infóbörzést nem is találnál.  Ha kérdésed van, nyugodtan kérdezz, akár privátban is 14 éve Toyotázom, három éve Priusolok. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17575 Dátum: 2018.09.09 14:21:05 »
Koszi a valaszokat, maris hasznosak voltak, a kepeken nekem fel sem tunt az ujraborozott kormany.  :] A Carina-enal mindenkeppen biztosabb hatterrel keresnek autot, mert itt olyan hibakrol olvastam hogy csak neztem mint hal a tescos szatyorban. Kicsit korbeneztem hibrid szakerto ugyben, eddig ez a talalat hasonlitott a legjobban: https://www.hibridauto.hu/  .   Ismeritek oket?

keresd meg juhász jenőt a facsén. tőle venni is lehet, de saját ötletekkel is meg lehet támadni

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17576 Dátum: 2018.09.10 10:36:53 »
 Koszi a segitseget es a valaszokat. FB-vel az a gond hogy kb. 10 eve toroltem profilom. A mai napig huseges Carina-mat 2008-ban vettem, utana nem sokkal regisztraltam ide ( en csinaltam a Hogaszat topikot ;] ),  sajnos sosem jutottam el talikra, mert nem tudtam osszeszervezni a Toyotas cimbikkel. Kesobb mar nem probaltam.  A 15-ei hetvege tulora gyanus de megprobalom osszehozni. :]
 A zold rendszam miatt a plug-in-eket is nezegetem ... egyre tobbet es kezdek a plug-in fele huzni.  :]  Peldaul zold rendszammal nem kellene az eves parkolasi engedelyert egy orat sorba allnom a varosgondnoksagon. Mar megerte.  ;]
 Koszi a tali tippet Trotter, lehet megkereslek privatban is. :] Jo lenne kijutni a talira mert kerdesek azok akadnak. :]
 Peldaul:
 Kellene vonohorog  az autora, bicikliszallitonak. Jol tudom hogy vontatni viszont nem nagyon lehet a Prius-szal, mert kidolhetnek az inverterei?
 Vontatasrol jut eszembe :  Ha esetleg lepukkan az auto, igaz hogy vontatni nem lehet,  csak szallitani?
 Aztan hogy mukodik telen a futes? Ha felnyomom, beinditja a benzinmotort?
 Miujsag a kenessel telen? Azt gondolnam, mivel az eletromos motor besegit, a benzinmotor viszonylag alacsony homersekleten jar ami nem biztos hogy tul jo. A mernokok biztosan szamoltak valami hasonloval. 0W-s olajat kell hasznalni?
 Hogyan viseli az auto a hegyvideket? Felfele hamar kidol az akksi, aztan lefele generator uzem?
 Jol ertem hogy a plug-in Prius alapbol tokre ugyan az mint a sima Prius, csak pluszban bele tettek egy kizarolag kivulrol toltheto masodik nagy akksit? Lehetseges kezzel valtogatni a ket nagy akksi kozott hogy melyiket szeretnem hasznalni? 
 Milyen hibakat erdemes markaszervizben javittatni, es mik azok amiket nem? Peldaul azt olvastam, ha a nagy akksi teljesitmenye romlik nehany cella miatt, akkor a markaszerviz kicsereli az egeszet. Ezzel szemben egy-ket szaki kepes a cellakat regeneralni es a rosszakat kicserelni toredek aron. Ez utobbi mennyire megbizhato?
 Korulbelul mennyi ideig hasznalhato a nagy akksi? II-es Prius-okbol elegge sokat latok meg szaladgalni, pedig ha nem tevedek 2008-ben gurultak ki az utolsok a gyarbol. Itt-ott meg I-est is latok, azok siman hajlanak a 20. evuk fele. Letezik hogy 20 evig el a nagy akksi? Szerintem nem.  ;]

 Koszi csufar, rakerestem Juhasz Jeno nevere, FB-n kivul ezeket talaltam:
  https://joautok.hu/kereskedo/elite-auto-kft/elite-auto-budapest/
  https://www.hasznaltauto.hu/partner/elite_auto-budapest-12096
 Valoszinu hogy megkeresem .  :]
Lehettem volna halasz ...

vodanium

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17577 Dátum: 2018.09.28 10:17:48 »
Sziasztok!
Nemrég apuka, emiatt pedig pár napja Prius 2-es tulaj lettem - a Corollánk már sajna kicsinek bizonyult :(
Magamat is alaposan meglepő módon, az első megnézett járgányt megvettem egy random kereskedésben.
Utólag észrevettem, hogy a gumik állapota "hagy némi kívánnivalót maga után", ill. hogy a pótkeréknek csak a hűlt helyét találni a csomagtérben. Ezutóbbi alapból tartozéka egy 2-es Priusnak? Szerintetek van jogalapom ezt utólag számonkérni?
Illetve ahogy olvasom, nemcsak a vevők viszik a Priusokat :( Elkezdtem erősen aggódni; ezek szerint feltörték a Priusok smart key rendszerét? Mindenesetre mindenképpen be szeretnék szereltetni valamilyen védelmet, de annyifélét találni, hogy elvesztettem a fonalat, hogy melyiket érdemes használni. Tudtok ajánlani olyat ami jó a Priusba?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17578 Dátum: 2018.09.28 13:57:36 »
Mankókerék van benne gyárilag.

Védelmet több szakember tud beszerelni, az én favoritom Kovi Maglódon, másé más.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17579 Dátum: 2018.10.02 11:24:26 »
Lámpabúra- mattulás ügyben van valakinek egy jó tippje? Kigugliztam egy pár szakit aki lámpapolírozással foglalkozik, de szívesebben választanék ajánlás alapján. Vagy nem tudom, a házilagos- homasitás lámpapolírozó cucc teljes értékű megoldást jelentene- e (gondolom nem)