Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315848 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17475 Dátum: 2018.03.12 20:40:53 »
Sziasztok,

Prius 2, 2005.
Szervizek, karbantartasok kapcsan kerdeznek.
2015 vegen volt nagyszerviz (motorolaj, fekolaj, gyertyak, szurok). Ekkoe 279 ekm volt benne,
2017 marciusaban vasarlas utani kadbantartas (morotolaj, levegoszuro, pollenszuro). Ekkor 283 ekm volt benne.
Iden ujboli karbantartas, most van benne 289ekm. Motorolaj es pollen egyertelmu. Ilyen ‘kis’ futasnal cserletessema fekolajat es levegoszurot (utobbit megnezm, ha koszos cserelem), vagy nem szukeseges, csak majd jovore? Szerviz csrelne mindet persze :)

Koszi!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17476 Dátum: 2018.03.12 20:52:41 »
Fékfolyadékra a hidrofil tulajdonsága miatt van előírva a 2 évenkénti csere. Állásában is megköti a vizet, ami korrodál. A régebbi Toyoták elég jól birták a ritkább cserét, de az ördög nem alszik, ráadásul ki tudja valójában mit cserélték 2015 ben. A papír sokmindent elbír.
Én mérés alapján cserélem, és nem idő szerint.

« Utoljára szerkesztve: 2018.03.12 20:54:36 írta Agyarka »

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17477 Dátum: 2018.03.12 21:15:06 »
Fékfolyadékra a hidrofil tulajdonsága miatt van előírva a 2 évenkénti csere. Állásában is megköti a vizet, ami korrodál. A régebbi Toyoták elég jól birták a ritkább cserét, de az ördög nem alszik, ráadásul ki tudja valójában mit cserélték 2015 ben. A papír sokmindent elbír.
Én mérés alapján cserélem, és nem idő szerint.

Köszönöm, világos, természetesen cseréltetem!

Danitto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17478 Dátum: 2018.03.21 19:40:06 »
Sziasztok,
szerelt már valaki 2008-as Priusba utólagos tolatókamerát? Gyári navis rendszer JBL hifivel. Számos kamerát találtam Ebay-en, de egyiken se látom, hogy 2008-hoz biztosan jó lenne-e. Tudnátok segíteni?

Köszönöm...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17479 Dátum: 2018.03.27 18:46:31 »
Sziasztok,
szerelt már valaki 2008-as Priusba utólagos tolatókamerát? Gyári navis rendszer JBL hifivel. Számos kamerát találtam Ebay-en, de egyiken se látom, hogy 2008-hoz biztosan jó lenne-e. Tudnátok segíteni?

Köszönöm...

Természetesen már meg van a bejáratott kameralelőhely, azonban a pontos infókért az FB-re kell átlépni, a Prius Club Hungary FB csoportjában a kereső használatával bőven lesz tapasztalat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17480 Dátum: 2018.03.28 15:41:26 »
Sziasztok!
Nagyon megtetszettek a Priusok minden szempontból, nem csak a takarékosságuk miatt. Viszont dilemmában vagyok abban, hogy melyiket válasszam, bár tudom, hogy ezt csak a pénztárcám mondja meg igazán, azonban a tanácsotokat kérném:
Ami a P2 mellett szól:
- olcsóbb
Ami a P3 mellett szól:
- (szerintem) sokkal szebb és modernebb
- drágább
Megéri a jellemzően +1 milliót a P3? (természetesen használtakról beszélek)
3 alatt nem találni jó P3-at?
A védelemmel kapcsolatban:
- mennyibe kerül jelenleg a legbiztonságosabb lopásgátló?
- P2-t is szeretik a tolvajok?
Ha külföldről szeretnék egy Priust, azt hol lehet böngészni a mobile.de-n kívül?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17481 Dátum: 2018.03.28 21:46:48 »
Nagyon jól látod a dolgokat, minden igaz, amit leírtál!  :D
3M kevés egy P3ra (van, csak azt ne vedd meg). Ha van türelmeg (legyen) gyűjtsél hozzá és vegyél P3-at. P2 ha nem tetszik (nem csodálom ;) ), akkor ne vegyél olyat.
Hogy hol, kinél, hogyan, azt majd mondja Trotter vagy más Prius tulaj. Akár külföldi is.
Védelem KELL (lopják), szintén Trotter, nem publikus (logikus, nem? ;) )

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17482 Dátum: 2018.03.28 22:03:52 »
Igen, olvastam, hogy a védelmek nem publikusak. Ezért egyenlőre csak az árára lennék kíváncsi, mennyibe kerül az.
Tudom, magyaros szokás a kilométeróra állás, és ezeknél kevésbé mérvadó ez is, de mennyi az a futott km, amire még szívesen rábólintotok Prius esetén?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17483 Dátum: 2018.03.29 08:39:23 »
Meg kell cáfoljam az előttem szólót, mert én 2.7-ért vettem a P3asomat tavaly nyáron és minden tekintetben jó autó. 2010es, 220ekm volt benne, törésmentes és hát fapad - de ugye tudjuk, hogy egy fapad Prius is élhető, nem mellesleg fejleszthető (nekem tolatókamera nagyon hiányzott belőle, azt imádtam a P2-esben - de ez a probléma hamarosan orvosolva lesz).
Viszont előtte 2.5 évig volt P2esem. Mind a kettő nagyon jó autó de a P3 a mai kor autója, sokkal modernebb és hát szebb is, lássuk be. Autópályán használhatóbb, csomagtartója nagyobb, még szinte mindegyikre lehet hibridgarit kötni. Igaziból ha van még pénzed akkor én mindenképpen a P3 irányába terelnélek, már csak azért is, mert a P2 kezd kiöregedni egy kicsit. Valahogy megszaporodtak az akkuhibás és olajevő P2esek. (azért még mindig nem olyan sok, csak feltűnő) Ez persze lehet attól is, hogy előszeretettel tekergetik és hát a sokszorosa van benne km-ben, mint amit a hirdetésben írnak. Egyébként egyik probléma sem vészesen drágán javítható, de foglalkozni kell velük. Amúgy mindkettő nagyon jó autó.
Védelem már 20eFt-tól van de 60-100eFt felé már komoly elektronikus cucc tehető be. P2-est elég régen hallottam, hogy elloptak, P3-ast még viszik (akár a vásárlás másnapján!) ha nem teszel bele semmit. A legjobb már úgy elhozni az eladótól, ha benne van valami. Egy lopás casco sem árt és akkor nyugodtan alszol.
A facebook csoportban fogsz találni ajánlott eladókat akik hoznak be megbízható, nem tekert autókat. A magyar kereskedők 99%-át kerülném. Ha pedig bátor vagy akkor irány Hollandia :)

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17484 Dátum: 2018.03.29 08:50:51 »
Meg kell cáfoljam az előttem szólót...
Ezaz! Rengeteg hasznos dologgal gazdagodtam! Nagyon köszönöm! [emoji5][emoji106]

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17485 Dátum: 2018.03.29 10:36:31 »
Meg kell cáfoljam az előttem szólót, mert én 2.7-ért vettem a P3asomat tavaly nyáron és minden tekintetben jó autó. 2010es, 220ekm volt benne, törésmentes és hát fapad - de ugye tudjuk, hogy egy fapad Prius is élhető, nem mellesleg fejleszthető (nekem tolatókamera nagyon hiányzott belőle, azt imádtam a P2-esben - de ez a probléma hamarosan orvosolva lesz).
Viszont előtte 2.5 évig volt P2esem. Mind a kettő nagyon jó autó de a P3 a mai kor autója, sokkal modernebb és hát szebb is, lássuk be. Autópályán használhatóbb, csomagtartója nagyobb, még szinte mindegyikre lehet hibridgarit kötni. Igaziból ha van még pénzed akkor én mindenképpen a P3 irányába terelnélek, már csak azért is, mert a P2 kezd kiöregedni egy kicsit. Valahogy megszaporodtak az akkuhibás és olajevő P2esek. (azért még mindig nem olyan sok, csak feltűnő) Ez persze lehet attól is, hogy előszeretettel tekergetik és hát a sokszorosa van benne km-ben, mint amit a hirdetésben írnak. Egyébként egyik probléma sem vészesen drágán javítható, de foglalkozni kell velük. Amúgy mindkettő nagyon jó autó.
Védelem már 20eFt-tól van de 60-100eFt felé már komoly elektronikus cucc tehető be. P2-est elég régen hallottam, hogy elloptak, P3-ast még viszik (akár a vásárlás másnapján!) ha nem teszel bele semmit. A legjobb már úgy elhozni az eladótól, ha benne van valami. Egy lopás casco sem árt és akkor nyugodtan alszol.
A facebook csoportban fogsz találni ajánlott eladókat akik hoznak be megbízható, nem tekert autókat. A magyar kereskedők 99%-át kerülném. Ha pedig bátor vagy akkor irány Hollandia :)

Lemondasz a tolatás semmivel nem pótolható élményéről? ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17486 Dátum: 2018.03.29 11:17:18 »
Lemondasz a tolatás semmivel nem pótolható élményéről? ::)
Így van, elvágom az R módhoz kapcsolódó kábelt!  [rohog]

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17487 Dátum: 2018.03.29 11:19:32 »
Ha külföldről, akkor honnan érdemes behozni? Hol lehet böngészi azokat?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17488 Dátum: 2018.03.29 12:03:59 »
Ha külföldről, akkor honnan érdemes behozni? Hol lehet böngészi azokat?
Én itt keresgéltem:
https://www.speurders.nl/overzicht/autos/toyota/f_automodel-Prius/
És még érdekes szakirodalom:
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/08/22/hasznalt_autot_hollandiabol/

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17489 Dátum: 2018.03.29 13:45:11 »
Meg kell cáfoljam az előttem szólót, mert én 2.7-ért vettem a P3asomat tavaly nyáron és minden tekintetben jó autó. 2010es, 220ekm volt benne, törésmentes
Úgy legyen!  :flowers: