Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3315574 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17355 Dátum: 2017.11.15 17:15:14 »
Sziasztok! Prius II-be kellene valmi kis lopásgátló, immobilizer, trükkös kapcsoló. Mit/kit ajánlotok?
A fórum visszaolvasását, ajánlott kontakt megkeresését, olvasás közben talált érdekes információk megjegyzését.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17356 Dátum: 2017.11.15 17:36:17 »
Kérdésem lenne. Azt honnan tudom megállapítani, hogy van- e riasztó az autómban? (cascóhoz kell) Ha megpróbálom bezárni a kulcsot az autóba akkor tülköl kívülre is, de gondolom ez mindegyikben van. Úgy rémlik, hogy nem alapfelszereltség.

« Utoljára szerkesztve: 2017.11.15 17:42:24 írta mlui »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17357 Dátum: 2017.11.15 18:07:25 »
Kérdésem lenne. Azt honnan tudom megállapítani, hogy van- e riasztó az autómban? (cascóhoz kell) Ha megpróbálom bezárni a kulcsot az autóba akkor tülköl kívülre is, de gondolom ez mindegyikben van. Úgy rémlik, hogy nem alapfelszereltség.



Zárd be a vasat, majd kövess el szabotázst. Ha zajdázik akkó' van.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17358 Dátum: 2017.11.15 18:17:18 »
Zárd be a vasat, majd kövess el szabotázst. Ha zajdázik akkó' van.

Na jó, de hogy csináljam???

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17359 Dátum: 2017.11.15 18:29:24 »
Na jó, de hogy csináljam???

Nem értek hozzá, de valahogy úgy ahogy egy autótolvaj tenné szerinted.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17360 Dátum: 2017.11.15 19:35:18 »
Na jó, de hogy csináljam???

Alaphelyzetben nincsen benne riasztó.  Kontroll:  zárt be a kocsit, majd a távirányítóból varázsold elő a mechanikus kulcsot, azzal nyisd ki a verdát, ha nyekereg, akkor biza van benne riasztó, ha nem, akkor nincsen.

A kulcsot úgy tudod elővarázsolni, hogy a kulcsház oldalán lévő Push gombot megnyomod és kijön belőle, a kulcskarikán marad a kulcs, a kulcsok meg a kezedben.   

Bónusz infó:  Ha a kulcs végét a kulcstok megfelelően kialakított részébe (rés) helyezed, egy csavarintó mozdulatra szétpattan és lehet elemet cserélni.  ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17361 Dátum: 2017.11.15 19:49:52 »
Basszus, ez a megoldás nem jutott eszembe, pedig kézenfekvő! Már arra gondoltam, kapucnis pulcsit veszek és egy laposvassal nekiállok feszegetni az ajtót, hátha akkor tolvajnak néz.  :ph34r:
Köszi a segítséget.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17362 Dátum: 2017.11.16 06:21:31 »
Basszus, ez a megoldás nem jutott eszembe, pedig kézenfekvő! Már arra gondoltam, kapucnis pulcsit veszek és egy laposvassal nekiállok feszegetni az ajtót, hátha akkor tolvajnak néz.  :ph34r:
Köszi a segítséget.
:clap: :clap: :clap:
1nek az is jó! ::) ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17363 Dátum: 2017.11.19 21:53:34 »
Régen jártam erre, azóta történt pár dolog.  :cool2:

Megvolt a kötelezö éves szervíz 90.966 km-nél.
Mivel az elözö tulaj már megcsinálta a 90 ezres nagyszervízt, nekem csak egy sima jutott.
A végösszeg 303,58 EUR, mivel születésnapomra kaptam egy ajándékutalványt, amellyel 2 liter olajat a következö szervíznél ingyen kaptam.  :clap:
Mobil 1 ESP 0W20 került bele.

Szerintem egész türhetö az ár, elöször vittem itt kinn szakszervízbe az autót, eddig mindig Sopronban vagy Szombathelyen voltam.
Persze, kicsit több, mint a duplája, mint egy otthoni szervíz, de a 3 év garancia miatt ide kell vinnem.
Továbbá mivel ök adják el a bécsi hibrid taxik 80-90%-át, valahogy meg is bízom bennük és szerintem akkor is oda fogom hordani az autót, ha már lejár a garancia.

Pár hete elköltöztünk, nagyon sok bútort vittem az autóval, azt kell mondanom, hogy nagyon jól pakolható.  :yes:
Szinte biztos vagyok benne, hogy a dolgok nagy részét a sedan Avensissel nem tudtam volna elvinni.
Persze, ez nem jelenti azt, hogy minden belefér, múltkor egy IKEA-s kanapét sógor Superb kombijával hoztunk haza (a 230 hosszú dobozok után kb. 10 centi híján le lehetett volna csukni a csomagtartót).  :eek:

Szintén nem rég volt egy deffektem, szerencsére menthetö volt a gumi.
Nagyon meglepödtem rajta, hogy itt sincs már pótkerék, de ahogy látom a mélyedésbe beférne egy kerék, vagy tévedek?  :hmmmm:
Mindenesetre arra gondoltam, hogy télen bedobok egy nyárit, nyáron meg egy télit a résbe és akkor legalább az ember az autóval el tudja vinni a gumishoz a kereket ha ilyen történne, nem?
Mi a véleményetek?  :flowers:

Amúgy minden rendben, továbbra is nagyon szeretem az autót, amik kicsit zavarnak:
- a nekem túl puha kormányzás, kicsit olyan mintha csak cityservo lenne,
- a kicsit pattogós futómü az Avensis után, úthibákat sajnos abszolút nem nyeli úgy,
- szintén picit negatív, hogy kanyarban egyszerüen nem lehet úgy "berongyolni" mint az Aveval lehetett, egyszerüen túl nagyot dob az autón,
- a beltérben lévö anyagok egyszerüen kopógósak, a 6 évvel örgesebb fennt említett Avensisben sokkal inkább érzett az ember minöséget ilyen szempontból.

Tudom, hogy az autó a nyugodt "hibrides" vezetésre van tervezve, de én inkább lendületes hibridesnek nevezném magamat (ha van ilyen  :D).
Talán a szélesebb kerék segítené ezt a fajta tapadást, de szerintem attól meg az úthibákat még rosszabbul reagálná le.

Nagyon kíváncsi lennék, hogy a Prius+ és a RAV 4 Hybrid hogyan viselkedik a P3-hoz képest, mivel nagy valószínüséggel ezekböl kerül ki majd egyszer az utód.




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17364 Dátum: 2017.11.21 23:08:16 »
 A plusban van potkerek, de a tiedhez is lehet venni, figyeld a facsen a prius csoportot, rendszeresen felbukkan. A belseje ennek is gagyi. A 90ezres szerviz nekem 420 euro lesz. De gondolom ez a nagyszerviz. Asszem a sima priusnal a plus jobban pakolhato :) cserebe tuti nem megy jobban es szerintem a futomu is kemenyebb a magas epites miatt

buherton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17365 Dátum: 2017.11.29 22:11:09 »
Sziasztok!

Prius 2-t szeretnék venni max 2 millióból. Szeretném megkérdezni hogy auto belseje mennyire kopik? Kinéztem egy autót de a kormánykeréken huzat van és a kesztyűtartó gombjai is láthatóan kopottak. A lerírás szerint közel 300k km van benne. Ami ha valós, akkor nem gond mert az autó ára végett egy komoly és néhány kisebb javítással is benne lenne a cél keretben. Szerintetek?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17366 Dátum: 2017.11.30 07:04:01 »
Sziasztok!

Prius 2-t szeretnék venni max 2 millióból. Szeretném megkérdezni hogy auto belseje mennyire kopik? Kinéztem egy autót de a kormánykeréken huzat van és a kesztyűtartó gombjai is láthatóan kopottak. A lerírás szerint közel 300k km van benne. Ami ha valós, akkor nem gond mert az autó ára végett egy komoly és néhány kisebb javítással is benne lenne a cél keretben. Szerintetek?

Ja!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17367 Dátum: 2017.11.30 13:32:55 »
A kesztyűtartó gombja hamar kopik.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17368 Dátum: 2017.12.05 06:40:54 »
Most, hogy nyakunkon ez a nyamvadt tél, elkezdtem nézegetni a "Prius in snow" videókat a Youtube- on. Feldobta azt is, amikor szivacshengerekből vágott hűtőtakarót készítenek a beömlőre. Ahogy néztem, az egyik az alsó beömlőt takarta le teljes egészében, egy másik meg csak a lámpák közötti kicsit. Melyik lehet a jobb megoldás? És amúgy hol lehet ilyen szivacsot kapni és mi a neve?  :flowers: 

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17369 Dátum: 2017.12.05 10:25:40 »
Polifoam csőhéj