Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3344780 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17280 Dátum: 2017.08.28 12:03:16 »
Sziasztok!

Prius+ vásárláson törjük a fejünket. A joautok.hu-n és a hahu-n is mindig a Gut Car kereskedés autóihoz lyukadunk ki. Van velük valami tapasztalat?

FB csoportba regisztrálj, segítőkész, hozzáértő emberek csapata.
Gut-car ott is csak jókat írnak.

FAQtyA

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17281 Dátum: 2017.08.30 22:07:13 »
Prius 2-be hol és mit/miket érdemes beszereltetni, hogy ott találja a gazdája ahol hagyta?
Nagyon köszi!

Mzo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17282 Dátum: 2017.09.02 05:54:27 »
Sziaasztok!
Új Prius tulajdonos vagyok. Az autó egy P3 facelift, 2013 modell. Mivel kezdő vagyok igyekszem tájékozódni, előre is bocsánat ha kérdéseim már ki voltak tárgyalva a fórumban.
Az első kérdés: Az autó két kulcsa közül az egyikben elemcsere volt, viszont azóta nem érzékeli az autó a kulcsot, nem lehet vele indítani, nyitni-zárni.
Újra kell párosítani őket? Ha igen akkor ezt hogy lehet megtenni?

Második kérdés: Bár úgy vettem meg az autót, hogy Navis-nak hírdették, benne is van az érintőkijelzős rendszer, de ha a navi gombra nyomok akkor azt írja ki hogy nincs installálva telepítve a navi. Ezt hogy lehet utólagosan elvégezni?

Harmadik kérdés: A Bluetooth telefonos párosításokat hogyan lehet törölni? :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17283 Dátum: 2017.09.04 08:46:56 »
Az első kérdés: Az autó két kulcsa közül az egyikben elemcsere volt, viszont azóta nem érzékeli az autó a kulcsot, nem lehet vele indítani, nyitni-zárni.
Újra kell párosítani őket? Ha igen akkor ezt hogy lehet megtenni?

Második kérdés: Bár úgy vettem meg az autót, hogy Navis-nak hírdették, benne is van az érintőkijelzős rendszer, de ha a navi gombra nyomok akkor azt írja ki hogy nincs installálva telepítve a navi. Ezt hogy lehet utólagosan elvégezni?

Harmadik kérdés: A Bluetooth telefonos párosításokat hogyan lehet törölni? :)

Ez mind olyan kérdés, ami a kézikönyvéből megoldható, nem kaptál hozzá olyan nyelven, amit el tudsz olvasni? A neten a Toyotától is letölthető, illetve biztosan van szabadon elérhető PDF, nem titkos cucc.

1: a kulcs elvileg akkor is működésre bírható, ha az elem teljesen lemerült. Beszálsz a mechanikus kulccsal és odarakod egy időre közel a start-stop gombhoz (érinted). 10mp, fél perc, ilyesmi rémlik, indukcióval tölt eleget rajta, hogy a kocsi érzékelje és be tudd kapcsolni.

Erre a kézikönyvből emlékszem, sose próbáltam, nem biztos, hogy pontos!

2: Nem tudok válaszolni, nem ismerem azt a navit.

3: Kotorássz a konfigurációs menüben, a merevlemezes "nagy" naviban a telefon pontban van ilyen, illetve külön kell beállítani, ha egy eszközt zenelejátszónak is akarsz használni.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17284 Dátum: 2017.09.08 10:48:17 »
Sziasztok,

Prius 2, 2005/11. Párom használja, évi 4-5ekm, napi 5-10 km, rövid utak, főútvonalak, Budapest, nem hegyvidékes körzet, kertváros.. Gondolkodunk 4 évszakos gumin (most nyárra Hankook van, de ezt eladnánk és lenen a 4 évszakos). Ilyen használat mellett érdemes, vagy inkább maradjunk a nyári/táli kombónál?

köszi! :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17285 Dátum: 2017.09.08 11:38:08 »
jobban jártok ha maradtok...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17286 Dátum: 2017.09.08 23:30:27 »
Sziasztok,

Prius 2, 2005/11. Párom használja, évi 4-5ekm, napi 5-10 km, rövid utak, főútvonalak, Budapest, nem hegyvidékes körzet, kertváros.. Gondolkodunk 4 évszakos gumin (most nyárra Hankook van, de ezt eladnánk és lenen a 4 évszakos). Ilyen használat mellett érdemes, vagy inkább maradjunk a nyári/táli kombónál?

köszi! :)
Mi GY 4Season-t használunk Avensis-en, évi ~12e km.
Első évben jobban tapadt, mint a három éves GY UG7. Így 3 év után viszont már sokat romlott,  a negyedik télre nem vállalnánk be. de azért amíg hó/jég nincs, addig elfogadható, nem kellett az előző télen busszal menni vagy a domb aljában parkolni.
De pl. a Michelin nem tudom többet bír-e.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17287 Dátum: 2017.09.09 11:43:57 »
Sziasztok,

Prius 2, 2005/11. Párom használja, évi 4-5ekm, napi 5-10 km, rövid utak, főútvonalak, Budapest, nem hegyvidékes körzet, kertváros.. Gondolkodunk 4 évszakos gumin (most nyárra Hankook van, de ezt eladnánk és lenen a 4 évszakos). Ilyen használat mellett érdemes, vagy inkább maradjunk a nyári/táli kombónál?

köszi! :)

Szia!

Nekem is hasonló dilemmám van, hogy téli/nyári v.s négy évszakos gumi... :hmmmm:
Évi 5 e km-re én biztosan négy évszakost választanék (főleg itt az Alföldön). DE nálad - figyelembe véve - , hogy van már jó nyári gumid, lehet más a döntés. Tehát egy garnitúra gumit mindenképpen venni kell (vagy allseasson, vagy téli). Persze figyelem kell venni, hogy a mostani nyáriért is kapnál valamit(minimálisat) a használt piacon...
Én lehet, hogy a helyedben valami nagyon olcsó télit vennék arra az 1..2 E km/év szezonra...sajnos így sem fog "soha" elkopni. :otlet:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17288 Dátum: 2017.09.10 18:39:49 »
Sziasztok,

Prius 2, 2005/11. Párom használja, évi 4-5ekm, napi 5-10 km, rövid utak, főútvonalak, Budapest, nem hegyvidékes körzet, kertváros.. Gondolkodunk 4 évszakos gumin (most nyárra Hankook van, de ezt eladnánk és lenen a 4 évszakos). Ilyen használat mellett érdemes, vagy inkább maradjunk a nyári/táli kombónál?

köszi! :)
Az általad írt igények nagyban egybevágnak azokkal amire készülnek/ajánlottak a 4 évszakos köpenyek.
Vredestein Quatrac típusuakkal mintegy 7-8e km-t mentem eddig PII-vel. Alapvetően normál, hétköznapi viszonyok között semmiféle eltérést nem tapasztaltam a korábbi általam használt Michelin/Conti/Dunlop típusoktól. Amiben viszont szignifikáns az eltérés az a forszírozott helyzetek illetőleg a téli (értsd: havas/síkos) üzem. Az előbbinél kimondottan hamar feladja a "ragaszkodást a talajhoz" (ami meglepő volt a korábbi nyári gumik egységesen jó tulajdonságaihoz képest), míg az utóbbinál főleg elinduláskor/megálláskor de sokszor kanyarodás közben is elég nagy meglepetéseket okozott félig (?) téli mivolta ellenére.
Összességében rövid, városi, elővárosi utakra, melyek jellemzően télen is elsőként takarítanak le, jó választás lehet, komolyabb igények (hosszabb utak, erősebb igénybevétel stb.) már érdemes átgondolni a használatát.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17289 Dátum: 2017.09.10 20:04:15 »
Sziasztok,

Prius 2, 2005/11. Párom használja, évi 4-5ekm, napi 5-10 km, rövid utak, főútvonalak, Budapest, nem hegyvidékes körzet, kertváros.. Gondolkodunk 4 évszakos gumin (most nyárra Hankook van, de ezt eladnánk és lenen a 4 évszakos). Ilyen használat mellett érdemes, vagy inkább maradjunk a nyári/táli kombónál?

köszi! :)
Hasonló használatú kocsira prémium télit raktam fémszeleppel, mert nem akartam szereltetni. 6 év után centríroztatni kellett, egyébként hibátlan volt, csak után kellett fújni időnként. Előtte jó minőségű négyévszakos volt rajta, de nem voltam túl elégedett vele. BAH-on bejött elém valami puccos autós fazon a záróvonalon át és úgy gondolta, hogy mindenki nyomjon neki satuféket, mert ő most át fog menni 5(!) sávot keresztben. A négyévszakos a csontszáraz reggeli aszfalton nem sokat fogott, lényegében végigkorcsolyázott, 8 méteres fékúttal szépen letarolta a nyakkendős-öltönyös igazgató urat. Utána kapott a kocsi téli papucsot. Négyévszakos csak addig jó télen, amíg nincs olyan szitu amiban nagyon kell hogy tapadj.


agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17290 Dátum: 2017.09.12 08:37:30 »
Ez érdekes, köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Nekem 2015 májusa óta Michelin CrossClimate van a kocsin, eddig többnyire meg vagyok vele elégedve. Igaz, nagy hóban nem igazán használtam - amikor egyszer-kétszer Bécsben havazott, pont külföldön voltam munkaügyben. A tapadással hómentes körülmények között nekem sose volt gondom, száraz és vizes úton, melegben és hidegben is normálisan viselkedik vele az autó.

Az elmúlt télen csúszott meg összesen egyszer, szerencsére baj nem lett belőle. Mint utólag kiderült, jég volt a hó alatt egy helyen és pont rámentem. A környékünkön történt, visszasétáltam utána otthonról megnézni, mert előtte még nem fordult elő ilyen. Szerencsére a lakótelepi 30-as övezetben volt és annyival is mentem.

Nagyon kíváncsi lennék a különbségre, hogy egy téli gumi hasonló helyzetben mit produkált volna.

Budwa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17291 Dátum: 2017.09.12 18:01:38 »
Tisztelt prius társak!

Nemrég én is prius 2 tulajdonos lettem. Nem ismerem annyira az autót. Konkrétan érdekelne hogy a váltóba az ENEOS ATF ECO olaj jo-e?
https://www.eneos-olaj.hu/hajtomu-olajok/23-eco-atfeneos-valtomu-olaj

Illetve az Eneos premium hyper multi 5w30 motorolaj is megfelelő e bele?
https://www.olajwebshop.hu/eneos-premium-hyper-5w-30-1-l/olajok/szemelygepjarmu-olajok/5w-30-motorolaj/eneos-p318711.html
Esetleg tud valaki ajánlani mást amit bátran bele tölthetnék?

Ugyan ez lenne a hűtőfolyadék kérdésem is.
ENEOS LONG LASTING fagyállót néztem ki.
https://www.eneos-olaj.hu/fagyallok/20-fagyallo-long-lasting-eneos

Köszönöm válaszotokat.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17292 Dátum: 2017.09.12 18:51:21 »
sustánat adj a motornak maw68/3 szürővel.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Budwa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17293 Dátum: 2017.09.13 09:09:15 »
Kedves Prius társak!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a megvett autóban kevés olaj van. szeretném haza hozni, viszont annyit tudok, hogy 5W-30as olaj van benne. Nem lesz baja, ha rátöltök egy Eneos 5W30-as olajat? Sajnos minimum alatt van az olaj benne... nem szívesen jönnék így haza vele. Nem lesz gondja egy másik fajta olajtól? Természetesen minél előbb cserélve lenne benne az olaj. Max 150-200 km-t menne így az autó vegyes olajjal.
Köszönöm válaszotokat

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17294 Dátum: 2017.09.13 10:04:10 »
nem lesz baja. hazatérve cseréld sustinára.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки