Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3345347 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17190 Dátum: 2017.06.13 20:07:26 »
A totalcarosok sztem bevanank oltva a Prius ellen. Többek között variátort írtak a váltójára.  :banging:
Sokan azért szerezik, ha az autó váltogat, mert megszokták. Csakhogy azok a váltók nem tudják folyamatosan a legoptimálisabb tartományban tartani a fordulatot.
Gyakorlatilag a fokozatos váltó az autózás kezdeti gyerekcipőben járó változata, amit igen lassan növünk ki.
El tudom képzelni, amikor az első benzinmotors autó megjelent, a többség hiányolta, hogy nem lehet a lónak cöccögni. és nem fingik néha az orruk alá. Mert annak van igazán közvetlen kapcsolata a vezetési élménnyel.
Ez igaz. En sem sirom vissza a gozgepet, meg a kurblit es a kezivaltot sem. De azert a konkret helyzetben nem bannek nemi extra hangszigetelest, ha mar olyan lett, amilyen...

KingGeorge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17191 Dátum: 2017.06.13 21:08:06 »
Sziasztok!

Ma nézegettem Toyota hirdetéseket és ebbe futottam bele https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-11309560
mondanátok róla véleményt?

Köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.13 21:10:25 írta KingGeorge »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17192 Dátum: 2017.06.13 21:55:07 »
Ez igaz. En sem sirom vissza a gozgepet, meg a kurblit es a kezivaltot sem. De azert a konkret helyzetben nem bannek nemi extra hangszigetelest, ha mar olyan lett, amilyen...
Van, aki speciálisan Priusokba szerel hangszigetelést. A face csoporton fenn van.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17193 Dátum: 2017.06.13 22:16:41 »
Azonban az üléskárpit kimosásának nincs párja. Kivesz,szétszed, kimos, összerak. Σ=1 nap

... és ugyanúgy vissza is tudod rakni? Mármint ugyanúgy fog kinézni, mint ahogy levetted, csak tisztábban? Nem megy össze?
Könyöklők is moshatóak?
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17194 Dátum: 2017.06.13 22:29:12 »
A totalcarosok sztem bevanank oltva a Prius ellen. Többek között variátort írtak a váltójára.  :banging:
Sokan azért szerezik, ha az autó váltogat, mert megszokták. Csakhogy azok a váltók nem tudják folyamatosan a legoptimálisabb tartományban tartani a fordulatot.
Gyakorlatilag a fokozatos váltó az autózás kezdeti gyerekcipőben járó változata, amit igen lassan növünk ki.
El tudom képzelni, amikor az első benzinmotors autó megjelent, a többség hiányolta, hogy nem lehet a lónak cöccögni. és nem fingik néha az orruk alá. Mert annak van igazán közvetlen kapcsolata a vezetési élménnyel.

Pedig a Becsületesnepper István több P2-t is beszerzett a csapatnak meg azok rokonságnak. Lehet (sőt biztos), hogy nem egy nagy autós élvezeti cikk, de A-ból B-be energiatakrékosan eljutni nincs jobb ár/érték arányú autó, még így bégetve is. Még a németek eljutnak a jelenlegi 8-9 fokozattól a végtelenbe, addig a marketingeseknek lesz idejük kitalálni, hogy miért lesz az jó. :) Az Audinak meg talán sikerül egy olyan CVT-t gyártani ami nem kotlik meg 200e km alatt.

Engem nem zavar CVT jelenség, meg lehet neki bocsátani... ha máshol nem, a benzinkúton biztos. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.13 22:31:32 írta Szababo »
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17195 Dátum: 2017.06.13 22:52:43 »
Sziasztok!

Ma nézegettem Toyota hirdetéseket és ebbe futottam bele https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-11309560
mondanátok róla véleményt?

Köszönöm

Azzal a kormánnyal meg mi történt? Bebőrőződött? Olyan vaskosnak néz ki...... Az külföldről behozott autók gyakran válnak óratekergetés áldozatává. Erre figyelj oda. Amúgy egész egybe van a normál képek alapján. Ha előben is guszta, vásárlás előtt mindenképpen vidd el a Toyotához állapot felmérésre, sőt ha jó fejek, akkor utána is tudnak nézni (attól függ, hogy milyen migráns), hogy eddig mit fakított a Toyota szervízben. Bár a hirdetésben nem kecsegtetnek szervízkönyvvel, de hátha ott is lesz valami érdekes, megfontolandó.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17196 Dátum: 2017.06.13 23:16:46 »
Pedig a Becsületesnepper István több P2-t is beszerzett a csapatnak meg azok rokonságnak. Lehet (sőt biztos), hogy nem egy nagy autós élvezeti cikk, de A-ból B-be energiatakrékosan eljutni nincs jobb ár/érték arányú autó, még így bégetve is. Még a németek eljutnak a jelenlegi 8-9 fokozattól a végtelenbe, addig a marketingeseknek lesz idejük kitalálni, hogy miért lesz az jó. :) Az Audinak meg talán sikerül egy olyan CVT-t gyártani ami nem kotlik meg 200e km alatt.

Engem nem zavar CVT jelenség, meg lehet neki bocsátani... ha máshol nem, a benzinkúton biztos. :)
Hát én meg imádok beleülni és menni vele. Nekem igenis élvezet a Priust vezetni. Imádom a csendet a lámpáknál. Imádom, hogy nem önindítózva, kerregve indul a zöldnél. Imádom, hogy alacsony fordulatot tart egyenletes sebességnél. Nekem ezek az autózás örömei. Én sosem akartam driftelni, farolni, stb.
Szóval ezt csak arra írtam, hogy kinek mit jelent az autózás.
Prius 2 - a mosolygós autó.

KingGeorge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17197 Dátum: 2017.06.14 12:58:16 »
Azzal a kormánnyal meg mi történt? Bebőrőződött? Olyan vaskosnak néz ki...... Az külföldről behozott autók gyakran válnak óratekergetés áldozatává. Erre figyelj oda. Amúgy egész egybe van a normál képek alapján. Ha előben is guszta, vásárlás előtt mindenképpen vidd el a Toyotához állapot felmérésre, sőt ha jó fejek, akkor utána is tudnak nézni (attól függ, hogy milyen migráns), hogy eddig mit fakított a Toyota szervízben. Bár a hirdetésben nem kecsegtetnek szervízkönyvvel, de hátha ott is lesz valami érdekes, megfontolandó.

Köszi.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17198 Dátum: 2017.06.14 14:02:28 »
Van, aki speciálisan Priusokba szerel hangszigetelést. A face csoporton fenn van.
és olyan is van aki gázosította a Priusát :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17199 Dátum: 2017.06.14 14:18:15 »
és olyan is van aki gázosította a Priusát :cry:

Sajna!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17200 Dátum: 2017.06.15 22:26:59 »
Sajna!
és olyan is van aki gázosította a Priusát :cry:
Remélem Ti nem olyanok vagytok, mint akik szidják a hibridet, de sosem volt hibridjük, de hallották, hogy az nem jó. :)

Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17201 Dátum: 2017.06.15 22:32:34 »
a bégetés tuti meglesz a hegynek felfelé. pontosabban nem is béget, hanem végig vonyít. elég csak a déli pályaudvartól felmenni a normafára és demonstrálja, csak az alpokban a menet tovább tart :D

a márkakereskedésben, ahol a kocsit vettem, az eladó nekem azt mondta, hogy szándékosan csinálták ilyenre, hogy fájjon hallgatni. mert akkor takarékosabban fogsz vezetni, mintegy rákényszerítenek.

én azért jól beleverném annak a mérnöknek az orrát, aki ezt így kitalálta, meg megcsinálta D:
Persze, hogy direkt csinálták. De azért, hogy mindig a legoptimálisabb tartományban maradjon a fordulat és el lehessen menni vele 1 000 000 km-t. A melyik nem "béget" az a rossz. Na de hát ugye a  megszokások. Évekbe került mire megszokták az emberek, hogy nem fingik a ló az orruk alá, mert nincs ló.
A többi motorban a káros dugattyú-oldalterhelést kettős tömegűvel oldják meg az jobb?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17202 Dátum: 2017.06.15 22:35:27 »
Hát pedig van olyan gáz állás ahol pörög de nem megy, valószínűleg arra akarnak ösztönözni hogy ne nyomd neki.


Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról
Igen akkor tölt. De ilyen többnyire akkor van, ha nem megfelelő menetdinamikával van használva és utána kell töltsön.
Prius 2 - a mosolygós autó.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17203 Dátum: 2017.06.16 09:21:27 »
Remélem Ti nem olyanok vagytok, mint akik szidják a hibridet, de sosem volt hibridjük, de hallották, hogy az nem jó. :)

Huhh.. ne is mondd..a napokban pont belefutottam egy ilyen "nagyonokosba".  :cry:   Hagytam inkább az általa elképzelt valóságában.  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17204 Dátum: 2017.06.19 20:40:16 »
Persze, hogy direkt csinálták. De azért, hogy mindig a legoptimálisabb tartományban maradjon a fordulat és el lehessen menni vele 1 000 000 km-t. A melyik nem "béget" az a rossz. Na de hát ugye a  megszokások. Évekbe került mire megszokták az emberek, hogy nem fingik a ló az orruk alá, mert nincs ló.
A többi motorban a káros dugattyú-oldalterhelést kettős tömegűvel oldják meg az jobb?
En a hangjarol beszeltem  :hug: