Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3345826 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17160 Dátum: 2017.05.30 17:14:44 »
2 éve nyáron "szemrebbenés nélkül" fölment és lejött a Großglocknerről, egészen a gleccserrel szemben lévő kilátóig (ameddig van út és parkoló közforgalomnak). Megálltunk közben 2-3-szor, de nem az autó miatt, hanem hogy fotózzunk és hógolyózzunk júliusban. :) Meg röhögni a fölnyitott motorháztetővel "levegőző" BMW-ken, egy-kettőnek még hűtővizet is töltöttek utána a gazdái. :D

Lefele mondjuk nem árt B fokozatba tenni rögtön az elején, hogy motor fékezzen. Így is csurig töltötte az akksit és persze használnom kellett a fékeket.

Hmmm köszi  ;)
Nem bőgött a motor végig ?
Mert engem ez zavar leginkább , itthon a Gödöllői dombok között is csak úgy hajlandó menni ha nyomom neki padlón , mert olyan ***ul van hangolva hogy pörög pörög de nem megy ....  :cry:
P4 már állítólag vásárlói nyomásra hangoltak rajta hogy ne bőgjön feleslegesen annyira ...
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.30 17:16:17 írta Michele »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17161 Dátum: 2017.05.30 21:06:28 »
Ezt felesleges bőgésnek nem nevezném. Valószinüleg ott optimális a benzin motor hatásfoka.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17162 Dátum: 2017.05.30 22:28:20 »
Ezt felesleges bőgésnek nem nevezném. Valószinüleg ott optimális a benzin motor hatásfoka.
Hát pedig van olyan gáz állás ahol pörög de nem megy, valószínűleg arra akarnak ösztönözni hogy ne nyomd neki.


Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17163 Dátum: 2017.05.31 13:23:37 »
Esetleg tölt?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17164 Dátum: 2017.06.01 14:22:53 »
Hmmm köszi  ;)
Nem bőgött a motor végig ?
Mert engem ez zavar leginkább , itthon a Gödöllői dombok között is csak úgy hajlandó menni ha nyomom neki padlón , mert olyan ***ul van hangolva hogy pörög pörög de nem megy ....  :cry:
P4 már állítólag vásárlói nyomásra hangoltak rajta hogy ne bőgjön feleslegesen annyira ...

Fogalmam sincs, már nem emlékszem, Biztos pörgette, mert cca. 1700m-es szintkülönbséget Fusch-ból nem fog csak villannyal lenyomni. :D Engem nem zavar, teszi a dolgát, inkább annak örülök, hogy az idő nagy részében sokkal csöndesebb, mint egy hagyományos hajtásláncú kocsi.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17165 Dátum: 2017.06.01 14:42:59 »
Fogalmam sincs, már nem emlékszem, Biztos pörgette, mert cca. 1700m-es szintkülönbséget Fusch-ból nem fog csak villannyal lenyomni. :D Engem nem zavar, teszi a dolgát, inkább annak örülök, hogy az idő nagy részében sokkal csöndesebb, mint egy hagyományos hajtásláncú kocsi.
Értem, köszönöm.

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17166 Dátum: 2017.06.01 16:36:24 »
a bégetés tuti meglesz a hegynek felfelé. pontosabban nem is béget, hanem végig vonyít. elég csak a déli pályaudvartól felmenni a normafára és demonstrálja, csak az alpokban a menet tovább tart :D

a márkakereskedésben, ahol a kocsit vettem, az eladó nekem azt mondta, hogy szándékosan csinálták ilyenre, hogy fájjon hallgatni. mert akkor takarékosabban fogsz vezetni, mintegy rákényszerítenek.

én azért jól beleverném annak a mérnöknek az orrát, aki ezt így kitalálta, meg megcsinálta D:

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17167 Dátum: 2017.06.02 08:51:40 »
a bégetés tuti meglesz a hegynek felfelé. pontosabban nem is béget, hanem végig vonyít. elég csak a déli pályaudvartól felmenni a normafára és demonstrálja, csak az alpokban a menet tovább tart :D

a márkakereskedésben, ahol a kocsit vettem, az eladó nekem azt mondta, hogy szándékosan csinálták ilyenre, hogy fájjon hallgatni. mert akkor takarékosabban fogsz vezetni, mintegy rákényszerítenek.

én azért jól beleverném annak a mérnöknek az orrát, aki ezt így kitalálta, meg megcsinálta D:

Komolyan nem értem, hogy miért kell ezen pörögni. A totalcaros újságírók is ki vannak tőle akadva. Hegymenetben egy hagyományos autó is béget, mert kell a nyomaték visszaváltasz/vált az automata váltó és jobban pörög a motor.

Én a Priusban kifejezetten élvezem azt, hogy pályázásnál csak gyorsításnál hangos, utána visszaveszi a fordulatszámot.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17168 Dátum: 2017.06.02 17:21:23 »
Komolyan nem értem, hogy miért kell ezen pörögni. A totalcaros újságírók is ki vannak tőle akadva. Hegymenetben egy hagyományos autó is béget, mert kell a nyomaték visszaváltasz/vált az automata váltó és jobban pörög a motor.

Én a Priusban kifejezetten élvezem azt, hogy pályázásnál csak gyorsításnál hangos, utána visszaveszi a fordulatszámot.

Pontosan! Ráadásul ha nem nyomod annyira, nem is béget annyira. Csak sokan hozzászoknak ahhoz, hogy magas fokozatban padlózzák a kézi váltós autót, és a Prius valóban máshogy viselkedik ilyenkor. Na bumm...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17169 Dátum: 2017.06.02 18:09:58 »
Komolyan nem értem, hogy miért kell ezen pörögni. A totalcaros újságírók is ki vannak tőle akadva. Hegymenetben egy hagyományos autó is béget, mert kell a nyomaték visszaváltasz/vált az automata váltó és jobban pörög a motor.

Én a Priusban kifejezetten élvezem azt, hogy pályázásnál csak gyorsításnál hangos, utána visszaveszi a fordulatszámot.

Csak és kizárólag Winkler van kiakadva tőle, zsigerből hirid-ellenes.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17170 Dátum: 2017.06.02 19:58:37 »
Komolyan nem értem, hogy miért kell ezen pörögni. A totalcaros újságírók is ki vannak tőle akadva. Hegymenetben egy hagyományos autó is béget, mert kell a nyomaték visszaváltasz/vált az automata váltó és jobban pörög a motor.

Én a Priusban kifejezetten élvezem azt, hogy pályázásnál csak gyorsításnál hangos, utána visszaveszi a fordulatszámot.

Ettől a bégetés faxságtól nekem is kivan a ..köm.  Semmi zavaró nincs számomra a motorhangban és nem volt akkor sem mikor átültem kézi váltós sima autóból.  Tolom hangosabb, nem tolom csendesebb mint a többi autó. Ennyi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17171 Dátum: 2017.06.03 17:03:43 »
Ettől a bégetés faxságtól nekem is kivan a ..köm.  Semmi zavaró nincs számomra a motorhangban és nem volt akkor sem mikor átültem kézi váltós sima autóból.  Tolom hangosabb, nem tolom csendesebb mint a többi autó. Ennyi.

Ez így van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17172 Dátum: 2017.06.03 19:37:17 »
Engem meg zavar. Mibe kerult volna rendesen hangszigetelni? Belefert volna a 43ezer euros listaarba? Szerintem igen...az avensis sokkal jobb utazoauto volt. Nem akarok persze telhetetlen lenni, ma egy 10 kmes utat ot szemellyel varoson belul oda 2.8, vissza 4.8as atlaggal jartunk meg (odafele lejtett), de ha xar a motorhang akkor nem lenne nagy ugy egyszeruen elszigetelni...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17173 Dátum: 2017.06.05 16:23:38 »
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a közeljövőben külföldre fogunk költözni. Ezért gondolkodom a Prius valami hétszemélyes járgányra cserélésén (öten vagyunk, a reptéri transzfer egyszerűbb lenne így, nem kéne taxi/ egyéb megoldás - vidékre kell, nem BP).

Szóval a lényeg, hogy ha valakit érdekel egy 2004-es Sol, JBL + Navi PII, 8 db eredeti 16-os alufelnivel és dísztárcsával (4 nyári + 4 téli), az ne tartsa magában. :) A kocsiban 23x000 km van, ebből 110-et mi raktunk bele 8,5 év alatt. A hátsó lökhárítót picit javítani és fényezni kell, és hát nyilván nem új egy 13 éves autó, de jó karban van. Különösen érdekel csere egy hasonló értékű hétszemélyes járgányra, lehetőleg japánra. Mivel abban a 1,5 hónapban, amit várhatóan itthon tölt a család, nem szervizbe szeretném hordani a gépet, hanem használni.

A másik lehetőség, hogy megtartjuk a Priust. Szóval egyelőre csak itt gondoltam körbeérdeklődni, hátha a klubon belül is megoldható a dolog.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17174 Dátum: 2017.06.06 05:20:21 »
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a közeljövőben külföldre fogunk költözni. Ezért gondolkodom a Prius valami hétszemélyes járgányra cserélésén (öten vagyunk, a reptéri transzfer egyszerűbb lenne így, nem kéne taxi/ egyéb megoldás - vidékre kell, nem BP).

Szóval a lényeg, hogy ha valakit érdekel egy 2004-es Sol, JBL + Navi PII, 8 db eredeti 16-os alufelnivel és dísztárcsával (4 nyári + 4 téli), az ne tartsa magában. :) A kocsiban 23x000 km van, ebből 110-et mi raktunk bele 8,5 év alatt. A hátsó lökhárítót picit javítani és fényezni kell, és hát nyilván nem új egy 13 éves autó, de jó karban van. Különösen érdekel csere egy hasonló értékű hétszemélyes járgányra, lehetőleg japánra. Mivel abban a 1,5 hónapban, amit várhatóan itthon tölt a család, nem szervizbe szeretném hordani a gépet, hanem használni.

A másik lehetőség, hogy megtartjuk a Priust. Szóval egyelőre csak itt gondoltam körbeérdeklődni, hátha a klubon belül is megoldható a dolog.

Keresd meg az FB-n Juhász Jenőt, szerintem Ő a megoldás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.