Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3345598 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17145 Dátum: 2017.05.20 13:25:38 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17146 Dátum: 2017.05.20 16:37:34 »
Belinkelem ide hátha hasznos :
https://www.facebook.com/groups/priusclubhu/permalink/1445415948873533/
Csak Priusclubosoknak, más nem látja.
Ja, ők meg ott olvashatják!
Akkor kinek is???

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17147 Dátum: 2017.05.20 19:10:38 »
Csak Priusclubosoknak, más nem látja.
Ja, ők meg ott olvashatják!
Akkor kinek is???
Nekem sincs Prius , csatlakoztam és látom  ;)
Be másolom :




Mai vizsgálat...hááát mit mondhatnék, szépen alakult...
XX. kerület Frangepán utcai családi ház.
Sérülésmentesnek mondott, száznegyvenvalahányezret mutat az óra, utolsó szervizpecsét 75ezernél.
A kormányon, vezetőülés bal oldalán, könyöklőn, hátsó ülések ülőlapján a bőr gyenge minőségű festékkel újrafestve.
Igen, a kimagasló minőségű prius bőrről beszélünk 140 ezer km környékén...
DTC törlés 32km-rel és 69 perccel (üzemidő) ezelőtt?!
Nézem az autó elejét, patentok, csavarok rendben, de valami miatt nem tetszik, tovább vizsgálódom, tapogatom a fényszórókat érzem, hogy valami nem az igazi, leszedem a zárhíd borítását és már látom, hogy mindkét fényszóró fülei műanyagozva.
Rámérek az alumínium géptetőre 300µm, ezen a helyen a gyári érték, - eltérően a többi elelmhez képest - 50-70µm.
Nem vitás valami kis kocc lehetett, hiszen az eredeti fényszórók lettek javítva, géptető fújva. Nem lenne nagy probléma, ha előre elmondják, hogy az eleje egy picit puffos volt, de ha nem mondják, akkor nálam az súlyos bizalomvesztés.
Ezt az eladót nem ilyen fából faragták, nekem esett, elmagyarázta, hogy igaziból mihez is értek én a legjobban valójában, és azt hogyan tudnám bemutatni szegény édesanyámmal :)
Nem vagyok egy agresszív alak, de nehezen viseltem együgyű barátunk szavait. Megijeszteni, szándéka ellenére sem sikerült (igaz a jelenlegi faktúrám inkább zsírfókára emlékeztet, de 20 évig rögbiztem ;) ) inkább nyugodt hangnemben, megkértem, hogy ne személyeskedjen, mert rossz irányba tart, majd megkérdeztem tőle, hogy akkor magyarázza már el nekem, a tudatlannak, hogy miért vannak műanyagozva a lámpák, a lökhárító, és a géptető miért lett újrafényezve. Na ezen még jobban felszívta magát és közölte, hogy az a géptető márpedig nincs fújva :)
Mondom akkor gyere és nézd meg mit mutat a műszer, válasz:
- az alut nem lehet mérni :) :) :)
- szerintem meg lehet, mutass rá egy pontra
rábök a közepére, rámérek...297µm
- akkor is mi a f...ért mondod, hogy totálkros volt!
- ezt a szót, hogy "totálkár" most hallottuk tőled, én egy szóval nem mondtam, pont azt ecseteltem a vásárlódnak, hogy nem lehetett nagy karambol, de az előbbi műsorodból sok mindenre választ kaphattunk, igaziból már nem vagyunk kíváncsiak semmire, úgyhogy kösz, mindent, biztos lehetsz benne, hogy sokaknak foglak ajánlani.
Ismerős volt a cím, ezért megkérdeztem telefonon egy clubtársunkat, - aki ezen a környéken vett egy francia P3-t 117e km-rel (?!), hogy mondja el pontosan hol csapták be.
(haza sem ért és "check hybrid system" üzenetet kapott. Amikor jelezte a problémát az eladónak az jól kiröhögte őt és közölte, hogy oda mehet reklamálni ahova csak akar. Végül komplett akkupakk csere lett a vége :( )
Kitaláltátok? Ez az a hely ahol most én is voltam.
Kellemes környezet, figyelmes és főleg udvarias kiszolgálás, KAPUGARANCIÁVAL!!!
de ha nem haragudtok meg, ide biztos nem megyek többet
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.20 19:14:23 írta Michele »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17148 Dátum: 2017.05.20 21:05:49 »


Nekem sincs Prius , csatlakoztam és látom  ;)
Értem, de ezért nem jó a link máshol, másnak  ;-)


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17149 Dátum: 2017.05.20 21:10:07 »
Nekem pl. nincs fészbúkom és nem is lesz. Tudom az én problémám... De köszönöm a bemásolást ide, tanulságos történet.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17150 Dátum: 2017.05.21 17:07:22 »
Nekem pl. nincs fészbúkom és nem is lesz. Tudom az én problémám... De köszönöm a bemásolást ide, tanulságos történet.

Nincs mit ;)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17151 Dátum: 2017.05.21 19:19:20 »
Nekem sincs Prius , csatlakoztam és látom  ;)
Be másolom :
------
Már nem azért, de egy neppertől mit vársz? Nem mond az el semmit, max. ami jó, meg amit te is látsz. Szerintem direkt élvezik hogyan jön rá a vevő a turpisságokra. Ha nem veszed észre,máris gazdagabbnak és nagyon ügyesnek érzi magát :D  :devil:

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17152 Dátum: 2017.05.21 22:11:39 »
Már nem azért, de egy neppertől mit vársz? Nem mond az el semmit, max. ami jó, meg amit te is látsz. Szerintem direkt élvezik hogyan jön rá a vevő a turpisságokra. Ha nem veszed észre,máris gazdagabbnak és nagyon ügyesnek érzi magát :D  :devil:

Én semmit, én már 4. új autómat nyúzom. ;)
Inkább fizetem a részleteket, de nem veszek használt össze vissza tekert autót. Abból volt már pár elég volt, így 40 felett szerettem volna egy rendes autót, és boldog lehetek hogy adódott a lehetőségem hogy meg vehettem.


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17153 Dátum: 2017.05.22 18:01:25 »
Én semmit, én már 4. új autómat nyúzom. ;)
Inkább fizetem a részleteket, de nem veszek használt össze vissza tekert autót. Abból volt már pár elég volt, így 40 felett szerettem volna egy rendes autót, és boldog lehetek hogy adódott a lehetőségem hogy meg vehettem.


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

Èn meg a 3. használtan vásároltat, szintén semmi bajuk nem volt eddig.  ;)
Egyszerü a recept: a kínálat tetejéröl kell venni, lehetöség szerint olyan márkakereskedésböl, ahol annak idején az autót vették, végig szervízkönyvvel és lekövethetö elöélettel.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17154 Dátum: 2017.05.23 10:14:56 »
Nekem sincs Prius , csatlakoztam és látom  ;)
Be másolom :




Mai vizsgálat...hááát mit mondhatnék, szépen alakult...
XX. kerület Frangepán utcai családi ház.
Sérülésmentesnek mondott, száznegyvenvalahányezret mutat az óra, utolsó szervizpecsét 75ezernél.
A kormányon, vezetőülés bal oldalán, könyöklőn, hátsó ülések ülőlapján a bőr gyenge minőségű festékkel újrafestve.
Igen, a kimagasló minőségű prius bőrről beszélünk 140 ezer km környékén...
DTC törlés 32km-rel és 69 perccel (üzemidő) ezelőtt?!
Nézem az autó elejét, patentok, csavarok rendben, de valami miatt nem tetszik, tovább vizsgálódom, tapogatom a fényszórókat érzem, hogy valami nem az igazi, leszedem a zárhíd borítását és már látom, hogy mindkét fényszóró fülei műanyagozva.
Rámérek az alumínium géptetőre 300µm, ezen a helyen a gyári érték, - eltérően a többi elelmhez képest - 50-70µm.
Nem vitás valami kis kocc lehetett, hiszen az eredeti fényszórók lettek javítva, géptető fújva. Nem lenne nagy probléma, ha előre elmondják, hogy az eleje egy picit puffos volt, de ha nem mondják, akkor nálam az súlyos bizalomvesztés.
Ezt az eladót nem ilyen fából faragták, nekem esett, elmagyarázta, hogy igaziból mihez is értek én a legjobban valójában, és azt hogyan tudnám bemutatni szegény édesanyámmal :)
Nem vagyok egy agresszív alak, de nehezen viseltem együgyű barátunk szavait. Megijeszteni, szándéka ellenére sem sikerült (igaz a jelenlegi faktúrám inkább zsírfókára emlékeztet, de 20 évig rögbiztem ;) ) inkább nyugodt hangnemben, megkértem, hogy ne személyeskedjen, mert rossz irányba tart, majd megkérdeztem tőle, hogy akkor magyarázza már el nekem, a tudatlannak, hogy miért vannak műanyagozva a lámpák, a lökhárító, és a géptető miért lett újrafényezve. Na ezen még jobban felszívta magát és közölte, hogy az a géptető márpedig nincs fújva :)
Mondom akkor gyere és nézd meg mit mutat a műszer, válasz:
- az alut nem lehet mérni :) :) :)
- szerintem meg lehet, mutass rá egy pontra
rábök a közepére, rámérek...297µm
- akkor is mi a f...ért mondod, hogy totálkros volt!
- ezt a szót, hogy "totálkár" most hallottuk tőled, én egy szóval nem mondtam, pont azt ecseteltem a vásárlódnak, hogy nem lehetett nagy karambol, de az előbbi műsorodból sok mindenre választ kaphattunk, igaziból már nem vagyunk kíváncsiak semmire, úgyhogy kösz, mindent, biztos lehetsz benne, hogy sokaknak foglak ajánlani.
Ismerős volt a cím, ezért megkérdeztem telefonon egy clubtársunkat, - aki ezen a környéken vett egy francia P3-t 117e km-rel (?!), hogy mondja el pontosan hol csapták be.
(haza sem ért és "check hybrid system" üzenetet kapott. Amikor jelezte a problémát az eladónak az jól kiröhögte őt és közölte, hogy oda mehet reklamálni ahova csak akar. Végül komplett akkupakk csere lett a vége :( )
Kitaláltátok? Ez az a hely ahol most én is voltam.
Kellemes környezet, figyelmes és főleg udvarias kiszolgálás, KAPUGARANCIÁVAL!!!
de ha nem haragudtok meg, ide biztos nem megyek többet

Szép sztori, de mi értelme a szájkaraténak? Megnézem...ha szar otthagyom.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17155 Dátum: 2017.05.23 18:59:37 »
A mai esős budapesti képeket nézve egy praktikus kérdés, a hibridek meddig vízállóak? Pl. Akár parkolás közben a Bem téren elönti a víz :(

csövi01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17156 Dátum: 2017.05.26 07:21:19 »
Sziasztok! Olasz dolomitban, hogy boldogul egy 3 gen...mennyire szereti az exrém hegyi utakat?

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17157 Dátum: 2017.05.26 17:00:20 »
Sziasztok! Olasz dolomitban, hogy boldogul egy 3 gen...mennyire szereti az exrém hegyi utakat?

Huuu ez engem is érdekelne.
Jövőre meg nézném a Stelvio hágót :)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


csövi01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17158 Dátum: 2017.05.26 21:44:01 »
És a  hideget ill. Havat?

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17159 Dátum: 2017.05.30 09:03:45 »
Huuu ez engem is érdekelne.
Jövőre meg nézném a Stelvio hágót :)

2 éve nyáron "szemrebbenés nélkül" fölment és lejött a Großglocknerről, egészen a gleccserrel szemben lévő kilátóig (ameddig van út és parkoló közforgalomnak). Megálltunk közben 2-3-szor, de nem az autó miatt, hanem hogy fotózzunk és hógolyózzunk júliusban. :) Meg röhögni a fölnyitott motorháztetővel "levegőző" BMW-ken, egy-kettőnek még hűtővizet is töltöttek utána a gazdái. :D

Lefele mondjuk nem árt B fokozatba tenni rögtön az elején, hogy motorfékezzen. Így is csurig töltötte az akksit és persze használnom kellett a fékeket.