Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3347973 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16515 Dátum: 2016.10.06 08:50:47 »
lehet jo a kocsi , de ez a tévedés joga stb majomduma nálam taszító...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16516 Dátum: 2016.10.06 09:46:22 »
Oké, akkor nem xenon, hanem led. Ezen kívül ti láttok bármi okot amiért ez az autó rossz lenne? Tegnap megnéztem kívül, belül, szinte semmi olyan sérülést, karcot, kopást nem láttam amit én rögtön észrevennék. A mellettük lévő Gut Car-nál is voltam, ott is néztem egy Prius-t, de ott már legalább 3 dolgot kiszúrtam: hosszú karc a bal első kilincs mellett, a középkonzolban lévő pohártartó agyon van karistolva (nyilván kulcsot dobált bele mindig az előző tulaj) és a hátsó lökhárító burkolatán vagy egy repedés (gondolom valamibe beletolattak).

Ehhez képest a ponterno-s autó makulátlan, 2x is körbejártam és belül is megnéztem. Vezetett szervizkönyve van, holland volt eredetileg.
Szerintem így képről senki nem tud mondani "rosszat".
Amennyiben a Toyota által kiadott valahai Prius katalógus kb jó, akkor a Premium felszereltség része pl. ülésfűtés, tetőablak, adaptív tempomat, solártető(?).
Az ülésfűtés gombja nem látszik a képen (középkonzol alatt), tetőablak nincsen, ha jól látom és az adaptív tempomat gomb sincs a kormányon.
Ha nem tévedek, ezekből ülésfűtésnek, távirányítású légkondinak kellene lenni a Premiumban.
Ez talán inkább egy executive, amibe a gyári felszereltségen túl rendeltek bőrt meg jbl-t.
Ettől persze nem rossz az autó.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16517 Dátum: 2016.10.06 09:51:00 »
Öcsém (aki autószerelő volt az Opel Dunánál) is megnézte a hirdetést, ő azt mondja, hogy ez xenon lámpa, csak a helyzetjelzője led-es.

Öcséd előbb megnézhetné legalább a gyári PDF-eket a neten, hogy a Toyota mit állít a kocsijairól. :)

Előző kérdésedre válaszolva: jobb a LED-es világítás a xenonnál, nem véletlenül mennek erre a luxusmárkák is (meg az Audi kísérletezik még lézerrel AFAIR). Stabilizált feszültség kell neki, mert erre érzékeny. Ha ezt megkapja, akkor viszont csak előnyei vannak:
- kevesebbet is fogyaszt
- részben az előző miatt: nem melegszik (annyira)
- gyakorlatilag nem ég ki (marketingbeszélben ezt úgy mondják, hogy a lámpatestek élettartama megegyezik az autóéval)
- kisebb a mérete, emiatt
- sokkal szabadabban formázható (pl. dizájn-helyzetjelzőkhöz).

IMHO az EU a TPMS és a hasonló baromságok helyett inkább a LED-es helyzetjelzőket (minimum) nyomhatná az új autókban. Erős a fényük, nem égnek ki, sokkal jobban látható miattuk egy autó -> biztonságosabbá teszik a forgalmat.


agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16518 Dátum: 2016.10.06 10:02:14 »
Szinte mindig csak a Prius jó oldaláról esik itt szó, jöjjön most egy ünneprontó történet is.

Kolléganőm (szintén magyar) és a családja kb. 4 éve költöztek Ausztriába. Már előtte is külföldön éltek, más országban, ott eladták az autóikat és itt vettek másikakat helyettük. Ő konkrétan egy Prius 1-et, ami azért még itt Ausztriában is elég ritka. Cirka 4 évig megelégedéssel használta, de pár hete bemondta az unalmast - a kódok alapján akkumulátorhiba. Az osztrák Toyota egy laza 2300€-s árat mondott neki cserére, ezért inkább eladja. Nagyon szerette az autót és még talán ki is fizetné, de tart tőle, hogy újra jelentkezik majd a hiba a csere után is. Én javasoltam neki a prius-szerviz.hu-t, de az Bp-en van, a kocsi meg Bécsen túl, Alsó-Ausztriában, szóval trélerezni kéne és az sem olcsó. Egyszerűbb neki eladni és venni olcsón egy benzines, még rövid ideig garanciális Kia Ceedet.

A kocsi egyébként tudtommal 14 éves, de azt nem tudta megmondani az előtörténetéből, hogy esetleg állt-e sokat az előző tulaj(ok)nál, ami ugye az akksinak nem tesz jót.


A sztoriban volt a múlt héten egy vicces csavar is: a meghirdetett kocsira jelentkezett egy "egyszerű" nepper. Azt hitte, hogy olcsón megvehet egy Toyotát, kicsit költ rá és eladja jó haszonnal. Aztán megtekintéskor szembesült vele, hogy a Prius más. :D

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16519 Dátum: 2016.10.06 10:31:37 »
Sziasztok!
Október 8-án szombaton 9:00-tól Toyota nagy találkozó!
Úgy gondoltuk, vonulhatnánk együtt is a Kakucs ringre.
Akinek van kedve, szombaton 7:45 körül jöjjön a Pesterzsébeti Tesco parkolójába. Ott fel is lehet tankolni (élelmiszer, folyadék stb), majd 8:15 körül indulunk konvojban Kakucsra.  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16520 Dátum: 2016.10.06 10:42:07 »
az m5 megaparkra gondolsz??
shell kut,tesco,mediamarkt stb??

https://goo.gl/maps/SpSf82Z7uPD2
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.06 10:45:17 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16521 Dátum: 2016.10.06 10:50:07 »
az m5 megaparkra gondolsz??
shell kut,tesco,mediamarkt stb??

https://goo.gl/maps/SpSf82Z7uPD2

Igen. M5 megapark.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16522 Dátum: 2016.10.06 11:11:02 »
jobb a LED-es világítás
- gyakorlatilag nem ég ki (marketingbeszélben ezt úgy mondják, hogy a lámpatestek élettartama megegyezik az autóéval)
A második LEDes lámpát cserélem az Avensisen (tükör index). Izzót még csak 1x kellett, egy első helyzetjelzőt. Az 80 Ft volt, LEDes darabja 23e. Lehet, hogy a kocsi élettartama járt már le, csak nem vettem észre?  :hmmmm:   :devil:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16523 Dátum: 2016.10.06 11:31:19 »
idióták, odairják ezt a tévedés eladás jog okádék dumát... taszitó...meg sem nézném a kinálatot...
Pedig mondtam nekik 2 hete hogy ezzel csak rontják az esélyeket, de hát nem én vagyok a kereskedő. A xenont meg azért írják bele mert az emberek nem ismerik a LED-et :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16524 Dátum: 2016.10.06 11:32:32 »
dilettáns csaló zsiványok...
Ők pont nem. Ismerősi körből eddig 16 ember vett tőlük Priust (én is)
Korrekt autóik vannak.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16525 Dátum: 2016.10.06 11:34:10 »
Amúgy ez egy Ponterno-s hirdetés, eddig sokan ajánlották itt őket, hogy megbízhatóak.

Öcsém (aki autószerelő volt az Opel Dunánál) is megnézte a hirdetést, ő azt mondja, hogy ez xenon lámpa, csak a helyzetjelzője led-es.
Öcséd nem ért a Priushoz :) Ebből nincs Xenon-os. Csak halogén vagy LED :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16526 Dátum: 2016.10.06 11:46:16 »
Pedig mondtam nekik 2 hete hogy ezzel csak rontják az esélyeket, de hát nem én vagyok a kereskedő. A xenont meg azért írják bele mert az emberek nem ismerik a LED-et :)
egyre többen utánanéznek mostanában mielött vesznek...jo tendencia...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16527 Dátum: 2016.10.06 11:47:24 »
Ők pont nem. Ismerősi körből eddig 16 ember vett tőlük Priust (én is)
Korrekt autóik vannak.
ezt általánosan irtam...
tisztelet a kivételnek...
de nagykörösi uti fövárosi autopiac...sokaknál hátránybol indul...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16528 Dátum: 2016.10.06 12:47:39 »
ezt általánosan irtam...
tisztelet a kivételnek...
de nagykörösi uti fövárosi autopiac...sokaknál hátránybol indul...
Ez érthető. Bár ők szemben vannak a piaccal de természetesen értem hiszen közel vannak egymáshoz. Ajánlás nélkül én sem mentem volna hozzájuk.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16529 Dátum: 2016.10.06 13:01:06 »
Ez érthető. Bár ők szemben vannak a piaccal de természetesen értem hiszen közel vannak egymáshoz. Ajánlás nélkül én sem mentem volna hozzájuk.
én még igy is vonakodnék...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки