Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3347980 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Lmr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16485 Dátum: 2016.10.04 21:53:08 »
Sziasztok,

Prius adok veszek topicba betettem, sajnos eladó lett a P3am.
2009es, sötétkék metál, 160ekm, nagy navi, tolatókamera, Ledes fényszóró, alcantara üléshuzat, vezetett szervízkönyv, Dodó szervíz

Köszi

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16486 Dátum: 2016.10.05 09:20:50 »
"...de felnézek a Prius tervezőire és használóira, mert egyrészt bámulatos reális körülmények között négy liter alá menni egy családi autóval, másrészt tiszteletet érdemel mindenki, aki társadalmi szerepvállalási indíttatásból felvállalja a Priust."

http://totalcar.hu/belsoseg/2016/10/05/mennyit_egyen_4-et_vagy_6-ot/

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16487 Dátum: 2016.10.05 10:01:27 »
"...de felnézek a Prius tervezőire és használóira, mert egyrészt bámulatos reális körülmények között négy liter alá menni egy családi autóval, másrészt tiszteletet érdemel mindenki, aki társadalmi szerepvállalási indíttatásból felvállalja a Priust."

http://totalcar.hu/belsoseg/2016/10/05/mennyit_egyen_4-et_vagy_6-ot/

Meh, kezd unalmas lenni az autós újságírók (vagy jobban mondva: a totalcaros újságírók) amolyan kikacsintós, lábszagú pökhendisége a Priusszal szemben. Ízlésről fölösleges vitatkozni. Ezt egyébként Vályinak is fölrótták a búcsúcikke alatt a hozzászólók közül elég sokan.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16488 Dátum: 2016.10.05 11:16:43 »
Szerintem ezt a 4. generációs Priusra érti, mert hát ugye mind kívül, mind belül talál az ember megosztó dolgokat, a 2., 3. Gen. szerintem nem kérdés.
Amúgy engem az érdekelne, hogy mennyi a valós fogyasztás, mert mint tudjuk a bc-s érték egy dolog.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16489 Dátum: 2016.10.05 16:39:34 »

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16490 Dátum: 2016.10.05 16:47:01 »
http://prius-szerviz.hu

Róluk van valakinek tapasztalata, véleménye?
Nekem van:  :censored:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16491 Dátum: 2016.10.05 17:24:20 »
Róluk van valakinek tapasztalata, véleménye?
Elég megnézni az általad linkelt oldalt, és esetleg a Totalcaros cikket.
- Emberünk egy Prius motorterében áll (amihez jó képet vág, és még a honlapjára is kiteszi!).
- Az akku ballanszirozás tölttöttség kiegyenlítést jelent, azaz a cellákat egymáshoz képest azonos töltöttségre állítják be. A cikkben látható töltő láthatóan csak két csatlakozással rendelkezik (azaz nem képes cellánként vezérelt töltésre), ezt a neten található (régebben általam belinkelt) majdnem 20 éves dokumentációja is alátámasztja.

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16492 Dátum: 2016.10.05 17:35:51 »
Elég megnézni az általad linkelt oldalt, és esetleg a Totalcaros cikket.
- Emberünk egy Prius motorterében áll (amihez jó képet vág, és még a honlapjára is kiteszi!).
- Az akku ballanszirozás tölttöttség kiegyenlítést jelent, azaz a cellákat egymáshoz képest azonos töltöttségre állítják be. A cikkben látható töltő láthatóan csak két csatlakozással rendelkezik (azaz nem képes cellánként vezérelt töltésre), ezt a neten található (régebben általam belinkelt) majdnem 20 éves dokumentációja is alátámasztja.

Akkor tudsz mondani olyan Prius szervízt Budapesten (lehetőleg Csepelhez közel) ahová érdemes elvinni mindenféle átvizsgálásra, javítása? Vagy akármelyik Toyota márkaszervíz megteszi?

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16494 Dátum: 2016.10.05 17:42:45 »
Akkor tudsz mondani olyan Prius szervízt Budapesten (lehetőleg Csepelhez közel) ahová érdemes elvinni mindenféle átvizsgálásra, javítása? Vagy akármelyik Toyota márkaszervíz megteszi?
Újpesten a ToyoTeam Garage, vagy a márkaszervizek közül a Super illetve a budakeszi Mayer.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16495 Dátum: 2016.10.05 18:08:11 »
Miután egy hete vagyok Prius használó és az autómnak egészen szép a belső tere, felmerült, hogy megpróbálom megőrizni szépnek.
Nekem ez nem könnyű, kevés hozzá a képességem  :wacko: így arra gondoltam, hogy teszek rá üléshuzatot, rendes, méretre varrt félét.
Az autónak világos szürke alcantara (? azt hiszem, így hívják) ülései vannak.

Azt mondta egy ismerős, hogy hiába költök erre, mert a huzat alatt ki fog kopni az ülés szövete  :eek:

Van valakinek tapasztalata, hogy hosszabb távon mi történik, ha erre ráhúzok üléshuzatot?

Én véleményem az,hogy hülyeség az üléshuzat.akármilyen üléshuzatot teszel rá az nem gyári lesz...
Kinek akarod megőrizni a szépségét?magadnak vetted a kocsit nem?nem a következő tulajnak.gyönyörködjél benne te.meg te lásd szépnek...a következő tulaj nem fog annyival több pénzt fizetni érte,mint amit te látsz mindennap amikor beleültsz a kocsiba s látod a kisipari üléshuzatot,de tudod,hogy alatta szép a kárpit.

fóki_prius

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16496 Dátum: 2016.10.05 18:10:06 »
Szia,

Én néhány napja vettem egy PIII-at, nagyon pedáns tulajtól, aki csináltatott rá huzatot, még a vezető könyöklőre is rakatott. Én személy szerint nem szeretem a hizatokat, ezért az első dolgom volt, hogy leszedtem róla. Az autóban évente 3-szor utazott egy kutya is, de főként a csomagtartóban, vizsont néhány szőrszálat találtam a hátsó huzaton, illetve néhány helyen az anyag szála meg van "szaladva", de egy 5-ös listán 4-et adnék az állapotnak.

Üdv!
Ha érdekel keress meg, kitalálunk egy jutányos árat.

Szia!

Csak nem a Lagunás fórumról vagy?  :clap:
Én is most szemezgetek. Egy priust szeretnék, de nem tudom, hogy 2-es vagy 3-as legyen.

Üdv, fóki

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16497 Dátum: 2016.10.05 19:15:56 »
Én véleményem az,hogy hülyeség az üléshuzat.akármilyen üléshuzatot teszel rá az nem gyári lesz...
Kinek akarod megőrizni a szépségét?magadnak vetted a kocsit nem?nem a következő tulajnak.gyönyörködjél benne te.meg te lásd szépnek...a következő tulaj nem fog annyival több pénzt fizetni érte,mint amit te látsz mindennap amikor beleültsz a kocsiba s látod a kisipari üléshuzatot,de tudod,hogy alatta szép a kárpit.
Értem, amit írsz, nem is lenne nagy gondom ezzel, pl. egy olyan szürke mintás strapabíró szövet lenne a huzat, mint pl. a VW Caddym-ben, ami 12 év alatt olyan lett, amilyen, de igen sokat kibírt...
ez viszont egy nagyon világos szürke, szép valami, amin nagyon jól mutat a kv, csoki, ketchup. /igen, félig-meddig az autóban élek. ilyen "szép" autóm még nem volt - kinek mi a szint/
Hát ezért gondoltam.
(minden viszonyítás kérdése. én pl. röhögök, amikor azt mondják, hogy mennyire nem megy a Prius. Nekem rakéta. Aki nem hiszi, annak kölcsönadom 1 hétre a Caddyt/
Remélem, nem kell eladnom soká, akkor pedig rengetek km-ert fog menni és nagyrészt el fogom használni.
Azért nem kisipari huzatra gondoltam - de lehet, tényleg az lesz, hogyha "éri valami csúnya", akkor kitisztítom gőztisztítóval, akármivel.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16498 Dátum: 2016.10.05 21:23:19 »
Akkor tudsz mondani olyan Prius szervízt Budapesten (lehetőleg Csepelhez közel) ahová érdemes elvinni mindenféle átvizsgálásra, javítása? Vagy akármelyik Toyota márkaszervíz megteszi?

Igen tudunk javasolni, PÜ-ben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gboysoft

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16499 Dátum: 2016.10.05 22:10:17 »
Szia!

Csak nem a Lagunás fórumról vagy?  :clap:
Én is most szemezgetek. Egy priust szeretnék, de nem tudom, hogy 2-es vagy 3-as legyen.

Üdv, fóki

Csá Fóki,

De onnan vagyok, milyen kicsi a világ . . . Ha gondolod összefuthatunk és megvizslathatod közelebbről is a gépet. Én is sokat agyaltam rajta, de aztán a III-as mellett döntöttem, mert hosszabb távra tervezek vele, a másikat is 7 éve vettem és nem akartam még  megválni tőle, de az élet közbeszólt.
Szóval ha meg szeretnéd nézni vagy kipróbálni, akkor dobj egy pü-t és megoldjuk.

Üdv!