Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3348182 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16380 Dátum: 2016.09.21 15:10:29 »
Jobb a hibrid, mint a dízel - legalábbis a gyártóknak
Gazdaságosabb a hibrid autó fejlesztése, mint a dízelé

http://www.autonavigator.hu/sztori/gazdasagosabb_a_hibrid_auto_fejlesztese_mint_a_dizele-17769

Chroun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16381 Dátum: 2016.09.22 14:06:39 »
Pörgesd vissza ezt a fórumot, mert nem az első érdeklődő vagy. :) Több kérdésedre is megtalálod a választ. A fölmérés (egyik) legbiztosabb módja pedig továbbra is az, hogy elviszed márkaszervizbe, ahol átnézik, gyári szám alapján esetleg lekérdezik a múltját stb. Ez egyben egy jó szűrő is a kereskedőnek, mert ha ezt nem hajlandó megtenni, akkor lehet, hogy sumákol.

Köszönöm :)

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16382 Dátum: 2016.09.22 18:42:37 »
Pörgesd vissza ezt a fórumot, mert nem az első érdeklődő vagy. :) Több kérdésedre is megtalálod a választ. A fölmérés (egyik) legbiztosabb módja pedig továbbra is az, hogy elviszed márkaszervizbe, ahol átnézik, gyári szám alapján esetleg lekérdezik a múltját stb. Ez egyben egy jó szűrő is a kereskedőnek, mert ha ezt nem hajlandó megtenni, akkor lehet, hogy sumákol.

Üdv, én is új vagyok és pont ezt a kérdést akartam volna én is felrakni.
Már kifolyt a szemem a sok chatelés átolvasásától (ami nem baj, mert jórészt érdekes témák voltak) de nem találom amire utaltál.
Lehetne egy kis segítség kb. mikor volt ez téma?  :helpsmilie: múlt héten, múlt hónapban, múlt évben, ilyen nagyságrend már segítene. (google nem volt a barátom)

Márkaszervizbe akarom átvizsgáltatni, de azzal sincs tapasztalatom. Hogy megy, mit kapok, mennyiért, mire érdemes odafigyelni. Egyáltalán hogy lehet leszervezni? Odamegyek a kereskedőtől elkérem a kulcsot, hogy akkor most elvinném felméretni? Magánszemélynek meg pláne szívatás szagú ha pár órát ezzel elrabolok az életéből. Azzal nincs gond hogy otthagyom a saját kocsim, előleget, személyit, meg aláírok akármit, de tényleg nem tudom hogy szokás.

OBD2-es csatin nem tudom kiolvasni a valós km-et, üzemórát, átlagsebességet, vagy ilyesmit amiből kiderül ha piszkálták? Rendeltem egy ilyen kütyüt, mert az amúgy is praktikus dolog, bár gyanítom hogy a hiénák simán kicserélik az EPROM-ot, akkor meg azt írnak bele amit akarnak.

Mondjuk az is sokat elmond, hogy ugyan annyiért láttam magánembertől 300ezerrel Priust, mint kereskedőnél 150ezerKM-el. Meg amúgy is feltűnő, hogy kereskedőnél 150-ezer van kb. minden kocsiban, kortól függő korrekcióval és árral, míg magánembereknél elég nagy a szórás, gondolom ez utóbbiak a reálisak, bár azért 400ezerrel 2,5millát kicsit komikusnak érzem, a csalók ártorzító hatása mellet is.

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16383 Dátum: 2016.09.22 18:58:37 »
Üdv, én is új vagyok és pont ezt a kérdést akartam volna én is felrakni.
Már kifolyt a szemem a sok chatelés átolvasásától (ami nem baj, mert jórészt érdekes témák voltak) de nem találom amire utaltál.
Lehetne egy kis segítség kb. mikor volt ez téma?  :helpsmilie: múlt héten, múlt hónapban, múlt évben, ilyen nagyságrend már segítene. (google nem volt a barátom)

Márkaszervizbe akarom átvizsgáltatni, de azzal sincs tapasztalatom. Hogy megy, mit kapok, mennyiért, mire érdemes odafigyelni. Egyáltalán hogy lehet leszervezni? Odamegyek a kereskedőtől elkérem a kulcsot, hogy akkor most elvinném felméretni? Magánszemélynek meg pláne szívatás szagú ha pár órát ezzel elrabolok az életéből. Azzal nincs gond hogy otthagyom a saját kocsim, előleget, személyit, meg aláírok akármit, de tényleg nem tudom hogy szokás.

OBD2-es csatin nem tudom kiolvasni a valós km-et, üzemórát, átlagsebességet, vagy ilyesmit amiből kiderül ha piszkálták? Rendeltem egy ilyen kütyüt, mert az amúgy is praktikus dolog, bár gyanítom hogy a hiénák simán kicserélik az EPROM-ot, akkor meg azt írnak bele amit akarnak.

Mondjuk az is sokat elmond, hogy ugyan annyiért láttam magánembertől 300ezerrel Priust, mint kereskedőnél 150ezerKM-el. Meg amúgy is feltűnő, hogy kereskedőnél 150-ezer van kb. minden kocsiban, kortól függő korrekcióval és árral, míg magánembereknél elég nagy a szórás, gondolom ez utóbbiak a reálisak, bár azért 400ezerrel 2,5millát kicsit komikusnak érzem, a csalók ártorzító hatása mellet is.
Olyat keress aminek leellenőrizhető a szervízmúltja. Ha kinézted egyeztess a legközelebbi márkaszervízzel, mert nem biztos hogy egyből fogadnak sőt. Közhely, de állapotot nézd ne a kilométert. Ha az eladó nem megy bele az átvizsgálásba, mindenféle kifogással azonnal hagyd ott. Ha szervízkönyves, de már nagyon régi az utolsó bejegyzés és azóta alig került bele kilométer, az is felejtős. 10-15 ezer forint egy átvizsgálás. Ennyit megér. Én Dodónál vizsgáltattam át a xviii kerbe, igaz ő nem tud szervízmúltat ellenőrizni, de korrekt hozzáértő emberek ismertem meg és hamar fogadott. Röviden ennyi.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16384 Dátum: 2016.09.22 19:25:10 »
Hi!

Még egy dolgot kiemelnék, hangsúlyoznék a használt autó vásárláshoz. K.b. ~2 éve van olyan lehetőség , hogy a központi nyilvántartásból le lehet kérdezni a km óra állásokat!!! Az óraállásokat a műszaki vizsgakor, ill.  a tulajdonos váltáskor regisztrálják a központi nyilvántartóban! Tehát az az autó, amelyik legalább 2 éve Magyarországon forgalomban van minimum 1 bejegyzést tartalmaz!

Ha ezt a lekérdezést MINDENKI megtenné, AKKOR az óratekergetős  :censored: :censored: :censored: :censored: nem nagyon rúgnának labdába. Ezért fontos a lekérdezés MINDENKINEK!!!

SZORÍTSUK VISSZA A CSALÓKAT!
A lekérdezés pár száz forintba kerül (okmányiroda ad tájékoztatást, de ügyfélkapun is működik...)
Természetesen a "klasszikus" átvizsgálások ezután is szükségesek vásárláskor...
 :flowers:



Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16385 Dátum: 2016.09.22 19:30:29 »
A kereskedővel együtt szokás a márkaszervizes felmérésre elvinni az autót, előre egyeztetett időpontban. Ott elmondják, esetleg ki is nyomtatják, ami a hivatalos szervizmúltban szerepel. Maga az átvizsgálás 10-15 ezer Ft-ba kerülhet, ebben már legyen benne a nagyakku ellenőrzése is.

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16386 Dátum: 2016.09.22 21:03:23 »
Ezzel a fogyasztásos dologgal én is úgy vagyok, hogy az előző tulajnál 4,4 átlagfogyi volt, de szinte állandóan gurult, a klimát sose használta, a világitást nem kapcsolta fel, stb. Én meg úgy vagyok ezzel, hogy azért van automata klima, tempomat és még pár nyalánkság az autóban, hogy használjam. Most nálam folyamatos klimával, ahol lehet tempomat használattal, világitás használattal, hosszabb és rövidebb távokon használva az átlagfogyasztásom 5.3-5.4 liter. Szerintem pont jó igy..... 
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16387 Dátum: 2016.09.25 17:56:28 »
Ezzel a fogyasztásos dologgal én is úgy vagyok, hogy az előző tulajnál 4,4 átlagfogyi volt, de szinte állandóan gurult, a klimát sose használta, a világitást nem kapcsolta fel, stb. Én meg úgy vagyok ezzel, hogy azért van automata klima, tempomat és még pár nyalánkság az autóban, hogy használjam. Most nálam folyamatos klimával, ahol lehet tempomat használattal, világitás használattal, hosszabb és rövidebb távokon használva az átlagfogyasztásom 5.3-5.4 liter. Szerintem pont jó igy.....

Én is használok mindent, ahogyan te is. Ennek ellenére kb. 1 literrel kevesebb a fogyasztásom. (igaz, nekem van ilyen betegségem...) :D

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16388 Dátum: 2016.09.25 18:35:49 »
A Gedeon72 Bt-t ismeri valaki? Vett már tőlük valaki Prius-t? Eléggé korrektnek tünnek a hírdetéseikben.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_solarteto_bor_nagynavi_kamera-10303230

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16389 Dátum: 2016.09.25 19:52:02 »
A Gedeon72 Bt-t ismeri valaki? Vett már tőlük valaki Prius-t? Eléggé korrektnek tünnek a hírdetéseikben.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_solarteto_bor_nagynavi_kamera-10303230

Nem. Jó a marketing szöveg.   
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16390 Dátum: 2016.09.25 21:42:28 »
Idézet
Az autó 10éves koráig(2021.11.hóig) teljeskörű, gyári Hybrid-garanciával rendelkezik!

Ez nem lehet igaz.

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16391 Dátum: 2016.09.25 22:24:00 »
Üdv Mindenkinek!
Új vagyok itt és előre elnézést kérek a valószínűleg sokadszor feltett kérdésért. (próbáltam visszakeresni a fórumban, de nem sikerült).
Szóval boldog tulajdonosa lettem egy 2012-es Priusnak, most próbálom tanulni a típust.
17 collos felnije és gumija van, hamarosan kellene rá téli, viszont mindenképp kisebb felnit/gumit szeretnék és zavarban vagyok, mert hol a 15collos, hol a 16collos méreteket favorizálják, illetve valahol azt olvastam, hogy nem megy fel rá a 15-ös. (közben a gyári katalógus szerint a Terra felszereltséghez az jár, szóval nem értem).
Melyik jó igazából a P3-ra? Nem zavar a ballonos gumi, sőt.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16392 Dátum: 2016.09.26 08:02:50 »
Üdv Mindenkinek!
Új vagyok itt és előre elnézést kérek a valószínűleg sokadszor feltett kérdésért. (próbáltam visszakeresni a fórumban, de nem sikerült).
Szóval boldog tulajdonosa lettem egy 2012-es Priusnak, most próbálom tanulni a típust.
17 collos felnije és gumija van, hamarosan kellene rá téli, viszont mindenképp kisebb felnit/gumit szeretnék és zavarban vagyok, mert hol a 15collos, hol a 16collos méreteket favorizálják, illetve valahol azt olvastam, hogy nem megy fel rá a 15-ös. (közben a gyári katalógus szerint a Terra felszereltséghez az jár, szóval nem értem).
Melyik jó igazából a P3-ra? Nem zavar a ballonos gumi, sőt.

Szia!
Nyugodtan megveheted a 15"-os felnit a P3-ra. 195/65R15-ös gumi tökéletes rá, standard méret, nagy a választék, jók az árak. Sokan használják így, pontosan azért, mert gazdaságosabb. ET számra, azért figyelj oda. Agyátmérő 54 mm. Különben a 16"-os felni is jó, de a gumi valamivel drágább lesz rá.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.26 08:11:24 írta Maci87 »

emesferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16393 Dátum: 2016.09.26 08:40:58 »
Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok, pontosabban Opek astra G 1.4 benzinest cserélnék prius II-re
Kérdésem, hogy a HaHu-n elég sok a behozott példány, érdemes egyáltalán ezeket megnézni, én vadászom a magánszemély által hirdetett példányokat.
Decemberig szeretném nyélbe ütni a dolgot.

Köszönöm

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16394 Dátum: 2016.09.26 08:51:06 »
A behozottak vannak túlnyomó többségben. Lehet az jó, csak legyen ellenőrizhető a szerviztörténete (optimális, ha ismert a külföldi szerviz, ahova hordták és az hajlandó emailben felvilágosítást adni).