Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3348130 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16350 Dátum: 2016.09.16 22:27:16 »
Bréking, remekül fogyaszt a P4. Mintha itt bárkit is meglepne. :)

http://www.autonavigator.hu/autosvilag_hirei/konnektoros_toltes_nelkul_is_nagyon_komoly_a_toyota_prius_emissziocsokkentese-17728
A kakucsringi rendezvényen élőben megnézhető. Kapok egyet kölcsön a Toyotától :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16351 Dátum: 2016.09.17 00:38:26 »
A fenéket. ...
Akkor az immonak nem volt köze a hibához, csak a kilazult rövidzárnak?
   Majd rendbe lesz téve.   
Úgy legyen!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16352 Dátum: 2016.09.17 08:57:44 »
Akkor az immonak nem volt köze a hibához, csak a kilazult rövidzárnak? Úgy legyen!
Az én olvasatomban közvetlenül nem.  Elemeket kellett cserélni pluszban.  De mint írtam, nem láttam testközelből a verdát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16353 Dátum: 2016.09.18 10:35:13 »
Sziasztok Priusosok,

Tegnap, a nyílt napon sikerült megsétáltatni a képen is szereplő Prius4-t. Tisztán villanyos üzem az földöntúli. Eddig csak benzineseim voltak, de elsőre elég meggyőző ez a technika. Már 11eKm van ebben a tesztjószágban, teljesen újszerű még mindig. A vezetés után sikerült még átnéznem, meglepően élhető és "normál autós" méretei vannak. Sőt, élőben még a formája sem olyan mellbevágó. Ami az, az a középkonzol, "fehér zongoralakk" avagy porcelánkacsa... és a kereskedő elmondta, hogy ez csak olyan van, nincs választási lehetőség.
:) Az indukciós töltő sem működik rendesen... rátettem a tárcámat, hisz iratok nélkül nem vezetünk, de egyik bankkártyámat sem töltötte fel. :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16354 Dátum: 2016.09.18 11:15:49 »
Sziasztok Priusosok,

Tegnap, a nyílt napon sikerült megsétáltatni a képen is szereplő Prius4-t...

1.8-as avensis-hez milyen volt a dinamika, hogy érezted?

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16355 Dátum: 2016.09.18 12:02:11 »
1.8-as avensis-hez milyen volt a dinamika, hogy érezted?

Más az érzet... mert ugye ez csak, - azonnal!! és ez egy kicsit félelmetes - egy erősebb monoton baritonnal jutalmazza a padlózást. Nincs emelkedő fordulatszám, viszont tol...

Kapaszkodósávon megtaposva elég gyorsan megvan a 80-90 km/h. Ebbel is az 1.8 Atkinson-os van... szerintem a villanymotorral együtt, valószínű lenyomja a saját 1.8 95kW-os benzinesem, nem sokkal, röviden: hasonló vagy kicsit dinamikusabb. 5-6 km-t mentünk, de hamar megszokható maga a gurulás, a reakciói. Nekem a váltó kicsit hiányzik.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16357 Dátum: 2016.09.18 19:02:32 »
Andris, mind a kettő alap-fapad.  No LED lámpa, no navi, a BT-s kihangosítóban nem vagyok biztos, habár a kormányon ott vannak a gombok.

A szürkében biztos csak annyi van??  Ehhez képest viseletes a kormány és lukas!!! a szőnyeg.

A kék kormányát gyűrűs kéz fogta nagy valószínűséggel.  Én ennyiből a kéket preferálnám. De inkább keresnék egy nagynavist.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16358 Dátum: 2016.09.18 19:57:14 »
Ha padlógázt nyomsz, akkor mindegy milyen üzemmódban volt előtte, az max erőt jelent. Csak a reakcióidő lesz jobb Power módban, mert akkor a benzinmotor már eleve jár, nem kell külön beindítani , meg persze ilyen állásban érzékenyebb a gázpedál (egységnyi gázpedál nyomásra más gyorsulással reagál - de a padló az padló).

Visszagurulásgátló nélkül sem nagyon fogsz visszagurulni, mert van bele programozva kúszás (egyenes úton enyhén halad ha nem nyomsz semmi pedált), ami a lejtőn (nagyjából) megtartja, legalábbis amíg átlépsz a fékről a gázra, nem fog visszagurulni.

Természetesen lefullasztani nem tudod, mint semelyik automatát sem. De itt lehet olyan, h nem megy a benzinmotor, az autó meg igen, csak az nem lefullasztás! :)

1.) power modban sem jar mindig a motor
2.) visszagurulasgatlo nelkul meredekebb emelkedon vissza tud azert gurulni
Prius 1.8 HSD

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16359 Dátum: 2016.09.18 21:23:04 »
Andris, mind a kettő alap-fapad.  No LED lámpa, no navi, a BT-s kihangosítóban nem vagyok biztos, habár a kormányon ott vannak a gombok.

A SOL a fapad?  :eek:
A LED lámpa az a nappali menetfényt jelenti, vagy maga a fényszóró LED?

A felszereltség többi része nekem oké. Nekem gyakorlati valós szükségem nincs másra A navi nem baj. Nem járok idegen helyekre, ha meg véletlen igen, akkor waze/googlemaps hasznosabb, mint bármilyen gyári navi. BT nem kell, vezetékes füles párti vagyok, nem tartozik másra a telefonálásom. Max a tolatókamera jópofa, de anélkül is tudok parkolni.
Fűtött-hűtött bőrülés jó lenne, de szintén tudok élni nélküle. Zenecucc esetleg amit fejlesztenék, de a szép muzsikaszó az mindenbe kell.  :yes:  :yes: :yes:

Ha meglesz még a kék, akkor szombaton elmegyek megnézni. De köszi, nézegetem tovább....
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16360 Dátum: 2016.09.19 05:28:12 »
A SOL a fapad?  :eek:
A LED lámpa az a nappali menetfényt jelenti, vagy maga a fényszóró LED?

A felszereltség többi része nekem oké. Nekem gyakorlati valós szükségem nincs másra A navi nem baj. Nem járok idegen helyekre, ha meg véletlen igen, akkor waze/googlemaps hasznosabb, mint bármilyen gyári navi. BT nem kell, vezetékes füles párti vagyok, nem tartozik másra a telefonálásom. Max a tolatókamera jópofa, de anélkül is tudok parkolni.
Fűtött-hűtött bőrülés jó lenne, de szintén tudok élni nélküle. Zenecucc esetleg amit fejlesztenék, de a szép muzsikaszó az mindenbe kell.  :yes:  :yes: :yes:

Ha meglesz még a kék, akkor szombaton elmegyek megnézni. De köszi, nézegetem tovább....

Ez SOL???   Mondjuk piacfüggő...  A miénk a Sol és a bőr+solártető+JBL+sávasszisztens kivételével minden benne van.

Maga a fényszóró LED.  Onnan ismered meg, hogy a lámpában oldalanként kettő-kettő projektor figyel.  Időnként lexenonozzák a nepperek, de nem kell velük foglalkozni, attól még LED szolgáltatja a fényt.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16361 Dátum: 2016.09.19 07:35:28 »
Ez SOL???   Mondjuk piacfüggő...  A miénk a Sol és a bőr+solártető+JBL+sávasszisztens kivételével minden benne van.

Maga a fényszóró LED.  Onnan ismered meg, hogy a lámpában oldalanként kettő-kettő projektor figyel.  Időnként lexenonozzák a nepperek, de nem kell velük foglalkozni, attól még LED szolgáltatja a fényt.  :D

Mekkora a fényforrás lapkája, pl; mm-ben kifejezve?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16362 Dátum: 2016.09.19 10:37:08 »
Más az érzet... mert ugye ez csak, - azonnal!! és ez egy kicsit félelmetes - egy erősebb monoton baritonnal jutalmazza a padlózást. Nincs emelkedő fordulatszám, viszont tol...

Kapaszkodósávon megtaposva elég gyorsan megvan a 80-90 km/h. Ebbel is az 1.8 Atkinson-os van... szerintem a villanymotorral együtt, valószínű lenyomja a saját 1.8 95kW-os benzinesem, nem sokkal, röviden: hasonló vagy kicsit dinamikusabb. 5-6 km-t mentünk, de hamar megszokható maga a gurulás, a reakciói. Nekem a váltó kicsit hiányzik.

Nagyjából ugyan azt tudja gyorsulásra mint a T25-ös Avensis.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16363 Dátum: 2016.09.19 10:57:35 »
Nagyjából ugyan azt tudja gyorsulásra mint a T25-ös Avensis.

Próbáltad Te is?
Bennem egyre mélyebbek a nyomai a tesztvezetésnek. Szinte hiányzik!
(csak az az ágytál ne lenne a középkonzol helyén...)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16364 Dátum: 2016.09.19 13:20:28 »
Próbáltad Te is?
Bennem egyre mélyebbek a nyomai a tesztvezetésnek. Szinte hiányzik!
(csak az az ágytál ne lenne a középkonzol helyén...)
Megszokható és szerethető hajtás lánc ez, nekem 1.4 e12 corollam volt előtte és szerettem váltani, kellett is, mert nyomaték szegény, de a fordulatot vette szépen. Akárki akármit mond erre a toyota féle hibrid hajtásláncra sztem legjobb a mai piacon egy hétköznapi családi autóba. Ami szomorú a konkurens EU márkákra nézve, akik erőltetik a mindenféle bonyolult hajtásokat, hogy még a prius2ö is simán versenyképes a maik között :whistling: :devil:
Néha elgondolkodok  a dugóban, hogy mi lenne ha az autók 60-70% ilyen rendszerű lenne, belváros mennyivel lenne tisztább, csendesebb...stb.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.19 13:22:46 írta Hammer »