Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3417876 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15075 Dátum: 2016.02.22 10:33:50 »

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15076 Dátum: 2016.02.22 15:03:07 »
Sziasztok!

Prius 3 (2013) navi frissítéséhezt tudtok valakit ajánlani?
Touch&Go (nem a nagy méretű)
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15077 Dátum: 2016.02.22 16:13:00 »
Na volt ma egy gyors Piliscsaba-Debrecen-Piliscsaba futam (535km összesen), 2 fő, óra szerint 140km/h (GPS:133) tempomattal  szinte végig az autopályán, 6.6l lett átlagban, 16-os Semperit téligumi. Vicces, hogy utána teletankoltam 10e Ft-ból pont.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15078 Dátum: 2016.02.22 16:24:22 »
Sziasztok!

Prius 3 (2013) navi frissítéséhezt tudtok valakit ajánlani?
Touch&Go (nem a nagy méretű)

Szia!

Nekem is erre lenne szükségem. Toyota vagy navilex.hu személy szerint mindkét megoldást drágállom, mert 99%-ban csak a Waze-t használom navigálásra.

mulder19

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15079 Dátum: 2016.02.22 16:50:20 »
Sziasztok!
Terveim között szerepel egy 2012-es prius vásárlás. Még csak a hirdetéseket nézegetem, ezek közt van egy aminek az alvázszáma: JTDKN36U505441227
lenne valaki aki utánna tudna nézni a toyotánál mit dob ki a számítógép? (garancia törés km ilyesmi)
Megköszönném privátba a mulder1972@gmail.com ra.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15080 Dátum: 2016.02.22 18:26:48 »
Prius 4-teszt a Vezess.hu-n:
A HUD mellőzésével sikerült markánsan megkülönböztetni a fapados verziót. Hasonlóan szimpatikus húzás mint az alap Ave SD ből kihagyni a lehajtható hátsó üléseket, vagy a YHSD ből a távirányítós zárat.
Fura, hogy a HUD nem tudja mutatni a navi előrjelzéseit, ez nem kicsi visszalépés.
Saját autón nem kedvelem a 17-es kerekeket.

Toyota vagy navilex.hu] személy szerint mindkét megoldást drágállom.
Tudomásom szerint a T&G nem merevlemezes, a BB-s QNX oprendszert használja. A Toyotán kívül csak az NNG tudná frissíteni, de ők végzik a hivatalos online update-t is. Az NNG ugyan nem ért egyet az autógyárak drága térképfrissítési politikájával, de kötik a szerződések.
A T&G bevezetésével a Toyota két legyet ütött egycsapásra:
- olcsóbb a gyártása, és szerelése,
- megszűnt a HDD kiszereléses - átmásolásos illegális frissítés lehetősége.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15081 Dátum: 2016.02.22 19:57:28 »
Tudomásom szerint a T&G nem merevlemezes, a BB-s QNX oprendszert használja. A Toyotán kívül csak az NNG tudná frissíteni, de ők végzik a hivatalos online update-t is. Az NNG ugyan nem ért egyet az autógyárak drága térképfrissítési politikájával, de kötik a szerződések.
A T&G bevezetésével a Toyota két legyet ütött egycsapásra:
- olcsóbb a gyártása, és szerelése,
- megszűnt a HDD kiszereléses - átmásolásos illegális frissítés lehetősége.

Hmm bevallom ennyire nem mélyedtem el a dolgokban, mint te. Pl. most tudtam meg tőled az oprendszert. A navilex-nél böngészve mintha láttam volna opciót a T&G frissítésre de ott is 100€ míg a Toshibánál ugye 120€, szóval nem nagy csáp. Amúgy is Waze függő vagyok szóval ennyit nem költök navi frissítésre. Főleg, hogy 1 év legalább a lemaradás. Ha megyek külföldre 120€-ből jó sok adatroaming kijön úgy vagyok vele.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15082 Dátum: 2016.02.22 23:39:19 »
Ha online frissíted a rendszered, akkor 110EUR (gyári toyota oldal, regisztrálni kell az autódat és a nav rendszert is), míg ha bemész egy gyári szervizbe akkor 55eFt-t kérnek érte. Más gyártóknál sem olcsóbb.
Ezzel nem is lenne semmi gond, de nem Németországban élünk. Így legtöbb tulajdonos számára marad az egyéb lehetőség.
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15083 Dátum: 2016.02.23 06:39:46 »
Ez melyik kereskedés? Nekem a 3. kerületi fő Toyota Frey elküldte PDF-ben. De menj át Sopronba, ha nagyon pattognak (úgyis oda fogsz járni :D ), ők kiadják, korrektek.
Egy központi email címre írtam a Freynek, mert nem találtam mást. Na de majd, akkor Sopronban megkérdezem. Amúgy nem akarom elhinni, hogy jogilag így van tényleg szabályozva.
'08 RX400h
'09 Prius 3

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15084 Dátum: 2016.02.23 08:07:23 »
Nincs sehogy szabályozva, valamelyik nagyokos kitalálta az adott kereskedésnél, esetleg a jóképességű ügyvédjük mondta, hogy legyen ez az álláspontjuk.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15085 Dátum: 2016.02.23 10:09:23 »
Ha online frissíted a rendszered, akkor 110EUR (gyári toyota oldal, regisztrálni kell az autódat és a nav rendszert is), míg ha bemész egy gyári szervizbe akkor 55eFt-t kérnek érte. Más gyártóknál sem olcsóbb.
Ezzel nem is lenne semmi gond, de nem Németországban élünk. Így legtöbb tulajdonos számára marad az egyéb lehetőség.

Jogos észrevétel, de sajnos az egyéb sem szignifikánsan olcsóbb, mint a gyári.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15086 Dátum: 2016.02.23 14:10:58 »
Nincs sehogy szabályozva, valamelyik nagyokos kitalálta az adott kereskedésnél, esetleg a jóképességű ügyvédjük mondta, hogy legyen ez az álláspontjuk.

Az adott kereskedés a Toyota vezérképviselete Ausztriában és nekem PDF-ben elküldték a kocsi szerviztörténetét.

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15087 Dátum: 2016.02.23 14:52:51 »
Szia!

Nekem is erre lenne szükségem. Toyota vagy navilex.hu személy szerint mindkét megoldást drágállom, mert 99%-ban csak a Waze-t használom navigálásra.

Ugyanebben a cipoben jarok en is. Bicskei forumtarsat ajanlottak innen, akivel felvettem a kapcsolatot, de sajnos a foldrajzi tavolsag eleg jelentos, az ajanlata a hivatalos arak kb fele volt.
A fejegyseg kiszerelese ahogy neztem nem ordongoseg, a HDD sem egy nagy durranas csatlakoztatasa sem(regi laptop vinyokat hasznalnak), mar csak ahhoz kell megtalalni az infot hogyan lehet a naveq terkepet (ha jol tudom toluk szarmaznak a terkepek) "legalizaltan" ramasolni ;)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15088 Dátum: 2016.02.23 16:09:30 »
Ugyanebben a cipoben jarok en is. Bicskei forumtarsat ajanlottak innen, akivel felvettem a kapcsolatot, de sajnos a foldrajzi tavolsag eleg jelentos, az ajanlata a hivatalos arak kb fele volt.
A fejegyseg kiszerelese ahogy neztem nem ordongoseg, a HDD sem egy nagy durranas csatlakoztatasa sem(regi laptop vinyokat hasznalnak), mar csak ahhoz kell megtalalni az infot hogyan lehet a naveq terkepet (ha jol tudom toluk szarmaznak a terkepek) "legalizaltan" ramasolni ;)

Aki keres, az talál. ;)

Fotós howto a disk jelszavát feloldani: https://www.drive.net/l/5500930/

Saját tapasztalat: ha mindezt egy öreg IDE-vezérlős Thinkpaden csinálod, ott csak a boot után szabad bedugni a lemezt, mert különben a BIOS indulásnál rögtön jelszót kér.

Ha ez megvan, akkor egy bármilyen IDE-USB tokban rádughatod olyan gépre, amin modernebb oprendszer van és ott normál FAT filerendszerként látod az összes (AFAIR 4) partíciót rajta.

benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15089 Dátum: 2016.02.23 16:41:03 »
regi laptop vinyokat hasznalnak

Nem laptop vinyók, hanem un. "Automotive-Grade" vinyók ezek, amik jobban bírják az autóban történő használatot. Csatlakoztathatóságuk persze azonos, simát is lehet tenni helyettük (SSD-t állítólag nem), de ha mondjuk venni szeretnél ugyanilyet, drágább, mint egy "sima" vinyó