Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3432755 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1245 Dátum: 2009.03.03 19:48:30 »
A hivatalos sajtóanyag a Genfi szalonról, benne az új Verso, Új Prius és az IQ 1.33 teljes anyaga (képek, műszaki paraméterek) a klubos ftp--n.
 ;)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1246 Dátum: 2009.03.03 22:33:08 »
Gyerekek, ez azért nem egy akkora találmány.
Ezt senki sem állította, csak érdekelt, hogy pontosan hogyan történik.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1247 Dátum: 2009.03.04 15:03:40 »
a jármű lassuláskor visszatermel energiát a magasfeszültségű hálózatba
Bocs, hogy beleugatok,de magasfeszültség nem létezik (a magyar szaknyelvben), csak nagyfeszültség  :ph34r:

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1248 Dátum: 2009.03.04 16:18:53 »
Bocs, hogy beleugatok,de magasfeszültség nem létezik (a magyar szaknyelvben), csak nagyfeszültség  :ph34r:
de a trolinak magasan van a drótja, és ott van a feszültség....szóval akkor is magasfeszültség :tt2: ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1249 Dátum: 2009.03.04 23:11:42 »
Jaja, most láttam egy képsorozatot, amiben Dubai 1990 látképe az első. Koszos út melletti kalyibák. 2001-ben egy árva toronyház, 2008-ban világvárosi felhőkarcoló-sor.
És még nincs vége. Idén akarnak egy 1200 m-es (!!!!!) felhőkarcolót építeni, sok egyéb mellett.
Naszóval ide megy az a tömérdek pénz, ami az olajból ered. És ne felejtkezzünk egy a semmiből elővarázsolt pálma-szigetekre, valamint a földgömb analógiájára építet mesterséges szigetekről sem, a vízalatti városról sem.

Na ja, de legalább a Dubai-aknak van eszük. Pontosan azért építik ezt a sok fantasztikus dolgot, hogy ha majd tényleg kifogy az olaj (mert ki fog fogyni), akkor is legyen miből megélniük - lásd idegenforgalom. Mert tetemes olajbevétele nem csak Dubainak van, ugye - de nem mindenki használja/használta fel (részben) ilyen okosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1250 Dátum: 2009.03.04 23:15:32 »
Senki nem mondta,h a Toyota találta fel ezt az elvet,amit a hibridekben használ-, de azért ahoz képest több mint tíz éve használja megbízhatóan ,mondhatom mindenféle hiba nélkül!!! És majdnem konkurencia nélkül! (azért van más hibrid gyártó is,de ha valakinek felteszed a kérdést,-hogy mi jut eszébe a hibrid szóról ,akkor 99% azt feleli Toyota Prius)
Na ez a találmány már azért valami !!!

Na ja. Sokan dolgoztak rajta, el is jutottak prototípus-szintig (pl. a VW-nek is volt Golf III hibrid prototípusa a 90-es évek elején) - aztán feladták. A Toyotáé az érdem, hogy a gyakorlatban használhatóvá és nagy szériában gyárthatóvá tette a technológiát. Így aztán a hibridről mindig a Toyota fog beugrani az embereknek elsőre - akkor is, amikor már sok gyártónak lesz ilyenje. Ez olyan, mint a TDI motorok - azt ugyanúgy nem a VW-konszern találta ki (hanem a Fiat), mint ahogy nem Toyota-találmány a hibrid - mégis az ő nevükhöz kötődik elsősorban, azóta is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1251 Dátum: 2009.03.05 13:11:59 »
Erről beszéltem én is!

ATDI dolog nem egészen igaz, a Fiat a Boschal közösen fejlesztette ki ,de nem a tdi -t,hanem a közösnyomócsöves ,nagynyomású dízel technológiát ! ( PD TDI -hez meg semmi köze)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1252 Dátum: 2009.03.06 02:08:58 »
Erről beszéltem én is!

ATDI dolog nem egészen igaz, a Fiat a Boschal közösen fejlesztette ki ,de nem a tdi -t,hanem a közösnyomócsöves ,nagynyomású dízel technológiát ! ( PD TDI -hez meg semmi köze)

Nem. Az stimmel, hogy Fiat-Bosch együttműködés eredményezte az első, sorozatgyártású commonrail dízelt - de ez csak '97-ben történt. Ettől függetlenül, a Fiat dobta piacra az első, direkt befecskendezéses dízel személyautó-motort, a Cromában, '87-ben. Ez ugyanolyan elven működött, mint a később, a VW-konszern által, először az Audi 100-asban '89-ben megjelentetett TDI-motor (Turbocharged Direct Injection). Az újdonságot tulképp "csak" annyi jelentette benne, hogy az üzemanyagot közvetlenül az égéstérbe fecskendezte. Ugyanilyenek voltak az első generációs (nem PD) TDI motorok is. A különbség csak annyi, hogy a Fiat "első fecske" mivolta nagyrészt feledésbe merült; nem utolsó sorban azért, mert kezdetben csak az olasz piacon forgalmazták ezt a motort, így nem terjedt el. A TDI viszont igen; nomeg a VW le is védette magának ezt a betűkombinációt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1253 Dátum: 2009.03.06 19:37:44 »
Ma volt szerencsém a Budaörsi Toyota márkakereskedésből elhozni a Priust, ami úgy néz ki, péntekig lesz nálunk. Kicsit sok a Casco önereő rá (200k). (Nálunk = cégnél, mint írtam már, gépkocsi tender van, ma délelőtt a Tököli pályán próbáltuk az Opel-t)

Elsőre, úgy érzem, hogy a legenda, meg a mitosz kicsit túlzott volt, ezért amikor beültem, úgy éreztem, hogy többre vágyom... hülyeség. Nagyon jó. Nem volt módom rendesen tesztelni péndek kora-délután a városban, de majd a héten még beleülök egyszer. Egyen lepődtem meg - a benzinmotor nagyon gyorsan felpörög - a hondánál (Civic Hibrid) nem hallottam ennyire felpörögni, az egyébként fokozatmentes váltásoknál.

Anyámnak szóltam is ma este, vegyen nekem egy ilyet  :sorcerer:

Ami eddig benyomás:
- majdnem az én méretem: beférek rendesen magam mögé, bár a fejem teteje beverödik hátul
- 5 ajtós (yesss!) és szép nagy, kényelmes tágas (emeletes!) csomi
- a motorháztető nagyon vicces: kicsi, könnyű, a motornál az ablakmosó folyadékon kívűl szinte semmihez nem lehet nyulni
- ennek a példánynak a színe is király (halvány zöld-metál)
- nagyon aranyos az animált diagram, ami mutatja menet közben az energia vándorlását a kerekek, és a motrok között: nagyon jó látni, hogy mikor mit fogyaszt és termel (képes kiírni, dugóban araszolás közben, hogy pillanatnyi fogyasztás: 0.0 l/100km)
- mehanikus kézifék! pontosabban lábfék, ami a kuplung helyett van, kicsit balabbra. Nosztalgia á lá moszkvics, nagyapám moszkvicsában itt volt a fényszóró kapcsoló anno

Valahogy még nem jött át a műszerfal és a rengeteg infó - nem láttam még a fordulatszámot, pl. etc. Ezért mondom, még egy kört kell menjek vele mert így ez kevés volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.06 19:49:56 írta robi »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1254 Dátum: 2009.03.06 19:54:02 »
Fordulatszámmérő nincs benne, azt ne is keresd. Hibridek közül csak az LS600h-ban van, a többiben KW mérő van.
 ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1255 Dátum: 2009.03.06 21:55:09 »
Fordulatszámmérő ... Hibridek közül csak az LS600h-ban van
s milyen fincsi értékeket tud kiírni!  :clap: :yes: :clap:
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1256 Dátum: 2009.03.06 22:06:51 »
Ha akarod csinalok olyan kepet holnap, ahogy 160-nal 800-at forog  :tt2: :whistling: :1eye: :winkiss:
Hany literes pontosan a PriusII csomagtere?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1257 Dátum: 2009.03.06 22:38:53 »
Ha akarod csinalok olyan kepet holnap, ahogy 160-nal 800-at forog  :tt2: :whistling: :1eye: :winkiss:
Hany literes pontosan a PriusII csomagtere?
Asszem 408! De ezt most csak így csípőből mondom,lehet hogy nem pontos!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1258 Dátum: 2009.03.07 08:53:08 »
Mintha 409 lenne (szintén emlékezetből). :) De mindegy is. Elég. Nekünk, öt személyre. Mivel roló van benne és nem kalaptartó, ezért aztán egyszerűen bővíthető is felfelé.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1259 Dátum: 2009.03.07 11:31:07 »
- mehanikus kézifék! pontosabban lábfék, ami a kuplung helyett van, kicsit balabbra.

Az amerikaiak szeretik ezt a megoldást. Európában főleg a Merci favorizálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )