Szerző Téma: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.  (Megtekintve 18669 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #30 Dátum: 2010.10.02 16:53:29 »
Én vagyok a motoros Pista :)))  94Kg színtiszta izom!

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #31 Dátum: 2010.10.02 19:52:04 »
Annyiban egyetértek, hogy mivel a fórum nyilvános, ezért érthető, hogy sokan nem akarnak magukról ilyesmiket leírni... Hisz többek közt pont ez a fórumozás egyik motiváló tényezője, hogy az ember megőrizheti az inkognitóját. De aki akarja, az hadd írja, nincs ebben semmi rossz.

Szerintem egy autós klubban van helye egy ilyen topiknak, legalább lehet tudni, hogy a nicknév mögött ki van valójában, bár lehet olyat csinálni, hogy ne mindenki, hanem csak a klubtagok láthassák ezt a topikot.
Ezért én is írok pár mondatot magamról:
Novák Zsolt vagyok, hamarosan betöltöm a 20. életévemet (lehet, hogy én vagyok az egyik legfiatalabb a klubban?), Csongrádon élek, illetve félig Szegeden, ott tanulok a Szgeedi Tudományegyetemen. Saját autóm természetesen még nincs, de mióta megvan a B-s jogsim is, szüleim 2005-ös Corolláját hajtom, mostanáűban szint ecsak én használom. Szabad időmben motorozok: van 2 gyári állapotú Simsonom, eléggé fanatikus lettem, gyűjtök hozzájuk mindenféle gyári alkatrészt, illetve túrázni is szoktam velük, eddig csak belföldön, napi 300-350 km-es túrákra szoktam menni, de jövőre Suhl-ba fogunk menni, ahol egykor a Simsonokat is gyártották, illetve van egy motormúzeum is. kb. 1800 km-es út lesz összesen. Továbbá szeretek túrázni gyalog is a hegyekben, elsősorban Erdélyben.
Álmom egy manuális váltós benzines 1,8-as új Avensis Sedan. Szerintem jelenleg ez a legszebb Toyota.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #32 Dátum: 2010.10.02 20:05:12 »
Persze hogy lehet olyat csinálni amit csak a klubtagok látnak, van is ilyen része a fórumnak.
Csak mivel a topic indítója és ha jól látom Te sem vagy klubtag (nem célozgatok, csak tényt közlök) ,
ezért se a topic se a Te beírásod nem jöhetett létre a "zárt" részen   :D

Azért mégegyszer leírom  :excl:  :excl:  :excl: , a fórumnak ezt a részét az összes kereső, de leginkább a google indexeli,
tehát amit ide ír valaki azt nem csak a fórum olvasója (ez egyébként regisztráció nélküli vendég is lehet) látja, hanem mindenki. . . .

Szerintem egy autós klubban van helye egy ilyen topiknak, legalább lehet tudni, hogy a nicknév mögött ki van valójában, bár lehet olyat csinálni, hogy ne mindenki, hanem csak a klubtagok láthassák ezt a topikot.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #33 Dátum: 2010.10.02 20:13:22 »
Persze hogy lehet olyat csinálni amit csak a klubtagok látnak, van is ilyen része a fórumnak.
Csak mivel a topic indítója és ha jól látom Te sem vagy klubtag (nem célozgatok, csak tényt közlök) ,
ezért se a topic se a Te beírásod nem jöhetett létre a "zárt" részen   :D

Hamarosan én is tag leszek, szerintem napokon belül, átutaltam a pénzt is, meg elküldtem a jelentkezési lapot. Tisztában vagyok vele, hogy indexeli a Google, ezért nem adtam meg semmi olyan személyes adatot, ezeket meg bárki megtudhatja, elég rámkeresni iwiw-en, pedig ott is csak minimális infót adtam meg magamról.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #34 Dátum: 2010.10.02 20:23:29 »
Én már eleve ezekkel a közösségi oldalakkal, ezzel az egész tendenciával szemben meglehetősen szkeptikus vagyok. Mondom ezt úgy, hogy fent vagyok a wiwen, névvel, fotókkal... Mert nincs takargatni valóm. De az ember sosem tudhatja, hogyan alakul az élete... Ha belegondoltok, ezekkel az oldalakkal, az elterjedésükkel olyan hihetetlen mennyiségű információ vált kvázi bárki számára hozzáférhető, amiről korábban mindenki, akinek a munkája csak kicsit is kapcsolódik az ilyesmihez, szerintem még a legvadabb álmaiban sem gondolt  :hmmmm: ! Ez, hogy ki kit ismer, az egyik legértékesebb információ, mióta világ a világ  ::) ... Átláthatóak, feltérképezhetőek, beazonosíthatóak, követhetőek lettünk, mi magunk és a kapcsolataink is - a mobil és a net, ezen belül is a hasonló oldalak révén. Ez mindaddig nem probléma, amíg csak éled az életedet kis átlagos, ártalmatlan fogaskerékként... De ha egyszer valakik valamiért rád akarnak akaszkodni, mindez hirtelen iszonyatosan sebezhetővé teheti az embert - és nemcsak őt magát!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #35 Dátum: 2010.10.02 20:28:00 »
Én már eleve ezekkel a közösségi oldalakkal, ezzel az egész tendenciával szemben meglehetősen szkeptikus vagyok. Mondom ezt úgy, hogy fent vagyok a wiwen, névvel, fotókkal... Mert nincs takargatni valóm. De az ember sosem tudhatja, hogyan alakul az élete... Ha belegondoltok, ezekkel az oldalakkal, az elterjedésükkel olyan hihetetlen mennyiségű információ vált kvázi bárki számára hozzáférhető, amiről korábban mindenki, akinek a munkája csak kicsit is kapcsolódik az ilyesmihez, szerintem még a legvadabb álmaiban sem gondolt  :hmmmm: ! Ez, hogy ki kit ismer, az egyik legértékesebb információ, mióta világ a világ  ::) ... Átláthatóak, feltérképezhetőek, beazonosíthatóak, követhetőek lettünk, mi magunk és a kapcsolataink is - a mobil és a net, ezen belül is a hasonló oldalak révén. Ez mindaddig nem probléma, amíg csak éled az életedet kis átlagos, ártalmatlan fogaskerékként... De ha egyszer valakik valamiért rád akarnak akaszkodni, mindez hirtelen iszonyatosan sebezhetővé teheti az embert - és nemcsak őt magát!

Ezért nem adok meg magamról semmilyen személyes infót, képet se töltöttem fel, meg nem is szoktam bejelölgetni senkit, de ha ismerőseim bejelölnek, akkor azért nem utasítom vissza. Egyébként én is szoktam kutatni néha valaki után, néhányan még a lakcímüket is megosztják, és nem csak az ismerőseikkel! Na meg ha valaki állást keres, 100%, hogy megnézik az adatlapját a közösségi oldalakon.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

szkaresz27

  • Vendég
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #36 Dátum: 2010.10.02 21:24:29 »
Őszintén...én örülök ezeknek az oldalaknak,és szeretek minél több embert megismerni....ebből kicsit tanul is az ember,meg sose lehet tudni.....
Nekem pl nagyon sokszor jól jött hogy embereket megismertem, és tettem szívességet,és vissza is kaptam amikor nekem volt rá szükségem!!
Jól eső érzés hogyha szinte bárhova megyek,mindig összefutok valami ismerőssel!!
Iwiw viszont rohadt jó arra hogy pl ha valakinek szülinapja van,akkor az ember fogja és ráír egy üzenetet...lehet egyébként meg elfelejtené,vagy nem is tudná hogy mikor van!! A szülinaposnak meg jól esik hogy gondolt rá az illető....és így még tudat alatt is jobb lesz az embernek a kapcsolata a másikkal!!
Kis apróságok,de az ilyen apró dolgok nekem pl rohadt jól esnek!

Nekem pl nem égő akármilyen ismerősöm van fent nálam...akinek nem tetszik ne nézze meg!! Ide meg nem adatokra gondoltam mikor létrehoztam a topikot,hanem egy névre meg esetleg a toyotához vonzódásának okáról,hobby stb!! Aki amit érdekesnek tart magáról,és nem titkos!!
Kicsit érdekes hogy itt van csak ennyi érv-ellenérvelés...V8 carson egy szeretett,és nagyon is jól pörgő topik!! Felregisztráláskor külön kapsz egy értesítést hogy ne felejts el bemutatkozni.....sokkal "bensőségesebb" az a fórum,és nincs is ennyi vita,szidás,any.ázás mint itt ami már volt.... Pedig visszaolvastam ott is több évre visszamenőleg!! Itt könnyű megcsinálni a balhét egy álnév alá bújva,majd lelépni gyakorlatilag minden köv. nélkül!! Szerintem ha valakinek őszinte a véleménye,és ki is állna mellette,akkor az vállalja fel hogy ő mondta!!
Nah ezt f.-án leírtam....futottam két kört mire a végére értem....remélem nem gabalyodtok el bent!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #37 Dátum: 2010.10.02 21:30:49 »
Hát... Ez a fórum azért a tulajok sokkal szélesebb (értsd: különbözőbb) körét fogja át, mint mondjuk a V8-as amit említesz. Valahol érthető, hogy az emberek óvatosak... De, mondom, ne értsd félre: szerintem nem baj, hogy van ez a topik, és örülök is annak, hogy páran valóban bemutatkoztak  :) ... De azon sem érdemes csodálkozni, hogy van, aki ezt nem teszi meg (pl. nekem sem akaródzik így egy ilyen "adatlapot" írni magamról - aki ismer, az úgyis ismer; aki meg nem, és érdeklem, az legalább keresgéljen-olvasgasson valamennyit, ne kapjon meg mindent tálcán  :devil:).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #38 Dátum: 2010.10.02 21:41:39 »
Lasi a hegyröl, ki beteszi egyből.... :devil: :D

poént félretéve, a formurol 7-8 usert ismerek személyesen, roluk csak pozitiv véleményem van....... nyilván azért is mert nagyábol egyforma a felfogásunk, érdeklödési körünk stb......
amugy Palaczknak adok igazat, dolgozzon meg picit érte ha megakar ismerni :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #39 Dátum: 2010.10.02 22:24:55 »
Lasi beteszi egyből??(puszi nincs?? [rohog])  Ez egy kicsit "meleg" mondatra sikeredett!!  [rohog] :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #40 Dátum: 2010.10.02 23:58:10 »
Én már eleve ezekkel a közösségi oldalakkal, ezzel az egész tendenciával szemben meglehetősen szkeptikus vagyok.De az ember sosem tudhatja, hogyan alakul az élete... Ha belegondoltok, ezekkel az oldalakkal, az elterjedésükkel olyan hihetetlen mennyiségű információ vált kvázi bárki számára hozzáférhető, amiről korábban mindenki, akinek a munkája csak kicsit is kapcsolódik az ilyesmihez, szerintem még a legvadabb álmaiban sem gondolt  :hmmmm: ! Ez, hogy ki kit ismer, az egyik legértékesebb információ, mióta világ a világ  ::) ... Átláthatóak, feltérképezhetőek, beazonosíthatóak, követhetőek lettünk, mi magunk és a kapcsolataink is - a mobil és a net, ezen belül is a hasonló oldalak révén. Ez mindaddig nem probléma, amíg csak éled az életedet kis átlagos, ártalmatlan fogaskerékként... De ha egyszer valakik valamiért rád akarnak akaszkodni, mindez hirtelen iszonyatosan sebezhetővé teheti az embert - és nemcsak őt magát!
Értem amit mondasz, és vannak akik - sok esetben eme félelmek miatt - nincsenek is fent. Nekem a WIW olyan embereket hozott, akikről nem hittem, hogy valaha hallok még, a Facebook meg tök jó napi kapcsolattartásra, chat-elésre. Személyes infó magamról nulla...max hogy melyik iskolába jártam....és hogy a nemem férfi...meg egy két fotó..ez nulla.
Ha belegondolsz az előző rendszerben hány beépített ember/ besúgó/ ügynök  volt az utcában, munkahelyen, házban, kocsmában stb.. na meg ott a matáv telefonkönyv, mindenki telefonszámmal, névvel, lakcímmel....ehhez képest a mai mobiltelós világ védettebb. A cellainfót meg a rendőrség kérheti le, ami a társadalom javát szolgálja.
Ha meg a sebezhetőségről beszélünk: ne legyenek értékeink (autónk, házunk), ne legyen családunk stb..és akkor nem leszünk sebezhetőek. Ha meg valaki nagyon ártani akar nekünk, azt wiw/facebook nélkül is meg tudja tenni sajnos.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #41 Dátum: 2010.10.03 00:13:38 »
Kezd kicsit off lenni ez a téma ebben a topicban, de azért annyit hozzátennék, hogy nem tudom Ti figyeltétek e, de amikorén először regisztráltam a facebookra, máris feldobott "kit ismerhetek" embereket, pedig ez nem meghívásos mint az iwiw...nincs random ismerősöd ismerőse.... Érdekes, nem de?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #42 Dátum: 2010.10.03 00:20:15 »
Nem azt mondtam, hogy nincsenek pozitívumai ezeknek az oldalaknak. Naná hogy vannak.

A nóvum (a probléma!) ezekkel, szemben az általad leírt régi dolgokkal (telefonkönyv stb) az, hogy a kapcsolatrendszerek feltérképezését teszi lehetővé. X-en keresztül megtalálod Y-t, rajta keresztül Z-t és így tovább... Látod hogy ki kit ismer... Ez óriási infó-tőke.

Nekem van olyan jó barátom, aki egy időben kénytelen volt engem törölni a wiwes ismerősei közül, mert valakik be akarták azonosítani, és rajtam keresztül (az én ismerőseimet végigböngészve) ez sikerült is nekik. Onnantól fogva megvolt nekik a neve meg a fotója, és ha valaki ártani akar neked és tudja a nevedet meg a kinézetedet, az már azért elég gáz, ugye?

Na, ilyesmik miatt tartom én ezt aggályosnak, barátaim.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #43 Dátum: 2010.10.03 00:24:24 »
Kezd kicsit off lenni ez a téma ebben a topicban, de azért annyit hozzátennék, hogy nem tudom Ti figyeltétek e, de amikorén először regisztráltam a facebookra, máris feldobott "kit ismerhetek" embereket, pedig ez nem meghívásos mint az iwiw...nincs random ismerősöd ismerőse.... Érdekes, nem de?
A facebook különösen hajmeresztő! Leveszem a kalapom azelőtt, aki kitalálta. Kíváncsi lennék, hol, milyen irodában üldögél és szemléli a művét. Létrehozta a globális személy-nyilvántartó és kapcsolat-feltérképező rendszert, amit mindenki magától, dalolva használ. Zseniális.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Magunkról! Ide írhat mindenki magáról pár szót.
« Válasz #44 Dátum: 2010.10.03 09:34:36 »
Kezd kicsit off lenni ez a téma ebben a topicban, de azért annyit hozzátennék, hogy nem tudom Ti figyeltétek e, de amikorén először regisztráltam a facebookra, máris feldobott "kit ismerhetek" embereket, pedig ez nem meghívásos mint az iwiw...nincs random ismerősöd ismerőse.... Érdekes, nem de?

Fogadjunk, hogy van Gmail-es email cimed...