Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 615777 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2730 Dátum: 2017.05.07 20:45:12 »
Az elmelet tok jo dolog...en nagyon sokszor tankoltam mar a draga naftat, es sosem tapasztaltam erzekelheto kulonbseget. Persze ettol meg nyilvan neked van igazad ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2731 Dátum: 2017.05.07 21:37:00 »
Főni!!

Szori de a lejtő az lefele mene ↓, az emelkedő kér + enerdzsit, mer' a direksön az ↑ mutat . Nemm...? :flowers: :hug:
Na de ha tolatsz a lejtőn, akkor a lejtőn felfelé mész.  ;)
(és akkor sokat is eszik a masina...)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2732 Dátum: 2017.05.07 21:38:16 »
Az oktánszám növelése nem hat a fogyasztásra. A prémium benzin kevesebb etalont tartalmaz, azaz magasabb az energia tartalma. Nálam a Max Motion 95 ből kb. annyival fogyaszt kevesebbet amennyivel drágább (2-4 dl/ 100km).
Te hogy tudsz kimutatni biztosan - értem ezalatt, hogy minden egyéb körülményt kizárva - 2-4 dl eltérést? Az még simán benne van a statisztikai hibahatárban.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.08 14:15:53 írta music »
music     

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2733 Dátum: 2017.05.07 21:52:41 »
Az elmelet tok jo dolog...en nagyon sokszor tankoltam mar a draga naftat, es sosem tapasztaltam erzekelheto kulonbseget. Persze ettol meg nyilvan neked van igazad ;)
Nekem is kevesebbet evett a dízel autóm anno prémium gázolajat égetve. ;)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2734 Dátum: 2017.05.07 22:08:06 »
Az itteni Teszt magazinosok, illitve a TVs fogyasztóvédelmis műsor is foglalkozott ezzel a kérdéssel és a kérdésben mérvadó egyetem segítségét kérték. .... szerintük is biztos van jó hatása (pl. a cégek bevételére), csak ők nem tudták a motorra, teljesítményre valókat kimérni.... (nem versenymotorok esetén)  :hug: :no:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2735 Dátum: 2017.05.08 04:46:10 »
Na de ha tolatsz a lejtőn, akkor a lejtőn felfelé mész.  ;)
(és akkor sokat is eszik a masina...)

Jaja! és ha háttal ülsz a tévé elé, akkor meg sokkal jobban látod.
Még mindig magyarázni kell a nyilvánvalót?
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.08 04:48:34 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2736 Dátum: 2017.05.08 04:51:05 »
Az elmelet tok jo dolog...en nagyon sokszor tankoltam mar a draga naftat, es sosem tapasztaltam erzekelheto kulonbseget. Persze ettol meg nyilvan neked van igazad ;)

Sok múlhat azon, hogy millen fából faragták a fapapucsot! ::) ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2737 Dátum: 2017.05.08 14:13:23 »
Még mindig magyarázni kell a nyilvánvalót?
de jó ezt tőled hallani...  ;)
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2738 Dátum: 2017.05.08 14:48:57 »
de jó ezt tőled hallani...  ;)

Magam, a kiváltó okra nem mondanám. :no: ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2739 Dátum: 2017.05.08 14:59:25 »
Az itteni Teszt magazinosok, illitve a TVs fogyasztóvédelmis műsor is foglalkozott ezzel a kérdéssel és a kérdésben mérvadó egyetem segítségét kérték. .... szerintük is biztos van jó hatása (pl. a cégek bevételére), csak ők nem tudták a motorra, teljesítményre valókat kimérni.... (nem versenymotorok esetén)  :hug: :no:

sokan méregetik ezt időről időre, asszem a TC-n is volt egyszer valami a témában. én az extra adalékok miatt szoktam drága naftát tankolni. más haszna nincs. tudtommal egy 95-ösre beállított motor észre sem veszi , hogyha pl. 100-as benzinnel megy, ez csak a másik irányba működik

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2740 Dátum: 2017.05.08 23:38:22 »
Most találtam ezeket a cikkeket. Próbáltam már régebben számolni mennyire éri meg lassabban menni, nem is annyira pályán, mint országúton, de más elvetemültek is vannak:
https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/mennyit_sporolhatunk_a_lassabb_tempoval_mennyi_idot_nyerhetunk_a_gyorsabbal-12084

http://meteo.reblog.hu/o

Az autópálya sem rossz ezek szerint, nem is olyan rég csináltam én is hogy 130-ról visszavettem 80 szélárnyékra, mert mégsem volt olyan dugó, és még nagyon soká indult a komp. A fogyasztás 6,x-ről 4,x-re esett, ami 2 liter azaz 2+ font/euro ahogy tetszik. 300 km volt, az 6+ pénzegység, amiért már adnak szépen enni és a mozgó autóban jobban telik az idő, mint a váróban. Ez a 4-5 pénzegység óránként már nyugaton is a netto minimálbért közelíti, negatívum, hogy vezetni jóval megterhelőbb monoton 80-at egy teherautó hátulját bámulva.
Országúton viszont egy egyenletes 80-90-hez képest még sokkal-sokkal több pénz, életveszély, büntetések kockázata, kopó alkatrész stb. akár csak 100-as átlagot menni.

Nyilván aki csilliókat keres és 9 élete van az nem szórakozik ilyesmivel.

Most is van egy út ahol felmehetnék a pályára, és spórolhatnék sok időt- akár 10 percet vagy többet, de a másik alternatíva egy olyan útvonal amit jól ismerek és kedvelek, a pályát útvonalat meg nem is ismerem és nem is kedvelem. Ha fáradt vagyok akkor jó lenne időt spórolni, viszont sokkal fárasztóbb részben ismeretlen, részben monoton utat menni GPS-el, mint amin csukott szemmel is végigmegyek... Ha lenne fedkomp az megmondaná mennyit spórolok, de gyanús hogy ezek az utak húzzák lefele az átlagom. Másik dolog meg néha fizetnék is hogy vezethessek egy jó útvonalon szóval bonyolult a kérdés :)

Lényeg ha valaki spórolósan hajt, bárhol, bármikor, bármivel (???) az feltehetően jó órabért is fizet az élvezeten kívül :D . Függetlenül, hogy ez hobbi, megszokás, vagy kényszer.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2741 Dátum: 2017.05.09 00:07:18 »
Erről a cikről az jut eszembe, hogy sok sok évvel ezelőtt hogy voltam nyaralni.
Fiat Punto 1,2 16V 80LE.
Olaszország nyaralás éjjel mentünk autópályán 100 max, utolsó tankolás a határ előtt Szombathelyen.
Egy tank benzinnel meg jártam onnan Jesolo oda vissza úgy hogy volt a csomagtartóban +10 liter benzin kannában. Vissza úton szintén Szombathelyen tankoltam.
Már nem emlékszem pontosan, de Kb. 4-4,5 literes átlag jött ki.
Tehát meg jártam egy több mint 1000 km-es utat 40+10 liter benzinnel ;)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2742 Dátum: 2017.05.09 19:56:42 »
Nem emlékszel, mennyire ment tele a tank? - a Puntonak 47 literes a tankja, ha majdnem tele ment + a 10 liter, az már 5-ös átlag fölött van. Persze az is kérdés, hogy helyben autóztatok-e valamennyit, mert 1100 km-rel számolva pont 5 literes a fogyi.
music     

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2743 Dátum: 2017.05.09 21:23:50 »
Nem emlékszel, mennyire ment tele a tank? - a Puntonak 47 literes a tankja, ha majdnem tele ment + a 10 liter, az már 5-ös átlag fölött van. Persze az is kérdés, hogy helyben autóztatok-e valamennyit, mert 1100 km-rel számolva pont 5 literes a fogyi.
Több mint 10 éve volt már :)
Ki emlékszik már arra , de 4, valamennyi jött ki 2 személlyel tele csomagtartóval , de az is lehet hogy csak 5 literes kanna volt velünk .... ::)
Ja és benzines volt a verda . ;)

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2744 Dátum: 2017.05.10 00:53:14 »
Azért a 4-4,5 akárhogy nézzük nem reális. 5 az már lehetne de az is piszkosul jó.
4 esetleg akkor lehetséges ha kimondottan hipermilingre van kihegyezve a túra.
Egy srác azzal etetett hogy 4,4 et eszik a benzines fiesta, mert lemérték a balatonra menet. Azután ezzel az adattal kalkuláltak mint valami átlaggal. Másnak a micrája eszik 5öt ami már reálisabb, de az sem átlagnak.
A régi suzukikról is mindenki 4 esetleg 5 litereket regél, 5öt már városban, amikor a spritmonitor 6,4-et mutat, ami 3 decivel több mint a yarisé, de az 53 lovas 3 hengeresé (5.9) is több egy decivel az 1.0 yarisnál, pedig nem egy súlycsoportban vannak.
A yaris mondjuk nehezen verhető fogyasztásban, szinte mindent megesz ami összemérhető vele, mégsem a fogyasztásáról híres.



Ma nagyon nem jött ki a lépés a lámpákkal, volt amit megpróbáltam elérni de pont telibe kellett fékeznem, volt amit _nem_ pedig éppen meglett volna, volt ami csak simán piroshullám volt :censored: Szerencsére volt kettő olyan is ami jó ritmusban adott zöldet...

Több mint 10 éve volt már :)
Ki emlékszik már arra , de 4, valamennyi jött ki 2 személlyel tele csomagtartóval , de az is lehet hogy csak 5 literes kanna volt velünk .... ::)
Ja és benzines volt a verda . ;)