Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 622604 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2700 Dátum: 2017.05.01 13:14:55 »
Na, szembesülnöm kellett azzal, hogy nem férek be az első millióba a Sprintmonitoron, ugyhogy van mit fejlődni.
A most lezárt 610-km-es uton ( Dunkirk-London-Brüsszel), város, vidéki út, autópálya, zömében 2 fővel az átlag 5,74-re jött ki. Most cseréltem le a 16"-os téli gumikat a gyári 17" szettre, meglátjuk mi jön ezután. Enyhe vigasz, hogy a 6 km-re levő kúttól 4,0 volt a fogyi, két fővel.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2701 Dátum: 2017.05.01 16:28:20 »
én az utolsó háromban benne vagyok huszonöt tankolás után :D

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2702 Dátum: 2017.05.01 16:40:23 »
Na, szembesülnöm kellett azzal, hogy nem férek be az első millióba a Sprintmonitoron, ugyhogy van mit fejlődni.
A most lezárt 610-km-es uton ( Dunkirk-London-Brüsszel), város, vidéki út, autópálya, zömében 2 fővel az átlag 5,74-re jött ki. Most cseréltem le a 16"-os téli gumikat a gyári 17" szettre, meglátjuk mi jön ezután. Enyhe vigasz, hogy a 6 km-re levő kúttól 4,0 volt a fogyi, két fővel.
Dobd fel te is ide az aláírásba spritmonitor adatokat
Ezt a linket alul másold be , a 827123 helyére másold be a saját számodat :
Ezt itt úgy tudod ki másolni hogy válaszolás helyett idézel engem és akkor látszik a teljes link, azt ki másolod , ki cseréled a számot benne két helyen , és be illeszted a fórum profilba az aláírás helyére .

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/827123.html]

Update :
Megtaláltalak  :clap:
Na nem volt nehéz  :D :D
Ez a számod: 803183
Ez a te linked az aláírásba :
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/803183.html]

« Utoljára szerkesztve: 2017.05.01 17:08:57 írta Michele »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2703 Dátum: 2017.05.01 21:34:36 »
Michele, köszi, már éppen érdeklődni akartam, hogy megy ez  :)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2704 Dátum: 2017.05.01 21:36:21 »
Michele, köszi, már éppen érdeklődni akartam, hogy megy ez  :)

Nincs mit  :clap: :sorcerer:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2705 Dátum: 2017.05.01 22:32:54 »
Michele, köszi, már éppen érdeklődni akartam, hogy megy ez  :)
Tok jo, csak nalam nem aktiv a link . Nem nyitja meg az oldalt... :eek:

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2706 Dátum: 2017.05.01 22:38:41 »
Tok jo, csak nalam nem aktiv a link . Nem nyitja meg az oldalt... :eek:
Melyik link.?
A sajátod?

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2707 Dátum: 2017.05.02 08:08:48 »
A hiba nalam van valszeg, mert nem tudom, hogy milyen formatumban kell a linkeket betenni. Nekem most a teljes link latszik ahelyett, hogy csak a fogyasztas adat lenne aktiv.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2708 Dátum: 2017.05.02 09:12:04 »
A hiba nalam van valszeg, mert nem tudom, hogy milyen formatumban kell a linkeket betenni. Nekem most a teljes link latszik ahelyett, hogy csak a fogyasztas adat lenne aktiv.
Na várj mindjárt rá nézek ...
Csak azt nem értem mi a baj .
Tegnap még semmi baja se volt .
Na meg van a hiba .
Tedd a link legelejére ezt [ URL=
A végére ezt: [/URL]
A felsőnél vedd ki a szünetet a U betű előtt .
Másképp nem tudom be linkelni különben itt is weblapnak linknek veszi . :lol:
Úgy jó kell legyen . ;)
Bocs az én hibám ezt el felejtettem .

« Utoljára szerkesztve: 2017.05.02 09:19:06 írta Michele »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2709 Dátum: 2017.05.02 09:28:19 »
Koszi, osszejott :)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2710 Dátum: 2017.05.02 09:49:33 »
Koszi, osszejott :)
Nincs mit :)
Az érdekes az hogy tegnap úgy tűnt semmi baja :)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2711 Dátum: 2017.05.02 22:26:13 »
Na ma volt egy 9 km-es utam, teli akkumulátor, meleg motorral indultam, csak egy séta és egy fagylalt erejéig álltam meg előtte.
Lakott területen országút 40/60 arányban 2 literes fogyasztás jött ki.
Úgy meg lepődtem hogy még képet is el felejtettem csinálni :)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2712 Dátum: 2017.05.05 22:21:15 »
Valakinek tapasztalata hogy melyik kútnál csalnak?
Melyik benzinből eszik a legkevesebbet az autó?

Nekem egy negatív élmény volt pár éve itt :

Omv
Budapest, Hungária krt. 175, 1146

https://goo.gl/maps/oF9VHwyCRX32

20 litert tankoltam, a 20 literes kanna még is csak 18 literig volt....

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2713 Dátum: 2017.05.06 10:55:12 »
A mennyiséggel nem tudnak csalni, x havonta hitelesítenek, az hogy többet kapsz vagy kevesebbet az pisztolyonként változik, nem kutanként.

Ennél sokkal jelentősebb, hogy az adott tankolásnál merre és mennyire lejt oldalra a beton, illetve milyen érzékenyen csap le a pisztoly, vagy hogy mennyire habzik fel az üzemanyag töltés közben.

Előfordul hogy a kúton tudják hogy csalnak a kutak mert pl többletük marad a nagy tartályban, olyan is lehet hogy van sejtésük hogy melyik kútfej ad többet vagy kevesebbet, de ez hitelesítéskor megint borul. Egy ilyen tapasztalatból kár leírni a márkát, vagy az adott töltőállomást.

A kanna fel is tud fúvódni és nem is lesz csurig a ráírt mennyiségtől, még az 5 literesbe is 6 liter fér, viszont a motorbiciklimbe nem fér bele a gyári mennyiség, már toltam is emiatt.

Egy időben abból következtettem a fogyasztásra, hogy mennyi km alatt fogy el az első szintjelző de ez 60 és 120 mérföld is lehet a fogyasztás viszont elég stabil 3,8 liter +-0,2, extrém esetben 0,3. A szintjelzőt pontosnak ítélem, mert a többi kocka is megtartja ezt az eltérést, és nagyjából meg tudom mondani hány liter fog beleférni a tankba.
A fogyasztás jól követi a használati körülményeket, rövid utakon, dugóban több, hosszabb utakon éjszaka kevesebb-ha a megengedett sebesség továbbra is alacsony. Ha 80 felett kell menni akkor az megint csak meglátszik.
Ha valaki akkor én észrevenném ha csalnának a kutak, de eddig hibahatáron belül minden reálisnak tűnik, nincsenek megmagyarázhatatlan túlfogyasztások stb.

Az első 5 literből (1 kocka a szintjelzőn) hol 60 hol 120 mérföldet megyek, tipikusan 80-at. Tankoláskor néha 1,25 literrel kevesebb néha 2,5 literrel több megy a tankba, pedig óvatosan és 2 kattanásig töltök, ha nagyon hallom a habzást várok egy kicsit és még egy katt.
Ha ezzel utólag módosítom a fogyasztást akkor eltűnnek a nagyobb kilengések.


Nem gondolom hogy az üzemanyag márkája jelentősen befolyásolná a fogyasztást, viszont a nyugatra és északra fekvő kutak az uralkodó nyugati-északnyugati szél miatt kedvezőbb fogyasztást adnak. Tehát a pl. győr-szeged viszonylatban a győri benzinből kevesebb fogy fél-egy literrel , mint a szegediből.

Valakinek tapasztalata hogy melyik kútnál csalnak?
Melyik benzinből eszik a legkevesebbet az autó?

Nekem egy negatív élmény volt pár éve itt :

Omv
Budapest, Hungária krt. 175, 1146

https://goo.gl/maps/oF9VHwyCRX32

20 litert tankoltam, a 20 literes kanna még is csak 18 literig volt....

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2714 Dátum: 2017.05.06 12:05:14 »
A mennyiséggel nem tudnak csalni, x havonta hitelesítenek, az hogy többet kapsz vagy kevesebbet az pisztolyonként változik, nem kutanként.

Ennél sokkal jelentősebb, hogy az adott tankolásnál merre és mennyire lejt oldalra a beton, illetve milyen érzékenyen csap le a pisztoly, vagy hogy mennyire habzik fel az üzemanyag töltés közben.

Előfordul hogy a kúton tudják hogy csalnak a kutak mert pl többletük marad a nagy tartályban, olyan is lehet hogy van sejtésük hogy melyik kútfej ad többet vagy kevesebbet, de ez hitelesítéskor megint borul. Egy ilyen tapasztalatból kár leírni a márkát, vagy az adott töltőállomást.

A kanna fel is tud fúvódni és nem is lesz csurig a ráírt mennyiségtől, még az 5 literesbe is 6 liter fér, viszont a motorbiciklimbe nem fér bele a gyári mennyiség, már toltam is emiatt.

Egy időben abból következtettem a fogyasztásra, hogy mennyi km alatt fogy el az első szintjelző de ez 60 és 120 mérföld is lehet a fogyasztás viszont elég stabil 3,8 liter +-0,2, extrém esetben 0,3. A szintjelzőt pontosnak ítélem, mert a többi kocka is megtartja ezt az eltérést, és nagyjából meg tudom mondani hány liter fog beleférni a tankba.
A fogyasztás jól követi a használati körülményeket, rövid utakon, dugóban több, hosszabb utakon éjszaka kevesebb-ha a megengedett sebesség továbbra is alacsony. Ha 80 felett kell menni akkor az megint csak meglátszik.
Ha valaki akkor én észrevenném ha csalnának a kutak, de eddig hibahatáron belül minden reálisnak tűnik, nincsenek megmagyarázhatatlan túlfogyasztások stb.

Az első 5 literből (1 kocka a szintjelzőn) hol 60 hol 120 mérföldet megyek, tipikusan 80-at. Tankoláskor néha 1,25 literrel kevesebb néha 2,5 literrel több megy a tankba, pedig óvatosan és 2 kattanásig töltök, ha nagyon hallom a habzást várok egy kicsit és még egy katt.
Ha ezzel utólag módosítom a fogyasztást akkor eltűnnek a nagyobb kilengések.


Nem gondolom hogy az üzemanyag márkája jelentősen befolyásolná a fogyasztást, viszont a nyugatra és északra fekvő kutak az uralkodó nyugati-északnyugati szél miatt kedvezőbb fogyasztást adnak. Tehát a pl. győr-szeged viszonylatban a győri benzinből kevesebb fogy fél-egy literrel , mint a szegediből.

.... és tegyük hozzá, hogy Szegedtől Győr felé a szintkülönbség is emelkedő tendenciát mutat...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.