Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 595096 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2550 Dátum: 2017.03.24 19:18:25 »
Üdv srácok .
Első hozzászólásom a fórumon.
A mai fogyasztásom  :D
15 km Budapest a többi vidék  ::)

« Utoljára szerkesztve: 2017.03.24 19:21:32 írta Michele »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2551 Dátum: 2017.03.24 20:07:36 »
Tegnap "elcsábultam" a Lukoil márciusi akciójától (csütörtökönként -10Ft/liter)... 340,9/liter áron mértek. Kicsit viszont sokaltam a mennyiséget. A BC (tudom ratyi) és a mutató mozgása alapján 2-3 dl-vel jobb átlagra saccoltam volna.
Nekem a Bp. Gyáli úti kúttal voltak hasonló tapasztalataim, más Lukoil kutakkal nem, pedig tankoltam már egy párnál.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2552 Dátum: 2017.03.24 20:12:19 »
Üdv srácok . Első hozzászólásom a fórumon. A mai fogyasztásom  :D 15 km Budapest a többi vidék  ::)
Ha tényleg 3,4, akkor az nagyon szép. Csakhogy. Ha jól látom, 847 km-t mentél ezzel a tank benzinnel, ezek szerint 8,5 x 3,4 ~ 29 liter ment eddig el, a benzinóra szerint pedig már csak negyed tank van, akkor itt valami nem stimmel.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2553 Dátum: 2017.03.24 20:19:17 »
nekem tévedett már a fedcomp 2.3 litert. kettő egész három tized litert.
 :censored:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2554 Dátum: 2017.03.24 20:44:25 »
Ha tényleg 3,4, akkor az nagyon szép. Csakhogy. Ha jól látom, 847 km-t mentél ezzel a tank benzinnel, ezek szerint 8,5 x 3,4 ~ 29 liter ment eddig el, a benzinóra szerint pedig már csak negyed tank van, akkor itt valami nem stimmel.

Nem bizony. Mert ha benzinóra akkor a 29 csak óra lehet, nem liter.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2555 Dátum: 2017.03.24 21:14:18 »
Barátom, nagyon el vagy te maradva. Az órák nemcsak az időt képesek ám mutatni!
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2556 Dátum: 2017.03.24 22:50:04 »
45-ös a tank, a műszer(óra :ph34r:) ebből max. 40-et mér 3/4-ed fogyott az 30 lityó max.
Toyotánál akár 10 liter maradéknál is tud feküdni az szintjelző óra :ph34r: szóval 26-30 között fogyott.
Ha nem sikerült telenyomni még kevesebb.
Nem tudom miért nem jön ez ki?
Ja hogy akkor 3,4 lenne a fogyasztás ???, akkor tényleg nem jön ki a jó :censored: édes :censored: !!!
Tehát újra átszámolva (8,5x4,5) legalább 38 lityó hiányzik már abból a tankból MINIMUM !

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2557 Dátum: 2017.03.25 01:27:15 »
45-ös a tank, a műszer(óra :ph34r:) ebből max. 40-et mér 3/4-ed fogyott az 30 lityó max.
Toyotánál akár 10 liter maradéknál is tud feküdni az szintjelző óra :ph34r: szóval 26-30 között fogyott.
Ha nem sikerült telenyomni még kevesebb. Nem tudom miért nem jön ez ki? Ja hogy akkor 3,4 lenne a fogyasztás ???, akkor tényleg nem jön ki a jó :censored: édes :censored: !!! Tehát újra átszámolva (8,5x4,5) legalább 38 lityó hiányzik már abból a tankból MINIMUM !
Nem tudtam, hogy csak 45 literes, ez lényegesen javítja a fogyasztást.  ;)
Amit kiemeltem tőled, az viszont nem így van. 10 liternél valóban ki tud gyulladni a sárga lámpa (ha van), sőt, nekem a 60 literes tankú COV-nál olyankor 11,5 van még benne, de a benzinszint mutató egyáltalán nem fekszik. És ez így volt az 50 literes tankú E11 Corollánál is (ott 8 liternél gyulladt ki, és az alsó kis osztásnál volt akkor a mutató), a szintén 60 literes tankú Avensisnél is 10-11 liter volt még benne, és a mutató jóval az E fölött volt. A Yarisnál nem, de ott kis téglák vannak,  nincs sárga lámpa és pici a tank (42 liter). A háromnegyed tank az E11-nél tényleg annyi volt, a COV-nál kb. 72%, az Avensisnél pedig ha jól emlékszem, de holnapra megmondom pontosan, 77-78% volt.
Mivel a tank nem szabályos alakú, az üzemanyag sem egyenletesen fogy. A COV-nál (ezt tudom most jól) egy jellemző alakulás úgy néz ki, hogy kb. 250 km-nél mutat negyed tankot, 400-nál felet, 520 körül a háromnegyed,  600-nál gyullad ki a lámpa, és azzal még 100-at nyugodtan megyek, országúton 150 km-t is, de az már nagyon a vége.
Ezek alapján az Aurisé ezzel a mutató állással valahol 33-37 liter közt lehet, ha egyáltalán a 847 km a tankolás óta eltelt távot mutatja... Ez azt jelentené, hogy a tényleges átlag 3,9 és 4,4 közt van valahol. Ezzel még mindig semmi baj, sőt...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2558 Dátum: 2017.03.25 08:24:10 »
Barátom, nagyon el vagy te maradva. Az órák nemcsak az időt képesek ám mutatni!

Bizonyára! minden köralaku skálával ellátott mérőeszköz óra, mint ahogy minden fúvós hangszer trombita, v. minden húros hangszer zongora... :lol: :lol: :lol:
Majdcsak behozom a lemaradást
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2559 Dátum: 2017.03.25 08:28:41 »
Csak ha már Wikipédia, mérőeszköz és óra:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9r%C5%91%C3%B3ra

TtkRN2


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2560 Dátum: 2017.03.25 08:36:28 »
Csak ha már Wikipédia, mérőeszköz és óra:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9r%C5%91%C3%B3ra

TtkRN2


Azt bizonyára te is tudod , hogy a megnevezése az eszköznek a hasonlóság (kör alakú skála) és jobb híján történt.
Az idő nem egyenlő út!!!!!

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2561 Dátum: 2017.03.25 08:44:15 »
Bizonyára.
Ahogy Te is tudod, hogy az idő mérésére használatos analóg óra mutatóinak elmozdulása sem óra vagy perc vagy másodperc.
Meg azt is, hogy megint tök fölöslegesen kötsz bele olyanba, amit egyébként mindenki megért.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2562 Dátum: 2017.03.25 10:10:47 »
Bizonyára.

Meg azt is, hogy megint tök fölöslegesen kötsz bele olyanba, amit egyébként mindenki megért.

lent=Off
Ismét az az érvelés a döntő, hogy " Együnk sz@rt mert 10n légy nem tévedhet"?

Bár hangtanilag teljesen azonosan néznek ki, de szerintem SENKINEK sem mindegy, hogy - Katikába megy v. Patikába megy - .
Magam maradok a metrológia szó és tartalom használatánál. Ennek mentén jelzem, hogy szerintem az a kötekedés, hogy benzinóra márpedig van, mert mindenki megérti.
rajta=On 



OFFFF
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.25 10:15:59 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2563 Dátum: 2017.03.25 11:13:43 »
A Corollában közelítően a felső 40 litert mérte a műszer :D 200km kellett mennem üres tankkal, hogy 50 felett tudjak tankolni.
A Yarisban egy téglát elneveztem 5 liternek. Itt mi történik ha kezd kifogyni? Csak egy ures tartályt mutat, az az utolsó 5 liter? Vagy akkor már tényleg üres ?  :eek: Eddig 25liter a rekordom amit sikerült beletankolni :)
Igen a hybridekben pici a tank, a 45 liter elég általános, de a yaris pl. csak 36 lityós.
Nagyobb tankkal csak az álhybridek jönnek pl az rx450h 65literes :)

A srác viszont nem állította, hogy ez 800 km-re vonatkozna, és valljuk be ez elég durván hihetetlen lenne, akár a HSD Yaristól is, még a robogósok is csendben elkullognának  [rohog]
Inkább arra a 25km-es karikára vonatkozik, ami így is megsüvegelendő.

Az órák lehet olyan körszámlapos műszerek, amik a normál 90? foknál nagyobb kitérésre képesek vagy akár több fordulatot is megtesznek, mint pl az indikátor-, gáz-,víz-,villanyóra, órás tolómérő, kilométeróra, nyomármérő óra, fordulatszámmérő óra, mélységmérő óra. Ezen analógia szerint a benzinóra valóban nem óra, de a pl, magasságmérő műszer igen, pedig azt nem hívják órának, ugyanígy vannak körszámlapos hőmérők amiket nem hívnak órának...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2564 Dátum: 2017.03.25 13:22:57 »

Az órák lehet olyan körszámlapos műszerek, amik a normál 90? foknál nagyobb kitérésre képesek vagy akár több fordulatot is megtesznek, mint pl az indikátor-, gáz-,víz-,villanyóra, órás tolómérő, kilométeróra, nyomármérő óra, fordulatszámmérő óra, mélységmérő óra. Ezen analógia szerint a benzinóra valóban nem óra, de a pl, magasságmérő műszer igen, pedig azt nem hívják órának, ugyanígy vannak körszámlapos hőmérők amiket nem hívnak órának...

"...amik a normál 90? foknál nagyobb kitérésre képesek vagy akár több fordulatot is megtesznek, mint pl az indikátor-, gáz-,víz-,villanyóra, órás tolómérő, kilométeróra, nyomármérő ??óra, fordulatszámmérő óra, mélységmérő óra. Ezen analógia szerint a benzinóra valóban nem óra, de a pl, magasságmérő műszer igen, pedig azt nem hívják órának, ugyanígy vannak körszámlapos hőmérők amiket nem hívnak órának..."

na de a tánc, a zongora, a matematika, fizika, nyelvtan,...óra

"Azt a valakit nem lehet meggyógyítani, aki nem akar meggyógyulni!"



« Utoljára szerkesztve: 2017.03.25 13:24:49 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu