Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 623512 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1575 Dátum: 2013.10.07 22:36:15 »
... mert egész egyszerűen abszolút skálán kedvezőek.
Na de az meg mi? A 30 liter is kedvező, ha egy tank fogyasztása, de nagy baj van, ha egy középkategóriás autóé. Csak olyan van, hogy mihez képest, de akkor meg belejátszik minden, amihez képest.  ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1576 Dátum: 2013.10.07 23:44:18 »
A kemény 155km-es tesztút alatt a Golf fogyasztott összesen 6 litert. Itt már az elhasznált benzin térfogat mérése is elég nagy mérési hibát tud okozni. Vagy német precizitással mérték?  :hmmmm:
Gondolhatod  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1577 Dátum: 2013.10.07 23:49:17 »
Na de az meg mi? A 30 liter is kedvező, ha egy tank fogyasztása, de nagy baj van, ha egy középkategóriás autóé. Csak olyan van, hogy mihez képest, de akkor meg belejátszik minden, amihez képest.  ;)
Jaj, ne játszd már az értetlent  :szemez: ... Adott egy autó: ennyi meg ennyi éves, kilós, köbcentis, lóerős stb. Így értendő a dolog. Mintha nem értenéd  ;)

Nehogy azt mondd nekem, hogy ha hallasz egy ilyet, hogy "1980-as évjáratú, 1.6-os, 80 lóerős, 1 tonnás bizbaz 7 litert fogyaszt vegyesben", akkor ezt nem tudod azonnal, kapásból értékelni, hogy sok-e vagy kevés  :flowers: ... dehogynem tudod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1578 Dátum: 2013.10.08 14:43:03 »
Dehogynem tudom, csak akkor már meg is érkeztünk a kis megjegyzésemhez. Mert a cikk írta, hogy ugyanazt a tesztkört futották a veterán autókkal is, (ez lenne a nem összevetés a mostaniakkal?) mint az újakkal szokták, csak nem nyomták nekik végsebességben, hanem csak a 70%-ában. Erre mondom, hogy értem én, hogy kímélik, és kíméljék is, de ez így csalóka, nem összevethető az újakéval, hiszen éppen a legzabálósabb szakaszt módosították.
Persze, hogy ezek nagyrészt barátságos számok így, de a mostani autókkal is sztem nagyságrendileg 1 literrel kevesebb lehetne ezzel a módszerrel.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1579 Dátum: 2013.10.08 15:01:05 »
hát ebben van valami  :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1580 Dátum: 2013.10.08 21:02:56 »
Dehogynem tudom, csak akkor már meg is érkeztünk a kis megjegyzésemhez. Mert a cikk írta, hogy ugyanazt a tesztkört futották a veterán autókkal is, (ez lenne a nem összevetés a mostaniakkal?) mint az újakkal szokták, csak nem nyomták nekik végsebességben, hanem csak a 70%-ában. Erre mondom, hogy értem én, hogy kímélik, és kíméljék is, de ez így csalóka, nem összevethető az újakéval, hiszen éppen a legzabálósabb szakaszt módosították.
Persze, hogy ezek nagyrészt barátságos számok így, de a mostani autókkal is sztem nagyságrendileg 1 literrel kevesebb lehetne ezzel a módszerrel.
És? Ezt bárki ugyanígy ki tudja sakkozni, hiszen leírták, hogy mit csináltak, és miért! Akkor... informatív az adat? Viszonyítási rendszerbe helyezhető? Értelmezhető?

Szóval nemtom, mi alapján írod ezt, hogy csalóka  :?: ...

Kezd deja vu-m lenni  ;)  :whistling: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1581 Dátum: 2013.10.08 21:14:58 »
hát ebben van valami  :ph34r:
Nemtom mi van ebben, azt leszámítva, hogy a megadott (életszerű) körülmények között, ezek az autók ennyit fogyasztanak. music azt a tényt, hogy a kocsikat az új autók fogyasztásmérő körén küldték végig, úgy értelmezi, hogy ezzel az volt a céljuk, hogy az újakkal vessék össze őket.

Lehet így is értelmezni, és máshogy is. Pl. úgy, hogy ha van egy kipróbált mérési szakaszuk, akkor semmi szükség rá, hogy áttérjenek egy másikra. Megjegyzem, AKKOR aztán végképp nem lennének összevethetők az eredmények (nem mintha bárhol is írták volna vagy akár csak utaltak volna rá, hogy az összevethetőség a céljuk).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1582 Dátum: 2013.10.08 21:20:59 »
Nemtom mi van ebben, azt leszámítva, hogy a megadott (életszerű) körülmények között, ezek az autók ennyit fogyasztanak. music azt a tényt, hogy a kocsikat az új autók fogyasztásmérő körén küldték végig, úgy értelmezi, hogy ezzel az volt a céljuk, hogy az újakkal vessék össze őket.

Lehet így is értelmezni, és máshogy is. Pl. úgy, hogy ha van egy kipróbált mérési szakaszuk, akkor semmi szükség rá, hogy áttérjenek egy másikra. Megjegyzem, AKKOR aztán végképp nem lennének összevethetők az eredmények (nem mintha bárhol is írták volna vagy akár csak utaltak volna rá, hogy az összevethetőség a céljuk).
Nekem simán átjön az, amit írsz, Palaczk...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1583 Dátum: 2013.10.08 21:32:28 »
 :hug: :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1584 Dátum: 2013.10.08 22:33:03 »
Különben mi a fenének mérik le  ;) Mert amúgy ha valaki veterán autót tart, a legutolsó szempontja lesz az, hogy mennyit fogyaszt. Emiatt éreztem egy fricskát az egészben lám ezek az öreg vacakok is milyen keveset tudnak fogyasztani, ha... és erre mondom, hogy persze, ha nem tapossák ki a belét. (tudom, írták, hogy a forgalom ritmusát felvették, de azt is lehet sokféleképpen.)

De tényleg ne csináljunk bolhából elefántot, csak egy ártatlan megjegyzésem volt, az is csak az összevetésre irányult.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.08 22:35:24 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1585 Dátum: 2013.10.08 23:14:04 »
Különben mi a fenének mérik le  ;) Mert amúgy ha valaki veterán autót tart, a legutolsó szempontja lesz az, hogy mennyit fogyaszt. Emiatt éreztem egy fricskát az egészben lám ezek az öreg vacakok is milyen keveset tudnak fogyasztani, ha...
Te érezted, de nem volt benne semmi ilyen  :)

Ugyanis a helyzet az, hogy a németeknél rengeteg (és a szám folyamatosan növekszik, ahogy a kör olyan típusokkal bővül, mint pl. Golf II) az ilyesmi korú veterán, és youngtimer autó - és bizony sokan használják őket, ha nem is naponta, de mondjuk tavasztől őszig jó pár ezer km-t. És ezeknek az embereknek a nagy többsége nem milliomos vagy ilyesmi. Hanem mondjuk hobbiból vett magának egy '79-es Rekordot, mert anno ilyennel furikázta a faterja, mikor kicsi volt. Na, nehogy azt hidd, hogy ezeknek az embereknek mindegy, hogy mennyit eszik a kis kedvencük  :) :otlet:

Az, hogy a '70-es Olds, a V12-es Daimler vagy a 911-es mennyit kajál, nyilván tényleg csak az "érdekesség" kategória - de annak csöppet sem utolsó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1586 Dátum: 2013.10.12 23:07:14 »
szüretelni voltam a csobáncon. tegnap oda, ma vissza. egyedül, egy hátizsákkal. 380 km-t hajtottam, átlagsebesség 59 km/h (7-es meg a 8-as úton), 100-nál gyorsabban csak elvétve. a balatonnál elkapott egy komolyabb zivatar, ment 20 percet az ablaktörlő meg a klíma. volt még másik húsz perc zúzás, amikor egy barátom is bent ült és végig óbégatott, hogy "toljad, toljad" - a balaton-felvidéken vannak olyan utak, ahol hatalmasat lehet seperni, hát ott toltam is. de ezeket leszámítva végig tojáshéj-üzemmódban.
fedcomp szerinti átlagfogyasztásom 5.5 liter (sajnos elfelejtettem az elején tankolni, de a számítógép egészen jól tippel)
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.12 23:10:29 írta csufár »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1587 Dátum: 2013.10.12 23:26:32 »
szüretelni voltam a csobáncon. tegnap oda, ma vissza. egyedül, egy hátizsákkal. 380 km-t hajtottam, átlagsebesség 59 km/h (7-es meg a 8-as úton), 100-nál gyorsabban csak elvétve. a balatonnál elkapott egy komolyabb zivatar, ment 20 percet az ablaktörlő meg a klíma. volt még másik húsz perc zúzás, amikor egy barátom is bent ült és végig óbégatott, hogy "toljad, toljad" - a balaton-felvidéken vannak olyan utak, ahol hatalmasat lehet seperni, hát ott toltam is. de ezeket leszámítva végig tojáshéj-üzemmódban.
fedcomp szerinti átlagfogyasztásom 5.5 liter (sajnos elfelejtettem az elején tankolni, de a számítógép egészen jól tippel)
Hát én ezt sosem értem... :no:
Fél tankot elautózom elég durván, aztán a másik felet nagyon finomkodva, hogy valahogy visszavegyem az átlagfogyasztást.
Na nekem így jött ki utoljára 10,72 L/100km átlagban. Másnak hogyan jön ki 5,5? Nekem pedig senki nem óbégatott, hogy toljad, toljad, hát még ha óbégatott volna valaki... [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.12 23:28:05 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1588 Dátum: 2013.10.13 07:32:15 »
Padlógáz-satufék üzemmódban fogyaszt a legtöbbet minden autó. Te pedig így vezetsz a elmondásaid alapján.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1589 Dátum: 2013.10.13 09:54:52 »
Na nekem így jött ki utoljára 10,72 L/100km átlagban. Másnak hogyan jön ki 5,5? 
Másnak más típusú autója van.  ;)
music