Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 623529 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1035 Dátum: 2012.09.01 00:27:47 »
Régen Zsigulival ezzel szórakoztunk, szerintem már meséltem is neked oriza.
Lejtő, negyedikben gurulunk lefelé, gyújtás levesz, várunk picit amíg a karburátorból motorfékben jó megszívja magát a motor és a kipufogó tele lesz el nem égett üzemanyaggal, majd amikor odaérünk a disco elé, ahol a bejáratnál két megtermett kidobóember ölbe tett kézzel feszít, na akkor gyújtás vissza, DÚÚÚÚRRRRRRR, hatalmas robbanás, két kidobó helyből ugrik 2 métert, padlógáz és aznap már nem mentünk arrafelé, na meg egy ideig még... [rohog] Megéri a gépészkedést, csak kinyírja a katalizátort (Zsigán nem  :D) meg a kipufogórendszert...
Én nem mertem eljátszani, féltem, hogy Koppány dobot csinálok belőle. :D
De tovább gondoltam ezt a témát. Ha a váltó közelében van a gomb, talán nem is olyan macera a használata. Csak meg ne nyomja valaki véletlenül menet közben, mert akkor kellemetlen meglepi lehet főleg egy előzés közben.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1036 Dátum: 2012.09.01 00:58:32 »
Üdv!
A gyújtás megszakítása miért nem jó? Egy ötlet: a riasztó indításgátló vezetékébe kellene betenni a kapcsolót.
Nekem elég macerásnak tűnik vezetés szempontból. Nem figyeltem még meg, hogy mennyi az az idő v. km amikor alkalmazni lehetne ezt a megoldást és mennyi csökkentést lehetne elérni. Megéri az a sok gépészkedés?
Az ez előtti hszt a Carina topicba írtam.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1037 Dátum: 2012.09.01 01:10:17 »
Igen! Elnézést, hogy nem írtam oda!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1038 Dátum: 2012.09.01 08:02:12 »
Régen Zsigulival ezzel szórakoztunk, szerintem már meséltem is neked oriza.
Lejtő, negyedikben gurulunk lefelé, gyújtás levesz, várunk picit amíg a karburátorból motorfékben jó megszívja magát a motor és a kipufogó tele lesz el nem égett üzemanyaggal, majd amikor odaérünk a disco elé, ahol a bejáratnál két megtermett kidobóember ölbe tett kézzel feszít, na akkor gyújtás vissza, DÚÚÚÚRRRRRRR, hatalmas robbanás, két kidobó helyből ugrik 2 métert, padlógáz és aznap már nem mentünk arrafelé, na meg egy ideig még... [rohog] Megéri a gépészkedést, csak kinyírja a katalizátort (Zsigán nem  :D) meg a kipufogórendszert...
Ezt a motorosok is csinálják :yes:
És miért féltetek a kidoboktól. Olyan nyuszik, hogy megijedtek ?[rohog]

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1039 Dátum: 2012.09.01 09:16:40 »
  Megéri a gépészkedést, csak kinyírja a katalizátort (Zsigán nem  :D) meg a kipufogórendszert...
Motorral én is csináltam, de itt teljesen másról van szó. Itt nagyon gyorsan átfordul a motor és azonnal indul. Mintha indítóznál. Persze ez csak üzem meleg motornál szabad csinálni.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1040 Dátum: 2012.09.01 09:20:47 »
Régen Zsigulival ezzel szórakoztunk, szerintem már meséltem is neked oriza.
Lejtő, negyedikben gurulunk lefelé, gyújtás levesz, várunk picit amíg a karburátorból motorfékben jó megszívja magát a motor és a kipufogó tele lesz el nem égett üzemanyaggal, majd amikor odaérünk a disco elé, ahol a bejáratnál két megtermett kidobóember ölbe tett kézzel feszít, na akkor gyújtás vissza, DÚÚÚÚRRRRRRR, hatalmas robbanás, két kidobó helyből ugrik 2 métert, padlógáz és aznap már nem mentünk arrafelé, na meg egy ideig még... [rohog] Megéri a gépészkedést, csak kinyírja a katalizátort (Zsigán nem  :D) meg a kipufogórendszert...
Én ezt ZIL-el is hallottam  :devil:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1041 Dátum: 2012.09.01 10:10:22 »
Tudtommal Kb 0,8l/h az alapjárati fogyasztás, ami jelen esetben  kb 0,24 l-t jelent. 
Erősen motorfüggő, hallottam ennél sokkal többről is, de egy ekkora méretű, korszerű motornál üzemi hőn elképzelhető ennél kevesebb is.
music     

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1042 Dátum: 2012.09.01 23:21:27 »
Hali mindenkinek!

Szombat reggel megpróbálok egy egyéni fogyasztásrekordot felállítani, Bp-Esztergom útvonalon  ::) Odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen. Ezzel a géppel a rekordom 6,25l/ 100 km Essetelg valami extra jótanácsa van valakinek  :D
En a 11-es utat jobbnak talalom, az kiszamithato (joparszor megtettem, mig esztergom melletti faluban volt csajom ;) )

10-es ugyan dimbesdombos, es jokat lehet "pulse and glide"-olni,de a faluk tobbnyire volgyben vannak igy
-vagy fekezni kell
(motor, vagy rendes fek...tokmindegy...a lenyeg,h mozgasi energiat-lenduletet vesztesz, es igy a gyorsitas altal felhasznalt energiat "kidobod", magyarul tobbet fogyaszt),
-ha nem fekezel, akkor ezerrel erkezel be lakott teruletre.
(ami ejjel, hajnalban valoszinu kisebb balesetveszelyt jelent, mint nappal, de a trafi az ejszaka is csinal sztarfotot)

Aztan lehet,h csak jobban meg kellett volna tanulnom a domborzatot :)

Egyebkent gratula a rekordhoz!
4 alattit autozni egy ekkora kocsival, ilyen hosszu tavon :) menő :) legalabbis az en szememben

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1043 Dátum: 2012.09.02 20:37:15 »
augusztusban belement 4200 km a fűnyíróba :devil:
végig telerakva és/vagy négy személlyel, sokszor klímázva. Sosem gyorsan (max 110-120), óvatosan vezetve az átlagfogyasztásom 4.7 lett

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1044 Dátum: 2012.09.03 09:20:22 »
En a 11-es utat jobbnak talalom, az kiszamithato (joparszor megtettem, mig esztergom melletti faluban volt csajom ;) )

10-es ugyan dimbesdombos, es jokat lehet "pulse and glide"-olni,de a faluk tobbnyire volgyben vannak igy
-vagy fekezni kell

4 alattit autozni egy ekkora kocsival, ilyen hosszu tavon :) menő :) legalabbis az en szememben
Szia!
Gondolkodtam is, hogy legközelebb megfordulok Egomban, de lehet, hogy visszafelé f8 körül már zavarnám a forgalmat. Ugye mindenki megy Visegrádra meg vissza. Azért lehet, hogy megpróbálom. Gondolkodtam, hogy bemegyek a szigetre is, de ott meg sokat kellene forgolódni (Kisorosziban és Szigetmonostoron)
A csajok bírják ezt az őrült sebességet? Buknak rá? :cool2:
Viszont én is szeretnék egy kis kapcsolót amivel leállíthatom a motort gurulás közben. Azt hová kössem? Úgy tudom neked van ilyen a kocsidban.
Köszönöm a gratulációt.  :szemez:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1045 Dátum: 2012.09.07 09:51:57 »
Sose adjátok össze a benzinre költött pénzt :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1046 Dátum: 2012.09.07 09:57:07 »
Nekem excelben van meg az összes eddigi kiadásom (pályamatrica, garázs, tankolás, szerelés, adók). Másfél év: 2 millió Ft vételárral együtt :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 10:20:29 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Qizmo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1047 Dátum: 2012.09.07 10:08:33 »
Nekem excelben van meg az összes eddigi kiadásom (pályamatrica, garázs, tankolás, szerelés, adók). Másfél év: 2 millió Ft vételárral együtt :D

Én az android-os aCar alkalmazást használom: 1 év 8 hónap alatt 1 273 719 Ft a futási költség (vételár nélkül). Az autót 800e-ért vettem:)
Tényleg nem szabad összeadni. Az ember nem is gondolja milyen iszonyatos pénz megy el autózásra, még akkor is ha nem kell nagyon szervizeltetni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1048 Dátum: 2012.09.07 10:10:16 »
Nekem excelben van meg az összes eddigi kiadásom (pályamatrica, garázs, tankolás, szerelés, adók). Másfél év: 2 millió Ft vételárral együtt :D
Akkor nem szólok egy szót sem  ;)
Összeadás témára bár, de kicsit OFF:
Ha már itt tartunk, ha mi családostul elmegyünk Apósomékhoz látogatóba, annyi a benzinköltség, mint amennyi egy embernek lenne a busz. A végső mérleg: kb. 60% spórolás az úton tömegközlekedéshez képest (3 személlyel. Ha többen mennénk, még nagyobb a megtakarítás...). Tudom, hogy nemcsak benzinköltség van, de amennyit viszünk-hozunk, busszal nem menne. Ezért is vágnak ennyi terhet az autósokra szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 10:18:19 írta vd1234 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1049 Dátum: 2012.09.07 10:13:58 »
Igen pont ezt akartam írni, hogy autó helyett akkor buszozni, vonatozni és összeszámolni a jegyek árát. Lehet hasonló összeg jönne ki :)   
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -