Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 624264 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1005 Dátum: 2012.08.25 18:01:16 »
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1006 Dátum: 2012.08.25 18:02:48 »
Szóval az országúti kerékpárosok tartották a tempót  :cool2: . Városon kívül, ha a forgalom kívánta akkor 47-53-mal mentem, különben meg 32-34-gyel. De a leejtőkön pl. P. vörösvárnál 78 volt a sebesség leállított motorral. Motor nélkül kb. 5-7 km-t gurultam (amikor az őrült tempó mellett  tudtam figyelni, akkor számoltam a gurulós km-t) Az átlagot és a távolságot GPS számolta. Kb 50 kg cuccot kipakoltam. De majd este lemérem. Csak a lemez maradt és a saját ülésem.
Holnap újra csúcskísérlet és a javasolt módszerrel fogok tankolni.
Jaaa, hogy ennyire durván nyomtad  :sorcerer: ... Akkor ez tényleg rekord-kísérlet  :yes:

Az mit jelent, hogy 47-53-al mentél, "ha a forgalom kívánta"  :szemez: ?

Kíváncsi vagyok a holnapi eredményedre  :hmmmm: ... Ha ezúttal véletlenül pontosnak bizonyult volna az első kattanásos teletankolós módszer, és tényleg 3.36-ot fogyasztott a kocsid, az azért nagy szenzáció lenne  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1007 Dátum: 2012.08.25 18:15:53 »
Most már én is kíváncsi vagyok  :hug: Ha a "rekordkísérlet" fellengzősnek hangzik, akkor az is. Direkte annak szántam.  :D Egyéni rekordnak szánom persze...
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1008 Dátum: 2012.08.25 18:16:41 »
Most már én is kíváncsi vagyok  :hug: Ha a "rekordkísérlet" fellengzősnek hangzik, akkor az is. Direkte annak szántam.  :D Egyéni rekordnak szánom persze...
Nem hangzik fellengzősnek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1009 Dátum: 2012.08.25 19:31:33 »
Jaaa, hogy ennyire durván nyomtad  :sorcerer: ... Akkor ez tényleg rekord-kísérlet  :yes:

Az mit jelent, hogy 47-53-al mentél, "ha a forgalom kívánta"  :szemez: ?

Kíváncsi vagyok a holnapi eredményedre  :hmmmm: ... Ha ezúttal véletlenül pontosnak bizonyult volna az első kattanásos teletankolós módszer, és tényleg 3.36-ot fogyasztott a kocsid, az azért nagy szenzáció lenne  :D
Legközelebb üres tankkal kell kísérletezni, minek cipelni azt a rengeteg benzint (mondjuk egy régi Dácia ablakmosó befőttesüvegével jól lehetne mérni az adagot. :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Re: Re: Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1010 Dátum: 2012.08.25 19:37:08 »
Az E11-nek határhelyzetben hajlamos hirtelen kitörni a fara. Tehát felülkormányozottan viselkedik. Ez egy ilyen kategóriájú autó esetében nem jóindulatú, épp ellenkezőleg; és a legtöbb kategória-társára nem jellemző - egyébként az előd E10-re és az utód E12-re sem. Ennyi. Szélesebb, peresebb gumival a jelenség nyilván javítható, de ettől még az autó futóművének ez a karakterisztikája megmarad.

Persze aki az autót sok év alatt megszokta és határhelyzetben is próbálgatta, az nyilván vitatni fogja ezt, de attól még a tény tény marad. Anno az újautó-tesztek hevesen kritizálták a típust emiatt.

----------------------------------

AZT viszont el tudom képzelni, hogy a tiéd, tehát a ráncfelvarrott modell esetében a Toyota változtatott a futómű hangolásán, hogy kivédje ezt a problémát, hiszen előttük is ismert volt.
Én is erre gondolok. ;-)
Nem mintha azért írnám mindezt, mert az én autóm annyira király, hanem, mert tényleg így tapasztaltam. ;-)
Egyébként pont az E10-ről olvastam, hogy nem az útfekvés az erőssége. De nem tudom, nem vezettem olyat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1011 Dátum: 2012.08.25 21:32:33 »
Legközelebb üres tankkal kell kísérletezni, minek cipelni azt a rengeteg benzint (mondjuk egy régi Dácia ablakmosó befőttesüvegével jól lehetne mérni az adagot. :D
Erre én is gondoltam. Az mínusz 50 kg  :whistling:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1012 Dátum: 2012.08.26 08:59:26 »
Legközelebb üres tankkal kell kísérletezni, minek cipelni azt a rengeteg benzint (mondjuk egy régi Dácia ablakmosó befőttesüvegével jól lehetne mérni az adagot. :D
:lol: ... Na igen, a régi, mechanikus AC-pumpás kocsiknál tényleg meg lehetett ezt csinálni - én is mértem úgy fogyasztást a Moszkvicson, hogy egy, a motortérben elhelyezett 2 literes kis kannából szívta az AC a benzint. De ezt a maiakkal nem lehet megcsinálni  :) :)

Üres tank: igen, a fogyasztás szempontjából tényleg nem mindegy az a jó 50 kg... De akkor meg nem tudná lemérni a fogyasztást (lévén nincs fedkomp a kocsijában). Illetve maximum úgy, hogy kiüríti a tankot (ami nem olyan egyszerű), aztán beletölt mondjuk 5 litert, és megnézi, mennyit tud vele elautózni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re: Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1013 Dátum: 2012.08.26 09:10:05 »
Én is erre gondolok. ;-)
Nem mintha azért írnám mindezt, mert az én autóm annyira király, hanem, mert tényleg így tapasztaltam. ;-)
Egyébként pont az E10-ről olvastam, hogy nem az útfekvés az erőssége. De nem tudom, nem vezettem olyat.
Nálam volt egy, közel fél éven át... Elég stabilnak tűnt, bár igazán alaposan nem tudtam kipróbálni, mert az egyik hátsó lengéscsillapítója nem volt rendben.

Ettől függetlenül, mivel régebbi modell, valószínűleg összességében véve kevésbé jók a menettulajdonságai, mint az E11-eséi. De ezzel együtt is, erre a felülkormányzottságra kevésbé hajlamos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1014 Dátum: 2012.08.26 14:42:48 »
Szóval újra megpróbáltam. A csurig töltős technikával. Ok így tényleg sokkal pontosabb. Az autó napi számlálójával 114,5 km-t mértem, a GPS nem mér tizedeket, így azzal 113-at. Tankoltam 4,3l-t, amivel 3,75l-es a GPS adataival pedig 3.8 l-es fogyasztást számoltam  ::) mindenképpen egyéni rekord. Szerintem ez is a Toyoták jóhírét öregbíti, lévén, hogy ez egy sokadik tulajos 16 éves gép. Bár gondolom nálam ismét jól érzi magát.  :D
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1015 Dátum: 2012.08.26 14:46:36 »
Szóval újra megpróbáltam. A csurig töltős technikával. Ok így tényleg sokkal pontosabb. Az autó napi számlálójával 114,5 km-t mértem, a GPS nem mér tizedeket, így azzal 113-at. Tankoltam 4,3l-t, amivel 3,75l-es a GPS adataival pedig 3.8 l-es fogyasztást számoltam  ::) mindenképpen egyéni rekord. Szerintem ez is a Toyoták jóhírét öregbíti, lévén, hogy ez egy sokadik tulajos 16 éves gép. Bár gondolom nálam ismét jól érzi magát.  :D
Ez valóban kiváló érték, gratula hozzá  :yes: ! "Egyéni" rekord? Nem hinném, hogy sokan produkáltak volna ennél kisebb fogyasztást ilyen autóval, valaha is - ha volt egyáltalán valaki  :) ! Kétliteres benzines középkategóriás kombival, 3.8-as átlagfogyasztás - extrém jó  :sorcerer: - még ha a vezetési stílus, ami ehhez kellett, nem is igazán alkalmas a rendes, hétköznapi közúti közlekedésre. Nade most nem is ez volt a cél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1016 Dátum: 2012.08.26 15:20:26 »
Valóban nem ez volt a cél, de menet közben az jutott az eszembe, hogy edzésnek is jó ez, mert a gurítást, felkapcsolást stb. jól lehetett gyakorolni. Különben mindig felírtam a leállított motorral történt gurítások hosszát menet közben és 10.4 km jött ki. Persze előtte mászni is kellett. Feltűnt, hogy milyen jól meg lehet figyelni a táj az út stb apró részleteit. Ez is jó, ha valaki szeret nézelődni. Na persze 3 óát ülni így és közben 100 km-t haladni... :sweatdrop: :sweatdrop:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1017 Dátum: 2012.08.26 15:28:56 »
Na persze 3 óát ülni így és közben 100 km-t haladni... :sweatdrop: :sweatdrop:
Hát ez az  :) ... Számomra ez egy rekordkísérlet erejéig OK, de állandó, vagy akár csak gyakori jelleggel biztosan nem lennék képes rá. 70-80-as utazósebesség a személyes "fájdalomküszöböm", de ez is legfeljebb mondjuk egy Pécs-Balaton nagyságrendű távon. A menetidő és a fogyasztás közötti arány nem egyenes - van egy jó kompromisszum, ahol már elég jó megtakarítást lehet elérni a fogyasztásban, de a menetidő még nem nő vészesen; viszont ha az ember igazán extrém alacsony fogyasztásokra vágyik, ahhoz extrém hosszú menetidő is társul.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1018 Dátum: 2012.08.26 15:30:36 »
Üdv!

Gratula Bundi!  :clap:
Ha túl OFF, válaszolj az olajos topicban, de milyen motorolajat használsz?

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1019 Dátum: 2012.08.26 15:43:54 »
Köszönöm.Semmi extra 10w-40 es Total. Most az volt olcsón  :D Próbáltam a szintetikus 5w-valamilyet az Eneostol, de azt nagyon kajálta.  :no: Hogy ne legyen OFF: úgy vettem észre, hogy a keréknyomás és a vezetési stílus a döntő. Persze van még néhány trükk amit Zénókától ellestem.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)