Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 623546 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #960 Dátum: 2012.07.28 09:35:19 »
Normál kocsinál tényleg így van :)
TS pont nem szereti  ::)
Vagyis könnyebben kapcsolható a váltó, ha gyors(abb)an húzod át a kart?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #961 Dátum: 2012.07.28 09:43:02 »
igen...hamar leesik a fordulatszám is, és akkor ránt a motor..de ne felejtsük, hogy ez egy erős motor és egy 6 fokozatú "sport" váltó (erre van tervezve)...(teljesen máshogy viselkedik, mint az E12 1.4-sének a váltója)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #962 Dátum: 2012.07.28 10:07:41 »
Most a nyári talin, mikor mentem egy kört a supra-val, jöttem rá hogy október óta nem vezettem kézi váltós kocsit. :) Valahogy nincsen semmi hiányérzetem a kuplungolás miatt.
Persze a pályán sokkal jobb időt lehetett volna menni az SC-vel is kezivel, de a hétköznapokban sokkal praktiusabbak a különböző automata váltók.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #963 Dátum: 2012.07.28 10:17:55 »
egyetértek. pláne amikor a feleségem mellett ülök :D automata rulez! pláne manapság, amikor már jobban fogyasztanak, mint ahogy egy ÁTLAGOS sofőr tud...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #964 Dátum: 2012.07.28 10:25:08 »
Most a nyári talin, mikor mentem egy kört a supra-val, jöttem rá hogy október óta nem vezettem kézi váltós kocsit. :) Valahogy nincsen semmi hiányérzetem a kuplungolás miatt.
Persze a pályán sokkal jobb időt lehetett volna menni az SC-vel is kezivel, de a hétköznapokban sokkal praktiusabbak a különböző automata váltók.
Így van! Leírtam már sokszor: hihetetlen anakronizmusnak tartom, hogy Európában továbbra is ilyen többségben vannak a kézi váltók. Nem akarok újabb "hitvitát" indítani erről, de vicc, hogy amikor jó fél évszázada megoldott ez a dolog, akkor még mindig nekem kell egy hülye pedált nyomkodnom ahhoz, hogy sebességet tudjak váltani. Magáról a váltásról nem is beszélve (bár az az a része a folyamatnak, ami kevésbé zavar).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #965 Dátum: 2012.07.28 17:22:46 »
Nem baj az, ha nem rántod át a váltót egyik fokozatból a másikba. Tanulóknak is mindig mondom, hogy (hacsak nem haladunk épp meredek emelkedőn) lehetőleg egy pillanatig várjanak a két fokozat között, tehát a váltási mozdulat, mondjuk egyesből kettesbe, két összetevőből álljon, közte pici szünettel. Jót tesz a szerkezetnek.
Úgy-úgy. Én úgy tanultam annó, hogy a váltás közben hangosan kellett mondani ütemesen azt, hogy A, B, C és ennek megfelelően váltani. (1-üres-2)
Ez egyébként az első lépcső a dulpakuplungos váltás elsajátításához. Ez utóbbi esetben a B-nél, amikor a váltó üresben van kell egyidejűleg a kuplungot elengedni és a gázpedált megrugni a szükséges fordulatszám eléréséhez.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #966 Dátum: 2012.08.11 15:08:10 »
nohát feleim, hazaköltöztünk. tegnap hajnalban beültem és nekiindultam, eszetlen mennyiségű csomag társaságában - többen is fogadtak, hogy nem fog mindez beférni a kocsiba, de mégis - a fotót
már kipakolás után csináltam :)
a kocsi fogyasztásilag remekül vizsgázott: egy tanknyi üzemanyaggal eljöttem Passauig (40.5 liter, 900 km-re, lehet számolgatni  :punk:), 9 és fél óra alatt, az átlagsebességem 95 km/h volt, amihez az kellett ,hogy ráragasszam a kilométerórát a 110-es értékre. Szóval NÉGYFÉL RULEZ!!! Passaunál vettem osztrák és magyar (!) matricát is, és megküldtem, ahogy lehetett a kis gyösznek, minden lehetséges helyen 140-nel óra szerint. sajnos Ausztriában rengeteg volt a korlátozás, hazáig így az 500 km-t 4 és fél óra alatt tettem meg, ami 110-es átlagot jelent. A fogyasztás így 5.3 lett sok klímával, akkor már nagyon melegem volt. Hogy megéri-e sietni, nem tudom, 15 km/h különbség 12 óra alatt 180 km-t jelent, ami bő másfél-két órával gyorsabb menetidőt ad - a végén már nagyon kikívánkozik az ember a kocsiból, fájt a hátam, a seggem, a lábam (tempomat nagyon hiányzott) stb. Vajon mennyit adott hozzá a fogyasztáshoz a kép szerinti csomagmennyiség? volt ott hangfal, erősítő, tévé, robotgép, számítógépek, cserepes virág, legalább 30 liter szesz (nem kannában  :devil:) szóval mindenféle nehéz holmi. a mérleget még nem csomagoltuk ki, de legalább 200 kilóra saccolom...én meg a kollegámmal fogadtam kint, hogy megcsinálom 4.3-ból, de aztán, látva, hogy álltak a kerekei a bepakolás után, visszavontam...mégse kerültem nagyon messze az eredeti tipptől...


[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #967 Dátum: 2012.08.11 15:50:31 »
a kocsi fogyasztásilag remekül vizsgázott: egy tanknyi üzemanyaggal eljöttem Passauig (40.5 liter, 900 km-re, lehet számolgatni  :punk:), 9 és fél óra alatt, az átlagsebességem 95 km/h volt, amihez az kellett ,hogy ráragasszam a kilométerórát a 110-es értékre. Szóval NÉGYFÉL RULEZ!!!
Az igen  :yes: ... Megpakolt kocsival pláne!

De amúgy ez tényleg az a tartomány, ahol kis benzines és kis dízel között nincs nagy különbség... Ezt az osztrák pályán mértem, Linz és Eisenstadt között - igaz: üres kocsival...


('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #968 Dátum: 2012.08.15 11:05:04 »
Csufár, ez remek eredmény, tekintettel a csomagok mennyiségére, a klíma+autópálya helyszínekhez, és, hogy a 2-es nem az a lapos formájú kisautó.  :clap: :clap:
Elhiszem, hogy mocorogtál már a végén, én is colos vagyok, anno a YarisII-vel elég volt nekem Tiszaújvárosból hazajönnöm Békéscsabára, nemhogy közel 1000km-t megtenni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #969 Dátum: 2012.08.18 14:10:36 »
Csufár, ez remek eredmény, tekintettel a csomagok mennyiségére, a klíma+autópálya helyszínekhez, és, hogy a 2-es nem az a lapos formájú kisautó.  :clap: :clap:
Elhiszem, hogy mocorogtál már a végén, én is colos vagyok, anno a YarisII-vel elég volt nekem Tiszaújvárosból hazajönnöm Békéscsabára, nemhogy közel 1000km-t megtenni.
én nem vagyok magas. viszont 1400 km volt :D meg aztán a japánom még az avensisembe sem tudtak elég hosszú ülőlapot belerakni...
 holnap indulunk haza szentgotthárdról, most is nagyon kevésnek ígérkezik a fogyasztás (csomó országút, max a fele autópálya), bár most négyen ülünk benne és dugig van rakva, cserébe sokszor megy a klíma is ... :)

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #970 Dátum: 2012.08.23 21:48:47 »
Hali mindenkinek!

Szombat reggel megpróbálok egy egyéni fogyasztásrekordot felállítani, Bp-Esztergom útvonalon  ::) Odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen. Ezzel a géppel a rekordom 6,25l/ 100 km Essetelg valami extra jótanácsa van valakinek  :D
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #971 Dátum: 2012.08.23 21:52:57 »
Hali mindenkinek!

Szombat reggel megpróbálok egy egyéni fogyasztásrekordot felállítani, Bp-Esztergom útvonalon  ::) Odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen. Ezzel a géppel a rekordom 6,25l/ 100 km Essetelg valami extra jótanácsa van valakinek  :D
Hélium a gumikba, a gyári nyomásérték kétszeresén :D
Najó, ez a guminyomás játék se sokat oszt - szoroz, legutóbb felvettem a guminyomást 2-ről 2.5-re (kicsit már le is volt engedve), és semmi változást nem vettem észre fogyiban, csak azt hogy könnyebb tekerni a kormányt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #972 Dátum: 2012.08.23 22:01:42 »
Hali mindenkinek!

Szombat reggel megpróbálok egy egyéni fogyasztásrekordot felállítani, Bp-Esztergom útvonalon  ::) Odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen. Ezzel a géppel a rekordom 6,25l/ 100 km Essetelg valami extra jótanácsa van valakinek  :D

keress egy vonóhorgost előtted, lasszózd meg azt utazz potyán  [rohog] remélem elég xtra a tanács!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #973 Dátum: 2012.08.23 23:52:22 »
Hali mindenkinek!

Szombat reggel megpróbálok egy egyéni fogyasztásrekordot felállítani, Bp-Esztergom útvonalon  ::) Odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen. Ezzel a géppel a rekordom 6,25l/ 100 km Essetelg valami extra jótanácsa van valakinek  :D
üdv Bundi!

Guminyomás 2.8 bar nyugodtan!
Egyenletes gáz, kigyorsitások mellözése, max 100kmh, üresben kigurulás ahol lejtö van, ezek kapásból másfél litert jelentenek.


Miért nem jössz néha a Carina topicba??

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #974 Dátum: 2012.08.24 11:38:28 »
Hali mindenkinek!

Szombat reggel megpróbálok egy egyéni fogyasztásrekordot felállítani, Bp-Esztergom útvonalon  ::) Odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen. Ezzel a géppel a rekordom 6,25l/ 100 km Essetelg valami extra jótanácsa van valakinek  :D
Ha rekorddöntés a cél, és óvatosan fogsz gurulászni, nyugodtan fújd fel a gumikat 3 barra. Klíma lehetőleg ne menjen, ablak max tenyérnyire leengedve... Már feltéve, ha kibírod ezt a kombót ebben a melegben. Vezess előrelátóan, használd ki a lendületet, guríts/motorfékezz sokat (lejtőszög függvénye, hogy melyik a jobb választás), kapcsolj fel nagyon korán (2.0 Carinában ez nem probléma), már 1800-2000 között nyugodtan; és persze ne taposd a gázt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )