Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 622590 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #690 Dátum: 2011.10.02 14:27:08 »
Szerintem semmivel. Vagyis inkább mihez képest.
A tempomat az egyenletes sebességet garantálja, ami nem egyenértékű a legalacsonyabb fogyasztással. Az egyazon gázpedál állással lehet szerintem a legkisebb fogyasztást hozni.
A tempomattal egy jó átlagsebességet lehet elérni úgy, hogy ne nőjön a fogyasztásod.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #691 Dátum: 2011.10.02 14:54:29 »
Kérdezném a tempomatos emberkéktől, hogy mennyivel lehet kevesebb fogyasztást elérni tempomattal, mint nélküle? Mondjuk autópályás temponál érdekes a dolog szerintem. Tudom sok tényező befolyásolja, ezért inkább csak hogy saját magánál mennyit számított.
A legoptimálisabb esetben semennyivel, általában még egy kicsit többet is eszik tempomattal. Ugyanis az ész nélkül tartja a tempót, nem tud előre gondolkodni.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #692 Dátum: 2011.10.02 14:56:46 »
Szerintem semmivel. Vagyis inkább mihez képest.
A tempomat az egyenletes sebességet garantálja, ami nem egyenértékű a legalacsonyabb fogyasztással. Az egyazon gázpedál állással lehet szerintem a legkisebb fogyasztást hozni.
A tempomattal egy jó átlagsebességet lehet elérni úgy, hogy ne nőjön a fogyasztásod.
Így van, a tempomat elsősorban a kényelmet szolgálja. Tapasztalatom szerint, azonban pl. hegyvidéki autópálya szakaszokon kifejezetten előnyös, mert nem kell bénázni a "jobban nyomom, kevésbé nyomom" módon, ekkor szerintem a fogyasztásban sincs túl sok különbség (max 1 deci), de jóval stresszmentesebb az utazás mindenkinek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #693 Dátum: 2011.10.02 16:25:58 »
állítólag a hipermájlerek tempomat nélkül kevesebbet fogyasztanak. úgy tudom, hogy a belsőégésű motorok természete miatt az optimális fogyasztást úgy lehet elérni, ha az ember óvatosan felgyorsít mondjuk 100-ra, aztán üresben kigurul 80-ig, aztán megint 100-ra és így tovább ,amíg meg nem hülyül  :wacko: szerintem egy átlag újzer semmilyen különbséget nem vesz észre egy tempomatos haladás meg egy gázpedáltámasztós között. egyébként hazahoztam pénteken az avensist Hammernek  :cry: 8.4 littyó volt a fogyasztás a hazaúton, 1400 km 13 óra altt, kb. 110-es átlaggal volt meg. Ez egy rendes hajtós tempó. és végre egyszer nem volt se box, se amolyan cigányossan telerámolt csomagtartó... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #694 Dátum: 2011.10.03 08:28:35 »
Kérdezném a tempomatos emberkéktől, hogy mennyivel lehet kevesebb fogyasztást elérni tempomattal, mint nélküle? Mondjuk autópályás temponál érdekes a dolog szerintem. Tudom sok tényező befolyásolja, ezért inkább csak hogy saját magánál mennyit számított.
Ügyes sofőr képes tempomat nélkül kisebb fogyasztást elérni, mint tempomattal. Átlagos sofőr általában tempomattal kisebb fogyasztást ér el, mint anélkül. Hogy mennyivel? Nehéz megmondani... Pár decivel, mondjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #695 Dátum: 2011.10.03 08:30:51 »
állítólag a hipermájlerek tempomat nélkül kevesebbet fogyasztanak. úgy tudom, hogy a belsőégésű motorok természete miatt az optimális fogyasztást úgy lehet elérni, ha az ember óvatosan felgyorsít mondjuk 100-ra, aztán üresben kigurul 80-ig, aztán megint 100-ra és így tovább ,amíg meg nem hülyül  :wacko: szerintem egy átlag újzer semmilyen különbséget nem vesz észre egy tempomatos haladás meg egy gázpedáltámasztós között.
Ezt a "pulse and glide" módszert még a hypermilerek is inkább csak hibrid autóknál alkalmazzák.

Viszont ők egyenletes haladással is el tudnak érni kisebb fogyasztást, mint a tempomat, mert a tempomat nem egyenletesen ad gázt, hanem "rugdossa" - ez pl. jól látszik az Ave pillanatnyi fogyiján.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #696 Dátum: 2011.10.03 15:14:28 »
A hypermilerek hogyan "égetik ki" a rendszert, vagy időnként ők is mennek autópályán huzamosabb ideig 130-140-et?  :hmmmm:
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #697 Dátum: 2011.10.03 15:24:56 »
Minek "egetnek ki"?
Maskepp! A "kiegetes" nem mas, mint a sajat magunk megnyugtatasa arra, hogy elkapott a hev es "muszaj" volt lepadlozni   :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #698 Dátum: 2011.10.03 15:31:43 »
A hypermilerek hogyan "égetik ki" a rendszert, vagy időnként ők is mennek autópályán huzamosabb ideig 130-140-et?  :hmmmm:
A 0W-20-as olajból szerinted milyen lerakódás tud keletkezni, amit ki kellene égetni?
Lehet, hogy az ŐK autójuk "el van lustulva" egy hétköznapi (értsd: szélesebb körben alkalmazott használati módhoz képest) ugyanolyan autóhoz képest, de az Ő (a hipermillerek) tempójához még így is bőven elegek... magyarán: nincs szükségük kiégetésre.  :1eye:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #699 Dátum: 2011.10.03 15:40:47 »
A hypermilerek hogyan "égetik ki" a rendszert, vagy időnként ők is mennek autópályán huzamosabb ideig 130-140-et?  :hmmmm:
Sehogy. A "kiégetés" mára már szinte csak legenda. Ha egy autót rendszeresen használnak tartósan, üzemi hőmérsékleten (tehát városon kívül), azzal már alapvetően megvalósul a "kiégetés", semmi másra nincs szükség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #700 Dátum: 2011.10.03 16:34:26 »
A hypermilerek hogyan "égetik ki" a rendszert, vagy időnként ők is mennek autópályán huzamosabb ideig 130-140-et?  :hmmmm:
A 0W-20-as olajból szerinted milyen lerakódás tud keletkezni, amit ki kellene égetni?
Lehet, hogy az ŐK autójuk "el van lustulva" egy hétköznapi (értsd: szélesebb körben alkalmazott használati módhoz képest) ugyanolyan autóhoz képest, de az Ő (a hipermillerek) tempójához még így is bőven elegek... magyarán: nincs szükségük kiégetésre.  :1eye:
Szerintem az olaj a kenést és nem az égést biztosítja, az már régen rossz lenne ha az olajból bárhova, bármi is átkerülne mint "lerakódás"  [rohog]
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #701 Dátum: 2011.10.03 17:32:31 »
Valamennyi azért mégis kerül, hisz ugye némi olaj mindig marad az égéstérben, ami aztán az üzemanyaggal együtt elég.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #702 Dátum: 2011.10.03 18:51:20 »
állítólag a hipermájlerek tempomat nélkül kevesebbet fogyasztanak. úgy tudom, hogy a belsőégésű motorok természete miatt az optimális fogyasztást úgy lehet elérni, ha az ember óvatosan felgyorsít mondjuk 100-ra, aztán üresben kigurul 80-ig, aztán megint 100-ra és így tovább ,amíg meg nem hülyül  :wacko: szerintem egy átlag újzer semmilyen különbséget nem vesz észre egy tempomatos haladás meg egy gázpedáltámasztós között.
Ezt a "pulse and glide" módszert még a hypermilerek is inkább csak hibrid autóknál alkalmazzák.

Viszont ők egyenletes haladással is el tudnak érni kisebb fogyasztást, mint a tempomat, mert a tempomat nem egyenletesen ad gázt, hanem "rugdossa" - ez pl. jól látszik az Ave pillanatnyi fogyiján.
ezt nem először mondod, ezt a "rugdosást". szerintem ez nem így van. nekem egyenes pályán tökéletesen rezzenéstelen tempót tart, soha egy fikarcnyit sem gyorsít vagy veszi el a gázt. mondom, sík úton. a pillanatnyi fogyasztásmérő mérésmódszere, na az lehet, hogy xar, de gyorsítás meg gázelvétel egyáltalán nincs.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #703 Dátum: 2011.10.03 22:30:32 »
Én ezt nem értem... Ilyen benzináraknál senki sem ír ide  :?:
Végre
 :D
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #704 Dátum: 2011.10.04 11:20:28 »
ezt nem először mondod, ezt a "rugdosást". szerintem ez nem így van. nekem egyenes pályán tökéletesen rezzenéstelen tempót tart, soha egy fikarcnyit sem gyorsít vagy veszi el a gázt. mondom, sík úton. a pillanatnyi fogyasztásmérő mérésmódszere, na az lehet, hogy xar, de gyorsítás meg gázelvétel egyáltalán nincs.
Már hogy a fenébe lenne "a pill. fogy.mérő mérésmódszere xar"  :eek: ? ... Már bocs, de ekkora hülyeséget... És olyankor nem xar, amikor kikapcsolt tempomattal tudok teljesen egyenletes pill. fogyasztással menni? Bekapcsolt tempomattal meg szépen ugrál föl-le. Én ezt LÁTTAM, úgyhogy el nem magyarázod nekem hogy nem így van, és ez bizony azt jelenti (ami egyébként sem új információ, utánanézhetsz), hogy a tempomat állandóan ráadja-elveszi a gázt, a gyorsulás (és nem a lassulás) határán tartva ezzel az autót.

Persze ebből, mivel nagyon pici módosításokról van szó, érezni nem lehet semmit. "Csak" látni, a fogyimérőn.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )