Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 623096 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #495 Dátum: 2011.04.13 12:39:18 »
Az ablaktörlő biztosan nem szerepel a kötelező tartozékok között. A külső tükör már gond lehet.
A hátsó ablaktörlő aerodinamikai okból való leszerelését nem igazán látom, inkább csak elvben (meg a 10 dkg könnyítés).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #496 Dátum: 2011.04.13 12:59:28 »
A JOBB külső tükör biztosan nem kötelező tartozék (sok régebbi autón nincs is). De a bal  :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #497 Dátum: 2011.04.13 13:12:20 »
"Az autók fogyasztása és tartóssága legnagyobb mértékben sofőrjükön múlik, ezt bizonyítja a fél millió kilométerrel is gyári fékbetéteivel szolgáló, mesésen alacsony étvágyú Yaris."
http://www.autonavigator.hu/sztori/soforje_miatt_rekorder_fogyasztasu_a_yaris-4717?hk
Grat Zenoka es oszinte respect  :clap: Barmit, amit az ember ilyen odafigyelessel/odaadassal csinal csak dicserni lehet, fuggetlenul attol, hogy egyetertunk vele vagy sem  :yes:
Nekem szimpatikus, keep on goin'  :clap:

Amugy most esik csak le, hogy vagyunk itt a forumon paran, akik a sajat autotipusukon belul vezetik a listat a spritmonitoron.  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #498 Dátum: 2011.04.13 13:14:43 »
Barmit, amit az ember ilyen odafigyelessel/odaadassal csinal csak dicserni lehet, fuggetlenul attol, hogy egyetertunk vele vagy sem  :yes:
Na, ezt aláírom  :yes: !

Ami engem egyébként az egészben a legjobban lenyűgöz (és ez még csak nem is függ össze direkt módon a lassúzással), az a kocsi elképesztően jó állapota  :sorcerer: :eek: ... Részemről elsősorban ezért jár a maximális respect  :clap: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #499 Dátum: 2011.04.13 19:56:59 »
A JOBB külső tükör biztosan nem kötelező tartozék (sok régebbi autón nincs is). De a bal  :hmmmm: ...

Ezért én is büntetnék (a jobb oldali tényleg nem kötelező, anélkül azért lehet közlekedni), nagyon szarul érezném magam, ha nem lenne bal oldali tükröm. Nagyon gyakran figyelni szoktam. Mennyit lehet vele nyerni? Én is próbálok minél jobb fogyasztást elérni, de a tükröket soha nem hajtanám be menet közben. Ennyi erővel már le is szerelhetné, súlycsökkentés.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #500 Dátum: 2011.04.13 19:59:28 »
Zénóka, sok sikert, én drukkolok Nekde!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #501 Dátum: 2011.04.13 20:26:15 »
A JOBB külső tükör biztosan nem kötelező tartozék (sok régebbi autón nincs is). De a bal  :hmmmm: ...
Így séróból ezt nem tudom igazolni, de haszonjárműnél kötelező. Hogy M1-nél mi van, majd megnézem a jogszabályokban.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #502 Dátum: 2011.04.13 20:28:19 »
Jól láttam egy off-os új autó reklámjánál, hogy a hűtőrácsnál zsalu van, ami automatikusan elzáródik ha kell, javítva a légellenállást? Zénóka, nem fejleszted a tiédet tovább?:D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #503 Dátum: 2011.04.13 20:55:41 »
Ezért én is büntetnék (a jobb oldali tényleg nem kötelező, anélkül azért lehet közlekedni), nagyon szarul érezném magam, ha nem lenne bal oldali tükröm. Nagyon gyakran figyelni szoktam. Mennyit lehet vele nyerni? Én is próbálok minél jobb fogyasztást elérni, de a tükröket soha nem hajtanám be menet közben. Ennyi erővel már le is szerelhetné, súlycsökkentés.
Hát, nézd... Városon kívül, ha nem előzöl (márpedig Zénóka nagyon ritkán előz), akkor a bal külső tükör is igazából felesleges. Főleg sötétben. Városban meg egy mozdulat: kinyúlsz az ablakon, és kihajtod.

Ezekben a zónákban, ahol ők járnak, már tényleg minden deci számít. Mondjuk, 3.2-ről 3.0-ra levinni lényegesen nehezebb, mint 6.2-ről 6.0-ra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #504 Dátum: 2011.04.15 21:05:09 »
Háát!
A magam részéről, már alig várom, hogy valamelyik talin (pl.: Kakucson) találkozzunk. Annyi kérdésm van  :hmmmm: Valojában hogyan kell gépészkedni. Most 7.1 lett a fogyasztásom, de a spmonitoron láttam az én típusomhoz bőven 6l alattit is :wacko: Egyszer már 6.9 is volt nyáron.    ::)
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #505 Dátum: 2011.04.15 21:07:29 »
Szerintem egy 2.0 benzines Carinával a 7.1 liter eszméletlen jó érték  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #506 Dátum: 2011.04.16 09:38:43 »
Szerintem egy 2.0 benzines Carinával a 7.1 liter eszméletlen jó érték  :yes: !
:szemez:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #507 Dátum: 2011.04.16 20:09:36 »
Meg hát nagyon attól függ hogyan fogyasztott  alatt az a Carina. Nekem a Corolla fogyija volt  alatt is. Amikor Mohácsról jöttünk haza 70-el egy kamion mögött.
Most meg az Avensis 7,9-et mutat, hogy a tankolás óta eltelt 400 kilométerben talán két útja volt hosszabb 3 km-nél.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #508 Dátum: 2011.04.17 12:52:52 »
Jól láttam egy off-os új autó reklámjánál, hogy a hűtőrácsnál zsalu van, ami automatikusan elzáródik ha kell, javítva a légellenállást? Zénóka, nem fejleszted a tiédet tovább?:D
Tovabb van fejlesztve, csak sosem nyiik ki :). Az en tempomnal klima nelkul egyenlore nem kell. Obdn neha megnezem a vizhomersekletet, egyenlore nem kell nyitni...

3.2 rol 3.0 ra levinni pont ketszer nehezebb mint 6.2 rol 6.0 ra. Legalabbis szazalekosan mindenkepp :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #509 Dátum: 2011.04.17 19:51:48 »
A JOBB külső tükör biztosan nem kötelező tartozék (sok régebbi autón nincs is). De a bal  :hmmmm: ...
(2) Minden gépjármûvet, mezõgazdasági vontatót és lassú jármûvet - kivéve a nem zárt vezetõfülkéjû
lassú jármûvet és mezõgazdasági vontatót - fel kell szerelni legalább két visszapillantó tükörrel. Az egyik
visszapillantó tükröt a jármû külsõ részén a bal oldalon, a másikat a jármû külsõ részén a jobb oldalon
kell, illetõleg - ha a jármû kialakítása, vagy a raktérben elhelyezhetõ rakomány a hátralátást nem
akadályozza - a jármû belsejében lehet elhelyezni. Motorkerékpáron a második visszapillantó tükröt az
1992. évi július hó 1. napjáig kell felszerelni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive