Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 609386 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #390 Dátum: 2011.02.06 18:11:21 »
A yarisomban van mérő, de azzal még nem voltam dombos uton. A városban használom.
Annyit gurulok amennyit csak lehet. Kész művészet belőni a következő lefordulóig a távot, hogy hol vegyem ki üresbe. :)
De lehet élvezni. Oszt van amikor újra sebességbe kell tenni mert nem értem el a kereszteződést. :lol:
Itt ugyan az a dilemmám, hogy milyen gyorsan gyorsítsak gazdaságosan. Mert ha gyorsabban gyorsulok, tehát jobban nyomom (egy sebesség fokozaton belül) akkor ugye többet fogyaszt, de hamarabb elérem a kapcsolási sebességet. Vagy ha tojás van a lábam alatt az a jó. Ezt még nem tudtam ki kísérletezni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #391 Dátum: 2011.02.06 18:39:28 »
A pill fogyit figyelve nyilván kevesebbet mutat emelkedőn, ha nem adok több gázt és lassabban megy fel.
De tovább is tart a felmenetel. Tehát abból a kevsebből tovább fogy.
Ezt is figyelembe véve jött ki a kisebb fogyi, modjuk egy 500 m hosszú dombra fel?
Csak azért kérdem mert ez nekem is nagy dilemma, de nincs tapasztalatom menetközbeni mérésről.
l/100km-ben van megadva a fogyasztás.
ebben a mértékegységben hol találsz időről szóló együtthatót? :)

ha lassan mész, tovább tart az út, de kevesebbet fogyaszt az autó.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #392 Dátum: 2011.02.06 18:45:18 »
itt egy 2002-es cikk.
igaz nem toyotás, de a fogyasztáshoz köze van, és az előbbi felvetésre életszerű választ ad:

http://www.vezess.hu/hirek/haromliteres_auto_a_206/1718/

akik a legjobb eredményt elérték, értek be legkésőbb.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #393 Dátum: 2011.02.06 19:26:52 »
Igen ezt benéztem.
Prius 2 - a mosolygós autó.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #394 Dátum: 2011.02.06 20:52:10 »
Eszem ágában sincs 80 barra fújt kerekekkel, behajtott tükörrel, mankókerék méretű gumikkal közlekedve újabb fél litert spórolni. Csak kíváncsi voltam.
következő track-et küldöm Misinek.
100psi kb. 6,9 bár  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #395 Dátum: 2011.02.07 01:52:08 »
A pill fogyit figyelve nyilván kevesebbet mutat emelkedőn, ha nem adok több gázt és lassabban megy fel.
De tovább is tart a felmenetel. Tehát abból a kevsebből tovább fogy.
Ezt is figyelembe véve jött ki a kisebb fogyi, modjuk egy 500 m hosszú dombra fel?
Csak azért kérdem mert ez nekem is nagy dilemma, de nincs tapasztalatom menetközbeni mérésről.
Hogy  :sorcerer: ? ... Gondold ezt egy kicsit végig  ;) ... Mikor lesz kisebb a fogyasztásod, ha 60 vagy ha 120 km/h sebességgel teszel meg egy adott hosszúságú útszakaszt? Befolyásolja ezt, hogy utóbbi esetben feleakkora idő alatt teszed meg a távot?  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #396 Dátum: 2011.02.07 01:57:11 »
Itt ugyan az a dilemmám, hogy milyen gyorsan gyorsítsak gazdaságosan. Mert ha gyorsabban gyorsulok, tehát jobban nyomom (egy sebesség fokozaton belül) akkor ugye többet fogyaszt, de hamarabb elérem a kapcsolási sebességet. Vagy ha tojás van a lábam alatt az a jó. Ezt még nem tudtam ki kísérletezni.
Na, ezt viszont tényleg ki kell kísérletezni, mert ugye itt a következő fokozat kapcsolásáig megtett távolság is változik annak függvényében, hogy mennyire nyomod a gázt. Annyi biztos, hogy az alacsonyabb fokozatokban (1,2, ill részben még 3 is) nem érdemes a pedált nagyon simogatni, mert azzal már felborul a mérleg; hiába lesz kisebb a pillanatnyi fogyasztás, fölöslegesen elnyúlik az alacsonyabb, gazdaságtalanabb fokozatban megtett út hossza. Ez típusfüggő, ki kell tapasztalni. Úgy fogalmaznék, hogy minél magasabb fokozatban gyorsítasz, annál kisebb gázt kell adni. És vicaverza, természetesen.

De mindez csak olyankor érvényes, ha tudod, hogy tényleg fel is fogsz kapcsolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #397 Dátum: 2011.02.07 07:50:08 »
Itt ugyan az a dilemmám, hogy milyen gyorsan gyorsítsak gazdaságosan. Mert ha gyorsabban gyorsulok, tehát jobban nyomom (egy sebesség fokozaton belül) akkor ugye többet fogyaszt, de hamarabb elérem a kapcsolási sebességet. Vagy ha tojás van a lábam alatt az a jó. Ezt még nem tudtam ki kísérletezni.
Na, ezt viszont tényleg ki kell kísérletezni, mert ugye itt a következő fokozat kapcsolásáig megtett távolság is változik annak függvényében, hogy mennyire nyomod a gázt. Annyi biztos, hogy az alacsonyabb fokozatokban (1,2, ill részben még 3 is) nem érdemes a pedált nagyon simogatni, mert azzal már felborul a mérleg; hiába lesz kisebb a pillanatnyi fogyasztás, fölöslegesen elnyúlik az alacsonyabb, gazdaságtalanabb fokozatban megtett út hossza. Ez típusfüggő, ki kell tapasztalni. Úgy fogalmaznék, hogy minél magasabb fokozatban gyorsítasz, annál kisebb gázt kell adni. És vicaverza, természetesen.

De mindez csak olyankor érvényes, ha tudod, hogy tényleg fel is fogsz kapcsolni.
Így van, akár egy autótípuson belül is más lehet az ideális módszer. Tesóm mostani autója 40LE-vel erősebb, mint az előző ugyanilyen autó, ugyanezzel a motorral. Viszont kikísérletezte, hogy hogyan eszik kevesebbet ez a motor, így most (inkább) kevesebb a fogyasztása (, mint ugyanannyi), mint a kisebb teljesítményű motorral, viszont sokkal jobban megy. (Magasabb átlagsebességgel teszi meg ugyanazt az utat kisebb fogyasztás mellett.) És mindez csak a gázpedálállástól függ!!! Hogy gyorsításkor mi az az optimális gázpedálállás, ami mellett dinamikusan gyorsítható az autó, de a fogyasztás nem nő az egekig. (nála valahol harmad és fél gáz közé esik ez a tartomány) Eredmény: 92-94Km/h átlagsebesség Sarkad-Budapest távolságon (főút végig)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #398 Dátum: 2011.02.07 12:09:40 »
Ez látszik is az adataidon  ;) :D ...

(Na, félre ne érts: mikor időre kell menni és/vagy nagyon hosszú a táv, én sem vacakolok, hanem haladok.)

először is kabbe :D én átlagos júzer vagyok, aki átlagosan használ egy átlagos autót...
meg megnézném azért az itteni fogyasztásbajnokokat, amikor mondjuk karácsony körül 12 órán át menni kell, és közben az elejétől a végéig sötét van, mert ugye éjjel utazunk, úgyhogy fárad is az ember, nem is kicsit, viszont sietni kell, különben nem érkezünk meg reggelre... :yawn: 8 literrel én is elosonkodok 130 körül üres autóval, ha egy órát kell autózni, amikor kirándulni megyünk. sőt, időnként kitör belőlem az állat és akkor ráállítom a tempomatot 90-re a pályán  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #399 Dátum: 2011.02.07 13:18:56 »
Eredmény: 92-94Km/h átlagsebesség Sarkad-Budapest távolságon (főút végig)
Hőjj, azért az már elég zúzós  :yes: ... Ehhez azért országúton jó magas utazósebességeket kell tartani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #400 Dátum: 2011.02.07 13:22:53 »
meg megnézném azért az itteni fogyasztásbajnokokat, amikor mondjuk karácsony körül 12 órán át menni kell, és közben az elejétől a végéig sötét van, mert ugye éjjel utazunk, úgyhogy fárad is az ember, nem is kicsit, viszont sietni kell, különben nem érkezünk meg reggelre... :yawn: 8 literrel én is elosonkodok 130 körül üres autóval, ha egy órát kell autózni, amikor kirándulni megyünk. sőt, időnként kitör belőlem az állat és akkor ráállítom a tempomatot 90-re a pályán  :devil:
Az itteni bajnokok simán bevállalnak embertelenül hosszú menetidőket (pl. BP-Balaton 4 óra) a minimál-fogyiért cserébe  :yes: ... Zénókának pl. szoktak lenni németországi útjai is, ilyen távlatokban is képes végigkrúzolni az autópályát kamiontempóban.

De olyankor nyilván más az ábra, ha adott, hogy x idő alatt oda kell érni valahová. Bár erre ők meg azt mondják, hogy előbb kell elindulni  :D ... Nos, e téren azért én sem vagyok annyira kompromisszum-kész  :innocent: ... Azt még tán bevállalom, hogy egy 400 km-es utat 5 helyett 6 óra alatt tegyek meg, cserébe a kisebb fogyiért. De (százalékosan kifejezve a többlet-időt) kb. itt van a tűréshatárom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #401 Dátum: 2011.02.07 15:05:34 »
én is tervezem, hogy egyszer csinálok egy ilyet, de a gyerekek miatt nem megy (plusz három óra, vagyis a 13., 14., és a 15., pláne ha éjjel utazol, qrvára sok ám, sőt, nappal is), egyedül meg csak a 323-assal tudtam utazni. talán nemsokára sikerül kipróbálni és akkor majd jól megaszondom én is :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #402 Dátum: 2011.02.07 17:02:25 »
Hát igen, így azért máshogy fest a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #403 Dátum: 2011.02.07 17:37:52 »
Azért minden tiszteletem annak aki elmegy Horvát tengerpartra max 90 km-h-val.
A vége felé az álmosság kínzó tud lenni.
Bennem ilyen mértékű spórolásnál már felmerül a bicikli kérdése.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #404 Dátum: 2011.02.07 17:49:35 »

De tovább is tart a felmenetel. Tehát abból a kevesebből tovább fogy.


Na hát ott néztem be a dolgot, hogy csak addig járt az agyam, hogy a benzin fogyásmérő nyilván átáramló mennyiséget mér, ami liter/sec.
És itt leállt az agyam valszeg. nyílván a számítógép ezt tovább számolja au adott idő alatt megtett úttal, ami eredményezi a l/100km-t.
Na eddig nem jutottam el és zavart meg. Tegnap egész este ezen agyaltam, hogy miért erőltettem az időt. :lol:
Prius 2 - a mosolygós autó.