Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 598661 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3060 Dátum: 2018.04.07 22:29:56 »
Ugy néz ki, hogy vmi csoda folytán a fedcomp eltalálta a fogyasztást, ugyanis Würzburg helyett Hürtben tankolva az Aral kútnál (Lidl mellett) ugyancsak 5,42-es a fogyasztás.  2643 km-re ez 5,56 l/100km, igy most egy tizeddel csökkent a totál átlagom 🤓, igaz csak ritkán mentem 130 fölé, mert nem lehet bandukolni az A3-on...

ujvizsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3061 Dátum: 2018.04.10 08:06:27 »
Sziasztok,
2 hónapja használok 1 auris 1,8hsd-t és olvasgatom a fogyasztásokat de konkrétum valahogy nem jön ki, 70% országút 30% város napi
használatban 50-60km. Mindig ugyanott és mindig full tele tankolok eddig 5,0L számoltam mindig, ez jónak mondható vagy ennél kevesebbnek kéne lennie??

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3062 Dátum: 2018.04.10 11:59:29 »
Jo ;)

Spritmonitor.de itt tudsz tajekozodni

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3063 Dátum: 2018.04.10 19:33:22 »
Jaja, és mekkora kereked van? Nekem sajnos csak 17”-os jutott, ami kb 0.5 l plusz... 😡

ujvizsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3064 Dátum: 2018.04.11 18:40:30 »
Köszönöm a válaszotok, nézegettem a Spritmonitor.de-t is de ott van kevés és még kevesebb fogyasztási adat is . De az itthoni viszonyok az szerintem a biztosabb infó.
A gyári kerekek vannak rajta 15" 195/65 gumival.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3065 Dátum: 2018.04.11 20:05:05 »
Köszönöm a válaszotok, nézegettem a Spritmonitor.de-t is de ott van kevés és még kevesebb fogyasztási adat is . De az itthoni viszonyok az szerintem a biztosabb infó.
A gyári kerekek vannak rajta 15" 195/65 gumival.
Az atlagot figyeld. Az mervado, ha eleg nagy a merites

ujvizsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3066 Dátum: 2018.04.12 07:21:38 »
Köszönöm az infókat, bele néztem mélyebben a spritmonitor.de-be  nagyobb adatbázis figyelembe vétele mellett a felhasználásomban átlagosnak mondható az 5,0L :clap: volt értelme le cserélni a 10éves corollát ::)
Ki próbálom spritmonitort én is, van tapasztalat a működéséről? esetleg ti használjátok?
Még a kerék nyomáson is emelek mert 2,4-bar a mostani megnézem a gyári 2,6-al, csak félek itt felénk a hajdúságban nagyon rosszak az út
minőségek, és dübögős lesz az élmény :hmmmm:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3067 Dátum: 2018.04.12 07:44:17 »
Köszönöm az infókat, bele néztem mélyebben a spritmonitor.de-be  nagyobb adatbázis figyelembe vétele mellett a felhasználásomban átlagosnak mondható az 5,0L :clap: volt értelme le cserélni a 10éves corollát ::)
Ki próbálom spritmonitort én is, van tapasztalat a működéséről? esetleg ti használjátok?
Még a kerék nyomáson is emelek mert 2,4-bar a mostani megnézem a gyári 2,6-al, csak félek itt felénk a hajdúságban nagyon rosszak az út
minőségek, és dübögős lesz az élmény :hmmmm:

Az igekötőknek is érdemes utána nézni, hátha hoz valamit. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

ujvizsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3068 Dátum: 2018.04.12 12:21:24 »
Az igekötőknek is érdemes utána nézni, hátha hoz valamit. ::)
Alázattal, köszönöm a ki igazítást, feltétlenül utána nézek!  ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3069 Dátum: 2018.04.12 13:50:39 »
Köszönöm az infókat, bele néztem mélyebben a spritmonitor.de-be  nagyobb adatbázis figyelembe vétele mellett a felhasználásomban átlagosnak mondható az 5,0L :clap: volt értelme le cserélni a 10éves corollát ::)
Ki próbálom spritmonitort én is, van tapasztalat a működéséről? esetleg ti használjátok?
Még a kerék nyomáson is emelek mert 2,4-bar a mostani megnézem a gyári 2,6-al, csak félek itt felénk a hajdúságban nagyon rosszak az út
minőségek, és dübögős lesz az élmény :hmmmm:

kattintsál rá mondjuk az én aláírásomnál látható kék benzinkutas ikonra, vagy bárkiére, akinél látsz hasonlót és ámulj-bámulj :D
a xar utakra keréknyomás-emeléssel reagálni kissé szuicid hajlamra vall :D inkább vegyél rá kisebb kereket

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3070 Dátum: 2018.04.12 13:57:25 »
kattintsál rá mondjuk az én aláírásomnál látható kék benzinkutas ikonra, vagy bárkiére, akinél látsz hasonlót és ámulj-bámulj :D
@csufár!
Túl vagyok az első 5e km-en, így kikerült nálam is a benzinkút  :D 
Alakul ez még (most pl 6,1-nél vagyok negyed tanknál) és jön a jó idő is! Összességében egy 6,5-6,8 közötti sokéves átlagot tartok reálisnak.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3071 Dátum: 2018.04.12 13:59:40 »
kattintsál rá mondjuk az én aláírásomnál látható kék benzinkutas ikonra, vagy bárkiére, akinél látsz hasonlót és ámulj-bámulj :D
a xar utakra keréknyomás-emeléssel reagálni kissé szuicid hajlamra vall :D inkább vegyél rá kisebb kereket
:eek:
Már minnyár inkább 12" targonca kereket, nem? ::) Azt még fújkálni sem kell.  ::) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3072 Dátum: 2018.04.12 14:05:36 »
@csufár!
Túl vagyok az első 5e km-en, így kikerült nálam is a benzinkút  :D 
Alakul ez még (most pl 6,1-nél vagyok negyed tanknál) és jön a jó idő is! Összességében egy 6,5-6,8 közötti sokéves átlagot tartok reálisnak.

frankó, sok balesetmenteset. már most is a jobbak közé tartozol, ha jól látom. megéri azt a nyolc deci pluszt a fogyasztás a régihez képest? kíváncsi lennék, mit hoznál ki egy hibridből ugyanilyen felhasználási mód mellett

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3073 Dátum: 2018.04.12 14:12:10 »
frankó, sok balesetmenteset. már most is a jobbak közé tartozol, ha jól látom. megéri azt a nyolc deci pluszt a fogyasztás a régihez képest? kíváncsi lennék, mit hoznál ki egy hibridből ugyanilyen felhasználási mód mellett
Megéri :yes: Azt vetem edig észre, hogy ezzel nem fogok irreálisan (polgárpukkasztóan) alacsony fogyikat produkálni, de azonos körülmények között nem lesz lényegesen több a fogyasztás (akár +0,5 liter körüli)

Nem tudom. A zasszony van rákattanva a P3ra, csak hát most egy Avensis kombit kapott helyette  ;) Engem valahogy nem hoz lázba. Aztán lehet, hogy csak használni kellene pár napig és izgatna utána a dolog  :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3074 Dátum: 2018.04.12 14:42:32 »
Megéri :yes: Azt vetem edig észre, hogy ezzel nem fogok irreálisan (polgárpukkasztóan) alacsony fogyikat produkálni, de azonos körülmények között nem lesz lényegesen több a fogyasztás (akár +0,5 liter körüli)
Nem tudom. A zasszony van rákattanva a P3ra, csak hát most egy Avensis kombit kapott helyette  ;) Engem valahogy nem hoz lázba. Aztán lehet, hogy csak használni kellene pár napig és izgatna utána a dolog  :hmmmm:

nagy(obb) motor rulez!

én megértek mindenkit, aki nem vesz priust. például azért, mert ronda kívül, vagy azért, mert gagyi belül, vagy mert utálja a fokozatmentes erőátvitelt. ezek engem is zavarnak. de az alapján, ahogy vezetsz (defenzíven-okosan-kímélve és legfőképpen: lassan :D), valszeg ki tudnád hozni belőle a maximumot. ráadásul a használt példányok ára ugyanúgy alacsony, mint bármi másé, miközben a technika szinte golyóálló.

én nem bántam meg, pedig korántsem ideális terepen használom (pályázunk vele elég sokat és elég gyorsan).

kedves nejed alatt azért az ave fogyasztása, gondolom, inkább közelíti az átlagot, pláne, ha rövidebb utakon és/vagy városban használja...