Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 599804 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3015 Dátum: 2017.11.29 00:46:35 »
Nono.   :nono: Egyrészt 20 éve a 6 liter az egy fiktív katalógus adat volt, ami a 90/120/város mérési ciklus átlaga volt, a valósághoz nem sok kapcsolódással. Másrészt a 20 év alatt az autók híztak rendesen

A 6 literek spritmonitoros adatok, ős suzukitól napjaink 1.0-as kisautóiig, szerintem az összeset megnézve pár deciig ott lenne puntótól a poloig. Volt egy biztonsági bumm, nem mondtam hogy nem fejlődtek, csak hogy nem fogyasztanak kevesebbet.
Egyszer kíváncsiságból megnéztem az A6os audit, 15 év alatt a spritmonitor nagyjából stabil, papíron viszont szinte a felét fogyasztja  :lol:
A mostani  2.0 tdi pl. 5méter, 1700kg+sofőr, 190 ló és 4,5 litert eszik papíron, az én yarisom 4.2 papíron 950kilóval és 75lóval.

Más:Most láttam a top gearban felborulni egy yaris I-t, 110 feletti tempónál jávorszarvas és néhány balesetes videóban is a tetején landol... elég nyugtalanító.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3016 Dátum: 2017.11.29 10:57:33 »
Elfogyasztott üzemanyagliter/lóerőt is számolj ha már statisztikázol. Az sem mindegy, hogy a régebbi modell 6 literből előállít 60LE-t, míg egy modern motor 6 literből előállít 150LE-t. Ennek a hatékonyságnak persze ára van, amit nem akarnak a tulajdonosok megfizetni.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3017 Dátum: 2017.12.01 23:06:36 »
Ez most úgy hangzik, mint ha valami óriási fejlődés lett volna a motorok hatásfokában...
Kb hosszabbak lettek a váltók és vékonyabbak az olajak...

Engem viszont kiesz a kocsi a vagyonomból, nagyon begorombult a forgalom az utóbbi 2 hétben, nem is igazán volt sima utam ahol ne szaladtam volna komolyabb torlódásba, araszolásba. Sokszor az a fajta amikor néhány autó visszafordul egérutat keresni, vagy inkább hazamennek és máskor intézik el amit akartak...
Ez meglátszik a fogyasztáson is: extrém-extém magas lett: 4.13 full város, reggel nagy forgalom este extrém.
Persze a forgalomban elcseszett idő is fáj, nem csak a fogyasztás.
Pedig akartam megint tiprós tesztet csinálni, hogy mi történik, ha intenzívekre veszem a gyorsításokat, lehetőleg az összeset, de valahogy elment a kedvem tőle...


Elfogyasztott üzemanyagliter/lóerőt is számolj ha már statisztikázol. Az sem mindegy, hogy a régebbi modell 6 literből előállít 60LE-t, míg egy modern motor 6 literből előállít 150LE-t. Ennek a hatékonyságnak persze ára van, amit nem akarnak a tulajdonosok megfizetni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3018 Dátum: 2017.12.02 00:57:07 »
Ez most úgy hangzik, mint ha valami óriási fejlődés lett volna a motorok hatásfokában...
Kb hosszabbak lettek a váltók és vékonyabbak az olajak...
Ó, dehogy. Ha csak hosszabbak lennének a váltók, akkor lassulóversenyt lehetne rendezni az utakon. Nem. Én még emlékszem, hogy gyerekkoromban egy 1,3-as autó 65 lovas volt, egy 1,5-ös 75 lovas. Ebben a kategóriában a végsebesség 150km/h volt legfeljebb, a 0-100-as gyorsulás ha 20 mp-en belül volt, az már elég jó volt, a fogyasztás 90-nél jó esetben 7 liter alá ment, de télen városban simán benyelte a 11-12(!!!) litert, és így tovább, pedig 1 tonna alatti súlyú autók voltak. Jó, a karburátor és a kockaforma sokat rontott a helyzeten, ez igaz.
De ha a 90-es évek autóit nézed, akkor is van fejlődés. A B Corsát 91 óta gyártották, tehát a kifejlesztése még a 80-as évek végére esett, azaz olyan 20-25 évvel korábbra, mint egy most kapható modellé. Az Opel 1.4-es motorjának 90 lóereje ma már kevés, a végsebessége jó, a tömege kb. 150 kg-mal kisebb, mint egy mai 1,4-es kisautóé. A gyorsulása partiban van, a fogyija nem: katalógus szerint 10,5 l/100 km a városi fogyija, ami a valóságban azért jobb, nekem 7,5-8,5 volt a valóságban, ami bőven sokkal több, mint a Yaris 6-7 literje. A városon kívüli fogyija összevethető a Yariséval márcsak azért is, mert a Corsának elég rövid volt a váltója, minek következtében igen fürge autó volt, és rövid váltóval nehezebb alacsony fogyit összehozni.
music     

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3019 Dátum: 2017.12.02 17:02:41 »
Sziasztok! Ha a spritmonitor.de oldalt megnézzük, de szerintem anélkül is nem hinném, hogy van még valaki aki ilyen kis fogyasztással eljárna benzines corollával mint én :D büszke is vagyok rá. Hogy csinálom? Az autó műszaki állapota, karbantartása evidens dolog, ezen túl 185/65R15 gumik is segítenek a gyári 195/60-ashoz képest - arról már nem is beszélek, milyen sokat spóroltam már önmagában a gumiválasztáson. Mostanában elkezdtem spurit is használni, bár nem hiszek benne, hogy sokat jelentene nálam, de akinek elhanyagolt autója van annál lehet észrevesz valamit. Előrelátó- és gondolkodó üzemanyagtakarékos kíméletes vezetés, rövid távú főleg városi használat minimalizálása. Ennyi. :) A gumikat nem fújom 2,2 - 2,3 bar fölé, de természetesen időnként ellenőrzöm a nyomásukat is. Jövőre lehet hogy veszek egy kisebb fogyasztású új benzines vagy hibrid autót, de még nem biztos. Ha jó áron sikerül kiszállni a corollából, akkor lesz csak eladva, különben örök életre itthon marad :)  :hug:
                                                                                                                                                   

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3020 Dátum: 2017.12.02 19:52:13 »
Teli gumival jarsz nyaron?

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3021 Dátum: 2017.12.02 20:29:28 »
Csak én érzem úgy, hogy ez egyfajta öntömjénező hozzászólás?

Vagy egy tanács hogy ne használjuk az autót városban és vásároljunk virsligumit?

Music, megnéztem a Corsákat 70Lóig:
97-02-ig :6,32 liter
03-08    :6,06
09-14:   6,44
15-   :6,55 (az 1.0 turbós lett (90ló) és úgy néz ki kevesebbel jár, mint a szívó 1.2 69ló, így 90 lóig szűrtem)
Az emlékek néha mást mutatnak, mint a spritmonitor.



Sziasztok! Ha a spritmonitor.de oldalt megnézzük, de szerintem anélkül is nem hinném, hogy van még valaki aki ilyen kis fogyasztással eljárna benzines corollával mint én :D büszke is vagyok rá. Hogy csinálom? Az autó műszaki állapota, karbantartása evidens dolog, ezen túl 185/65R15 gumik is segítenek a gyári 195/60-ashoz képest - arról már nem is beszélek, milyen sokat spóroltam már önmagában a gumiválasztáson. Mostanában elkezdtem spurit is használni, bár nem hiszek benne, hogy sokat jelentene nálam, de akinek elhanyagolt autója van annál lehet észrevesz valamit. Előrelátó- és gondolkodó üzemanyagtakarékos kíméletes vezetés, rövid távú főleg városi használat minimalizálása. Ennyi. :) A gumikat nem fújom 2,2 - 2,3 bar fölé, de természetesen időnként ellenőrzöm a nyomásukat is. Jövőre lehet hogy veszek egy kisebb fogyasztású új benzines vagy hibrid autót, de még nem biztos. Ha jó áron sikerül kiszállni a corollából, akkor lesz csak eladva, különben örök életre itthon marad :)  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.02 20:48:05 írta BlueD4D »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3022 Dátum: 2017.12.03 14:56:10 »
No, de az enyém 90 pacis volt... A 60 lovasok tényleg nem zabáltak, cserébe 155 volt a végsebességük, és 16 mp alatt gyorsultak százra.
music     

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3023 Dátum: 2017.12.04 15:31:10 »
Igen, mindkettő :D Mert büszke is vagyok magamra, meg észhez kaphatnának páran, hogy nem kell mindenhova autóval járni... :D




Csak én érzem úgy, hogy ez egyfajta öntömjénező hozzászólás?

Vagy egy tanács hogy ne használjuk az autót városban és vásároljunk virsligumit?



Nem járok télivel, csak elfelejtettem kerékcserekor átállítani, aztán úgy maradt, annyira nem foglalkozom vele, inkább csak a fogyasztás vezetése miatt spritmonitorozok, de ha nem felejtem el a karbantartásokat is beírom.

Teli gumival jarsz nyaron?
                                                                                                                                                   

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3024 Dátum: 2017.12.04 20:11:36 »
Nem járok télivel, csak elfelejtettem kerékcserekor átállítani, aztán úgy maradt, annyira nem foglalkozom vele, inkább csak a fogyasztás vezetése miatt spritmonitorozok, de ha nem felejtem el a karbantartásokat is beírom.

na azé!!! :D

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3025 Dátum: 2017.12.24 19:48:05 »
Boldog Karácsonyt!
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.24 19:50:26 írta Thomas59 »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3026 Dátum: 2017.12.28 20:05:31 »
hazajöttünk. 1315 km-re 105 liter nafta fogyott. az pont 8 liter, khm...mondjuk hat órán át esett az eső, téligumi, öt személy...de box nélkül. ja és toltam is :D

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3027 Dátum: 2018.01.02 11:10:17 »
Jó ez, nyomtató lónak.....🤔

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3028 Dátum: 2018.01.02 15:18:35 »
hát megdolgozik a pénzéért, az biztos :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #3029 Dátum: 2018.01.02 20:58:18 »
hazajöttünk. 1315 km-re 105 liter nafta fogyott. az pont 8 liter, khm...mondjuk hat órán át esett az eső, téligumi, öt személy...de box nélkül. ja és toltam is :D
Mennyi volt az átlagsebességed?