Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 599748 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2985 Dátum: 2017.10.01 20:51:09 »
Erre nem is lehet mit mondani, hogy jó-e, vagy sem. Nekem a Yarison 43 körül van, de én elég sokat megyek városon kívül. Hogy nem feltétlenül a relatíve magasabb átlagsebesség, ahhoz csak egy adalék: a legkisebb fogyasztást a legmagasabb sebességi fokozatban a lehető legkisebb olyan - nem hibrid jármű esetén lehetőleg egyenletes - sebességgel produkálja, ahol még van elég forgatónyomaték gyorsítani. Nálam ez 6.-ban 55 km/h környéke, dízelnél lehet, hogy egy picit feljebb van.
Micila pl. sokat jár a város szélén, ahol relatíve kis sebességgel lehet folyamatosan haladni, és ment már egy tankkal 1000 km-t, ami egy 1,6-os benzinestől szép dolog.

Nem vagyok én kóbor ...! :D Megyek (vezetem a vasménesem) ahol lehet és amikor kell. Reggel át a városon mert még lehet, este vagy most inkább késő este (mert a költségvetés tervezés nem várhat, enné meg a fene), ugyancsak át a városon. Amennyiben időben végzek akkor csak a 0-ás mert a "rövid úton" állni a dugóban (v. tötymörögni véle) sokkal hosszabb,mint a kerülő úton laza 100-al hazasuhanni.
Az 1.6-os Corimocit meg szerelve kérem szállítani, mert mérnök 2úrként csak nem koszolhatom össze a kacsóimat. :lol: :D :flowers:
Vacs májn szájn!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2986 Dátum: 2017.10.01 23:03:42 »
Erre nem is lehet mit mondani, hogy jó-e, vagy sem. Nekem a Yarison 43 körül van, de én elég sokat megyek városon kívül. Hogy nem feltétlenül a relatíve magasabb átlagsebesség, ahhoz csak egy adalék: a legkisebb fogyasztást a legmagasabb sebességi fokozatban a lehető legkisebb olyan - nem hibrid jármű esetén lehetőleg egyenletes - sebességgel produkálja, ahol még van elég forgatónyomaték gyorsítani. Nálam ez 6.-ban 55 km/h környéke, dízelnél lehet, hogy egy picit feljebb van.
Micila pl. sokat jár a város szélén, ahol relatíve kis sebességgel lehet folyamatosan haladni, és ment már egy tankkal 1000 km-t, ami egy 1,6-os benzinestől szép dolog.

Az 1000 km tényleg szép, nekem 750km a rekordom.
A városi átlagra a google bringás találatokat hoz...nem tudom mi az átlagos, jó vagy lassú.
Arra gondoltam-mivel csak ezt méri a komputer -megpróbálom feljegyezni és következtetést levonni.

Nekem 5.-ben 80-tól gyorsít jól... de olyan 55-60 már  körül szép egyenletesen megy,ami városon belül szürke-zóna...(reggel mindenki siet, délután csak az aki még nem törődött bele hogy csak egy következő torlódást tud hamarabb elérni), néha átrakom, ha tartósan tudok annyit menni, de általában 4.-ben hagyom, mert ha pár km/h-t lassulok akkor már nem szereti és váltogathatok.
4.-ben van egy kevés turbónyomás (kb 1600-as ford) - kap levegőt a motor, 5.-ben (1200) inkább csak gázolajat.
Papíron az 5. takarékosabb, a valóságban viszont szereti a 4.-et, talán mert jó motorfékes szakaszokat lehet csinálni lámpák, körforgalmak előtt, vagy pont mert kap levegőt is a motor és nincs olyan szitu, hogy a vezérlés többlet gázolajjal próbál erőt csiholni.

Persze műszer nélkül csak sötétben tapogatózok, ráadásul a műszer sarkallna a takarékosabb vezetésre is- bár a forgalom miatt nincs nagy mozgásterem.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2987 Dátum: 2017.10.10 19:57:10 »
Akkor nálam jobb a helyzet. 1km-es utakkal ha csak 10.000 km-t beleteszel már biztosan keményen megviseli a gépet :D
Én 12-13 km-t megyek, most kicsit araszolós volt: több, mint fél óra. Tapogatóztam a motortérben, kint 15 fok volt. A motor forró, fütés rendben, az előremenő víz kb 50fok valószínű a termosztát még zárt, főleg, mert a visszatérő jéghideg. A töltőlevegő-hűtő olyan 35 fok körül volt a forró motor tetején, szóval a turbó felé sem lehet nagy a forróság.
Azt hiszem az intelcoorert erre a télre is lefalazom, és a hűtőnyílásokat is kissé agresszívebben takarom, mint tavaly- reggel azért jobb az átlagom 25km/h -nál, szóval jobb megtartani az a kis meleget amit a motor termel. Végül nem vagyok biztos benne, hogy tavaly ez javított-e sokat a fogyasztáson. A fél hűtőm most nyárra is takarva volt.

400.000km-nél lett gond a dízelemmel, akkor is saját hibából. Akkor is azzal nyírtam ki, hogy 1km-es utakra használtam. Télen is, 3-4 éven át. Ha a jó típus, megfelelő tulaj(hajlandó szervízre áldozni amikor kell), és az optimális használat hármas teljesül, akkor hosszú gondmentes használat vár a tulajdonosra.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2988 Dátum: 2017.10.18 21:58:34 »
Kicsit visszafogtam a lában és sikerült pár századot megfogni, pontosan 9-et.
3,62 mindjárt jobban hangzik, mint a 3,71. Az átlagom maradt 28km/h.
Az esti araszoló forgalom viszi le ahogy néztem, reggeli folyamatos forgalom mellett volt ez 36km/h is.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2989 Dátum: 2017.10.22 16:51:03 »
Tud inni ez az autó, megnyugodtam 😉, 928 km, 6,38-as fogyi. (Brüsszel-Wels) nem kímélôen, de sok útépítéssel és betartva, hogy nem többel mint 160. Általában. 130-140 valós sebességgel ahol csak lehetett. Viszont amire felfigyeltem, a Conti winter contactunk szerintem nagyon jó. Óra szerinti 150-nél, a menetszél zaja a legjelentôsebb (jó aszfalton). Majd most meglátjuk, hogy rendes normál forgalomban mit eszik.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2990 Dátum: 2017.10.22 19:11:28 »
Tud inni ez az autó, megnyugodtam 😉, 928 km, 6,38-as fogyi. (Brüsszel-Wels) nem kímélôen, de sok útépítéssel és betartva, hogy nem többel mint 160. Általában. 130-140 valós sebességgel ahol csak lehetett. Viszont amire felfigyeltem, a Conti winter contactunk szerintem nagyon jó. Óra szerinti 150-nél, a menetszél zaja a legjelentôsebb (jó aszfalton). Majd most meglátjuk, hogy rendes normál forgalomban mit eszik.
jól van :D
a 160-as tempót nettó vagy óra szerint?
az enyémnek az már kábé a végsebessége :)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2991 Dátum: 2017.10.23 12:07:51 »
😉Igyekeztem nem nagyon túllépni az óra szerinti 160-at, ez azt jelenti, hogy max 155 lehetett a gps sebesség.
De ma az m7-en szakadó esôben, hatalmas szembeszélben 7 fölötti!! Kijelzett fogyasztás jött😩

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2992 Dátum: 2017.10.23 12:32:31 »
Tud inni ez az autó, megnyugodtam 😉, 928 km, 6,38-as fogyi. (Brüsszel-Wels) nem kímélôen, de sok útépítéssel és betartva, hogy nem többel mint 160. Általában. 130-140 valós sebességgel ahol csak lehetett. Viszont amire felfigyeltem, a Conti winter contactunk szerintem nagyon jó. Óra szerinti ,150-nél a menetszél zaja a legjelentôsebb (jó aszfalton). Majd most meglátjuk, hogy rendes normál forgalomban mit eszik.

Magyar~, matek~, esetleg Iza~ :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.23 12:34:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2993 Dátum: 2017.10.23 13:28:47 »
Van olyan, hogy 3-szor is beírok valamit és hirtelen törlôdik 😢 (iPad) egy idô után már annak is örülök, ha valami többé-kevésbé érthetô megmarad 😥

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2994 Dátum: 2017.10.23 18:03:28 »
😉Igyekeztem nem nagyon túllépni az óra szerinti 160-at, ez azt jelenti, hogy max 155 lehetett a gps sebesség.
De ma az m7-en szakadó esôben, hatalmas szembeszélben 7 fölötti!! Kijelzett fogyasztás jött😩

lehet ezt még fokozni, boxszal, minusz 20 fokban próbáltad már? nekem 10 liter a rekordom eddig :D

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2995 Dátum: 2017.10.23 20:19:41 »
 :lol: és azt tudtátok, hogy gyorsabban nônek a fák mint 100-150 éve? (Nem vicc, mért adatsorok bizonyítják!)
Kell a CO2 a fáknak, mint egy falat kenyér 🤔, úgyhogy taposni keményen! 🤓

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2996 Dátum: 2017.10.27 19:47:20 »
Csak a miheztartas vegett, a legutobbi 5 fogyasztasom: 6, 4.5, 6.2, 5.1, 5.3 ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2997 Dátum: 2017.10.27 19:59:55 »
Csak a miheztartas vegett, a legutobbi 5 fogyasztasom: 6, 4.5, 6.2, 5.1, 5.3 ;)

Miből?
Tej? Pálesz? v. valami elektronikus játék verziója?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2998 Dátum: 2017.10.28 21:16:44 »
Veszprém-Fûzfô (a 71-es büfé fölötti domboldal) 2,9- es fohyi 3 személlyel 😉
Namajd holnap, orkánvadászat lesz.. ☹️

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2999 Dátum: 2017.10.28 21:33:17 »
Ott negatív a szintkülönbség. Oda - vissza átlag reálisabb.