Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 625314 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #285 Dátum: 2011.01.03 11:13:26 »
jó reklám :D
csak a hecc kedvéért egyszer kipróbálnám magam náluk :P

egyébként ebből is lehet tanulni:
tudom..honda reklámmal kezdődik, de az autó már érdekesebb :D
klikk

ez a bácsi vezeti

Bill has become one of the leading hypermilers in the coun-try and currently co-holds the world record for the most distance traveled on one tank of gas: 2354 miles with an average of 170 MPG, a record he set at the 2006 Honda Insight Marathon in Oklahoma.

won Hybridfest two years in a row (2007-2008), a hybrid car festival that challenges the best hypermilers from across the country to compete in an MPG challenge. In 2008, he averaged 109 MPG driving his Honda Insight



leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.04 10:55:49 írta leszilaci »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #287 Dátum: 2011.01.22 16:57:21 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #288 Dátum: 2011.01.24 14:48:51 »
http://www.autonavigator.hu/gepjarmu_tavirati_iroda/rekord_alacsony_fogyasztas_a_hyundai_sonataval-4055

Ez igen szép teljesítmény, :clap: Gondolom ezért egy kcisit nehezebb is (a 2.4-es motor miatt.), mint egy 3-as Prius, mégis akár 100-zal is tud menni tisztán elektromosan. Vajon a lítium-polimer akksik miatt? Úgy tudom, hogy a Priusokat Ni-MH-val szerelik.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #289 Dátum: 2011.01.24 23:58:20 »
Vezetési tippek a fogyasztás csökkentéséhez
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/vezetesi_tippek_a_fogyasztas_csokkentesehez-4020?hk
Itt írják, hogy érdemes fél, de inkább 2/3 gázzal gyorsítani. Ha én a 2.0-ás Carinával fél gázzal gyorsítok, akkor az elég vehemens (mihez képest).  ::) De szerintem mindenképpen benzinpocsékoló. Szerintetek???
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #290 Dátum: 2011.01.25 00:44:38 »
Annyi biztos, hogy a cél: minél hamarabb felkapcsolni a lehető legmagasabb fokozatba. Valahol értelemszerű, hogy ha az ember "végtelen" hosszú ideig, a gázpedált épp hogy érintve tartózkodik az alacsonyabb fokozatokban, akkor nem csak a forgalmat tartja fel, hanem ezt a célt is elvéti... Hogy aztán melyik autónál milyen mértékű gyorsítással érhető el az optimum, azt ki kell tapasztalni.

Azt én is tudom, tapasztalatból, hogy a 2.0 Carina szerencsére rettentő nyomatékos - már egész kis fordulaton, kis gázzal is jól gyorsítható, nagyon korán fel lehet kapcsolni a következő fokozatba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #291 Dátum: 2011.01.25 18:15:10 »
Annyi biztos, hogy a cél: minél hamarabb felkapcsolni a lehető legmagasabb fokozatba. Valahol értelemszerű, hogy ha az ember "végtelen" hosszú ideig, a gázpedált épp hogy érintve tartózkodik az alacsonyabb fokozatokban, akkor nem csak a forgalmat tartja fel, hanem ezt a célt is elvéti... Hogy aztán melyik autónál milyen mértékű gyorsítással érhető el az optimum, azt ki kell tapasztalni.

Azt én is tudom, tapasztalatból, hogy a 2.0 Carina szerencsére rettentő nyomatékos - már egész kis fordulaton, kis gázzal is jól gyorsítható, nagyon korán fel lehet kapcsolni a következő fokozatba.
Szerintem is viszonylag nyomatékos. Gondolkodtam, hogy egy ideig intenzívebben gyorsítok és így mérek fogyasztást, hátha jó, de lehet, hogy meglepetés érne...  :hmmmm:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #292 Dátum: 2011.01.31 14:03:19 »
A gyárilag megadott fogyasztás-adatokat mi alapján adják meg? Azt hallottam, hogy vannak EU-s előírások, de pontosan mi alapján határozzák meg pl. a városi fogyasztást?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #293 Dátum: 2011.01.31 14:09:27 »
Itt le van írva az alkalmazott teszt ciklus.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #294 Dátum: 2011.01.31 14:12:06 »
Szerintem is viszonylag nyomatékos. Gondolkodtam, hogy egy ideig intenzívebben gyorsítok és így mérek fogyasztást, hátha jó, de lehet, hogy meglepetés érne...  :hmmmm:
Egyszer, múlt ősszel megjártam Békéscsaba-Debrecen-Békéscsaba távot 5,5-es átlaggal, 66km/h átlagsebességgel. Az érdekes az volt, hogy annak ellenére ez lett magasan a legalacsonyabb fogyasztási adatom, hogy pont nem ez volt a célom, azaz, motorféket ugyan használtam, és nem volt túl nagy forgalom, (odafelé kb 2-3 autót, visszafelé 5-6 autót előztem meg), de a kigyorsításoknál toltam neki, jobban, mint, amikor a fogyasztásra koncentrálok. 3.-ban, 4.-ben simán elforgattam 3000 fölé.
Írtam is, hogy mennyire meglepett ez az adat. De valami biztos van abban, amikor azt mondják, hogy kigyorsításkor nyomni kell neki, hogy minél rövidebb idő alatt elérje az ember az utazósebességét, mert akkor fogy a legkevesebb üzemanyag...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #295 Dátum: 2011.01.31 14:20:43 »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #296 Dátum: 2011.01.31 17:55:54 »
Szerintem is viszonylag nyomatékos. Gondolkodtam, hogy egy ideig intenzívebben gyorsítok és így mérek fogyasztást, hátha jó, de lehet, hogy meglepetés érne...  :hmmmm:
Egyszer, múlt ősszel megjártam Békéscsaba-Debrecen-Békéscsaba távot 5,5-es átlaggal, 66km/h átlagsebességgel. Az érdekes az volt, hogy annak ellenére ez lett magasan a legalacsonyabb fogyasztási adatom, hogy pont nem ez volt a célom, azaz, motorféket ugyan használtam, és nem volt túl nagy forgalom, (odafelé kb 2-3 autót, visszafelé 5-6 autót előztem meg), de a kigyorsításoknál toltam neki, jobban, mint, amikor a fogyasztásra koncentrálok. 3.-ban, 4.-ben simán elforgattam 3000 fölé.
Írtam is, hogy mennyire meglepett ez az adat. De valami biztos van abban, amikor azt mondják, hogy kigyorsításkor nyomni kell neki, hogy minél rövidebb idő alatt elérje az ember az utazósebességét, mert akkor fogy a legkevesebb üzemanyag...
Most 7,8-ra jött ki a fogyasztás  :yes: Deee szeretném még levenni. Párszor kipróbáltam az erőteljesebb gázadást, mire felváltok 5.be az elsők közt haladok és fékezhetek a pirsnál.  :no: Talán ha a felsőbb fokozatokban nyomok kövérebbet az jó lehet. Egy tankot megpróbálok így elhasználni. Vélemény ?
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #297 Dátum: 2011.01.31 18:19:56 »
Minél magasabb fokozatban vagy, annál kisebb lesz a keréken a vonóerő, egy gyorsításhoz jobban kell nyomni a pedált. Persze nem mindegy mennyire nyomatékos egy motor, van amelyik alul elég lusta és akkor akkor erősödik meg ha pörgetve van.
Sok múlik azon, hogy mennyire lehet egyenletes tempót menni, fogyi szempontjából az igen jó. Ha meg látod messzebbről hogy piros van, akkor gurulj üresben és a végén legyen motorfék.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #298 Dátum: 2011.01.31 19:00:00 »
Csak, hogy elképedjetek, 13liter átlagfogyasztást számoltam decemberben a Celica-ra :D :D :D Remélem senki nem kapott szívrohamot a hír miatt
Just drive for fun

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #299 Dátum: 2011.01.31 19:01:58 »
Ugye 200km-re értendő? [rohog]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive