Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 600585 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2535 Dátum: 2017.03.20 14:36:19 »
Mindegyik autó a befecskendezés ideje alapján számolja az elfogyasztott üa mennyiségét.. A hatótáv becslésénél a ráhagyás mértéke márkánként eltérő. A Toyota nem azzal számol, hogy utcasarkonként van benzinkút, de inkább gyakrabban kelljen tankolni, minthogy az útszélén kényszerpihenjen az aki elszámította magát.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2536 Dátum: 2017.03.20 15:13:50 »
A személyes meglátásom, hogy a kijelzett értéket az előző periódusból (tankolástól-tankolásig) kalkulál, "bízva" a hasonló felhasználási körülményekben.

Konkrét tapasztalatok:
1. Átlag napi ingázás után teletank, majd 1 napos hosszú kirándulás. Ez alatt szépen csökkent a Range, majd 20-30 km-t jelzett csak, amikor "észbe kapott", hogy sok még a nafta... és 50-60 km alatt ment le 10-ig a számlálásban.
2. Ezt követően (volt egy jó 1/2 literrel kisebb átlag) teletank, majd újra a napi inga. Számol lefelé - hozzávetőleg az előző átlag alapján. Leér 50-re és megint csak "észbe kapott", hogy szint alatt van, hipp-hopp: 0 a range.

Mindez persze sacc, és a fogyasztás-saccolásnál nagyságrenddel használhatóbb.

Másrészt, hagyomány, hogy sárga-led, 0-s range, mutatófekvés mellett is még 8-10 liter a maradék üzemanyag, tehát nem vagy cserben hagyva az autód által.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2537 Dátum: 2017.03.20 15:36:39 »
Az emlitett Wels-i tankolásnál gondoltam, hogy még lehetett vagy 5-6 liter a tankban, de ez volt az elso ilyen tapasztalatom, de most már tudom, hogy jobb a nyugalom miatt idôben tankolni...
Amúgy úgy érzem, de majd összehasonlítom a fogyi adatokat, hogy az Auris 1-1,5 literrel kevesebbet fogyaszt autópályán, mint az 1.8- as COV.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2538 Dátum: 2017.03.21 00:09:49 »
Ezt sose értettem, ha beépítenek egy műszert, akkor arra miért írnak ki direkt rossz értékeket...  :no:

Értem én, hogy hülyebiztos, meg stb, de pont a lényegét veszik el így. Jóformán a t.a. szintjelző helyzetéből egy kis fejszámolással pontosabb értéket kapunk.  :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2539 Dátum: 2017.03.21 08:32:43 »
egyetértek. a mazdámban pontos, illetve konzekvensen mutat három decivel többet (!), mint amennyi lenni szokott. az avensisem 8 decit tévedett átlagban, a prius hatezer km-en kábé 7 decivel mutat kevesebbet a valósnál. egyedül a sárga lámpa a biztos, ha az kigyullad, akkor mindig ugyanannyi nafta van a tankban :D

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2540 Dátum: 2017.03.21 12:02:18 »
Ilyen hosszú útra a corollába tettem egy 5l-es kannát, mert tényleg bosszantó amikor 5 literen múlik - ami egyébként bőven a tankban van csak ugye nem tudni biztosan -, hogy 50-60 Ft-al olcsóbb területre érjünk száraz tankkal, de ha az emberek lerohadnának a semmi közepén, mert még 10-20 km-et mutat a műszer biztos hogy tömegbotrány lenne, hiába mondaná a gyártó hogy az a lehető legpontosabban becsült érték.

Motorral már szívtam meg, hogy számításaim és évek tapasztalata alapján még 2 liter-nek lennie kellene, mert 17es a tank, de mindig csak 14-15 körült fért bele. Csakhogy kint a prérin, egy elkerülőn kellett megdönteni, majd végül teljesen lefektetni az árokpartra hogy 60-al elvigyen 200-mre egy kút közelébe, amiről nem tudtam hogy hol lesz, mindezt asszonnyal túracsomaggal :) A lényeg hogy egyáltalán nem is fért a tankba 17 liter, csak 15,5 körül. Szóval kinek a hibája volt tolnom kellett? Nyilván a gyártóé, mert bruttó litert adtak meg, azt is átlagban :D

Azt csak viccből írtad hogy a sportosra hegyezett COV 1.8-as motor ugyanaz, mint a HSD takarékosra hangolt Atkinson 1.8-asa?
Pont a napokban láttam kifordulni egy ilyen aurist közelről és azt kell mondanom hogy hallható hang nélkül meglepően dinamikusan mozgott. Nem tudom, hogy a sofőrön múlik-e (esetleg a tömegen) de szemre a priusok lomhábbak.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2541 Dátum: 2017.03.21 13:09:45 »
Azért maradjunk annyiban, hogy megoldható lenne a hatótáv pontosabb kijelzése a gyártó részéről.  ;) Nem kell túlbiztosítani, de nem is hagy ott az útszélén.
Legalábbis ha egy Citroënen vagy egy Volvo ez nagyon rég óta jól megcsinálja a modelljeiben, akkor ezt az akadályt illene a Toyotának  megugrania (ennél a két gyártónál voltak tapasztalataim és azok jók voltak)
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.21 13:12:18 írta Nagycitrom »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2542 Dátum: 2017.03.21 19:51:42 »
Én sosem használom a range funkciót, jobban hiszek a benzinórának. És itt is be kell vallanom, hogy jobb érzés a túlbiztosított, a vége előtt 8-10 literrel kigyulladó figyelmeztető jelzéses variáns, mint a Yarisé, amelyiknél kb. 4,5 liter van benne, amikor az utolsó figyelmeztetés jön. Ez biztonsággal (hegyen lakom, ezért ez éppen itt fontos szempont) 50 km-re elég, és szeretem a tankolást úgy időzíteni, hogy jókor jó helyen legyen, ahhoz ez meg kevés mozgástér.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2543 Dátum: 2017.03.21 20:14:43 »
szerintem az lenne a tuti, ha a kocsi annyi fogyasztást mutatna, amennyit a kúton bele lehet tankolni. én ettől lennék boldog.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2544 Dátum: 2017.03.21 20:30:35 »
Én sosem használom a range funkciót, jobban hiszek a benzinórának. És itt is be kell vallanom, hogy jobb érzés a túlbiztosított, a vége előtt 8-10 literrel kigyulladó figyelmeztető jelzéses variáns, mint a Yarisé, amelyiknél kb. 4,5 liter van benne, amikor az utolsó figyelmeztetés jön. Ez biztonsággal (hegyen lakom, ezért ez éppen itt fontos szempont) 50 km-re elég, és szeretem a tankolást úgy időzíteni, hogy jókor jó helyen legyen, ahhoz ez meg kevés mozgástér.
Az enyém még jobban túlbiztosított, mert ha kigyullad a low feul akkor még van benne 13 liter, ami több mint 200km-re elég :devil: És még ezt se szoktam megvárni 800km-nél már kezdek gondolkodni a tankoláson ;)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2545 Dátum: 2017.03.21 22:32:08 »
. egyedül a sárga lámpa a biztos, ha az kigyullad, akkor mindig ugyanannyi nafta van a tankban :D
:eek: érdekes, nekem mindig más mennyiség van, kivéve ha egymás után sürün kell sárga lámpánál megállni...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2546 Dátum: 2017.03.21 22:37:00 »

Azt csak viccből írtad hogy a sportosra hegyezett COV 1.8-as motor ugyanaz, mint a HSD takarékosra hangolt Atkinson 1.8-asa?
Pont a napokban láttam kifordulni egy ilyen aurist közelről és azt kell mondanom hogy hallható hang nélkül meglepően dinamikusan mozgott. Nem tudom, hogy a sofőrön múlik-e (esetleg a tömegen) de szemre a priusok lomhábbak.
Jaja, csak egy fricska, hogy hiaba "ugyanaz" de mégsem.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2547 Dátum: 2017.03.22 00:23:14 »
Az enyém még jobban túlbiztosított, mert ha kigyullad a low feul akkor még van benne 13 liter, ami több mint 200km-re elég :devil: És még ezt se szoktam megvárni 800km-nél már kezdek gondolkodni a tankoláson ;)

Dízelnél még megértem ezt a mértékű "túlbiztosítást", hiszen ha a gázolaj nem tud visszahűlni (túl gyorsan megfordul a rendszerben), akkor a viszkozitáscsökkenés miatt okozhat kopást a nagynyomásúban. Gondolom ezért hagytak rá ennyit.  ::)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2548 Dátum: 2017.03.24 10:41:51 »
Tegnap "elcsábultam" a Lukoil márciusi akciójától (csütörtökönként -10Ft/liter)... 340,9/liter áron mértek.

Kicsit viszont sokaltam a mennyiséget. A BC (tudom ratyi) és a mutató mozgása alapján 2-3 dl-vel jobb átlagra saccoltam volna.

Mindenhol van tűrés, az 1 liter mennyi lehet? 9,8 dl - 10,2 dl, ami +-2%. Az is maximum 1 liter, 50-nél, tehát csak 49. A távval osztva 0,16 literrel módosítja az átlagot. Olcsóbb-hígabb? Nem is agyalok. Legközelebb elgurulok a szokott kútfejig.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2549 Dátum: 2017.03.24 16:54:43 »
Üdv!
Itt mindig Lukoilnál tankolok, lehetőség szerint azonos kútfejnél. Eddig nem vettem észre gyanús dolgot. A másiknál egyszer igen, de ennél nem. Jövő csütörtökig remélem kitart a benzin :)

TtkRN2