Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 600501 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2520 Dátum: 2017.03.13 09:24:44 »
Nos, az, hogy valaki kiköltözik, az az ő döntése, esetleg a család közös döntése. Sok ok lehet mögötte, ami nem tartozik senki másra. Kettő, aki eleve ott született és ott él, de az ügyeit intézni már ott nem tudja, az be fog járni a városba. Persze lehet tömegközlekedni én is használtam. Évekig megfelelő is volt, de változott az életem.
És három: az jobb lenne, ha MINDENKI városban élne? Attól kisebb lenne a forgalom?
De tényleg, ahogy fentebb írták, ebbe az utcába nem kell bemenni, te nem tudhatod, hogy kinek miért fontos, hogy agglomerációba költözzön ki, így nem is ítélheted meg. Véleményed lehet róla, de az csak rád nézve mérvadó.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2521 Dátum: 2017.03.13 09:43:34 »
nem arról beszélünk, hogy ki hol lakjon, ezt mindenkinek saját dolga eldönteni a rendelkezésére álló lehetőségek szerint. ehhez semmi közöm.
arról beszélünk, hogy sokan csalnak, mert ugye kell a nagy ház meg a kert, de pénze az nincs rá a városban, de azért a gyereket behordom a belvárosba a "körzetes" iskolába egy kamu lakcím alapján...és nekem ez, ami nem tetszik...


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2522 Dátum: 2017.03.13 14:38:34 »
Azért nincs ebbe értelme belemenni, mert agglomerációban nem biztosított ugyanaz a sűrűségű infrastruktúra mint a városban. És nem területi sűrűségről beszélek, hanem lakosban mért sűrűségről, vagy fizetett adóhoz arányos sűrűségről. Ovi, suli, eü ellátás főleg.  Ezen az adónk elosztását végző szervek tudnak változtatni és akkor nem fog senki trükközni. A trükközés egyébként a 90-es években is ment, de akkor még a budapesti külső kerületekből íratták át a gyerekek lakcímét a belvárosi nagyszülőkhöz. Pedig a külső kerületek már akkoriban is a jobban szituáltak középáras házaitól hemzsegtek. Ha az emberek trükköznek, annak általában egy ki nem elégített igény az oka. Középiskola miatt el fog járni a gyerek máshova, de minden másra ráférne a lokális fejlesztés. A meglévők felfejlesztése is és újak felhúzása is.

"kell a nagy ház meg a kert, de pénze az nincs rá a városban"
Számtalan hely van BP körül, ahol az azonos állapotú ingatlan ugyanannyi, vagy drágább, mint egy kertvárosban. Biatorbágy, Zsámbék, Budajenő, Páty, Telki, Magdolna-völgy, Mediterrán-völgy, Királyvölgy megfelelő szegleteiben igencsak megkérik az ingatlan árát. Ezeken a helyeken inkább azt mondanám, hogy akinek nincs rá pénze, az Budapesten ragad. Az agglomerációnak vannak hátrányai, de van nagyon sok nagysúlyú előnye. Tiszta levegő, csendesebb környezett, több zöld.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2523 Dátum: 2017.03.13 15:17:10 »
most már befejezem, de azért ez tényleg rémisztő.
miért hívod trükközésnek azt, ami egyszerűen csalás, és ami még rosszabb, kib***s a ténylegesen helyben lakók gyerekeivel, akik néha nem férnek be a saját körzetes helyükre az ilyenek miatt?
ezen az alapon az adófizetés is csak egy trükközési kérdés: nincs kedvem betartani a szabályt, mert az nekem nem jó, hát akkor kevesebbet fizetek. az a hatóság hibája, hogy túl sokat kér, alkalmazkodjon az igényeimhez.
sőt embert ölni sem bűnös dolog igazából, csak a gyilkosok "trükköznek" és majd ha a szervek változtatnak a mostani hibás szabályokon akkor minden rendben lesz. 


:cry: :cry: :cry:


« Utoljára szerkesztve: 2017.03.13 15:23:29 írta csufár »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2524 Dátum: 2017.03.13 17:11:06 »
Bocsánat, én kezdtem félrevinni a témát, de én éppen a fordítottjáról beszéltem: azokról, akik eleve az agglomerációban laknak, de hogy ne érje a gyereküket hátrányosan a versenyhelyzet, naponta behordják a nagyvárosba oviba/iskolába. Hogy mekkora dugót okoz a gyerek logisztika, azt könnyen le lehet mérni iskolai szüneti munkanapon. Pl. most csüt-pént elég sok helyen szünet. Ezek a napok igen jótékony hatással vannak a mindenkori átlagfogyasztásra...
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2525 Dátum: 2017.03.17 13:25:52 »
Megint változtak a körülmények, az útvonal maradt, de már alig kell csúcsidőben menni.

Most 3.67-et számoltam, pedig próbáltam púposra tölteni :) Ezen adat alapján csak 0,2 liter van a sok csúcsidő és a kevés között.

Más kérdés hogy reggel a munkába igyekvők, délután pedig a munkát mielőbb befejezni kívánók és az órát nem figyelő túlmotorizált dzsippes anyukák miatt a forgalom tempója sokszor kissé vad, így néha kell akár 60ról is féktávokat venni nem lehet nyugiban kigurulni, mert ezek felrobbannak mögöttem, akár meg is koccolnak és az én autóm sajnos törik mint a ropi. Azért vannak határok, amiket az ő kedvükért sem fogok áthágni, de alapvetően nem akarom sem valósan feltartani, sem a feltartottság érzését kelteni bennük (ilyenkor nem szenvednek el valós hátrányt). Ugye mindkét kategóriának ingyen van a nafta, a szerviz, meg annyira nem foglalkoznak a szennyezéssel vagy a balesetveszéllyel sem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2526 Dátum: 2017.03.19 12:36:20 »
Adalék ahhoz, hogy mennyire semmit se mond a "városi fogyasztás" meghatározás. Ugyanaz az autó, ugyanaz a sofőr. A múltkoriban, még a téli időben lemértem a Yarisszal a reggeli ovi-iskola kört. Viszonyításképpen a COV 13-ból csinálja meg ugyanezt, amit ezzel kb. 10 literes átlagfogyival abszolváltam. Ma 10 fokban, szeles időben - tehát még mindig nem ideális viszonyok közt - keresztülmentem a városon, (és tényleg a városon, nem az Örsről Maglódra...) oda-vissza, 5,1-es átlaggal.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2527 Dátum: 2017.03.19 14:57:57 »
na ilyet se tud minden autó. brüsszel, munkaidő. meleg motorral indultam (ugyanez egy órával korábban 4.4 volt, de mire majdnem beértem, kedves nejem értesített, hogy otthon hagytam a számítógépemet, úgyhogy aznap kétszer mentem be dolgozni), kábé 10 km-es táv.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2528 Dátum: 2017.03.19 19:47:28 »
A dugót többek között az okozza, hogy az agglomerációból sokan járnak be dolgozni, hoznak gyereket iskolába, óvodába, jönnek bevásárolni, stb. Ez ellen nem lehet tenni semmit. Egy olyan családban ahol két kisgyereket (vagy többet) kell reggelente eljuttatni suliba, oviba úgy, hogy a szülő is értelmes időben beérjen a munkahelyére, nem alternatíva a tömegközlekedés.
A levegőben lévő szálló por nem csak az autóktól van. Nem a kipufogogáz a legnagyobb ludas, hanem pl. a felvert por. A szélnek meg nem nagyon lehet megtiltani, hogy az utakra rakja le a port. Ugye...?
Már megint csak a BBC-re hivatkozom 😉, az egyik adásukban (Trust me I am a doctor) csinaltak egy kisérletet, amiben a jellegzetes angol csaladi ház elé, a járda és a ház közé, fákat ültettek, a lakásban meg mérômûszereket. Már a viszonylag csenevész nyirfáknak is jól mérhetô kedvezô hatása volt a kontrollhoz képest a porszennyezésnél.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2529 Dátum: 2017.03.19 20:01:41 »
Most értem vissza egy 3600 km-es fordulóról, ebben két érdekes fogyasztási szélsôérték van. Az egyik egy Veszprém Balatonfûzfô 15 km, 2,6 l/100km-es fogyasztás, kényelmesen gurulva. A másik Wels-Nürnberg 313 km erôs szembeszél 7,60 l/100 km fogyasztással. Majd késôbb megkeresem a COV-os adataimat és összehasonlítom, hiszen mindkét autóban "ugyan az" az 1,8-as motor van. 😉

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2530 Dátum: 2017.03.19 20:37:54 »
Most értem vissza egy 3600 km-es fordulóról, ebben két érdekes fogyasztási szélsôérték van. Az egyik egy Veszprém Balatonfûzfô 15 km, 2,6 l/100km-es fogyasztás, kényelmesen gurulva. A másik Wels-Nürnberg 313 km erôs szembeszél 7,60 l/100 km fogyasztással. Majd késôbb megkeresem a COV-os adataimat és összehasonlítom, hiszen mindkét autóban "ugyan az" az 1,8-as motor van. 😉


és hol van a többi összetevője a bt-nek??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2531 Dátum: 2017.03.19 20:42:35 »
 :eek: alighanem nem értem a kérdést, bocs :wacko:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2532 Dátum: 2017.03.19 20:56:21 »
Viszont, szeretném tudni, hogy honnan a fenébôl számolja a fedcomp a még megtehetô km-eket az Auris hibridnél? Ugyanis, tegnap igencsak tolni kellett széllel szemben de ugy számoltam, hogy a Bpi tankolas, Veszprémi fordulókkal együtt is elég lesz a hiresen olcso Wels-Nord-nál levô BP kútig. Viszont Linz elôtt gyanúsan gyorsan el kezdett fogyni a megtehetô km, és kb 50-60 km-es ertéknél el is tûnt, nem irt ki semmit. Gyorsan megálltam és töltöttem bele 10 litert, (5 öt kellett volna, de féltem, ha nincs nyitva a kút akkor bajság lesz). Így Welsben, kb 20 km-el késôbb, még 30,0 liter ment bele.
Ma is az utolso, 150 km - t is ugy tettem meg, hogy rátankoltam 5 litert és "pianoban"  nyomtam, mert nem akartam a drága nemet benzint venni, így a végén 37 liter ment bele.
De jellemzôen, mindkét esetben a hátralevô km-ek gyorsabban párologtak el mint a megtett km gyarapodás 😭
Ugy néz ki, hogy az utolsó negyedben már jobb minél hamarabb tankolni. De azért számolhatna rendesebben is!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2533 Dátum: 2017.03.20 04:00:48 »
:eek: alighanem nem értem a kérdést, bocs :wacko:
:eek:
A felsorolásodból hiányzik néhány 1000 km !? :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2534 Dátum: 2017.03.20 14:18:54 »
Viszont, szeretném tudni, hogy honnan a fenébôl számolja a fedcomp a még megtehetô km-eket az Auris hibridnél?
Ez a teljesen jogos kérdés szinte bármelyik Toyota-típusnál feltehető...
music