Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 625307 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1920 Dátum: 2015.02.03 08:54:30 »
én csak arra alapozom hogy azzal a keskeny gumival jó volt téli körülmények között a swift úttartása de hegyre is mentem vele hóban tehát meredeken is szépen elment. Eddigi autókhoz viszonyítva nagyon jól viselkedik, és például mikor előttem szüttyögnek havas úton, de előzéshez a másik sávba átmenni elég veszélyes a hó-csapa miatt, az a manőver swifttel sokkal stabilabban végrehajtható volt, mint bármely más autóval, amin nincs ilyen keskeny gumi. Ez nem tudományos tény számokkal, csak saját tapasztalat, érzéssel. Csak jó téligumi kell rá.

Mikor még nem volt régi swiftem és erős téli körülmények között apám autóját vezetve hóban elhúzott mellettem egy régi swift, láthatóan stabilan ment, szinte hihetetlennek tűnt, milyen jól fogja az utat, mondtam magamba egész bátor, egy barátom aki velem volt ő meg mondta, hogy ezek ilyenek, k.rva jók hóban. Aztán hogy nekem is lett olyan autóm az emlékek megmaradtak bennem és megértettem, hogy korábban az a régi swift miért tudott olyan jól menni hóban. Mert egyszerűen az az utak királya akkor. De ha ez olyan hihetetlen, akkor meg kell nézni a rally világbajnokságot a svéd rallyn milyen keskeny gumival mennek, aztán talán annak tükrében hihető, hogy miért istenítem téli körülmények között a régi swiftet.
                                                                                                                                                   

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1921 Dátum: 2015.02.03 09:01:21 »
A svéd Rallyn szöges gumin mennek, nem baj?  :szemez:

Nekem is volt összesen 3db céges Swiftem. A legfosabb úttartású és stabilitású autók, amit valaha vezettem. Kész életveszély a 155-ös gumikon, 850kg tömeggel megtankolva, sofőrrel. Nincs a futóműben biztonsági tartalék, balesetveszélyesek a terhelés váltási reakciói. Puha rugók, kemény csillapítás...kanyarban vészesen dől a kasztni (=fel akar borulni). Ez Swifttel kb 100.000km saját tapasztalat. Egyedüli pozitívum abban az autóban az, hogy az 1,3 16V motorral szinte túlmotorizált (és, persze, bírja a strapát), de ilyen tömeggel ez nem csoda. Se futómű, se fék, se merevség, a kormány indirekt. Maradjunk annyiban, hogy ilyen autót kizárólag városban szabadna egészséges helyzetben használni. Minden más helyzetben túúúúl sok kompromisszum.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1922 Dátum: 2015.02.03 10:17:46 »
Szöges gumi a jég miatt van, nem a hó miatt és alapvetően virsli gumikon futnak az autók, mert hóban illetve szögekkel kombinálva jégen az a jó. Megint elbeszélsz mellettem.

Semmi baj nem volt nekem a fékemmel. Régi swiftek között is van különbség. A barátomékén tényleg taposni kellett de nekem teljesen jól vette a lapot, semmivel sem éreztem gyengébbnek, mint a corolláét...a hatás és a pedál erő is kb azonos volt... A futómű meg olyan amilyen. Megint eltekintettél attól amit írtam, én a téli havas útról beszéltem, márpedig meg vagyok róla győződve hogy régi swifttel szivesebben nekiindulok olyan alkalommal is az útnak mikor mondják hogy senki ne induljon el, mert havazik mert blabla.. Tavalyelőtt volt ilyen is és semmi problémám nem volt.

Ez a diszkrimináció meg nem jogos részedről. Mindenki azt vezet amihez kedve van illetve amit tud és mehet a forgalomban. Nincs a swift forgalmijában, hogy csak városban mehet, ennek okán vicces, hogy te csak erre korlátoznád. Ennyi erővel egy csomó másik autót is ki lehetne tiltani a vidékről, pl. daewoo matiz, fiat panda, kia picanto, skoda citigo, vw up!...  és még sorolhatnám. 

Inkább el kéne jutni olyan tudatosságig az embereknek hogyha nincs szükségük nagy autóra, akkor ne vegyenek nagy autót. Elég rossz nézni hogy legtöbbször másfél-két tonnás autókat látni egy darab sofőrrel, vezetési tudás nélkül, 0 utassal.

A swiftem 100-nál csak 2500-at pörgött, tehát pont hogy országúton volt a legkirályabb, meg pályán biztos, de sajnos ott sosem mentem vele. Viszont 100-nál biztosan nem fogyasztott többet nekem az 1,3 16V.  Ami egy baromi jó érték. Főleg a dinamizmusát tekintve. Már-már dízeles fogyasztási kategória.  De városba is jó volt a hosszú váltó, elég volt 2-ig, vagy max 3-ig felkapcsolni, és mindegyikből ugrott is az autó, ha gázra léptem :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.03 10:26:48 írta G86 »
                                                                                                                                                   

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1923 Dátum: 2015.02.03 17:18:05 »


Semmi baj nem volt nekem a fékemmel. Régi swiftek között is van különbség. A barátomékén tényleg taposni kellett de nekem teljesen jól vette a lapot, semmivel sem éreztem gyengébbnek, mint a corolláét...a hatás és a pedál erő is kb azonos volt...

Szüleimnek volt 95-ös régi swiftje. 1.6 16V változat (még ma is megvan, az lett a hétvégi házba mindenféle szir-sz*art szállító kocsi). Abban az időben ez a kocsi érthető okokból iszonyú jól gyorsult, nagyon sok autót meg tudtál vele fogni. A fékek azonban rendkívül gyengék voltak, a motor ereje és a fékek teljesítménye között nem igazán volt meg a megfelelő egyensúly :)

Rendszeres volt az ilyen beszélgetés:

"Fiam, vigyázz a swifttel, mert ebben nem úgy fog a fék mint a Corollában."  - És ez nagyon így is volt, az első kereszteződésben én rendszerint féltem hogy nem bírok vele megállni...


psycho

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1924 Dátum: 2015.02.03 17:40:56 »
Azért azt nézzük már meg, hogy mekkorát fejlődött a téli gumik felépítése az utóbbi 1-2 évtizedben. A régi tévhit, hogy a keskeny és alacsonyabb nyomású gumi a jó télre, mára átment veszélyesbe. A téli guminál sokkal fontosabb a megfelelő guminyomás megtartása, a kismillió lamella a futófelületen csak akkor öntisztuló. Másrészt ezekből, ha minél több van, annál jobb, mára ezért előnyösebb egy az autó karakterisztikájához passzoló szélesnek tűnő gyári méretű téli gumi. Nem utolsó szempontként a kb. 150 napos téli szezonból max. 2 hetet autózunk friss, vagy letaposott havon, a többi latyakos, vizes, száraz aszfalt. Egy keskeny, mély barázdás gumi tapadása ilyen körülmények között lényegesen gyengébb.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1925 Dátum: 2015.02.06 15:50:24 »
Franko.. Esik ugye a hó... Szokásos bevásárlás a városba (tőlünk 4-5 km), össz megtett kilométer kb 12, a fed comp szerint kerek 10,0 liter átlagfogyasztás erre a 12 km-es etapra. Pedig finom voltam! :) 5.be felkapcsoltam és ha valaki 30-40-el totyorgott előttem és előzni nincs lehetőség, de úgy is 4-be mentem.
Hát igen, hideg van, ez egy benzines, meg előtte kb 5 percet járt a motor., mig az autot kiszabadiottam.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.06 15:51:59 írta G86 »
                                                                                                                                                   

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1926 Dátum: 2015.02.06 17:19:32 »
nincs nyomaték a vvti-ben alul azért zabál.. ::)
(fogalmam sincs mit írtam.. [rohog]  )

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1927 Dátum: 2015.02.07 14:36:53 »
Bár itt a fogyasztásról kellene szó legyen, de visszakanyarodva a régi swifthez, hogy jóban milyen jó volt. Tegnap ugye esett nálunk rendesen a hó. Itt a ház elől is alig tudtam elindulni, kicsit kellett vele tolatgatni meg lendületet venni és úgy kijárni. Bár nem objektív összehasonlítás, de a régi swittel amin 4 évszakos gumik voltak, szerintem kapásból kijöttem volna- ez az érzésem. Ugyanez igaz a bevásárló központok takarítatlan parkolójával. Rettegtem tegnap este, hogy hol akadok el, de olyan egyszerű szituációknál is, ahol érzésem szerint a swift elment volna könnyedén. Pedig csak 4 évszakos gumi volt rajta, a toyotán meg tavalyelőtt vásárolt, azévben is gyártott, tehát fiatal Kumho Kw23 I'Zen téligumi. Nem gondolnám, hogy annyira rossz ez a téli, inkább az autó adottságai és a méret nincs olyan előnyös, mint a suzukinak a 155/70-es 13-as kerekei.

frissítés: csak rákerestem most jó fotelfizikushoz híven erre a kumho gumira, tesztben 2009-ben megbukott havas úton. Úgyhogy talán nem akkora véletlen, hogy én is gyengének érzem hóban.
de akkor is érdekes, hogy - igaz egy másik autón, másik méretben - a 4 évszakos gumi klasszisokkal jobban teljesített. nekem legalábbis ez a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.07 14:50:38 írta G86 »
                                                                                                                                                   

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1928 Dátum: 2015.02.07 15:33:23 »
Ez kb. olyan, mint a klasszikus beugratós kérdés:
ha 1 tyúk 1 nap alatt 1 tojást tojik, akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1929 Dátum: 2015.02.07 16:55:51 »
Bár itt a fogyasztásról kellene szó legyen, de visszakanyarodva a régi swifthez, hogy jóban milyen jó volt. Tegnap ugye esett nálunk rendesen a hó. Itt a ház elől is alig tudtam elindulni, kicsit kellett vele tolatgatni meg lendületet venni és úgy kijárni. Bár nem objektív összehasonlítás, de a régi swittel amin 4 évszakos gumik voltak, szerintem kapásból kijöttem volna- ez az érzésem. Ugyanez igaz a bevásárló központok takarítatlan parkolójával. Rettegtem tegnap este, hogy hol akadok el, de olyan egyszerű szituációknál is, ahol érzésem szerint a swift elment volna könnyedén. Pedig csak 4 évszakos gumi volt rajta, a toyotán meg tavalyelőtt vásárolt, azévben is gyártott, tehát fiatal Kumho Kw23 I'Zen téligumi. Nem gondolnám, hogy annyira rossz ez a téli, inkább az autó adottságai és a méret nincs olyan előnyös, mint a suzukinak a 155/70-es 13-as kerekei.

frissítés: csak rákerestem most jó fotelfizikushoz híven erre a kumho gumira, tesztben 2009-ben megbukott havas úton. Úgyhogy talán nem akkora véletlen, hogy én is gyengének érzem hóban.
de akkor is érdekes, hogy - igaz egy másik autón, másik méretben - a 4 évszakos gumi klasszisokkal jobban teljesített. nekem legalábbis ez a véleményem.
Szerintem vegyél egy Swiftet. Akkor biztos boldog lennél. A Rolla úgy látszik, nem hozza számodra a színvonalat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1930 Dátum: 2015.02.07 16:58:53 »
Ez kb. olyan, mint a klasszikus beugratós kérdés:
ha 1 tyúk 1 nap alatt 1 tojást tojik, akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?
Különben a mai havak sokkal csúszósabbak, mert ugye minden hópihe másmilyen :sorcerer:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1931 Dátum: 2015.02.07 20:17:43 »

Különben a mai havak sokkal csúszósabbak, mert ugye minden hópihe másmilyen :sorcerer:
Meg az a rengeteg kemikália, ami mostanában benne van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1932 Dátum: 2015.03.28 22:43:58 »
egy jó kis adalék a dízel-benzines fogyasztási arányokhoz. nincs is két liter az átlagfogyasztások különbsége a legtöbb teljesítménykategóriában. akit zavar a germán, átállíthatja angolra.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1933 Dátum: 2015.03.28 23:00:02 »
egy jó kis adalék a dízel-benzines fogyasztási arányokhoz. nincs is két liter az átlagfogyasztások különbsége a legtöbb teljesítménykategóriában. akit zavar a germán, átállíthatja angolra.
Ne mondjál hülyeségeket, 2X annyit fogyaszt a benzines, fogadd már el!  :lol: ;)
Mindjárt jönnek az olajosok és megkapjuk a magunkét!  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1934 Dátum: 2015.03.29 07:25:12 »
én hiszek a hitvitákban  :lol:

csak ez nem az...persze sok ember van, akinek a tények nem homályosítják el az éleslátását  [rohog]