Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 598709 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #180 Dátum: 2010.11.20 17:53:04 »
Hát elég egyértelmű az ábra: ezzel az autóval nem igazán érdemes nagyon spórolósan menni. A 80-as átlagtempó és a leírt vezetési stílus mellett kijött 4.8-as átlag viszont nagyon is derék  :yes: ... Már csak emiatt sem nevezném  :censored: - nak ezt az autót... De mindegy.
pözsóval kb ugyanezt az eredmény lehet hozni. sőt ...
és ha "olyan kedvem van" :szemez: sokkal jobbat is, amihez csak a sebességet kell visszavenni.

egyébként egy élmény volt utána visszaülni a yarisba :D
péntek délután 4kor indultam be pestre a nagyvárad térhez. hősök teréig 3.0, majd a célig 3.4-re felment. és a fejem sem fájdult meg a kerregéstől.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #181 Dátum: 2010.11.22 16:02:00 »
csak okulásképpen írom,h tegnap visszanyalt a fagyi ::)

éjjel, éjfél előtt 10perccel a király utca-körút kereszteződésénél a piros lámpához begurultam lekapcsolt motorral, majd nem indult az autóm.
lemerült az akkumulátor :szemez:

buta voltam,m ment a világítás, a rádió, és a ventillátor is.
ez már sok volt a gyári, 7 éves(lassan 8) akkumulátornak.

ja, h kicsit jobb rálátás legyen, az útvonal a következő volt:
m3 bevezetőnél a bvsc uszodát elhagyva a hősök tere felé vettem az irányt.
ha a hermina úti kereszteződés magasságában óra szerinti 55-60km/h-ig felgyorsítok, majd leállítom a motort, akkor a térig elgurulok, majd beröff, és ha jól adja ki a lámpa, akkor a dózsa györgy úton még egyszer ráindítani,  50-ig felgyorsulni, leállítani és kigurulni a városligeti fasorig, arra rákanyarodni, ott beröff, felgyorsulni 50-ig, lövöldetérig kigurul, majd megint beröff és 50-ig gyorsulás (ha a lámpa jól adja ki) és a körúton is átgurul leállított motorral.
na...a körútnál nem adta ki :D fékezni kellett, sőt meg is kellett állni.

élmény volt egyedül betolni az autót  :sorcerer:
4. próbálkozásra sikerült is.
a lényeg,h legalább 9km/h-ig fel kell gyorsulni, majd bepattanni és legalább 7km/h-nál kettesbe berúgni :)

a 4 próbálkozást úgy kell érteni,h tolod, bepattansz, nem sikerül...visszatol!!!! és újból. :) jó sport  :flowers:
még szerencse,h a király utca aránylag sík, és van buszsáv :lol:
a kfc melletti éjszakai bárból érdekes emberek nézegettek...inkább nem kértem meg őket,h segítsenek :D de kb 7-8 taxi is elviharzott mellettem...sőt a rendőrautó is csak kicsit lassított, de nem állt meg...pedig segíthettek volna betolni [rohog]


TZoli

  • Vendég
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #182 Dátum: 2010.11.22 16:26:26 »
Majd ha egyszer valaki lelép eléd az útra, vagy biciklis kacsázik körülötted, és mivel leállítod a motort nincs fékrásegítés, megkoccolod,megsérül, akkor fog igazán visszanyalni a fagyi.
Szerintem ez felelőtlenség amit csinálsz...hangsúlyozom szerintem

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #183 Dátum: 2010.11.22 17:37:20 »
 [rohog] [rohog] [rohog]
akár egymás után 3szor!!! tudom állóra fékezni a kerekeket leállított motornál

az a baj,h nem tudod,h miről beszélsz :flowers:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #184 Dátum: 2010.11.22 18:26:10 »
erről a motorleállítós módszerről nem tudtam. bammeg ez tényleg beteges.  :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TZoli

  • Vendég
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #185 Dátum: 2010.11.22 18:26:49 »
Csak nem mindegy milyen erővel...közben megemlítettem itt hirtelen a körömben ezt a gurulgatást a városban és a legfinomabb reakció a "nemnormális" volt. :flowers:


leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #186 Dátum: 2010.11.22 19:09:40 »
Csak nem mindegy milyen erővel...közben megemlítettem itt hirtelen a körömben ezt a gurulgatást a városban és a legfinomabb reakció a "nemnormális" volt. :flowers:
- az első kettőnél ugyanolyan erővel :)
- semmi gond, már hozzá vagyok szokva az ilyen fajta "előítélethez". :flowers: van akinek fel sem tűnik,h leállítgatom, pedig mellettem ül az autóban.

DE

nem azt mondom,h vezessen így bárki, és bármit. nem buzdítok senkit rá-
pl. a turbódízeleket nem szoktam én sem leállítani. pláne, ha 1,5t körüli a súlya és vastag kerék van rajta.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #187 Dátum: 2010.11.22 19:11:19 »
és mire jo ez a leállitgatás?
nem eszik anyit?

Te betegebb vagy K.Andrisnál is :lol:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #188 Dátum: 2010.11.23 08:33:31 »
és mire jo ez a leállitgatás?
nem eszik anyit?

Te betegebb vagy K.Andrisnál is :lol:
csak azért jó a leállítgatás,h időnként mélykisülést adjak az akkumulátornak   [rohog] :D

Andris jó úton halad :) kár,h kicsit későn sikerült rá hatással lenni (versenyezhettünk volna nagyobbakat csak úgy, tét nélkül) ;) de legalább fogékony a "nemnormálishülyeségre" :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #189 Dátum: 2010.11.23 09:46:29 »
lemerült az akkumulátor :szemez:

élmény volt egyedül betolni az autót  :sorcerer:
Nem merült az le... Mármint nem teljesen; csak indításkor már leesett volna a feszültség egy határérték alá, és ilyenkor a rendszer letiltja az indítást, hogy védje az ECU-t. Pont így jártam a minap; egy parkolóban taliztunk barátokkal, és kb. két órán át hallgattuk a zenét - utána indítózáskor sutty, se kép se hang, minden letilt. Pedig se a műszerek fényerején, se máson nem látszott, hogy annyira lemerült volna az akksi. És a következő alkalommal, kb. 5 km menet után, indított is virgoncan.

Egyedül amúgy tényleg élmény lehetett betolni  :sorcerer: ... Mi hárman toltuk, vmi 12 kmh-ra gyorsítottuk fel a kocsit, de még így is elég nehézkesen indult be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #190 Dátum: 2010.11.23 10:15:52 »
Ami a féket illeti: úgy kb. három nagyobb fékezés tényleg abszolválható még, motorleállítás után.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #191 Dátum: 2010.11.23 10:32:56 »
Amíg engem nem akadályoz leszilaci a haladásban, addig nincs bajom azzal, amit csinál. Nem könnyű, az biztos ilyen jó fogyiadatokat elérni, de azért én a magam részéről inkább az x km-t legrövidebb idő alatt, legnagyobb átlagsebességgel/legalacsonyabb átlagfogyasztással megtenni tudás pártján vagyok. Ez sokkal kevésbé terheli meg a környezetem idegrendszerét - és nem mellesleg a sajátomat is-.  :flowers: :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #192 Dátum: 2010.11.23 11:44:33 »
Én azon csodálkozom inkább, hogy leszi hogy képes ilyen tempót diktálni, miközben technot, hard technot hallgat? :?: :D Az ilyentől inkább gyorshajtani szoktam. :devil:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #193 Dátum: 2010.11.23 12:23:46 »
Én azon csodálkozom inkább, hogy leszi hogy képes ilyen tempót diktálni, miközben technot, hard technot hallgat? :?: :D Az ilyentől inkább gyorshajtani szoktam. :devil:
Aztaaa! :eek: Akkor nem blöffölt anno, amikor a "zenék, amiket szeretünk" topicba belinkelt egy Rush videót?! Besz*rok!!!!!  :lol: Mekkora arc?! :D :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #194 Dátum: 2010.11.23 16:57:06 »
Csak hogy feldobjak egy másik témát:
Mikor fogyaszt jobban az autó, ha stabilan egy gázpedálállással megy (beszéljünk sík útról az egyszerűség kedvéért) mondjuk 90-el, vagy úgy hogy inkább lökésszerűek a gázadások és hagyjuk gurulni? Nekem mondták már, hogy nem igazán takarékosan vezetek, mert nem igazán egyenletesen nyomom neki (ami valószínűleg tényleg így is van). Máskor próbáltam egyenletesen nyomni, de az előbb-utóbb gyorsulást eredményez, vagy nem elég jó a mozgáskoordinációm  :D .

Egy másik kérdés:
Én elég sokat váltok. Én így tanultam, hogy egy jó vezető nem nézi, hogy csak 10 méter miatt kell felváltania, ha akkor is felvált (én ezt tanultam meg, és így is csinálom). Mi a jobb, mondjuk 2-ben menni, esetleg jobban kihúzatni, vagy felrakni 3-ba, majd vissza 2-be?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...