Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 623483 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1725 Dátum: 2014.08.23 17:48:30 »
BRÉKING:

fogyasztási rekordot döntöttem a hármaskával. a hetet surányban töltöttük. kifele menet békásmegyeren tankoltam. csavarogtunk mindenfelé, jártunk visegrádon, esztergomban, vácott, végig 50-80 közötti tempóval, végig négy személlyel. klíma nemigen ment.
ma 373 km után hazafelé ugyanannál a kútnál tankoltam megint. pontosan 20 (HÚSZ) liter benzint.

augusztusban 1720 km-t autóztunk, 6.5-es átlagfogyasztással.
jó dolog vidéken autókázni :clap:

sajnos mostantól megint jönnek a gyilkos budapesti hétköznapok ...
Ez ugyebár a 3-as  :yes: Ez a 6,5 még nekem is szimpi :yes:
Az elötte lévő bejegyzés pedig a diesel 2-es? :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1726 Dátum: 2014.08.23 18:01:00 »
Ez ugyebár a 3-as  :yes: Ez a 6,5 még nekem is szimpi :yes:
Az elötte lévő bejegyzés pedig a diesel 2-es? :hmmmm:

Szerintem az a kölcsön Megane, egyöt dci-vel.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1727 Dátum: 2014.08.23 18:02:49 »
Szerintem az a kölcsön Megane, egyöt dci-vel.  ;)
Köszi :szemez:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1728 Dátum: 2014.08.24 10:15:52 »
Szerintem az a kölcsön Megane, egyöt dci-vel.  ;)
ja.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1729 Dátum: 2014.09.25 22:48:45 »
Na, most megtudtam, mit jelent a rövid utas fogyasztás. Reggel lenullázódott a bc átlagfogyija, mert ferdén álltam meg. Elvittem a gyerekeket suliba, oviba - csupa meredek, jobbkezes utca, parkolás, megfordulás szúk utcában, mindezt csípős időben hideg motorral. Átlagfogyi: 14 liter. Ma szerencsésebb voltam a forgalommal, és így ma kijöttem 12-ből...
És hogy miért kocsival? BKV-val ugyanez a bekíséréssel együtt félórás kör egy óra lenne, a gyaloglás nem jön szóba, mert 3 km-t kéne, amiből a fele hegynek föl komoly emelkedő.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.25 22:51:50 írta music »
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1730 Dátum: 2014.09.26 07:14:50 »
velkomtodöklab  :flowers:

nekem az avensissel volt 22 is hasonló körülmények közt  :D

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1731 Dátum: 2014.09.28 19:44:46 »
Nesze neked könnyűfutású olaj a motorba is, váltóba is, mégis meg lehet nézni a spritmonitoromat (katt a fogyasztás ikonra), soha ilyen magasat a corollával még nem számoltam, pedig nem tapostam ki a lelkét, csak nyomtam neki ahogy szoktam, nem hypermiler módjára, csak a nagy fékezéseket kerülve, mivel azok emésztik fel a sok energiát. Sőt, még spuri is van a tankban, úgy látszik az se segített. Hát mi van ezzel az autóval? :) Dolgozni jártam vele rövidebb távokat 5-6 km, de akkor sem kéne ilyen soknak lennie, mert ez a 438 km-ből kb 60-at jelentett, a többi rövidtáv az laza város, már bemelegedett motorral. Tanácstalanul állok ennek elébe, hogy most akkor valóban könnyűfutású lettem-e, vagy egyáltalán mijazisten történt?!?!  :surrender:
                                                                                                                                                   

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1732 Dátum: 2014.09.29 08:38:52 »
Nesze neked könnyűfutású olaj a motorba is, váltóba is, mégis meg lehet nézni a spritmonitoromat (katt a fogyasztás ikonra), soha ilyen magasat a corollával még nem számoltam, pedig nem tapostam ki a lelkét, csak nyomtam neki ahogy szoktam, nem hypermiler módjára, csak a nagy fékezéseket kerülve, mivel azok emésztik fel a sok energiát. Sőt, még spuri is van a tankban, úgy látszik az se segített. Hát mi van ezzel az autóval? :) Dolgozni jártam vele rövidebb távokat 5-6 km, de akkor sem kéne ilyen soknak lennie, mert ez a 438 km-ből kb 60-at jelentett, a többi rövidtáv az laza város, már bemelegedett motorral. Tanácstalanul állok ennek elébe, hogy most akkor valóban könnyűfutású lettem-e, vagy egyáltalán mijazisten történt?!?!  :surrender:

Nekem ez (jónevű "szagszervíz") gyanús. Katt a spritmonitorodra, és gondold át mit csináltál az egyes csúcsok között, milyen körülmények közepette. Ki jön az lazán!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1734 Dátum: 2014.09.29 12:34:23 »
Ezt magamtól is tudtam [rohog] [rohog] [rohog] :innocent:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1735 Dátum: 2014.09.29 13:40:09 »
Nesze neked könnyűfutású olaj a motorba is, váltóba is, mégis meg lehet nézni a spritmonitoromat (katt a fogyasztás ikonra), soha ilyen magasat a corollával még nem számoltam, pedig nem tapostam ki a lelkét, csak nyomtam neki ahogy szoktam, nem hypermiler módjára, csak a nagy fékezéseket kerülve, mivel azok emésztik fel a sok energiát. Sőt, még spuri is van a tankban, úgy látszik az se segített. Hát mi van ezzel az autóval? :) Dolgozni jártam vele rövidebb távokat 5-6 km, de akkor sem kéne ilyen soknak lennie, mert ez a 438 km-ből kb 60-at jelentett, a többi rövidtáv az laza város, már bemelegedett motorral. Tanácstalanul állok ennek elébe, hogy most akkor valóban könnyűfutású lettem-e, vagy egyáltalán mijazisten történt?!?!  :surrender:
Még az utolsó 6.4 is nagyon jónak számít attól az autótól, a korábbiak viszont már-már az elképesztő kategóriába esnek.  :ph34r:
Nem volt ECU reset? Utána szokott egy egy kicsit emelkedni, míg beáll a rendszer.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1736 Dátum: 2014.09.29 13:43:51 »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1737 Dátum: 2014.09.29 15:23:42 »
Engem az lepett meg, hogy még a légkondit se kapcsolják be, hogy jobb fogyasztást érjenek el. Ezt pedig illene akárcsak kisbetűkkel odaírni 1-1 reklám mellé, hogy bizony a 4L-es csodafogyasztás esetében a tulajnak eszébe ne jusson használni a légkondit, de az ablakot se húzza le, mert az is számít talán 1 decit.  :hmmmm:  :devil:

Illetve ilyen esetben nem igazán irigylem az ilyen tesztvezetőket sem, vagy eleve a jobb fogyasztási adatok végett hajnali 2-3 órakor mérik a mérendőt, mert kevés autó van az úton?  :hmmmm:  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1738 Dátum: 2014.09.29 15:27:03 »
HE?  :eek:

a NEDC ciklust laborban mérik, nem az utcán...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1739 Dátum: 2014.09.29 15:35:45 »
Ezt nem tudtam.  :innocent:
Akkor meg pláne jobb értékek jönnek ki, nem kell ráfékezni, még náluk is lassabb járműveket előzni, stb, stb.

Vicces is, amikor egy 740i-s BMW-re megadnak 7,9 literes átlagfogyasztást.  :D Még a 2.4-es Avensisnek is 9.3 L a gyári átlagfogyasztása...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61