Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 621771 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1200 Dátum: 2013.01.21 13:00:52 »
egyébként erről beszéltek?
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/444-Carina.html?fueltype=2&powerunit=2
Azért a gyakorisági eloszlást megnézed az átlag 7,4 felett lehet valahol :hmmmm:
És ugye ezekben azok akik leszarják a fogyasztást nincsenek benne.
Nyuszika meg lehet, hogy hazudós [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1201 Dátum: 2013.01.21 13:09:19 »
Hááát érdekesek az adatai, nyomott ő 2.86-os fogyasztást is téli gumival  :lol: Többi viszont 7liter körüli ami a normál használat melletti fogyasztást jelenti. Nekem is ekörül mozog mindig (kevesebb város, országút, autópálya). 5 literes fogyihoz nagyon óvatosan kell vezetni, abba nincs semmi érdekes, nekem még soha nem volt olyan :)
az én 2.4-es automata avensisem meg elment 6 literrel. csak hozzá kell tenni, hogy ezt 100-as tempomattal tudta, városi közlekedés nélkül. szóval reális lehet az a hétfél körüli ÁTLAGfogyasztás. ahogy reális volt az avénél is a tíz liter. a 6 literem úgy volt reális, ahogy a 15: mindkettő megvolt  :lol:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1202 Dátum: 2013.01.21 14:12:20 »
és mitől olyan nagy szám egy 7.4-es átlagfogyasztás?
Attól függ milyen sebesség mellett annyi. Én is rontom ott az átlagot, ott is FUBA néven szerepelek. Az utolsó tanknyi benzinnél 12L/100km jött ki átlagfogyasztásra. Bocsánatot is kértem előre szegény Carinásoktól, hogy rontom a fogyasztási értéket, de nagyon.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 14:15:08 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1203 Dátum: 2013.01.21 14:18:46 »
Azért a gyakorisági eloszlást megnézed az átlag 7,4 felett lehet valahol :hmmmm:
És ugye ezekben azok akik leszarják a fogyasztást nincsenek benne.
Nyuszika meg lehet, hogy hazudós [rohog]
Dehogynem, én is benne vagyok...
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 14:20:51 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1204 Dátum: 2013.01.21 18:37:18 »
Német autópályán, mint ahogyan a belinkelt videóban is látszik az 1.6-os Carina 220-at megy óra szerint, de a srácok nézték GPS-el és azt hiszem 209 volt aszerint a valós sebesség. Ilyen teljes terhelésnél fogyaszt 12, max. 13 litert 100 kilométerenként, tehát 184 km/h-nál (25km/h-val lassabban a végsebességtől) tartósan német autópályán, ahol nem kell állandóan lefékezni a belső sávban 80-nal menők miatt és újból felgyorsítani, én szerintem igenis ki lehet hozni 10l/100km-es fogyasztási átlagot, ugyan úgy a 153 km/h-ás átlagot 8 liter/100km-es fogyasztásból. A Carina-E Cw értéke ha jól tudom: 0.30
Ahogy látom kettővel lejjebb ugyan azt írod szinte mint én:
De én UTAZÓsebességekről írok, te meg ÁTLAGsebességekről  :) ... Az két külön dolog, még autópályán is. Ahhoz, hogy egy 230 km hosszú szakaszon összehozz egy 184-es átlagot, nem 184-es utazóval kell menned, hanem annyival, amennyi a csövön kifér... és akkor nem 10 liter lesz a fogyasztás, hanem inkább az a 12-13, amit te is említesz. 153-as átlaghoz pedig óra szerint 170-180-as utazó kell, ami nem 8, hanem 10 literes átlagot fog eredményezni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1205 Dátum: 2013.01.21 18:46:35 »
egyébként erről beszéltek?
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/444-Carina.html?fueltype=2&powerunit=2
Nem teljesen. Ugyanis egyrészt itt a szórásban benne van az 1.8-as motor is, ami néhány decivel többet fogyaszt, mint az 1.6-os; másrészt nem állítottál be évjáratot, így belevette a keresésbe a '92 előtti Carina II-eseket is. Így jött ki a 7.43-as eredmény, ami egyébként már önmagában véve is tanulságos arra nézve, hogy ezek az autók valóban nagyon keveset esznek  :yes: !

Ha 1992-es évjárattól nézzük őket, akkor az átlag kapásból csak 7.19 liter  :otlet: !

Ha pedig teljesítményre szűrve szűkítjük a keresést, akkor a következő eredményeket kapjuk:

99 LE (faceliftes 1.6-os): 7.13 liter
115-116 LE (facelift előtti 1.6-os): 7.34 liter
107 LE (1.6 és 1.8 vegyesen): 7.35 liter
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1206 Dátum: 2013.01.21 18:49:52 »
Kamikaze!
1 db lámpa van+ amit írtál-az azért jelez valamit. Azt nem is nevezném városi közlekedésnek. Ott talán még jobb átlagot lehet kihozni mint egy országuti 90-nél.
Nem a fogalmat kétlem,de nem lehet egy Pécs vagy Bp-hez mint városhoz hasonlítani.
Jaja... erre írtam én is, hogy a 6 alatti átlagot -amiben "város" is van- maximum úgy tudom elképzelni, hogy az illető lakott területen kívül igen nyugis tempóban közlekedik, a város pedig kicsi, és azon belül is olyan, ahol nincsenek emelkedők.

Pécsett pl. ezt lehetetlen lenne összehozni. De mondjuk én meg vagyok vele elégedve, hogy a mi 7.3-as átlagunk szépen összevág a Spritmonitorossal  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1207 Dátum: 2013.01.21 18:53:20 »
és mitől olyan nagy szám egy 7.4-es átlagfogyasztás?
Szerinted nem nagy szám, egy kifejlett, középkategóriás, benzines családi kocsitól? Mert szerintem nagyon is az. Még abszolút skálán is (ma sem sok ilyet találni, a legújabb technika minden vívmányával együtt sem) - a 90-es években meg pláne az volt.

Persze, NEM annyit ettek ezek az autók, mint egy középkategóriás dízel. Hanem (átlagban) 1 literrel többet, huhú, az brutális  :flowers: ....... Mindazonáltal igen jó érzés volt, mikor 3-an utaztunk pl. Franciaországba, és az átlagfogyasztás, télen, autópályán óra szerint 130-140-es utazó mellett, 6.7 literre jött ki  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1208 Dátum: 2013.01.21 18:59:51 »
az én 2.4-es automata avensisem meg elment 6 literrel. csak hozzá kell tenni, hogy ezt 100-as tempomattal tudta, városi közlekedés nélkül. szóval reális lehet az a hétfél körüli ÁTLAGfogyasztás. ahogy reális volt az avénél is a tíz liter. a 6 literem úgy volt reális, ahogy a 15: mindkettő megvolt  :lol:
Viszonyítási alapként, a következőképpen néznek ki az 1.6-os Carina E ('96-os évjárat, faceliftes modell, 99 LE) GYÁRI átlagfogyasztásai:

Szedán: 6.5 liter
Liftback: 6.7 liter
Kombi: 7.2 liter

(Miközben a 2.0 turbódízelé: liftback 6.0 liter, kombi 6.6 liter.)

Tehát azért a 6 liter körüli átlag a valóságban, AKKORA irrealitásnak semmiképpen nem tekinthető  :otlet: ... Ez az autó, ezzel a motorral tényleg nagyon kedvezően fogyaszt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1209 Dátum: 2013.01.21 19:02:08 »
De én UTAZÓsebességekről írok, te meg ÁTLAGsebességekről  :) ... Az két külön dolog, még autópályán is. Ahhoz, hogy egy 230 km hosszú szakaszon összehozz egy 184-es átlagot, nem 184-es utazóval kell menned, hanem annyival, amennyi a csövön kifér... és akkor nem 10 liter lesz a fogyasztás, hanem inkább az a 12-13, amit te is említesz. 153-as átlaghoz pedig óra szerint 170-180-as utazó kell, ami nem 8, hanem 10 literes átlagot fog eredményezni.
Német sebességkorlátozás nélküli autópályán csak amíg felgyorsulsz az utazósebességre (ha azt tartod azután), addig romlik le az átlagod a GPS szerinti sebességedhez képest, nem? A fentebb belinkelt videón szerinted mennyi a srácok átlagsebessége a 9 perc alatt? Mert az utazó sebességük  majdnem végig 209km/h... Igen, Magyarországon, ha valaki le szeretné mondjuk tudni a 4-es főúton BP-Debrecen távot, akkor persze, hogy 180-al kellene ámokfutnia ahhoz, hogy kb. 153-as átlag jöjjön ki a végén, sőt. Vagy ha az M3-an szeretné megtenni ugyanezt, szintén állandóan teperhetne, hogy az elé becsámborgó 100-al 5 percig előző autósok leküzdése után valahogy visszatornázza az átlagát, de ki az akinek ez egyáltalán eszébe jutna, mert ez egyrészt rendkívül veszélyes, másrészt büntetendő, tehát mindenkit lebeszélek erről és ezért is végig a németországi szakaszokról beszéltem, ahol ez végrehajtható. Magyarországon akár hány sávos úton haladunk, mindig a legkülső a leggyorsabb, ha 3 sáv van akkor az üres míg a többi zsúfolt. Tehát ha itt országúton szeretnél mondjuk 70-es átlagsebességet elérni, akkor javaslom a folyamatos külső sávban haladást, a legbelső eszetekbe ne jusson, az tuti foglalt...Tiszta Anglia!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1210 Dátum: 2013.01.21 19:15:51 »
Ehhez képest holnap lesz egy haladós kecskeméti utam, Izsákkal kiegészítve.  Majd beszámolok, mennyi lett az átlagseb. Asszem olyan kocsival megyek, amiben van BC és tudja az átlagseb funkciót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1211 Dátum: 2013.01.21 19:16:46 »
Német sebességkorlátozás nélküli autópályán csak amíg felgyorsulsz az utazósebességre (ha azt tartod azután), addig romlik le az átlagod a GPS szerinti sebességedhez képest, nem? A fentebb belinkelt videón szerinted mennyi a srácok átlagsebessége a 9 perc alatt? Mert az utazó sebességük  majdnem végig 209km/h...
Ott a lényeg: 9 perc alatt. Ez idő alatt megtehettek, mondjuk, 30 km-t. És futhattak egy valós 205-ös átlagot, amihez folyamatos padlógáz kellett. Igen, ilyen rövid idő alatt, ilyen rövid szakaszon meg lehet ezt csinálni, ha mákod van.

De ezt az életben nem tudod összehozni egy 230 km-es távon  :otlet: ! Mert ott lesznek kanyarok... lesz forgalom, lassabb autók a belső sávban, akiket utolérsz és lassítanod kell miattuk... lesz sebesség-korlátozott szakasz. Urambocsá emelkedők.

230 km-t nem tudsz végigzúzni folyamatos (!) 200-as tempóval, sehol - még Németországban sem.

Úgyhogy a 184-es átlaghoz mi fog kelleni? Folyamatos padlógáz. Tehát ahol csak lehet, végsebességgel kell majd menj, hogy kompenzáld a lassításokat. Végsebességnél meg te is írtad, hogy nem 10 litert fogyaszt a Carina. 180-nál fogyaszt 10 litert. 180-as utazónál, nem pedig 184-es átlagnál.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 19:18:20 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1212 Dátum: 2013.01.21 19:45:03 »
Ott a lényeg: 9 perc alatt. Ez idő alatt megtehettek, mondjuk, 30 km-t. És futhattak egy valós 205-ös átlagot, amihez folyamatos padlógáz kellett. Igen, ilyen rövid idő alatt, ilyen rövid szakaszon meg lehet ezt csinálni, ha mákod van.

De ezt az életben nem tudod összehozni egy 230 km-es távon  :otlet: ! Mert ott lesznek kanyarok... lesz forgalom, lassabb autók a belső sávban, akiket utolérsz és lassítanod kell miattuk... lesz sebesség-korlátozott szakasz. Urambocsá emelkedők.

230 km-t nem tudsz végigzúzni folyamatos (!) 200-as tempóval, sehol - még Németországban sem.

Úgyhogy a 184-es átlaghoz mi fog kelleni? Folyamatos padlógáz. Tehát ahol csak lehet, végsebességgel kell majd menj, hogy kompenzáld a lassításokat. Végsebességnél meg te is írtad, hogy nem 10 litert fogyaszt a Carina. 180-nál fogyaszt 10 litert. 180-as utazónál, nem pedig 184-es átlagnál.
Ki az aki fékez autópályán kanyarba  :lol:? Az ne kezdjen átlagsebesség bajnokságba! Nem mondom Spanyolországban találtam már egy két durvább kanyart autópályán de Németországban nem emlékszem, hogy lassítottam volna kanyar kedvéért... Azért nem megyünk többel bele a kanyarokba, mert nem megy az autó többet.  :yes: Ebben a témában már tuti nem jutunk közös nevezőre, hagyjuk inkább...
Tudod ez olyan mint régen a magyar ralibajnokság másodosztályában keletkezett vicc, amikor a gazdag Honda Civic Vti-vel versenyző  értetlenkedve kérdezgeti a csóró Lada Szamarával versenyző társát aki legyőzte a versenyen:
- Mennyi a Szamara végsebessége?
- 140
- nahát, a Hondámé 200, akkor hogyan verhettél meg? Mennyivel mész kanyarban?
- 140-el
 [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1213 Dátum: 2013.01.21 20:52:49 »
no jó, keveset fogyaszt a carina, meg vagyok győzve  :devil: ami az átlagsebességet illeti, palaczknak igaza van. én sokszor megtettem az elmúlt években a budapest-brüsszelt oda-vissza. 99% autópálya. az átlagsebesség, minél gyorsabban mész, annál alacsonyabb lesz az utazóhoz képest. 160-as utazóhoz hosszú távon maximum 130-135 tartozott, pedig legtöbbször éjjel mentünk, amikor sokkal kisebb a forgalom. 130-as utazó kb 110-et, 110-es utazó 95-öt ad. Ezek ezer kilométeres távokra adódott értékek, szóval nálam ez a mérvadó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1214 Dátum: 2013.01.21 23:31:18 »
Ki az aki fékez autópályán kanyarba  :lol:? Az ne kezdjen átlagsebesség bajnokságba! Nem mondom Spanyolországban találtam már egy két durvább kanyart autópályán de Németországban nem emlékszem, hogy lassítottam volna kanyar kedvéért... Azért nem megyünk többel bele a kanyarokba, mert nem megy az autó többet.  :yes: Ebben a témában már tuti nem jutunk közös nevezőre, hagyjuk inkább...
Tudod ez olyan mint régen a magyar ralibajnokság másodosztályában keletkezett vicc, amikor a gazdag Honda Civic Vti-vel versenyző  értetlenkedve kérdezgeti a csóró Lada Szamarával versenyző társát aki legyőzte a versenyen:
- Mennyi a Szamara végsebessége?
- 140
- nahát, a Hondámé 200, akkor hogyan verhettél meg? Mennyivel mész kanyarban?
- 140-el
 [rohog]
OK  :) ... Én találtam már német autópályákon számtalan olyan kanyart, ahol 150-nél is elvettem a gázt... nemhogy 200-nál  ::) ... De az autóvezetői képességeink nyilvánvalóan messze nincsenek egy szinten, ezt egy pillanatig sem vonom kétségbe.

Ettől még nem stimmel, amit a 10 literes fogyasztással összehozható 184 km/órás átlagsebességről írsz :flowers: ... de igazad van, hagyhatjuk a témát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )