Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 598320 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #120 Dátum: 2010.10.26 21:29:44 »
Nem, onnan indultunk, hogy sík terepen kihagyható a 4. (szerintem nem)  :D

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #121 Dátum: 2010.10.26 21:38:59 »
Nem, onnan indultunk, hogy sík terepen kihagyható a 4. (szerintem nem)  :D

Most jutott eszembe hogy a 4. fokozatban van az autó direktben ha jól emlékszem... :hmmmm: na mindegy majd kijavítotok és ott a két kapcsolódó fogaskerékpár egyforma áttételű. Szóval kihagyható :D Jó nem, normális autózásnál felesleges kihagyni szerintem is!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #122 Dátum: 2010.10.26 21:46:30 »
Lejtőn abban a fokozatban kell haladni, amiben a gép fel tudna menni, ill. hogy ne gyorsuljon magátol a lejtőn. -legalábbis így oktatták valaha.
:yes: nekem is!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #123 Dátum: 2010.10.26 21:55:17 »
Most jutott eszembe hogy a 4. fokozatban van az autó direktben ha jól emlékszem... :hmmmm: na mindegy majd kijavítotok és ott a két kapcsolódó fogaskerékpár egyforma áttételű. Szóval kihagyható :D Jó nem, normális autózásnál felesleges kihagyni szerintem is!
Szóval, onnan indultunk, hogy minél sóherebb vezetést akarunk, tehát minimális fogyasztás a cél. Szerintem innen nézve nem jó kihagyni a 4-et, mert a minél alacsonyabb fordulatszám a cél és természetesen a kis gázadással való gyorsítás.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #124 Dátum: 2010.10.26 21:58:40 »
Lejtőn abban a fokozatban kell haladni, amiben a gép fel tudna menni, ill. hogy ne gyorsuljon magátol a lejtőn. -legalábbis így oktatták valaha.
Ezzel az erővel a Törökbálint-Érd átkötő úton egyesben kéne mennem (a lejtő végére hármasban is simán 70-80-ra felgyorsulna a kocsi)...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #125 Dátum: 2010.10.27 02:16:13 »
Lejtőn abban a fokozatban kell haladni, amiben a gép fel tudna menni, ill. hogy ne gyorsuljon magátol a lejtőn. -legalábbis így oktatták valaha.
Ez szvsz egy eléggé túlhaladott dolog, vagy legalábbis rugalmasan kezelendő. Én inkább azt mondanám, hogy lejtőn azt a fokozatot válasszuk, amiben az autó csak kis mértékben gyorsul, tehát az üzemi fék enyhe használatával is már szinten tartható a sebessége. Fogyasztás & biztonság kombináció szempontjából nyilván ez a legjobb, hisz ha olyan fokozatot választunk, ami már valóban visszafogja az autót (lassítja), akkor előáll az a faramuci helyzet, hogy a gázt nyomva kell halajdunk a lejtőn (is), kihasználatlanul hagyva a spórolás lehetőségét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #126 Dátum: 2010.10.27 08:12:35 »
Lejton minek gyorsitani?!  :devil: Uresben megvarni mig a kello sebesseget elerted, majd a kivant fokozatba berakni motorfek gyanant  (haladoknak dupla kuplung elven  ;):scooter:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #127 Dátum: 2010.10.27 12:13:59 »
Jó, azért nem kell nagyon hasra esni, csak ésszel vezetek.
Egyrészt főleg országút, némi város.
és ebből hány km volt főváros? tudom, szegeden is vannak dugók :flowers: de a vidéki városok közötti ingázáskor nem is nagyon kell fékre lépni ;)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #128 Dátum: 2010.10.27 12:19:02 »
A "hagyjuk ki a 4. fokozatot, 3. után kapcsoljunk 5-et" dologgal nem értek egyet. Ha 3. után tudok 5-et kapcsolni, akkor már rég lehetett volna 4-et is, feleslegesen mentem magasabb fordulatszámon.
én csak akkor szoktam kihagyni,ha a harmadikat 35km/h-ig kihuzatom...
mert mondjuk egy bkv buszt kell legyorsulni pirosnál :D ééérted; lóbálja ki a kezét az ablakon, veri magát a hosszú kékben, merhogy' neki olyan nagy van, megmég menő-dízel is. nehogymá' ne mutassam meg neki,h ki a gyorsuláskirály  [rohog]

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #129 Dátum: 2010.10.27 16:56:19 »
A "hagyjuk ki a 4. fokozatot, 3. után kapcsoljunk 5-et" dologgal nem értek egyet. Ha 3. után tudok 5-et kapcsolni, akkor már rég lehetett volna 4-et is, feleslegesen mentem magasabb fordulatszámon.
én csak akkor szoktam kihagyni,ha a harmadikat 35km/h-ig kihuzatom...
mert mondjuk egy bkv buszt kell legyorsulni pirosnál :D ééérted; lóbálja ki a kezét az ablakon, veri magát a hosszú kékben, merhogy' neki olyan nagy van, megmég menő-dízel is. nehogymá' ne mutassam meg neki,h ki a gyorsuláskirály  [rohog]


35km/h??? egy 1-est nem kihagytál?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #130 Dátum: 2010.10.27 17:35:40 »
Leszilaci, 135? Muhaha  [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #131 Dátum: 2010.10.27 20:33:22 »
Ott már szédül és rosszul van, ha meg ránéz a fogyimérőre, már be is állt a klinikai halál  :lol:
(djbogy , nézd meg leszilaci avatarját és máris összeáll a kép ;) )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #132 Dátum: 2010.10.27 20:51:19 »
Ott már szédül és rosszul van, ha meg ránéz a fogyimérőre, már be is állt a klinikai halál  :lol:
(djbogy , nézd meg leszilaci avatarját és máris összeáll a kép ;) )

Akkor biztos viccelt is még rá erre mert ha 35km/h felett beteszi 5.be úgy elkezd dadogni a motor... :D fogyasztás meg az égbe, vagy a motor előbb hal meg mint, hogy ha kijárna egy tank benzint!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #133 Dátum: 2010.10.27 20:58:24 »
Akkor biztos viccelt is még rá erre mert ha 35km/h felett beteszi 5.be úgy elkezd dadogni a motor... :D fogyasztás meg az égbe, vagy a motor előbb hal meg mint, hogy ha kijárna egy tank benzint!
Pár 100e km-t ment már így, 3 liter (és alatti) fogyival  ;) Nincs ebben semmi vicc  :excl:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #134 Dátum: 2010.10.27 22:26:56 »
Ott már szédül és rosszul van, ha meg ránéz a fogyimérőre, már be is állt a klinikai halál  :lol:
(djbogy , nézd meg leszilaci avatarját és máris összeáll a kép ;) )
Akkor biztos viccelt is még rá erre mert ha 35km/h felett beteszi 5.be úgy elkezd dadogni a motor... :D fogyasztás meg az égbe, vagy a motor előbb hal meg mint, hogy ha kijárna egy tank benzint!
Ha valami, akkor az ő fogyasztása, nomeg a Zénóka Yarisának futásteljesítménye (messze 400 ezer fölött jár, és ugyanígy, ugyanilyen extrém alacsony fordulatokon használja) az ékes bizonyíték rá, hogy ez mekkora tévhit  :)

Én ma reggel úgy mentem hazafelé a melóhelyről a Yarisommal, hogy rettegtem, nehogy kifogyjon a benzin... Másfél liter volt még benne, megtett km és fedkomp-átlagfogyi alapján számítva  :wacko: ... Ergo igyekeztem nagyon takarékosan vezetni... És rájöttem, hogy jééé, 30 kmh négyesben no problem, és ha nincs emelkedő, még fel is gyorsít onnan simán  :sorcerer:

A sztorihoz persze hozzátartozik, hogy ezek az autók meglehetősen rövid váltóval vannak szerelve. Főleg az ezres (mint a Zénókáé és az enyém) - de az 1.3-asé sem sokkal hosszabb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )