Szerző Téma: Klíma utólag?  (Megtekintve 33082 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Klíma utólag?
« Válasz #30 Dátum: 2004.07.11 12:31:25 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "csaszi"
sziasztok! mindenkinek igaza  van, sajna nem emeli az alapjáratot a computer. A hírtelen lehűléstől nem kell tartani, 50 fokos autóban.Egyébként általában az ablakra fújom a hideget, és kb 10 méter után már nem forró / elől / az autó. Hátul más a helyzet. Kérdés az, hogy a műanyagokat nem vágja-e tönkre a nagy hőmérséklet ingadozás?


Elvileg egy kicsit meg kellene emelni az alapjáratot a klima bekapcsolásának.

Az ablakra nem célszerű azonnal, mert megrepedhet, ha feszültség van az üvegben, csak fokozatosan .


Nekem 800-ról olyan 1100-1200 ra szokta megemelni.
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Klíma utólag?
« Válasz #31 Dátum: 2004.07.12 20:45:57 »
Az enyém 600-ról 8-900-ra
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Klíma utólag?
« Válasz #32 Dátum: 2005.03.07 10:14:26 »
Idézetet írta: "szazketto"
Ha aktualis meg valakinek, most van ebayen 4E-FE motorhoz klima jelenleg 200 euroert...


hol lehet ezeket megnézni az e-bay en?

gondolkodom h kintröl hozatok vmi bontós klimát.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Klíma utólag?
« Válasz #33 Dátum: 2005.03.07 20:01:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "csaszi"
Az új Avensisnél kb 2 perc.

A legújabb szériára gondolsz? Tesztelted?
Amúgy talán oka van ennek. Pl. egészségügyi: nem jó a hirtelen klímaváltozás. A kinti és benti hőmérséklet között csak 5-6 fok körüli eltérés megengedett, afelett nem egészséges. Emelett ha testrészedre fújatod (pl. kéz), izületi bántalmaid lesznek tőle. Az új Avensist azért megtervezték ám jól  :wink:


A Saab 9-3 először kiszivattyúzza a meleg levegőt és csak utána kezd el hűteni pont a hirtelen változás elkerülésére...

Van egy legenda, kiscsávó elment az orvoshoz, hogy minden izülete fáj. Kiderült, hogy a csontjai akár egy 70 éves emberé. Okként megállapította az orvos, hogy a csávó a 7-es BMW-jébe a klímát 18 fokra állította, hogy hűvös legyen. Na, ebbe szállt be meg ki a 40 fokos szegedi melegben...
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Klíma utólag?
« Válasz #34 Dátum: 2005.03.08 10:10:57 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "szazketto"
Ha aktualis meg valakinek, most van ebayen 4E-FE motorhoz klima jelenleg 200 euroert...


hol lehet ezeket megnézni az e-bay en?

gondolkodom h kintröl hozatok vmi bontós klimát.


ebay.de
amugy most megint van egy kis finomsag:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=53932&item=7959367748&rd=1

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Klíma utólag?
« Válasz #35 Dátum: 2005.03.08 14:18:18 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "szazketto"
Ha aktualis meg valakinek, most van ebayen 4E-FE motorhoz klima jelenleg 200 euroert...


hol lehet ezeket megnézni az e-bay en?

gondolkodom h kintröl hozatok vmi bontós klimát.


ebay.de
amugy most megint van egy kis finomsag:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=53932&item=7959367748&rd=1


szia, így néz ki egy utolagos gyártású klima ?
de ez a régi 2E motorhoz nem jó? tuti nem.
nincs olyan "általános Klima" amit minden kocsiba be lehet szerelni?
esküszöm ladás koromban a ladaklubon olvastam h vki ladába rakott klimát!:-)  komoly
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Klíma utólag?
« Válasz #36 Dátum: 2005.03.08 14:26:37 »
tessék megkerestem. Japánban gyártottak légkondit ladába.
akkor nehogymár a Toyotába ne...

copy:

Ladába Légkondi!!! igen van ilyen.


Hát íme a cikkem:
Légkondicionáló Ladába?
Létezik ilyen?
Orosz autóba?
A válasz igen, létezik, sőt nagyon jól működik is.
A történet még a 80-as évek közepén kezdődött, amikor felajánlottak nekünk egy ilyet még a SZU-ban. Először mi is kétkedve fogadtuk, de aztán meggyőződtünk róla hogy működik, akkor elhatároztuk, hogy veszünk egyet.
Megvettük őrizgettük, míg 2 éve eldöntöttük, beszerjük a Szimjorkába (07-es), miután lejárt a garanciája a kocsinak, mivel garancia alatt nem szeretik, ha barkácsol az ember.
A szerkezet Japán, kifejezetten a Ladákhoz készítették. A hőcserőlő Hitatchi gyártmányú.
A beszerelés feltétele a lácos motor, mivel csak oda fér be a dupla élkszíjtárcsa.
A készlet részei:
- kompresszor
- hűtő
- ülepítő, tartály
- belső hőcserélő
- csövek
- vezetékek, relék.

A beszerelése nem nehéz A Japánok úgy tervezték, hogy nem kell semmit fúrni, fűrészelni, csak csavarozni és kész.
Először a kompresszor tartó szerkezetét kell felrakni a blokkra, majd jöhet rá a kompresszor. A meghajtást egy dupla ékszíjtárcsáról kapja a főtengelyről egy másik kis tárcsa közreműködésével. A kompresszornak van egy elektromos tengelykapcsolója, így csak akkor kapcsolja rá hajtást, amikor hűsölni akarunk.
A kompresszor mivel méretes, ezért le kell cserélnünk az óriási ablakmosótartályt ez kisebbre.
Mi egy trabantét tettük be, plussz még egy szivattyút az fényszóró mosásra. A rendes hűtő elé jön a légkondi hűtője, egyszerűen csavarozható, majd a egy kis tartály, utána pedig a "beltéri" egység. A beszerelés után le kell ondanuk a műszerfal alatti polcról, mivel annak a helyére kerül a két nagy szellőző rácsból, valamint 2 tekerentyűből álló szerkezet.
Az egyik kapcsoló a 3 állású ventit kapcsolja, a másik pedig a csapot, ill a termosztátot.
Miután ezeket beszereltük, már "csak" be kell kábelezni a rendszert. 2 relé van hozzá, az egyik a tengelykapcsolót, a másik pedig a motor hűtőventillátorát kapcsolja. Van még hozzá egy vákkumos szerkezet, ami vákkum és áram hatására meghúzza egy kicsit a gázt, vagyis megemeli egy kicsit az alapjárati fordulatszámot amikor bekapcsolódik. Mi ezt kihagytuk belőle, mert szerintünk ez fölösleges nem esik le tőle annyira a fordulat, valamint akkor lenne motorfékben fogyasztás.
És legutoljára fel kell töltenünk ill töltetnünk a rendszert hűtőközeggel, valamint megszüntetni a szivárgásokat. Ahogy ezzel is megvagyunk lehet használni az extrát.

Én úgy szoktam, hogy amikor a kánikulában elindulok jól kiszellőztettem a kocsit, és amikor már a motor is már elérte az üzemmeleg állapotot feltekerem az ablakokat, Belső keringetésre :-) állítom a szellőzőrendszert, azaz elzárom a középső rostélyokat, a hideg levegő tollantyúját negyedre teszem, vagy el is zárom. És ekkor jön a nagy attrakció bekapcsolom a hőcserélő ventillátorát a kívánt fokozatba teszem (ált 2-es be), ekkor egy kattanást hallok a motorból na meg azt, hogy felbőg a motor hűtőventillátora is. Ugyanakkor azt is észreveszem, hogy elnehezül a kocsi, lustább lesz, de mindezért kárpótól a jéghideg levegő amt kiífúj a rendszer.
Ha nem akarunk Tüdő Gyuszival randizni akkor nem érdemes magunkra állítani hosszasan a légáramlatot. Amikor már úgy érzem, hogy már elég hűvös van, vissza veszem a csapot, ill a szél sebességét. Ekkor már kedve szerint a hőmérséklétnek megfelelően kapcsolgatja magát ki és be, de így is már rövid távon is kellemes klímát teremt, na meg vízcseppeket az útra kondenzvízcsőből. Méréseim szerint 5 fokos levegőt fúj ki.
A gyakorlatban elég rendesen megfogja az autót ez főleg 1-es ben látványos mindez, ill a többi fokozatban is erősebb lesz a motorfék. (még nagyban motorfékezek amikor az előttem lévőek már rég fékeznek)
Összességében nagyon hasznos szerkezet főleg nyáron, de télen is segít a pára lefújásában. A motort ugyan terheli, de nem veszélyes mértékben, lehet bekapcsolt állapotában is dinamikusan autózni, de szerintem nem túlságosan érdemes a nagyobb étvágy miatt. Ezért én szívesebben hosszabb távokon kapcsolom be, és előzésnél lekapcsolom egy kicsit, lejtmenetben, pedig be.


Ha már az étvágyról volt szó, akkor nálam kb 1-1,5 literrel eszik többet vegyes használatban. Az áramfelvétele kb 8 amper, plussz még az állandóan bekapcsolva járó hűtőventillátort, ami nem elhagyagolható, ha már senior az ember akksija.

A tagok menüben nálam (Dj N-Core) megnézhetitek a motorban kopresszort, meg néhány látható csövet

Felmerülő kérdéseitekre szívesen válaszolok!

András

djencore@buli.net
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kalrob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Klíma utólag?
« Válasz #37 Dátum: 2005.06.01 14:01:07 »
Hello!

2004-ben vettem a corollámat klíma nélkül, de most nagyon kellene bele. Megkérdeztem a győri szervízt ott kb. bruttó 315.000 Ft -ért szerelnék bele. Az a kérdésem tudtok-e olcsóbb szervízt, vagy hogy legalább azt melyikbe érdeklődjek, vagy valami más megoldást?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Klíma utólag?
« Válasz #38 Dátum: 2005.06.01 14:57:09 »
Idézetet írta: "kalrob"
Hello!

2004-ben vettem a corollámat klíma nélkül, de most nagyon kellene bele. Megkérdeztem a győri szervízt ott kb. bruttó 315.000 Ft -ért szerelnék bele. Az a kérdésem tudtok-e olcsóbb szervízt, vagy hogy legalább azt melyikbe érdeklődjek, vagy valami más megoldást?

Nézz szét itt: http://www.toyotaclub.hu/mickey/forum/viewtopic.php?t=312

tte

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
hivj mert biztosan megtudjuk oldani 06705409577
« Válasz #39 Dátum: 2005.06.01 22:28:06 »
Idézetet írta: "kalrob"
Hello!

2004-ben vettem a corollámat klíma nélkül, de most nagyon kellene bele. Megkérdeztem a győri szervízt ott kb. bruttó 315.000 Ft -ért szerelnék bele. Az a kérdésem tudtok-e olcsóbb szervízt, vagy hogy legalább azt melyikbe érdeklődjek, vagy valami más megoldást?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Klíma utólag?
« Válasz #40 Dátum: 2005.06.01 23:53:18 »
Idézetet írta: "kalrob"
2004-ben vettem a corollámat klíma nélkül, de most nagyon kellene bele. Megkérdeztem a győri szervízt ott kb. bruttó 315.000 Ft -ért szerelnék bele. Az a kérdésem tudtok-e olcsóbb szervízt, vagy hogy legalább azt melyikbe érdeklődjek, vagy valami más megoldást?

A nagyságrend az stimmel sajnos. Aki azt mondja, hogy a feléért vállaja, oda nem vinném el.
music     

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Klíma utólag?
« Válasz #41 Dátum: 2005.06.02 17:00:31 »
A Lada klímához annyit,hogy (faterom klímás) tavaly nyáron megjelent nálunk egy idősödő úr egy 2003-as lada kombival, típust ne kérdezzetek és utólagos klímát kért a kocsiba.. Nem kis utánjárásra a hungaroladától sikerült szerezni szettet, a lényeg,hogy a bácsinak 1/4 új suzuki árába és több hónapba került,hogy hűvös legyen a kocsijába és már akkor közölte,hogy a következő ladájába! is mi rakjuk be..  :wink:

üdv,
kuf

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Klíma utólag?
« Válasz #42 Dátum: 2005.06.07 13:47:58 »
Idézetet írta: "kuf"
A Lada klímához annyit,hogy (faterom klímás) tavaly nyáron megjelent nálunk egy idősödő úr egy 2003-as lada kombival, típust ne kérdezzetek és utólagos klímát kért a kocsiba.. Nem kis utánjárásra a hungaroladától sikerült szerezni szettet, a lényeg,hogy a bácsinak 1/4 új suzuki árába és több hónapba került,hogy hűvös legyen a kocsijába és már akkor közölte,hogy a következő ladájába! is mi rakjuk be..  :wink:

üdv,
kuf


akkor olyan 500e körül lehetett?
nem semmi! :-)
10 évig volt ladám emléxem hogy dölt rám a meleg a motorból nem is értem ezt a klimát Ladába!:-)

nekem is nagyon jó lenne klima a ótómba de sajnos reménytelen
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Klíma utólag?
« Válasz #43 Dátum: 2005.06.07 21:07:59 »
Első saját gépem volt egy 1300-as kereklámpás jószág, és mivel 30° fölött nem bírta a padlógázzal siófokig túrát vízforralás nélkül, rendszeresen rányomtam a fűtést, közben elöl-hátul letekert ablakkal közlekedtünk. (valamiért nem is bírt a motor 33e-nél többet) -abba jól jött volna egy klíma, meg egy normális hűtő :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kalrob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Klíma utólag?
« Válasz #44 Dátum: 2005.06.20 09:20:06 »
Na meglett a klíma utólag beszerelve 200.000 Ft-ért és működik. Másfél óra alatt szerelték be, ott voltam végig, profi minőségben dolgoznak, tényleg értenek hozzá és szeretik amit csinálnak. Ha valakit érdekel Toyota tuning vagy alkatrészek forduljon nyugodtan "tte"-hez.