Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352772 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Fék
« Válasz #195 Dátum: 2006.02.22 23:16:47 »
Amit most írok, úgyis mindenki hitetlenkedve fogja fogadni, dehát így van: nekem 190000 van a gépben és még a gyári betétekkel futok. Már az előző szervíznél jelezték, hogy lehet, hogy szükség lesz a cserére, de aztán mikor sorra került végül mondták, hogy nem kell még cserélni. Persze mindez köszönhető a sok országútnak, a sík vidéknek és a sok motorféknek is, de ha belegondolok, hogy kollégám OFF Fiat Puntojában ON 50e-nél tárcsát is kellett cserélni...
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fék
« Válasz #196 Dátum: 2006.02.23 00:09:47 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Idézetet írta: "Xanyi"

...De az, hogy egy elkopik teljesen a többi meg még majdnem új azt egyáltalán nem normális. És azt valszeg a fékbetét+tárcsa csere sem oldja meg sztem. Valszeg mindig elég jól hozzáér az a betét a tárcsához, szorul vag ynemtom...  :hmm:


Háát...most hogy mondod, tényleg elgondolkodtató, hogy csak az egyik kopott el így. Hogy a francba lehet kideríteni, hogy mi okozhatja ezt? Attól félek, hogy beviszem a szervizbe és kicseréltetnek velem majd mindent amiről feltételezik hogy okozhatta...
és ugye, mindig minden garanciális, csak az nem amivel baj van :)

..nemtom  :nemnem:


sajna ezek az aszbesztmentes vackok kopnak rendesen, nekem 55e-nél volt az első, és 75e-nél a hátsó cserélve.

Viszont neked a féloldalas kopás meglehetősen rendellenes, - ha még garanciális a gép, mindenképp rakasd rendbe, ott valamiért szorul a féknyereg!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #197 Dátum: 2006.02.23 01:32:57 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Idézetet írta: "Xanyi"

...De az, hogy egy elkopik teljesen a többi meg még majdnem új azt egyáltalán nem normális. És azt valszeg a fékbetét+tárcsa csere sem oldja meg sztem. Valszeg mindig elég jól hozzáér az a betét a tárcsához, szorul vag ynemtom...  :hmm:


Háát...most hogy mondod, tényleg elgondolkodtató, hogy csak az egyik kopott el így. Hogy a francba lehet kideríteni, hogy mi okozhatja ezt? Attól félek, hogy beviszem a szervizbe és kicseréltetnek velem majd mindent amiről feltételezik hogy okozhatta...
és ugye, mindig minden garanciális, csak az nem amivel baj van :)

..nemtom  :nemnem:


Féknyereg . Szorul a dugattyú a féknyeregben , azért kopik csak az egyik betét . Nézzék meg , próbáljanak csinálni vele valamit - ha nem megy , cseréljék ki .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #198 Dátum: 2006.02.23 06:41:40 »
Idézetet írta: "Ronin"

 de úgy hallottam hogy a Ferrodo betétek elég jók.

Ja az itten sokat szidott, xar skodrik gyári beszállítója :twisted:  Skoda alkatrészt a  :toy: -ba [smilie=sm19.gif]
Ilyet tettünk a 120-as ba mi is :mrgreen:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #199 Dátum: 2006.02.23 12:14:43 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Ronin"

 de úgy hallottam hogy a Ferrodo betétek elég jók.

Ja az itten sokat szidott, xar skodrik gyári beszállítója :twisted:  Skoda alkatrészt a  :toy: -ba [smilie=sm19.gif]
Ilyet tettünk a 120-as ba mi is :mrgreen:


Ne viccelj már , hogyhogy Skoda alkatrész  :o ... a Ferodo betétek tényleg a legjobbak közé tartoznak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Fék
« Válasz #200 Dátum: 2006.02.23 13:00:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Ronin"

 de úgy hallottam hogy a Ferrodo betétek elég jók.

Ja az itten sokat szidott, xar skodrik gyári beszállítója :twisted:  Skoda alkatrészt a  :toy: -ba [smilie=sm19.gif]
Ilyet tettünk a 120-as ba mi is :mrgreen:


Ne viccelj már , hogyhogy Skoda alkatrész  :o ... a Ferodo betétek tényleg a legjobbak közé tartoznak .

Kösz Palack, de ezem nem érdemes vitatkozni, ha valaki igy lexarozza a Ferodo-t akkor neki biztos a világ legjobb betétjei vannak.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #201 Dátum: 2006.02.23 17:23:22 »
Idézetet írta: "Ronin"

Kösz Palack, de ezem nem érdemes vitatkozni, ha valaki igy lexarozza a Ferodo-t akkor neki biztos a világ legjobb betétjei vannak.

Ki xarozza le a ferodót :?: , én is jókat hallottam róla, itt volt párszor leszólva a skoda (aminek a beszállítója a ferodo) annak ellenére, hogy az oktavia a corollaval majdnem holtversenyben van megbízhatóság terén :rolleyes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #202 Dátum: 2006.02.23 23:40:46 »
Idézetet írta: "schillerasz"
...annak ellenére, hogy az oktavia a corollaval majdnem holtversenyben van megbízhatóság terén :rolleyes:


 :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

Miben ? Az ADAC statisztikában ? Mert ha igen , akkor arról annyit , hogy azt már az AutoBild pl. nem idézi , mert a gyári mobilitás-garanciák teljesen eltorzítják a végeredményt (értsd : lehetetlen kideríteni , hogy adott márka hány lerobbant autójához hívták ki az ADAC helyett a gyári segélyszolgálatot) !

2005-ös TÜV statisztika , 2-3 éves autók : Corolla 14. hely 4.0 % meghibásodás , Octavia 45. hely 6.1 % meghibásodás ; 4-5 éves autók : Corolla 11. hely 5.3 % , Octavia 37. hely 9.4 % ; 6-7 éves autók Corolla 8. hely 8.9 % , Octavia 38. hely 14.9 % . Az öregebb kategóriákban ugye Octavia nincs , de megjegyzem , hogy a Corolla a 10-11 éves kategóriában 15.3 %-al alig rosszabb , mint a 6-7 éves Octavia !

És meg lehet nézni a vevő-elégedettségi felméréseket is . Szóval : a valóságban a Corolla és az Octavia megbízhatósága között igen komoly különbség van .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #203 Dátum: 2006.02.23 23:42:29 »
Idézetet írta: "Ronin"
Kösz Palack, de ezem nem érdemes vitatkozni, ha valaki igy lexarozza a Ferodo-t akkor neki biztos a világ legjobb betétjei vannak.


Schillerasz Kolléga szerintem csak viccelt  :) ... ő nem az a fikázós fajta .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #204 Dátum: 2006.02.24 07:19:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"

 :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
Miben ? Az ADAC statisztikában ? Mert ha igen , akkor arról annyit , hogy azt már az AutoBild pl. nem idézi , mert a gyári mobilitás-garanciák teljesen eltorzítják a végeredményt (értsd : lehetetlen kideríteni , hogy adott márka hány lerobbant autójához hívták ki az ADAC helyett a gyári segélyszolgálatot) !

2005-ös TÜV statisztika , 2-3 éves autók : Corolla 14. hely 4.0 % meghibásodás , Octavia 45. hely 6.1 % meghibásodás ; 4-5 éves autók : Corolla 11. hely 5.3 % , Octavia 37. hely 9.4 % ; 6-7 éves autók Corolla 8. hely 8.9 % , Octavia 38. hely 14.9 % . Az öregebb kategóriákban ugye Octavia nincs , de megjegyzem , hogy a Corolla a 10-11 éves kategóriában 15.3 %-al alig rosszabb , mint a 6-7 éves Octavia !

És meg lehet nézni a vevő-elégedettségi felméréseket is . Szóval : a valóságban a Corolla és az Octavia megbízhatósága között igen komoly különbség van .

Hát igen én az ADAC statisztikát néztem :oops:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Fék
« Válasz #205 Dátum: 2006.02.24 09:20:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Schillerasz Kolléga szerintem csak viccelt  :) ... ő nem az a fikázós fajta .

OK, akkor félreértettem.

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Fék
« Válasz #206 Dátum: 2006.02.24 17:51:04 »
Nyah... voltam szervizben, kicsit megnyugodtam, úgy néz ki meg lesz oldva fékproblémám gariban :) persze majd csak a végén örülünk...egyelőre egy pótbetét (használt) van bent, amivel még elzötykölődöm egy darabig.
Jah, amúgy a hátsó fékbetétek TEXSTAR típusúak, Bosch helyett!! Tehát az avensisekbe 2003-ban, gyengébb minőségű bosch, fékbetéteket raktak be... a texstar sokkal jobban bírja. a Négy hátsó betétből csak egy kopott el, valószínűleg tényleg a nyereggel van a baj...legalábbis reméljük, h az esetleges csere után, mind a 4 betét egyenletesen fog kopni.
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #207 Dátum: 2006.02.25 11:20:44 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Hát igen én az ADAC statisztikát néztem :oops:


Akkor megnyugodtam  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #208 Dátum: 2006.02.25 11:23:16 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Nyah... voltam szervizben, kicsit megnyugodtam, úgy néz ki meg lesz oldva fékproblémám gariban :) persze majd csak a végén örülünk...egyelőre egy pótbetét (használt) van bent, amivel még elzötykölődöm egy darabig.
Jah, amúgy a hátsó fékbetétek TEXSTAR típusúak, Bosch helyett!! Tehát az avensisekbe 2003-ban, gyengébb minőségű bosch, fékbetéteket raktak be... a texstar sokkal jobban bírja. a Négy hátsó betétből csak egy kopott el, valószínűleg tényleg a nyereggel van a baj...legalábbis reméljük, h az esetleges csere után, mind a 4 betét egyenletesen fog kopni.


Két napja megnézegettem egy mellettem parkoló Ave II-est - ritkásan küllőzött felnik voltak rajta , úgyhogy feltűnt , hogy a fékbetétek újak . Bosch volt elöl-hátul , és új mind a négy . Szóval nem lehet egyedi jelenség ez az aránylag gyakori csere . Egyébként pl. az AB nyúzóteszt-tapasztalatai alapján is általában a 100 ezer km során legalább egyszer , de gyakran kétszer is fékbetéteket kell cserélni az újabb kocsikban - sőt tárcsacsere sem ritka . Kíváncsi vagyok , a nyúzótesztet hamarosan befejező Avensissel majd milyenek lesznek az ezirányú tapasztalataik .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Fék
« Válasz #209 Dátum: 2006.02.25 23:47:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Kíváncsi vagyok , a nyúzótesztet hamarosan befejező Avensissel majd milyenek lesznek az ezirányú tapasztalataik .


Hol lehet megnézni ezeket a nyúzó teszteket? sok toyotát teszteltek már 100.000 km -vel? biztos valami német oldalon, mi? :( sajnos nem tudok németül...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]