Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352769 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #135 Dátum: 2005.03.30 22:18:03 »
Idézetet írta: "Aurelio"
Idézetet írta: "Palaczk"


Nálunk ez a pumpálás nem jött szóba . Lévén egész családunk hányós (én pl. cirka 12 éves koromig folyton hánytam az autóban , végigcsandáztam a Daciánkat , nagyapámék Volgáját és a Ladánkat egyaránt , a rókaviharaim miatt 70 kilométeres utak nálunk két óráig tartottak , mert folyton meg kellett állni , hogy kidobhassam a taccsot - ezzel együtt nem mindig sikerült időben megállni  :roll: ) , apámnak elsődleges prioritás volt a sima , egyenletes haladás . Aztán persze nekem is ezt tanította .


::::-)))))))))))))))))))))))))
Hát Palack,nem semmi kissrác lehettél!
Aranyos történet.


Örülök , hogy tetszik  :D ... Mondjuk , nekem akkor nem tetszett annyira , mert két alternatíva volt : vagy telenyomtak indulás előtt Daedalonnal úgy , hogy egy napig zombi voltam tőle , vagy végigrókáztam az egész utat  :shock: ... Főleg a Volgában tudtam tízpercenként újult erővel taccsolni , az rettentő módon himbálódzott még az egyenes úton is (régi Volgáról beszélünk!) , ráadásul folyamatosan benzin- és/vagy kipufogógáz-szag volt benne  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #136 Dátum: 2005.03.30 22:23:46 »
Idézetet írta: "Szonár"
Fékbetétet mennyi időnként kell cserélni?
Nekem,korábban a szervízben állandóan akarták (és tették), így fél évente új garnitúrám volt és mindig az a szöveg volt,hogy "vasra voltak kopva".Nekem hihetetlen,hogy fél év alatt elfogyjon egy betét.
Kb 3 éve nem jártam szervízben és azóta még ugyanazok a betéteim vannak és még mindig jól fog a fékem,nem csikorog,nem kell nagyobb erővel nyomni stb.Kilómétereket én nem nézegetek,soha nem is tettem.
Vélemény? Időnként vagy,ha már érzékelhető vmféle gyengülés?


Jézusom , téged elég rondán ***tak  :( ...

Fékbetétet nem időszakosan kell cserélni , hanem állapot alapján . Amikor már csak 1-2 mm van meg a betét anyagából , akkor kell cserélni . Ezt simán vizuálisan ellenőrizni lehet , bár ehhez alá kell menni az autónak , vagy le kell venni a kereket - node utóbbi úgyis megtörténik a téli-nyári gumi átszerelések során .

Egyébként nagyon durván általánosítva azt lehet mondani , hogy egy normális minőségű fékbetét-garnitúrának illik legalább 60-70 ezer kilométert elmennie - de ezalól autómárka , vezetési stílus , jellemző vezetési környezet (város , országút aránya stb) és egyebek függvényében elég szélsőséges kivételek is lehetnek . Én pl. a Camrymben , mióta megvan , nem cseréltem fékbetétet , és már 140 ezer kilométert mentem a kocsival  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Fék
« Válasz #137 Dátum: 2005.03.31 00:46:59 »
Idézetet írta: "Szonár"
Fékbetétet mennyi időnként kell cserélni?

Szükség szerint, de években mérhető.
music     

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Fék
« Válasz #138 Dátum: 2005.10.06 10:06:57 »
Bár én használtam vettem a Yarist 96000km van benne, de még sokáig fogja bírni a fékbetétem!
"Normál" használatkor a fékeket 2évente kell megnézni ha csak nincs valami gond! Teljes mértékben használattól függ.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Fék
« Válasz #139 Dátum: 2005.10.08 21:14:41 »
Idézetet írta: "galland"
Bár én használtam vettem a Yarist 96000km van benne, de még sokáig fogja bírni a fékbetétem!
"Normál" használatkor a fékeket 2évente kell megnézni ha csak nincs valami gond! Teljes mértékben használattól függ.


Enyém dec.-ben lesz 2 éves és 38e km van benne,de a fékjeim 2/3-a még megvan.Igaz sok volt benne a távolsági közlekedés,és a talpam is könnyű,de most hogy sok városi forgalmam is van ,jobban megindult.Olyan 60-70-et tuti ki kell bírjon. :)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Fék
« Válasz #140 Dátum: 2005.10.09 10:15:54 »
Annyit tuti ki kell bírnia.  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #141 Dátum: 2005.10.09 11:37:45 »
Idézetet írta: "galland"
Annyit tuti ki kell bírnia.  :)


A Camrymben lévők 147 ezret biztosan kibírtak - ennyit futottak nálam , aztán kérdés , hogy még előtte mennyit , lévén már ezek voltak a kocsiban , mikor megvettem  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Fék
« Válasz #142 Dátum: 2005.10.09 12:22:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "galland"
Annyit tuti ki kell bírnia.  :)


A Camrymben lévők 147 ezret biztosan kibírtak - ennyit futottak nálam , aztán kérdés , hogy még előtte mennyit , lévén már ezek voltak a kocsiban , mikor megvettem  :)


Az azért már igen :!:  :)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Fék
« Válasz #143 Dátum: 2005.10.09 12:54:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "galland"
Annyit tuti ki kell bírnia.  :)


A Camrymben lévők 147 ezret biztosan kibírtak - ennyit futottak nálam , aztán kérdés , hogy még előtte mennyit , lévén már ezek voltak a kocsiban , mikor megvettem  :)

Nem mindenki lakik vidéken, jár sokat autópályán, hosszú utakra, és nem mindenki fékez ilyen finoman.
Nekünk tuti 40ezer után cserélni kell, mert szmély szerint magamról tudom, hogy elég rövid féktávokat szoktam venni, ha sietek, meg mivel rövid úton sok kanyarodással közlekezünk, ezért sokszor kell a féket használni. Sajna ez velejár a pesti közlekedéssel, még a külvárosban is.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #144 Dátum: 2005.10.09 15:51:06 »
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "galland"
Annyit tuti ki kell bírnia.  :)


A Camrymben lévők 147 ezret biztosan kibírtak - ennyit futottak nálam , aztán kérdés , hogy még előtte mennyit , lévén már ezek voltak a kocsiban , mikor megvettem  :)


Az azért már igen :!:  :)


Őszintén szólva én is hitetlenkedve szemléltem  :lol: ... 2003 őszén (!) a nyári-téli kerékcsere során feltűnt , hogy a betéten már csak pár mm van . Olyan 3 körül . El is döntöttem , hogy na , ez legkésőbb jövő (2004) tavasszal csere . Ehhez képest most júniusig bírta , 45 ezer kilométerre volt elég az a 3 mm  :D ... egyébként ezek originál Toyota betétek voltak , még a régi (!) Toyota emblémával . A féktárcsa pedig a gyári eredeti volt , és még le sem volt korábban szabályozva  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #145 Dátum: 2005.10.09 15:54:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "galland"
Annyit tuti ki kell bírnia.  :)


A Camrymben lévők 147 ezret biztosan kibírtak - ennyit futottak nálam , aztán kérdés , hogy még előtte mennyit , lévén már ezek voltak a kocsiban , mikor megvettem  :)

Nem mindenki lakik vidéken, jár sokat autópályán, hosszú utakra, és nem mindenki fékez ilyen finoman.
Nekünk tuti 40ezer után cserélni kell, mert szmély szerint magamról tudom, hogy elég rövid féktávokat szoktam venni, ha sietek, meg mivel rövid úton sok kanyarodással közlekezünk, ezért sokszor kell a féket használni. Sajna ez velejár a pesti közlekedéssel, még a külvárosban is.


Elhiheted , azért Pécsett is elég szép forgalom szokott lenni hétköznapokon ;) ... ha (hál'Istennek !) nem is akkora , mint Pesten . Viszont van még egy tényező : itt nagyon sok a lejtő , azokon sokat kell ám fékezni  :idea: !

Az tény , hogy az említett táv több , mint fele hosszú úton került a kocsiba . Való igaz - ez sokat számít . És az is biztos , hogy én igyekszem elég finoman fékezni , így tanultam , és nem látom okát , hogy változtassak rajta . Mindez együtt nyilván sokat dob a fékrendszer élettartamán .

Összesítve azonban még így is mindenképpen nagyon szép az a tutira legalább 150 ezer km (bár szerintem több , tekintve hogy régi originál Toyota betétek voltak) , amit teljesítettek ezek a betétek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Fék
« Válasz #146 Dátum: 2005.10.10 19:18:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "galland"
Annyit tuti ki kell bírnia.  :)



Nekünk tuti 40ezer után cserélni kell, mert szmély szerint magamról tudom, hogy elég rövid féktávokat szoktam venni, ha sietek, meg mivel rövid úton sok kanyarodással közlekezünk, ezért sokszor kell a féket használni. Sajna ez velejár a pesti közlekedéssel, még a külvárosban is.


Nézd a fék azért van, hogy használd! Persze teljes mértékben egyetértek amit leírtál, de ezt a gyártók is tudják, hidd el!ha csak nem úgy vezetsz hogy rajt tartod a lábad a féken miközben vezetsz, gondolom nem!!! akkor sokáig bírják ki vannak azok találva! Az idő megmondja. :)

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Fék
« Válasz #147 Dátum: 2005.10.13 19:41:17 »
Ha a szervizben azt mondták, hogy kb. 5 ezer km van még a betétekben.
Akkor az a valóságban mennyi lehet kb.?
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Fék
« Válasz #148 Dátum: 2005.10.13 20:09:56 »
Idézetet írta: "Fighting"
Ha a szervizben azt mondták, hogy kb. 5 ezer km van még a betétekben.
Akkor az a valóságban mennyi lehet kb.?

Ma próbáltam fogyi rekordot dönteni és féket kímélni, szal ha sokat gurulsz és motorfékezel, akkor akár 20ezer is lehet :D De én hinnék nekik amúgy. De addig nem cseréltetném le.
Laco 73 :D

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Fék
« Válasz #149 Dátum: 2005.10.13 20:30:43 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Fighting"
Ha a szervizben azt mondták, hogy kb. 5 ezer km van még a betétekben.
Akkor az a valóságban mennyi lehet kb.?

Ma próbáltam fogyi rekordot dönteni és féket kímélni, szal ha sokat gurulsz és motorfékezel, akkor akár 20ezer is lehet :D De én hinnék nekik amúgy. De addig nem cseréltetném le.


Ok! Mivel én meg sokat autópályázok, igy szerintem nekem is simán elég lesz 10 ezerre.
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.