Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352750 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Fék
« Válasz #1170 Dátum: 2014.09.14 21:57:38 »
 [rohog] [rohog]

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fék
« Válasz #1171 Dátum: 2014.09.15 06:59:24 »
Vagy ha ilyen bekapós, mást teszek oda  :whistling:

lOff
Prego! Az dicséretes, hogy ennyire odaadóan viseltetsz a féked problémája iránt. Arra kérlek, hogy az ákcijá (" ha ilyen bekapós, mást teszek oda" )előtt csinálj egy önarcképet (izgalommal telt kifejezésről), majd az ákcijá után a beteljesült remények kifejezésről. Léci-léci-léci!! :D :lol: [rohog]
sOn
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

B55

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Fék
« Válasz #1172 Dátum: 2014.09.24 16:47:27 »
Máshol már feltettem ezt a kérdést, de igazából ebbe a topikba illik.

Szervizzel félreértettük egymást egy alkatrészzel kapcsolatban. Hátsó fékhez - a másik oldali hátsó fék előző hibája alapján - fékcsúszkacserét kértem, és azokat a csapokat értettem ezalatt, amiken a féknyereg csúszik. Ők a fékbetét rögzítő lemezt (cikkszám: 0494802030, fékrugó készlet ) cserélték ki, mert az elmondásuk szerint ez az alkatrész a fékcsúszka.
Eddig ezt a szót én csak a csapokra hallottam használni. Mit értünk pontosan fékcsúszka alatt?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fék
« Válasz #1173 Dátum: 2014.09.24 19:36:38 »
Máshol már feltettem ezt a kérdést, de igazából ebbe a topikba illik.

Szervizzel félreértettük egymást egy alkatrészzel kapcsolatban. Hátsó fékhez - a másik oldali hátsó fék előző hibája alapján - fékcsúszkacserét kértem, és azokat a csapokat értettem ezalatt, amiken a féknyereg csúszik. Ők a fékbetét rögzítő lemezt (cikkszám: 0494802030, fékrugó készlet ) cserélték ki, mert az elmondásuk szerint ez az alkatrész a fékcsúszka.
Eddig ezt a szót én csak a csapokra hallottam használni. Mit értünk pontosan fékcsúszka alatt?


A szerelőnél valami bűzlik!
A kedves hozzáértő szagember olvashatna (ha akarna, tudna, képes lenne reá, válogassa amelyiket akarja) service manual-t, mert ott az általad kívánt alkatrészt úgy nevezik, hogy "munkahenger csúszócsap",v. "henger mozgató toló csap". Amelyiket viszont kicserélték a ,maxi hozzáértés felkent papjaként, azt pedig tárcsafék rögzítő lemezként, v.fékbetét rögzítő lemezként  nevezi a számukra létrejött "kiskáté" (S M).Reklamáld meg a melót a vállalási áron, és küld el az általános iskolába / mert az írást és OLVASÁST NEM a szerelő akna mellett oktassák, ugyi?!!/  (v. ahonann jött) a szagit.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.24 19:51:37 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

B55

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Fék
« Válasz #1174 Dátum: 2014.09.24 19:53:40 »
micila, köszönöm a választ!

Egy márkaszervíz által kibocsájtott számlán találtam egy 0495202230 cikkszámú fékcsúszka szettet, ami magyarul pontosan ezen a néven szerepel a számlán, tehát valszeg a Toyota rendszerében is. Ez a szett pontosan azokat az alkatrészeket tartalmazza (csapok és gumiharangok), amiket én is kértem, és ami helyett a betétrögzítő lemezt kaptam. Az idézett cikkszám viszont valszeg első fékhez tartozik.
Tudnál te vagy esetleg valaki más mondani egy Corolla E12 hátsó fékcsúszka szett cikkszámot, hogy totálisan egyértelmű legyen a dolog?

Köszönöm szépen!

TZoli

  • Vendég
Re:Fék
« Válasz #1175 Dátum: 2014.09.24 19:54:43 »
És féknyereg vezetőkészlet-ként is (gyakorlatilag az  összes autóalkatrészkereskedő program így hozza)

B08!

Fékenként  2 db csúszka van, a hibalehetőségek:
1. Szakadt porvédőgumi által bemegy a víz-és dzsuva, ezáltal a csúszka kiszárad, megragad
2. A két csúszka közül az egyiken van egy gumigyűrű, ami előfordul hogy idővel megdagad és ezáltal nehezen vagy egyáltalán nem fog  csúszni




« Utoljára szerkesztve: 2014.09.24 20:04:09 írta TZoli »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fék
« Válasz #1176 Dátum: 2014.09.24 19:58:44 »
micila, köszönöm a választ!

Egy márkaszervíz által kibocsájtott számlán találtam egy 0495202230 cikkszámú fékcsúszka szettet, ami magyarul pontosan ezen a néven szerepel a számlán, tehát valszeg a Toyota rendszerében is. Ez a szett pontosan azokat az alkatrészeket tartalmazza (csapok és gumiharangok), amiket én is kértem, és ami helyett a betétrögzítő lemezt kaptam. Az idézett cikkszám viszont valszeg első fékhez tartozik.
Tudnál te vagy esetleg valaki más mondani egy Corolla E12 hátsó fékcsúszka szett cikkszámot, hogy totálisan egyértelmű legyen a dolog?

Köszönöm szépen!


Kedves cartárs!
Toyodiy.com
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

B55

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Fék
« Válasz #1177 Dátum: 2014.09.24 20:46:27 »
TZoli,
valszeg a 2. szívatott meg már korábban a másik fékkel, mert a szakadást csak észrevették volna rögtön. Most már csak azt kell elérni, hogy a mostani szerviz ne a betétrögzítő lemezre mondja azt, hogy fékcsúszka  :no:

TZoli

  • Vendég
Re:Fék
« Válasz #1178 Dátum: 2014.09.24 20:51:27 »
Megcsinálom Neked. Merre laksz?  (Vácon van a műhelyünk) 

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fék
« Válasz #1179 Dátum: 2014.09.24 20:58:45 »
TZoli,
valszeg a 2. szívatott meg már korábban a másik fékkel, mert a szakadást csak észrevették volna rögtön. Most már csak azt kell elérni, hogy a mostani szerviz ne a betétrögzítő lemezre mondja azt, hogy fékcsúszka  :no:

Kizárólag szilikon alapú  zsírral kenhető, mert spec gumi, a többi  - a témában ön v. más által jelölt, a tudás felkent papjai által odakent - egyéb zsírtól megdagad, és megszorul. Az  én autóm jobb h. féke is így járt a kedves olvasni is tudó?? szerelő megkente valami szervizszutyokkal és megszorult. Szétszedtem, kitakarítottam, kicseréltem a gumit, bekentem speckó szilikonzsírral és most dolgozik rendesen. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

B55

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Fék
« Válasz #1180 Dátum: 2014.09.24 21:00:52 »
micila,
megnéztem az oldalon a magyar toyota számla szerint FÉKCSÚSZKA SZETT-nek nevezett 0495202230-as alkatrészt, és angol fordítása PIN KIT, FRONT DISC BRAKE CYLINDER SLIDE.
Az én autómra ugyanez hátra a PIN KIT, REAR DISC BRAKE CYLINDER SLIDE, aminek cikkszáma 0495202040. Vagyis ezt kellett volna beépíteniük a 0494802030 betétrögzítő lemez helyett.

B55

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Fék
« Válasz #1181 Dátum: 2014.09.24 21:07:40 »
TZoli,
momentán google maps szerint pontosan 125 Km-re Váctól, de év végén talán visszaköltözök Pestre. Ha baromi sokat szívok a fékkel, akkor azért lehet, hogy elugrok hozzád, ha éppen nem ragad be megint.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fék
« Válasz #1182 Dátum: 2014.09.24 21:09:35 »
micila,
megnéztem az oldalon a magyar toyota számla szerint FÉKCSÚSZKA SZETT-nek nevezett 0495202230-as alkatrészt, és angol fordítása PIN KIT, FRONT DISC BRAKE CYLINDER SLIDE.
Az én autómra ugyanez hátra a PIN KIT, REAR DISC BRAKE CYLINDER SLIDE, aminek cikkszáma 0495202040. Vagyis ezt kellett volna beépíteniük a 0494802030 betétrögzítő lemez helyett.
Úgy van, pontosan ahogy írod.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TZoli

  • Vendég
Re:Fék
« Válasz #1183 Dátum: 2014.09.24 21:21:26 »
TZoli,
momentán google maps szerint pontosan 125 Km-re Váctól, de év végén talán visszaköltözök Pestre. Ha baromi sokat szívok a fékkel, akkor azért lehet, hogy elugrok hozzád, ha éppen nem ragad be megint.

Rendben, keress nyugodtan, ha addig nem oldódna meg...

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Fék
« Válasz #1184 Dátum: 2014.09.25 19:14:59 »
Kizárólag szilikon alapú  zsírral kenhető, mert spec gumi, a többi  - a témában ön v. más által jelölt, a tudás felkent papjai által odakent - egyéb zsírtól megdagad, és megszorul. Az  én autóm jobb h. féke is így járt a kedves olvasni is tudó?? szerelő megkente valami szervizszutyokkal és megszorult. Szétszedtem, kitakarítottam, kicseréltem a gumit, bekentem speckó szilikonzsírral és most dolgozik rendesen.
üdv!

A speckó szilikonzsír helyett használható pl. a Textar CeraTec anyag?
Ha nem, akkor hol és milyen néven kell keresni a speckó szilikonzsírt? (Pl. nehogy valami szilikon alapú hővezető pasztát adjanak)