Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352981 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Fék
« Válasz #990 Dátum: 2014.03.11 22:37:25 »
Ugyan ezzel a módszerrel csinálták nekem is. Lehet nem pumpálták, de 2 ember kellett hozzá. Mindegy csak azon filóztam, hogy így vajon átjött e az ABS kockán is a folyadék?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #991 Dátum: 2014.03.14 17:30:29 »
Sziasztok,

Alacsony sebességgel történö gurulàskor ha fékezek, hallok néha egy koppano hangot a bal elsö fék felöl... Ugy veszem észre, hogy dugoban araszolva, tehàt sürü egymàs utàni fékezés soràn többször is elöfordul... Viszont àllo helyzetben fékezve (pumpàlva a féket) semmi sem hallatszik, sem nagyobb sebességröl fékezve...
Nem tudom mi okozhatja ezt: a csùszkàk, a fékbetetétek vagy màsegyéb? Elég lenne valamit megzsirozni/olajozni?

Egy szaki nemrég kibontotta elöl mindkét féket és elvileg mindent rendben talàlt...

Egyre inkàbb arra gondolok, hogy az a koppanàs amit indulàskor is szoktam néha hallani (és amiröl màr többször is irtam, példàul itt: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=32.msg582492#msg582492) kapcsolatban lehet ezzel a fékezéskor hallhato koppanàssal...

Elöre is köszönöm a véleményeket!
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.14 17:36:41 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Fék
« Válasz #992 Dátum: 2014.03.15 08:47:27 »
Arra tippelek, hogy nem is a fékkel lesz gond, hanem valami felfüggesztési alkatrésszel. Nézesd meg azokat is, meg a bakot is féltengelyt is.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #993 Dátum: 2014.03.15 08:55:19 »
@Soma01
A felfüggesztés alkatrészei mind àt voltak màr nézve söt egyesek ki is voltak cserélve... A bakok szintùgy... Ami valoban még nem volt se megbontva, se cserélve, az a féltengely, de most màr egyre inkàbb elszànt vagyok, hogy azt is kicseréltessem a bal oldalon.
Ezt ajànlott pàrban cserélni, vagy egyelöre elég lesz csak azt, amelyik gondot okoz?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Fék
« Válasz #994 Dátum: 2014.03.15 11:24:38 »
Meg kell nézni és elég amelyik kopog. De a szerelő jobban fogja tudni. De lehet semmi baja a féltengelynek, meg kell nézetni. Nincs hangja ha teljesen kitekert kormánnyal indulsz el, vagy kanyarban gázt adsz viszonylag lassú tempónál? Akkor szokott a féltengely hangot adni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.15 11:30:24 írta Soma01 »

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Fék
« Válasz #995 Dátum: 2014.03.15 11:24:50 »
Nekem majdnem minden reggeli induláskor, az elindulás után néhány kerék fordulat múlva, hallatszik egy hang, mintha épp leválna a betét a tárcsáról. Utána nem hallom többé. Vizsont most szórakoztam a diagnosztikai kütyümmel, és az ABS/ASR/EBD/ESP rendszerek tesztelésekor, amikor kivezéreltem a rendszerelemeket (health test), ugyanazt a hangot hallottam. Vagyis szerintem az van, hogy amint elindulok, a vezérlő elindít (vagy épp befejez) egy öntesztelő folyamatot, és azt hallom.
Valaki tapasztal hasonlót?

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Fék
« Válasz #996 Dátum: 2014.03.15 11:32:46 »
Jaa. Az a hang nekem is van és mindenki másnak is. De nem tudom pontosan mi az, de azt igen, hogy az nem gond, hanem az olyan gyárilag és kész.
Igazad lehet, hogy valami fékkel kapcsolatos.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Fék
« Válasz #997 Dátum: 2014.03.15 19:23:07 »
Nekem majdnem minden reggeli induláskor, az elindulás után néhány kerék fordulat múlva, hallatszik egy hang, mintha épp leválna a betét a tárcsáról. Utána nem hallom többé. Vizsont most szórakoztam a diagnosztikai kütyümmel, és az ABS/ASR/EBD/ESP rendszerek tesztelésekor, amikor kivezéreltem a rendszerelemeket (health test), ugyanazt a hangot hallottam. Vagyis szerintem az van, hogy amint elindulok, a vezérlő elindít (vagy épp befejez) egy öntesztelő folyamatot, és azt hallom.
Valaki tapasztal hasonlót?
Az OFF E36 is ad ilyen hangot, amikor elindulás után először eléri a 8km/h-t a kocsi, akkor végez ABS öntesztet.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #998 Dátum: 2014.03.17 23:52:08 »
Sziasztok,

Fékezéskor elég rendszeresen remegést észlelek az auton. Alacsony sebességröl fékezve ùgy érzem a fékpedàlban minta ovàlis/egyenetlen lenne a féktàrcsa (3 éves Bendix).

Az lenne a kérdésem, hogy mi okozhat ilyen jelenséget? Biztos, hogy a féktàrcsa a hibàs? Ha a tàrcsa az oka, akkor azt hogyan lehet megàllapitani, hogy az elsö vagy a hàtso?

Màsegyéb dolog (példàul fékbetét, lengökar, kerékcsapàgy, felfüggesztésnél valami, féltengely stb.) is produkàlhat ilyen hibàt?

Elöre is köszönöm a véleményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.18 00:02:31 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fék
« Válasz #999 Dátum: 2014.03.18 19:49:28 »
Sziasztok,

Fékezéskor elég rendszeresen remegést észlelek az auton. Alacsony sebességröl fékezve ùgy érzem a fékpedàlban minta ovàlis/egyenetlen lenne a féktàrcsa (3 éves Bendix).

Az lenne a kérdésem, hogy mi okozhat ilyen jelenséget? Biztos, hogy a féktàrcsa a hibàs? Ha a tàrcsa az oka, akkor azt hogyan lehet megàllapitani, hogy az elsö vagy a hàtso?

Màsegyéb dolog (példàul fékbetét, lengökar, kerékcsapàgy, felfüggesztésnél valami, féltengely stb.) is produkàlhat ilyen hibàt?
Elöre is köszönöm a véleményeket.

Ha az első, akkor a fékpedálon érzed, hogy üt, a hátsót nem igen lehet észrevenni.  Más nem okoz ilyenfajta hibajelenséget.

Mennyire van elkopva a tárcsa/betét elöl?  Ha három éves, akkor eléggé kopottas lehet - átlagos használatot feltételezve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #1000 Dátum: 2014.03.18 20:06:10 »
@Trotter66
Nem tùlzott sem az elsö féktàrcsàk, sem az elsö fékbetétek kopàsa... Inkàbb vàrosi hasznàlatban van az auto, rövid tàvokon.
Amùgy azt elfelejtettem az elöbbi hozzàszolàsomhoz odairni, hogy lassù temponàl történö fékezéskor vagy közvetlenül a megàllàs elött hallatszik egy surlodo hang, gondolom a fékbetétektöl...

Ennyire rossz minöségü lehet ez a Bendix féktàrcsa/betét együttes, hogy 3 és fél év alatt ilyen jelenséget produkàl? Vagy valami màs behatàs idézhette elö ezt a dolgot (userhibàra gondolok föleg)?

A pedàlon nem igazàn ütést, hanem inkàbb egyenetlen csùszàst érzek, mintha a tàrcsa (vagy a betétek) felülete ovàlis lenne... el lehet valoban görbülve? De a betétek felületén nem làttunk semmi gyanùsat a szakival a néhàny héttel ezelötti (nem hasonlo okbol történt) ellenörzéskor...
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.18 20:18:34 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fék
« Válasz #1001 Dátum: 2014.03.18 21:48:54 »
@Trotter66
Nem tùlzott sem az elsö féktàrcsàk, sem az elsö fékbetétek kopàsa... Inkàbb vàrosi hasznàlatban van az auto, rövid tàvokon.
Amùgy azt elfelejtettem az elöbbi hozzàszolàsomhoz odairni, hogy lassù temponàl történö fékezéskor vagy közvetlenül a megàllàs elött hallatszik egy surlodo hang, gondolom a fékbetétektöl...

Ennyire rossz minöségü lehet ez a Bendix féktàrcsa/betét együttes, hogy 3 és fél év alatt ilyen jelenséget produkàl? Vagy valami màs behatàs idézhette elö ezt a dolgot (userhibàra gondolok föleg)?

A pedàlon nem igazàn ütést, hanem inkàbb egyenetlen csùszàst érzek, mintha a tàrcsa (vagy a betétek) felülete ovàlis lenne... el lehet valoban görbülve? De a betétek felületén nem làttunk semmi gyanùsat a szakival a néhàny héttel ezelötti (nem hasonlo okbol történt) ellenörzéskor...
Nekem is van hasonló jelenségem, bár én nem cseréltem féket amióta megvan a vas (21.-én lesz három éve). Hullámos tárcsát ha jól tudom okozhat hirtelen lehülés is (pl sok fékezés után kap egy tócsát), de majd valami okos kijavít.
Látszólag nekem is rendbe vannak, betétek 90%-osak, tárcsákon van max 1mm váll, de pályán ha nem kotródik le az A8/Cayenne és fékeznem kell akkor érzek minimális vibrációt, de városban is érződik hogy ciklikusan erősödik-gyengül a fékhatás. Majd eldöntöm hogy cseréltetek, vagy meghagyom köv tulajnak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #1002 Dátum: 2014.03.18 22:14:13 »
Igen, hasonlo a helyzet nàlam is, mint amiröl @DonPrego is irt.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fék
« Válasz #1003 Dátum: 2014.03.19 07:15:20 »
@Trotter66
Nem tùlzott sem az elsö féktàrcsàk, sem az elsö fékbetétek kopàsa... Inkàbb vàrosi hasznàlatban van az auto, rövid tàvokon.
Amùgy azt elfelejtettem az elöbbi hozzàszolàsomhoz odairni, hogy lassù temponàl történö fékezéskor vagy közvetlenül a megàllàs elött hallatszik egy surlodo hang, gondolom a fékbetétektöl...

Ennyire rossz minöségü lehet ez a Bendix féktàrcsa/betét együttes, hogy 3 és fél év alatt ilyen jelenséget produkàl? Vagy valami màs behatàs idézhette elö ezt a dolgot (userhibàra gondolok föleg)?

A pedàlon nem igazàn ütést, hanem inkàbb egyenetlen csùszàst érzek, mintha a tàrcsa (vagy a betétek) felülete ovàlis lenne... el lehet valoban görbülve? De a betétek felületén nem làttunk semmi gyanùsat a szakival a néhàny héttel ezelötti (nem hasonlo okbol történt) ellenörzéskor...

Ha kimennél a pályára, akkor vibrálna egy hirtelen nagy sebességről való fékezésnél.  Jól írta Prego, a felhevült tárcsának egy hirtelen vízzuhany nem tesz jót. A hirtelen lehülés deformitást okozhat.  Egyébként a városi forgalomban sokkal nagyobb igénybevételnek van kitéve a betét/tárcsa, mint egy pályázós használatnál. Ott kilóméterek százati is megteheti az user, hogy fékenie nem kell, míg a városban....

Jellemzően én a hátsó tárcsákat 2,5 évente, az elsőket 5 évente cserélem és egy tárcsa két garnitúra betétet fogyaszt el ez alatt.  Ez elővárosi-városi közlekedésre vonatkozik, van benne pályázás és dugó dani is, nagy futásteljesítmény mellett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #1004 Dátum: 2014.03.19 10:08:43 »
Ha kimennél a pályára, akkor vibrálna egy hirtelen nagy sebességről való fékezésnél. 
Most, hogy mondod, azt hiszem tapasztaltam màr ilyet is ezekkel a tàrcsàkkal...
Ez, hogy a hirtelen lehülés okozhat hullàmos tàrcsàt, minden màrkàra érvényes vagy inkàbb a gyengébbekre? 

Jellemzően én a hátsó tárcsákat 2,5 évente, az elsőket 5 évente cserélem és egy tárcsa két garnitúra betétet fogyaszt el ez alatt.
Igen, meg kell akkor én is gondoljam, hogy elfogadom-e ezt a helyzetet a következö cseréig, vagy kicseréltetem betétestül az elsö tàrcsàkat...

Amùgy ez a vibràlàs dolog még tovàbbi egy-két év alatt tönkretehet màs alkatrészeket is idöközben?

A müszaki vizsgàn àt fog vajon menni ilyen gonddal az auto?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos