Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 353043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Fék
« Válasz #975 Dátum: 2014.03.06 21:10:10 »
Sziasztok!

2000évjáratú Corolla Sedanom van 1.4l

1hét múlva műszaki!
Keréklevételkor(téli szett le, nyári fel 1napja de előtte éreztem is hogy valami nem kerek mert nagyobb fékezéskor üt a hátsó tárcsa) szembesültem azzal a ténnyel, hogy az egyik hátsó tárcsámon nincs betétnyom, a másik oldalt is eléggé csúnya(csak félig van kopva 170fok). Egyszer már cserélni kellett a bal-hátsó féknyerget, mert a kézifék része tönkrement. és mivel egyben van nyereggel így kuka lett.
szerencsére akkor bontottam találtam.
remélem meg lehet szabályozni a tárcsáimat, illetve a féknyergeim(dugattyúk). nem haltak meg végleg. szétszedés takarítás után Jók lesznek.
Ha mégis vennem kell tárcsát milyet vegyek hozzá)olyan 60e km gurult? Illetve milyen betétet hozzá?
ha fel lehet szabályozni a hátsó tárcsáimat, akkor egy viszonylag puhább fékbetét márkát is tudnátok ajánlani?
Mert haver mondta hogy túl kemény volt a betétem(nipparts), és emiatt lehet kuka lesz a tárcsám.
no meg a futott kilóméter miatt is.
illetve az is megülheti a hátsó fékeket, ha nincs rendesen használva. egyszerűen berohad. első tárcsék többet dolgoznak mint hátul.
Lehet magam állok neki a munkának, mire figyeljek oda szereléskor? illetve milyen DOT X fékfolyadék kell utántöltésre? illetve egy Jó nem drága Toyota bontót is tudnátok ajánlani?
Ha netalántán szükség lesz rá(ne kelljen)
Ikladi vagyok, Pest nem távolság. Állítólag Érden van egy nagyon jó bontó(bárátnőm, barátnője itt vett a Coltjához cuccokat, amikor megtörte elég  áron).
Váram válaszaitokat!

Üdv__Szmuki

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fék
« Válasz #976 Dátum: 2014.03.06 21:23:12 »
15ker,toyota bontó,késmárk utca.
én már cseréltem sedan e11-en első és hátsó tárcsát betéttel,nem nagy munka. a berohadást talán lehet javitani.
szétkap,kitakarit,lezsiroz,összerak és vigyorog.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Fék
« Válasz #977 Dátum: 2014.03.06 21:34:18 »
Az az érdi jó bontó elérhetősége érdekelne! :flowers:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fék
« Válasz #978 Dátum: 2014.03.07 05:30:58 »
Féktárcsát és betétet NEM veszünk a bontóból!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fék
« Válasz #979 Dátum: 2014.03.07 07:25:14 »
Féktárcsát és betétet NEM veszünk a bontóból!!

Sztem féknyeregre, v. kapcsolódó alkatrészre gondolhatott a fenti, kissé szétszórt expozé alkotója.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fék
« Válasz #980 Dátum: 2014.03.07 07:37:22 »
Sziasztok!

2000évjáratú Corolla Sedanom van 1.4l

1hét múlva műszaki!
Keréklevételkor(téli szett le, nyári fel 1napja de előtte éreztem is hogy valami nem kerek mert nagyobb fékezéskor üt a hátsó tárcsa) szembesültem azzal a ténnyel, hogy az egyik hátsó tárcsámon nincs betétnyom, a másik oldalt is eléggé csúnya(csak félig van kopva 170fok). Egyszer már cserélni kellett a bal-hátsó féknyerget, mert a kézifék része tönkrement. és mivel egyben van nyereggel így kuka lett.
szerencsére akkor bontottam találtam.
remélem meg lehet szabályozni a tárcsáimat, illetve a féknyergeim(dugattyúk). nem haltak meg végleg. szétszedés takarítás után Jók lesznek.
Ha mégis vennem kell tárcsát milyet vegyek hozzá)olyan 60e km gurult? Illetve milyen betétet hozzá?
ha fel lehet szabályozni a hátsó tárcsáimat, akkor egy viszonylag puhább fékbetét márkát is tudnátok ajánlani?
Mert haver mondta hogy túl kemény volt a betétem(nipparts), és emiatt lehet kuka lesz a tárcsám.
no meg a futott kilóméter miatt is.
illetve az is megülheti a hátsó fékeket, ha nincs rendesen használva. egyszerűen berohad. első tárcsék többet dolgoznak mint hátul.
Lehet magam állok neki a munkának, mire figyeljek oda szereléskor? illetve milyen DOT X fékfolyadék kell utántöltésre? illetve egy Jó nem drága Toyota bontót is tudnátok ajánlani?
Ha netalántán szükség lesz rá(ne kelljen)
Ikladi vagyok, Pest nem távolság. Állítólag Érden van egy nagyon jó bontó(bárátnőm, barátnője itt vett a Coltjához cuccokat, amikor megtörte elég  áron).
Váram válaszaitokat!

Üdv__Szmuki

Sztem is simán meg tudod csinálni lónli, legfeljebb a légtelenítéshez kell segítség, ha megbontod a hidraulikai kört.Az egyik legjobb ár-érték arányú (HB-B a Derwent-féle skálán ) fékbetét a Mintex.

Néhány bontó;

Zubor és Társa Bt.
Város:1194 Budapest (Pest megye)
Cím:   Madarassy L. u. 9.
Telefon:(+361) 281-1955
Fax:   -
Mobil:(+3630) 238-7771

Japán autóbontó
Város:2000 Szentendre (Pest megye)
Cím:   Dózsa György út 26.
Telefon:(+3626) 500-159, (+3626) 318-182
Fax:   (+3626) 500-157
www.japker.hu

Név:Toyota Alkatrész
Város:1161 Budapest (Pest megye)
Cím:   Thököly utca 21.
Telefon:(+361) 410-0861, (+361) 383-1550
Fax:   -
Mobil:(+3620) 529-1455, (+3620) 314-1019
www.toyota-alkatresz.hu

Név:West-Car Kft.
Város:2146 Mogyoród (Pest megye)
Cím:   Gödöllői út 93.
Telefon:(+3628) 540-605
Fax:   (+3628) 540-606
Mobil:(+3630) 942-6221, (+3630) 203-7040
www.west-carkft.hu
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Szmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Fék
« Válasz #981 Dátum: 2014.03.07 08:52:26 »
Köszönöm az infókat!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Fék
« Válasz #982 Dátum: 2014.03.07 09:43:32 »
...
Lehet magam állok neki a munkának, mire figyeljek oda szereléskor? illetve milyen DOT X fékfolyadék kell utántöltésre?
...
Üdv__Szmuki

Hello Szmuki!
Meg kell mérni a tárcsa vastagságát és ha belefér még, fel lehet szabályoztatni! DOT 4 kell bele.
Nipparts-al nincsenek jó tapasztalatok, ezt hallottam és tapasztaltam is!
Meg ne haragudj de fenti kérdésed nem arra enged következtetni, hogy csináltál már ilyet, ezért ha javasolhatom ne állj neki tapasztalat segítő nélkül! Elég egy pici figyelmetlenség, csavart nem meg húzni vagy bármit rosszul visszatenni...
A FÉK VESZÉLYES ÜZEM, ÉLETEK MÚLHATNAK RAJTA!!!  :nono:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #983 Dátum: 2014.03.09 16:28:55 »
Sziasztok,

Tegnap lettek kicserélve a hàtso fékbetétek az E12-es Corollàmon, és az ùj betétek Ferodo Premier-ek lettek végül.

Mellékelek két képet a lecserélt betétekröl véléményezés végett. Szerintetek normàlisan koptak ezek a betétek? Vajon még mennyi ideig birtàk volna? Erdemes még ezeket a betéteket elraktàrozni?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.



E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fék
« Válasz #984 Dátum: 2014.03.09 16:53:24 »
a vékonyabbak a munkahenger felöliek,gondolom.
én nem cseréltem volna még ezeket.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #985 Dátum: 2014.03.09 17:08:22 »
Pontosan nem tudom, de vékonyabbnak tünik az elsö képen a két bal oldali betét (bàr a középsö igazàn vékony), ami a màsodik képen a két also.

Normàlis az ilyen egyenetlen kopàs, vagy lehetséges valamit àllitani a féken valahol? 

Elfogom öket tenni, hàtha valamikor még szükség lesz ràjuk...
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.09 17:10:09 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Fék
« Válasz #986 Dátum: 2014.03.09 22:05:28 »
Nekem a TS-ben így kellett volna cserélni a fékfolyadékot? http://totalcar.hu/magazin/technika/2011/01/30/pumpald_meg_es_tartsd_nyomva/

Nekem VSC van az autóban. De mikor cseréltük, mi csak pumpáltuk amíg nem jött az új olaj. Átment így vajon az ABS kockán is és azon a VSC akármin is. Vagy a VSC az ABS kockán belül van?

Most elbizonytalanodtam.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fék
« Válasz #987 Dátum: 2014.03.11 05:21:04 »
Pontosan nem tudom, de vékonyabbnak tünik az elsö képen a két bal oldali betét (bàr a középsö igazàn vékony), ami a màsodik képen a két also.

Normàlis az ilyen egyenetlen kopàs, vagy lehetséges valamit àllitani a féken valahol? 

Elfogom öket tenni, hàtha valamikor még szükség lesz ràjuk...

Használt fékbetétet  másodszorra nem használunk fel. Csak kárt okozhatsz vele, ha visszateszed, ne adj Isten egy másik tárcsára.  Ez már összekopott a tárcsával, azonban jelenleg már egy másik betét koptatja.  Ha x km után visszarakod ezt a félrekopott szettet vagy nem lesz megfelelő fékhatásod, vagy a tárcsát/betétet teszi szinte azonnal gajra.  A fékkel nem szabad szórakozni.

Ha mégis szükség lenne ezekre a betétekre én csak a garázsszekrény lába alá tenném. És ezt nem viccből írtam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fék
« Válasz #988 Dátum: 2014.03.11 09:48:37 »
Megfigyeltem egy olyan jelenséget a napokban, hogy tolatásnál egy pillanatra morog valami (fék lesz) az első kerékből.
Van nekem ez a problémám ugye, hogy a pedál néha fent kezd el fogni, néha középtájt (valszeg nem megy vissza a helyire a betét teljesen).
Kanyarodásnál (körforgalom) csikorog a terhelt (jobb) oldalon, de néha már egyenesben is. Most már előjött az is, hogy párhuzamos parkoláshoz lefékezek, hátrafelé indulásnál+kormány tekerésnél meg jön egy pillanatnyi morgás.
A betéteken van még bőven anyag, a tárcsán is max 1 mm váll, pályatempónál érzek minimális vibrálást ha nagy ritkán a fékre lépek (inkább letolom az S8-asokat  :devil:)
Ideiglenes megoldásként eddig működött a betét belépő élének letörése, maga a fék már vagy kétszer volt szétszedve-összerakva, dugattyúk-csuszkák rendben, van új (1 éves) tömítés vagy karmantyú vagy minekhíjják, ezek olyan 1-200km-re megoldották a problémát. Lehet mégis megpróbálkozom egy tárcsa-betét cserével, bár leginkább már köv. tulajra hagynám a dolgot.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Fék
« Válasz #989 Dátum: 2014.03.11 19:12:05 »
Nekem VSC van az autóban. De mikor cseréltük, mi csak pumpáltuk amíg nem jött az új olaj. Átment így vajon az ABS kockán is és azon a VSC akármin is. Vagy a VSC az ABS kockán belül van?

Most elbizonytalanodtam.
Nekem is van VSC az autómban. Márkaszervizben már többször cseréltek fékfolyadékot, mégpedig az alábbiak szerint:
Körönként csinálták a cserét, mindkét légtelenítő csavarra flakonba nyúló csövet húztak, és egyszerűen átfolyatták a fékfolyadékot, a gravitációt kihasználva, ameddig megjelent a friss folyadék. Semmi pumpálás. Érdekes megoldásnak tartottam, rá is kérdeztem, hogy oké ez így? Végül is el tudom képzelni, hogy jó ez a megoldás, bár részleteiben nem ismerem a fékrendszert (szelepek, miegymás...), azért ez tényleg nem egy Zsiguli fékrendszer. Ettől függetlenül bennem is maradtak kérdőjelek, bár a fék jónak tűnik a cserék után.