Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352834 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

trob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Fék
« Válasz #900 Dátum: 2013.11.16 10:35:03 »
Fékről lévén szó, a jó minőségű fék alkatrészekkel megbízhatóan, tartósan lehet jó fékhatást elérni.
Ezen kívül egyes betétek kevésbé porolnak, mások állás közben nem rozsdásodnak annyira, illetve a hőhatásokra is másképpen reagálnak.

Értem, köszi.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fék
« Válasz #901 Dátum: 2013.11.16 10:48:20 »
szerintem bárditól a textart vedd.
jó árú beszerzésben tudunk segiteni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Fék
« Válasz #902 Dátum: 2013.11.16 11:36:52 »
A fékbetétek belső oldalát is ellenőrizték? Az általában sokkal jobban kopik, mint a külső oldala.


Amúgy a betétek porolása inkább élettartam rövidülést, vagy jobb fékhatást eredményez. A minőségi betétek általában jobban porolnak, ott van pl a Ferodo premier. Porol, de nagyon masszívan és kiszámíthatóan fékez. De ugyanezt vettem észre a Brembo fékekkel is.

Az olcsó, gagyi betétek egyszerűen képesek megégni 1-2 nagyobb fékezést követően. A tárcsa hullámosodhat, a betétek eltörhetnek és/vagy érezhetően csökkenhet a fékezőhatásuk.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #903 Dátum: 2013.11.16 11:48:12 »
Sziasztok,

Gondoltam itt is megkérdezem, hogy egy ùj (elsö) fékbetét-szettet vàsàrolva, a dobozban adnak-e eleve hozzà olyan rögzitölemezeket, amik a betétek hàtsö részére kerülnek és rögzitik a betéteket meg elösegitik annak mozgàsàt (rugoként)?

Ha nem adnak hozzà, akkor hol lehet ilyet beszerezni? Csak màrkaszervizben vagy màshol is?

Meg kell nézessem, hogy most vannak-e fent ilyen fékbetét-rögzitö lemezek az automon, mert az a gyanùm, hogy nincsenek...

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fék
« Válasz #904 Dátum: 2013.11.16 11:54:21 »
Sziasztok,

Gondoltam itt is megkérdezem, hogy egy ùj (elsö) fékbetét-szettet vàsàrolva, a dobozban adnak-e eleve hozzà olyan rögzitölemezeket, amik a betétek hàtsö részére kerülnek és rögzitik a betéteket meg elösegitik annak mozgàsàt (rugoként)?

Ha nem adnak hozzà, akkor hol lehet ilyet beszerezni? Csak màrkaszervizben vagy màshol is?

Meg kell nézessem, hogy most vannak-e fent ilyen fékbetét-rögzitö lemezek az automon, mert az a gyanùm, hogy nincsenek...

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

Szia!

Első körben itt van ez:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Listaár a szokásos helyen  ;)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #905 Dátum: 2013.11.16 12:19:02 »
Igen, erröl lehet szo! Köszönöm szépen hogy ràkerestél.

Miutàn megnézetem beszàmolok rola, hogy kell-e majd vegyek vagy sem...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Fék
« Válasz #906 Dátum: 2013.11.16 13:58:25 »
Valaki megtudná nekem mondani hogy mennyi fékfolyadék kell ahhoz hogy a teljes fékrendszerben ill a kuplungban letudjam azt cserélni?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fék
« Válasz #907 Dátum: 2013.11.16 14:03:07 »
1l?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re: Fék
« Válasz #908 Dátum: 2013.11.16 14:08:31 »
1l?
Ennyi még sok is lesz. 8 decit említ a könyv, ha jól emlékszem. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #909 Dátum: 2013.11.16 14:12:34 »
Hogy kell egyszerüen és alaposan végezni egy ilyen teljes fékfolyadék/kuplungfolyadék cserét?

Hol kell pontosan megnyitni, hogy kifolyjon a folyadék? Azt fel lehet könnyen fogni példàul müanyag-üvegekbe, hogy ne a földre kerüljön?

Utàna hogy kell ùjratölteni a rendszert, hogy ne kerüljön bele levegö stb.?

Elöre is köszönöm ha erröl tudnàtok bövebben irni, vagy valami leiràst mutatni.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Fék
« Válasz #910 Dátum: 2013.11.16 14:26:34 »
Ennyi még sok is lesz. 8 decit említ a könyv, ha jól emlékszem. ;)
azért írtam 1litert,m 8decit nem árulnak;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fék
« Válasz #911 Dátum: 2013.11.16 15:15:28 »
Hogy kell egyszerüen és alaposan végezni egy ilyen teljes fékfolyadék/kuplungfolyadék cserét?

Hol kell pontosan megnyitni, hogy kifolyjon a folyadék? Azt fel lehet könnyen fogni példàul müanyag-üvegekbe, hogy ne a földre kerüljön?

Utàna hogy kell ùjratölteni a rendszert, hogy ne kerüljön bele levegö stb.?

Elöre is köszönöm ha erröl tudnàtok bövebben irni, vagy valami leiràst mutatni.


Kérdéseidből azt kell hinnem, hogy még nem csináltad.
Ha még nem csináltad és nincsen melletted olyan, aki már igen, akkor NE kezdj bele. A fék nem játék.

Egyébként: fékfolyadéktartály kinyit, onnan fecskendővel, vagy lopóval ki kell szívni, amit lehet.  Ezt követően minden egyes féknyeregnél ki kell nyitni a légtelenítőt, gumicső segítségével kifolyatni a fékfolyadékot egy megfelelő tégelybe.  Esetleg a tartályon keresztül sűrített levegővel lehet rásegíteni, de ésszel, illetve a fékpedál nyomogatásával. Egy idő múlva nem fog visszajönni a pedál, segíteni kell neki.

Ha kifolyt minden, akkor a légtelenítőket lehet visszazárni, majd a tartályt feltölteni megfelelő fékfolyadékkal a max fölé.

Eközben kell készíteni egy megfelelő gumicsővel egy buborékoztató tartályt, poharat stb, ahol lehet látni,  hogy levegő, vagy folyadék távozik a rendszerből. A pohárban a belógó cső plusz 2 cm legyen a fékfolyadék szintje, amit beletöltesz (egyébként lehet kapni készen ilyen kézséget).   Ezt a kézséget a csővel csatlakoztatni kell először a tartályhoz legközelebb eső légtelenítőhöz és oldani kell a légtelenítőszelepet.  A segítő beül a kocsiba és pumpálja a fékpedált, mindaddig, amit nem buborékol a kezednél lévő tartályban a levegő, hanem tisztán a fékfolyadék jön csak. Ekkor a fékpedált utoljára be kell nyomni és ekkor lehet elzárni a légtelenítő szelepet. Ezt követően a pohárból vissza lehet önteni a tartályba a  fölös fékfolyadékot és jöhet a következő, stb., stb.

Fontos, hogy mindeközben figyelje valaki a fékfolyadék-tartály mindenkori szintjét, mert, ha kifogy aonnan a lé, akkor levegő kerül ismét a rendszerben.

Gyakorlatlanoknak azt szokták mondani, hogy vegyen másfél liter megfelelő fékfolyadékot - ezzel simán abszolválható a program.

Mégegyszer:  ha nincsen alapvető műszaki képzettsége, vagy érzéke az autószereléshez valakinek NE a féken kezdje elsajátítani!!!
Mindenki csak a saját felelősségére nyúljon a fékhez.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re: Re: Fék
« Válasz #912 Dátum: 2013.11.16 16:14:47 »
Ennyi még sok is lesz. 8 decit említ a könyv, ha jól emlékszem. ;)

A könyvben én nem találtam ilyen feljegyzést de hiszek neked :)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Fék
« Válasz #913 Dátum: 2013.11.16 16:59:05 »
@Trotter66
Köszönöm szépen ezt a részletes leiràst!
Természetesen nem fogok egyedül hozzàfogni ehhez a müvelethez! Csak nem tudtam pontosan mennyire összetett dologrol van szo.
Egy haver aki ért hozzà màr igérte, hogy segiteni fog, de több részletet még nem volt vele alkalmam eddig megbeszélni...
A fék/kuplung folyafékbol pedig 1 liter DOT4-est akarok venni, az E12-es Corollàmba.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Fék
« Válasz #914 Dátum: 2013.11.16 17:01:26 »
Trotter!

Csináltál már így ABS-es autót? Állítólag meg lehet szívni, ha lelevegősödik az egység, mert nem nagyon szeret utána légtelenedni, csak bontással.

Én eddig csak átöblítéssel csináltam, pont a fentiek miatt. De a te módszereddel ki lehet küszöbölni a keveredés problémáját.